[połączony] Car audio w MX-5

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

12 lut 2011, 18:27

na ebay jest cała masa oryginalnego sprzętu Bose do Miatek....czy ktoś wie gdzie to jest fabrycznie zainstalowane :?:
Załączniki
!B7Md3LwBmk~$(KGrHqUOKj8Ey,iz4WEyBMze5kBn9Q~~_12.jpg
!B7Md3LwBmk~$(KGrHqUOKj8Ey,iz4WEyBMze5kBn9Q~~_12.jpg (43.32 KiB) Przejrzano 1915 razy
Pawelroy
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2010, 1:54
Lokalizacja: Gdynia

13 lut 2011, 11:12

W NB mieści się to tutaj, a czy w NA w tym samym miejscu nie jestem pewien.
Pozdrawiam
Załączniki
Nowy obraz mapy bitowej.jpg
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

13 lut 2011, 11:18

czyli tak jak kombinowałem - gdzieś pod radiem....może ktoś z forumowiczów montował w swojej NB system Bose ? Albo posiada schemat takiej instalki ?
Pawelroy
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2010, 1:54
Lokalizacja: Gdynia

13 lut 2011, 15:01

Na moje oko instalacja niczym się nie różni od innych, głosniki w te same miejsca na tych samych kablach jedynie będzię zabawy z zamontowaniem wzmacniacza bose bo trzeba wymontować całą deske żeby się tam swobodnie dostać i zostaje pytanie tylko czy będzie tam gotowe okablowanie czy będzię trzeba to dokupić http://www.celsusice.co.uk/shopdisp_4801.php

parę fot i opis kabli http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=403555

Powodzenia i pozdrawiam :)
mihau
Posty: 145
Rejestracja: 10 lis 2005, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

15 lut 2011, 21:03

Szczerze odradzam system bose. W kazdej generacj. Bardzo "oszukany" dzwiek. Chamskie podkrecenie typu "loudnes" - robi wrazenie, ale praktycznie brak grania srednica jest i meczacy i zludnie przyjemny tylko przez chwile. Mam Bose w NC.

Moze jestem zboczony (tzw audiofil ;-) i dla mnie zadne auto audio nie zagra - ale mysle ze duzo sensowniejszy dzwiek mozna zrobic bez bose. Ultra niskoimpedacyjne glosniczki- to jakas sciema.

Mihau
Ps: jestem zboczony. W domu gram na mcintosh labs, vpi i wilson benesch. Wiec moje opinie z zalozenia teaktujcie z rezerwa.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

15 lut 2011, 21:56

mihau pisze:Szczerze odradzam system bose. W kazdej generacj. Bardzo "oszukany" dzwiek. Chamskie podkrecenie typu "loudnes" - robi wrazenie, ale praktycznie brak grania srednica jest i meczacy i zludnie przyjemny tylko przez chwile. Mam Bose w NC.

Moze jestem zboczony (tzw audiofil i dla mnie zadne auto audio nie zagra - ale mysle ze duzo sensowniejszy dzwiek mozna zrobic bez bose. Ultra niskoimpedacyjne glosniczki- to jakas sciema.

Dobrze prawisz, bose w NC tez mnie nie porywa. Chetnie bym je udoskonalil tylko czym skoro glosniki maja taka dziwna impedencje a seryjnego radia i wzmaka ruszyc nie zamierzam :neutral:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

15 lut 2011, 22:13

przydatny link dla tych którzy chcieliby sobie podłubać w seryjnym okablowaniu lub pobawić się z fabrycznymi radiami :
http://miata.fosketts.net/index.php?title=Miata_Audio_Pinouts
Munga
Posty: 56
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:46
Lokalizacja: Buczek

17 lut 2011, 12:38

http://www.cardomain.com/ride/2663486/2003-mazda-miata-mx-5

Na dole jest pokazana fajna zabudowa głośników :smile:
Zastanawiam się czy to się sprawdza również jako windshot :lol:

Swoją drogą, ta Mazda jest "special edition" przez właściciela czy wyszło coś takiego z fabryki :cool:?
::Czarna Endorfinka::
Lukjor
Posty: 204
Rejestracja: 13 lip 2010, 13:57
Lokalizacja: W-wa/Białołęka

