[połączony] Car audio w MX-5

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

30 cze 2011, 15:29

Spidi, Silent Coat ADPM1I ilość sztuk: 19 :wink:

My używaliśmy jednego rodzaju.
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

30 cze 2011, 15:51

Tak jak maks napisał w przypadku w/w maty wystarcza jeden rodzaj ważne jest wszystkie otwory technologiczne powzmacniać szprosami aby Mata przylegała w jak najwiekszej ilości miejsc. by Te otwory rewizyjne były sztywne :) a nie latały jak firanka. Jeśli chodzi o boczki w NBFLu są tak skonstruowane że nie mają tendencji do wydawania z siebie dziwnych dźwięków lecz ku pewności polece Ci coś takiego [URL=http://allegro.pl/sinuslive-es-500-spray-wygluszeniowy-500ml-w-wa-i1689147091.html]http://allegro.pl/sinuslive-es-500-spray-wygluszeniowy-500ml-w-wa-i1689147091.html[/URL]

tworzy warstwę która nie pozwala materiałom wpadać w wibracje :) I aby pożądnie wygłuszyć furtki trzeba pozbyć się tych styropianów które wystają z boczków. :) jedna opcja jest podcięcie ich a 2 podgrzanie i oderwanie :)

Pozdrawiam
V.
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

30 cze 2011, 16:03

Dziękuje za podpowiedź.
Podejrzewam, że ulepszenie audio będzie jedną z pierwszych rzeczy jakie zrobię zaraz po zakupie miaty(oczywiście pierwsza po przeglądzie olejowo-filtrowo-świecowym... :razz: ).
Nie potrafię w samochodzie wytrzymac bez muzyki i lubię sprzęt sprzęt audio gra przynajmniej czysto i dynamicznie(wiem, że to roadster to ciężki orzech do zgryzienia ale na robienie "filharmonii" się nie nastawiam więc wierzę, że dam radę :wink: ).
Początkowo planowałem zlecić to koledze(jego firmie MCM Team) bo sam dawno nie grzebałem w samochodwym audio... ale przecież tego jak jazdy rowerem się nie zapomina wiec chyba jednak podłubię sam! :mrgreen: Satysfacja napwno większa a i zawsze parę złotych człowiek zaoszczędzi... :oops:
SPIDI
sleven
Posty: 465
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:46
Lokalizacja: POZnan*

30 cze 2011, 22:26

Dzięki Vampirek i Maks za info. Widząc Wasze rozwiązanie z dystansami zdecydowałem się że kupię dystanse dedykowane do Fiata Pandy, które przypominają najbardziej kształtem te które zastosowaliście: [URL=http://www.sklep.axel2.pl/index.php?products=product&prod_id=123]KLIK[/URL] . Dotnę sobie ta odstającą podstawę pod aby pasowała do otworów i przetłoczenia blachy, później oczywiście zaimpregnuje ze 3 razy i mam nadzieję, że będzie ok! Dam znać i zamieszczę zdjęcia jak wyszło, ale to tak za parę dobrych dni.
A propos mat- mi polecono i takie też zakupiłem: STP Vibroplast –(12 zł) ponoć są dość miękkie i nadają się dobrze do zewnętrznej blachy w drzwiach, która jest lekka i cienka, a na wewnętrzną stronę m.in. do zaklejania otworów technologicznych sztywniejszą GMS 05. Każdy ma swoje preferencje czy doradców, więc dobrze, większy przegląd zestawów;) Napisze, jaki efekt daje jak się uporam z montażem całego systemu;) A to będzie dla mnie wyzwanie :onie:
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

01 lip 2011, 12:16

vampirek pisze:
Swordfish pisze:Właśnie się zastanawiam, czy STP Gold czy Dynamat Extreme, czy też coś innego, za duży wybór :)

Focale Ci weszły z dystansami? EDIT: a już, widzę - Pytałem, bo zastanawiam się, czy wejdzie do drzwi w Miacie takie coś, jak Scan-Speak 21W8554 :wink:


W miatowe drzwi bez problemu Ci wejdzie ten Scan... ponieważ za miejscem na głośnik nie masz żadnych prowadnic od szyb ani pochodnych... kwestia dystansu. :] ja w NA mam zastosowane 12mm i dają radę.


Dobrze wiedzieć, że wejdzie mi woofer 8" (ktoś tu pisał, że wchodzi 8" Peerles z serii SLS bodajże no ale Scan jest chyba głębszy), szczerze powiedziawszy to mam poważny dylemat, czy pójść drogą taką, że kupuję kompletny zestaw, np. jakaś wyższa półka Rainbow/Focal K2Power/DLS czy też wsadzać ten woofer Scan'a plus np. Vifa NE25VTA-04. Mam jeszcze midrange na stanie (Dayton RS-52AN) ale pakowanie się w 3-way, kiedy mam jeszcze kilka innych rzeczy do ogarnięcia nie wydaje mi się za dobrym pomysłem. Dostęp do sprzętu pomiarowego mam, ale zdaję sobie sprawę, że jednak może to być zbyt skomplikowana operacja... (aczkolwiek jest mocna pokusa :twisted: )

vampirek pisze:A co do mat to osobiście polecam Silent Coat. Maty są w naprawde fajnej cenie i robią robotę. No chyba że komuś zależy na napisie STP lub Dynamat na macie... to warto przeplacać :)


Jest jeszcze kwestia tego, za ile się co kupuje - na Dynamat już mam dość dużą zniżkę, więc jeżeli jeszcze mi zejdą z ceną to chyba się zdecyduję.

vampirek pisze:
Swordfish pisze:jest też jeszcze kwestia wagi, MX-5 ma dość długie drzwi, jeżeli zdecyduje się na ciężki woofer (np. z zestawu JBL C608GTI) i cieżką matę, drzwi mogą opaść (a może nia ma się czego obawiać? zresztą, nawet jeżeli nie, to jest jeszcze kwestia wagi :twisted: ).


Albo robimy samochod pod audio albo do zapier.... nie ma inaczej... Co do opadania drzwi polecam zrobić sobie nowe kołki do zawiasów i nic nie opadnie konkretniej mowa o dotoczeniu z Kwasu :). Co do samych drzwi w MXie... to chyba jeszcze nie spotkałeś się z Długimi drzwiami... W miatkach są drzwi proste jak konstrukcja cepa i malutkie.. Nie to co w 406 Coupe lub ostatnio robionym W124 CE :// JBL C608 bardzo ciekawy woofer ale wolałbym chyba poszukać Scana Revelatora 18cm :) trochę lepiej sprawdzi się w Mazdzie.



Coś w tym jest ale jak chce mieć dobrze grajacy samochód do zapier... ,to co wtedy? :twisted: Poza tym jakoś przeboleje te +10 Kg.
Co do woofer'ów, przyznam, że przeglądałem ofertę, co teraz można kupić z zestawów samochodowych i jakoś nie jestem przekonany, ani do Focal'a (K2Power ma niemalże minimalistyczną zwrotnicę a ich polykevlar wymaga ostrych zboczy i nierzadko notch-filtrów) ani do DLS'a (chociaż ten woofer z Iridium zwraca uwagę napędem), no może właśnie ten JBL C608, ale wymaga raczej dużo prądu i jest ciężki