17 lut 2011, 12:55

Dla mnie najlepszą opcją jest ta zdejmowana kierownica :kciuk:
Mina potencjalnego złodzieja... bezcenne :ryjezesmiechu:
"Wydałem mnóstwo kasy na alkohol, laski i szybkie samochody, resztę po prostu zmarnotrawiłem..." - George Best :D
mastodont
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:25
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2011, 11:44

madzia w garażu, a ja nie wiem gdzię się płyty cd wkłada ?! ( oryginalne radio mazda nbfl 2004r) Ktoś mi powie ?! bo na radiu pisze cd, tape ( etc) więc chyba jest, ale nie wiem gdzie
Aro
Posty: 1215
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 11:46

Na górze... Ale były tez wersje bez CD i bez TAPE... Ono się składa z segmentów...
Były NA 1,6; NB 1.8
Jest NA+1,8(NBFL)
Cywil GALANT 2,5 V6
mastodont
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:25
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2011, 11:56

Tzn, że napisy są, ale po prostu technicznie nie ma ?!
spilner
Posty: 847
Rejestracja: 06 lut 2009, 9:02
Lokalizacja: Wwa

18 lut 2011, 11:58

mastodont pisze:Tzn, że napisy są, ale po prostu technicznie nie ma ?!

:shock:
Zdjęcie poproszę.
I know I get a lot of stick from the other two idiots about thinking this, but the MX-5 is a car that smiles when you drive it. It wants to be driven, in the way that those husky dogs actually enjoy pulling sledges. - James May
Aro
Posty: 1215
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 11:59

Jak zrobisz zdjęcie z boku radia to powinno być widoczne... Kompletne radio jest kostką mniej-więcej wielkości przodu radia... Nie mam takiego radia pod ręka więc Ci nie pokażę... Zrób zdjęcie...
Były NA 1,6; NB 1.8
Jest NA+1,8(NBFL)
Cywil GALANT 2,5 V6
mastodont
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:25
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2011, 12:23

ok, prosze:
Obrazek
2. Obrazek
3.
Obrazek
Proszę.
Sorry, że tak długo, śniadanie spoznione :)
Aro
Posty: 1215
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 12:25

Zaślepiona płyta, zaślepiona kaseta... Myślałem, że masz je wyjęte z samochodu...
Były NA 1,6; NB 1.8
Jest NA+1,8(NBFL)
Cywil GALANT 2,5 V6
mastodont
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:25
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2011, 12:26

I co w związku z tym !? jak to się "odślepia" ?
Aro
Posty: 1215
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 12:28

Pierw musiałbyś dokupić te brakujące klocki... Jak wyjmiesz to radio z samochodu to wszystko się stanie jasne... Niestety w tej chwili nie dysponuję zdjęciami takiego radia...
Były NA 1,6; NB 1.8
Jest NA+1,8(NBFL)
Cywil GALANT 2,5 V6
mastodont
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2011, 17:25
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2011, 12:42

a możesz podać jaki rodzaj, nazwe, etc konkretnie co mam kupić ?! to spróbuje sobie na allegro wyszukać.
Aro
Posty: 1215
Rejestracja: 03 wrz 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 12:44

Nie mam symboli... Segment CD, ewentualnie segment TAPE...
Były NA 1,6; NB 1.8
Jest NA+1,8(NBFL)
Cywil GALANT 2,5 V6
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

18 lut 2011, 18:19

mihau pisze:Szczerze odradzam system bose. W kazdej generacj. Bardzo "oszukany" dzwiek. Chamskie podkrecenie typu "loudnes" - robi wrazenie, ale praktycznie brak grania srednica jest i meczacy i zludnie przyjemny tylko przez chwile. Mam Bose w NC.

Moze jestem zboczony (tzw audiofil ;-) i dla mnie zadne auto audio nie zagra - ale mysle ze duzo sensowniejszy dzwiek mozna zrobic bez bose. Ultra niskoimpedacyjne glosniczki- to jakas sciema.


Bose to generalnie ściema i to jest wiadome od lat, to taki dźwięk, który ma robić wrażenie przy pierwszym 'kontakcie' ale w każdej obiektywnej kategorii jest co najwyżej poniżej średniej.
Nie ma czegoś takiego, jak głośniki ultraniskoimpedancyjne, trzeba pamiętać o tym, że impedancja to jedno, skuteczność (napędu głośnika) to drugie a zachowanie się (stabilność i nie tylko) końcówki wzmacniacza przy obciążeniach poniżej 2-3 Ohm to trzecie (np. wysokoprądowe topologie typu Triple-Darlington może i dostarczają duży prąd ale zawsze będą grać 'zimno', bez barwy, bo taka już jest ich specyfika).


mihau pisze:Mihau
Ps: jestem zboczony. W domu gram na mcintosh labs, vpi i wilson benesch. Wiec moje opinie z zalozenia teaktujcie z rezerwa.


E tam zboczenie ;) Kilka lat grałem na elektrostatach Martin Logan. Zawsze można wrzucić do Mazdy ATC SM-150S plus jakiś Raven plus Audio Technology, pytanie, gdzie jest granica ;)

Ps. Auto może zagrać ale pod jednym warunkiem: sensownego zaprojektowania całego układu głośników WRAZ Z odpowiednim policzeniem zwrotnicy, które uwzględni specyficzną akustykę, miejsce zamontowania głośników (kąty plus dyfrakcja!) i dokonaniem pomiarów .

EDIT: Oczywiście, jeszcze trzeba mieć źródło (wzmocnienie to nie jest jakiś duży problem, używany Xetec plus zamiana w nim OP-ampów Burr-Brown'a na dyskretne moduły, np. z Gd-Audio), ja swojego czasu sobie myślałem, czy nie zapodać rozwiązania dość extremalnego, czyli: Netbook + Foobar2000 + SRC resampler + VST bridge + IK Multimedia ARC + iZotope Ozone + zewnętrzna karta na USB z transmisją asynchroniczną (w US jest HRT Music Streamer II za 149 USD), zawsze można z takiej karty 'wyjść' z DAC'a (PCM1793, czyli nie jest to co prawda TDA1541S1 ani PCM1702 ani też ESS Sabre ale i tak będzie lata świetlne przed najlepszymi nawet Kenwoodam'i, Alpine itd.) bezpośrednio na wzmacniacz i tak dalej. Tylko zastanawiam się, jak by można sensownie sterować Foobarem w samochodzie, bo chyba nie jadąc i klikając padem po ekranie ;)
mihau
Posty: 145
Rejestracja: 10 lis 2005, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2011, 22:57

ok, nie jestem zboczony ;-) ale Ty swordfish to juz napewno ;-)))
choc u mnie mac znalazl sie po ostrym mieszaniu przez pare lat z lampami w tym setami, kombinacjach. w koncu dalem spokoj - albo nirwana albo sie wyleczylem ;-)

co do auta - pewnie masz racje, ale jak zagra dla kierowcy to dla pasazera juz na 100% nie zagra ;)

mihau
PS: z punktu widzenia "normalnych denonowcow" obaje jestesmy zdrowo pieprznieci ;)
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

19 lut 2011, 0:09

mihau pisze:ok, nie jestem zboczony ;-) ale Ty swordfish to juz napewno ;-)))
choc u mnie mac znalazl sie po ostrym mieszaniu przez pare lat z lampami w tym setami, kombinacjach. w koncu dalem spokoj - albo nirwana albo sie wyleczylem ;-)

co do auta - pewnie masz racje, ale jak zagra dla kierowcy to dla pasazera juz na 100% nie zagra ;)



Mac jest ok, ja grałem długo z monoblokami Musical Fidelity , pełna klasa A, ale żeby nie było nudno, były modyfikowane (wtedy nie widziałem, teraz to wiem, że zasilanie w klasie A ma być tylko wydajne, zasilacz i tak pracuje cały czas...), potem jednak doszedłem do wniosku, że wolę brzmienie bardziej w stronę Naim'a, potem był SET, potem się wyleczyłem a teraz, jak ta mawiają jest remisja ale... już DIY, przestały mnie bawić Krelle, Accuphase'y, i takie tam... swoją drogą na rynku Hi-End jest mało sprzętu, który coś naprawdę wniosi, może Lavardin, może nowa Wadia 151 powerDAC, może Chord (Dac'i), co do głośników to nowe Thiel'e do mnie przemawiają konstrukcyjnie... Focal ma nowy fajny głośnik basowy na elektromagnesie z gigantycznym BL (Force Factor, stosowany w Grande Utopia BE... swoją drogą teraz jest moda na te berylowe tweeter'y a przecież stary dobry Audax HD-3P grał wcale nie gorzej, szkoda, że już jest nie do kupienia i ma pasmo od 5KHz) ale za jaką cenę? (sorry za OT).

Btw - mam w Kenwoodzie DSP z DTA (Digital Time Alignment) ale doszedłem do wniosku ostatnio, że DSP to jednak zuo (a dokładnie implementacja algorytmów... jeden SHARC ADSP Analog Devices nie pociągnie jednak odpowiednio, żeby robić zabawę, chociaż podejrzewam, że tam jest coś słabszego i tak)...

A co do pasażera... who cares, jak dla kierowcy gra dobrze? Prawdopodobieństwo, że moja Wybranka będzie używać na co dzień Stax'ów jest raczej nikłe ;)[/quote]

mihau pisze:PS: z punktu widzenia "normalnych denonowcow" obaje jestesmy zdrowo pieprznieci ;)


Z punktu widzenia niektórych znajomych to mam "auto na samiczki" ;)
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

19 lut 2011, 5:59

To ja już się pogubiłem....ten wątek to o car audio w MX5 czy jakiś techniczny bełkot audiofili przechwalających się domowym sprzętem ? Jak dla mnie to temat do posprzątania :kciukdol:
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

19 lut 2011, 7:36

irakleo pisze:Jak dla mnie to temat do posprzątania


może wystarczy wydzielić tę niezrozumiałą :razz: część wątku na inny, typowo audiofilski, bo pewnie parę osób chciałoby czasem pogadać na tym poziomie wiedzy, a faktycznie przeciętnemu użytkownikowi nic to nie powie
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

19 lut 2011, 8:56

artur pisze:może wystarczy wydzielić tę niezrozumiałą :razz: część wątku na inny, typowo audiofilski, bo pewnie parę osób chciałoby czasem pogadać na tym poziomie wiedzy, a faktycznie przeciętnemu użytkownikowi nic to nie powie

ale po co ? bez problemu wygooglujesz sobie fora internetowe dotyczące tematyki audio i tam możesz sobie prawić do woli na tematy audiofilskie technicznym slangiem który wszyscy zrozumieją. Sam osobiście szukając sprzętu audio do domu korzystałem z fachowych opinii i rad forumowiczów....sprzęt także kupiłem od forumowego audiofila :wink:
crewmember
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2011, 13:00
Lokalizacja: Goleniów Szczecin

19 lut 2011, 9:41

Mam pyatanie z troche innej beczki. Problem z anteną w NB. Nie chce wychodzić i nie wiem czy się spaliła już czy coś można zrobić. Jak się włącza radio to głośno 'pierdzi' (nie wychodzi), kiedy się wyłączy to taki odgłos jakby się chowała (tylko dużo dłużej). Zatankowałem paliwo na stacji, odpaliłem i tak się stało. :/ Wiecie może co to może być?
MX-5 ZGL
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

19 lut 2011, 10:02

użyj opcji "szukaj" - temat anteny elektrycznej był wałkowany dziesiątki razy :wink:
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

19 lut 2011, 12:16

artur pisze:może wystarczy wydzielić tę niezrozumiałą :razz: część wątku na inny, typowo audiofilski, bo pewnie parę osób chciałoby czasem pogadać na tym poziomie wiedzy, a faktycznie przeciętnemu użytkownikowi nic to nie powie

Ja co prawda nie łapię ni w ząb o czym chłopaki gadają, ale fajnie się to czyta :mrgreen:

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

19 lut 2011, 15:26

irakleo pisze:To ja już się pogubiłem....ten wątek to o car audio w MX5 czy jakiś techniczny bełkot audiofili przechwalających się domowym sprzętem ? Jak dla mnie to temat do posprzątania :kciukdol:


Nie jestem i nie uważam się za audiofila :P

W każdym razie - mea culpa, już będę się trzymał tematu ;)

Wie ktoś, jaka jest wewnątrzna pojemność drzwi w NB?
I ile maty wygłuszającej tam wchodzi?
ODPOWIEDZ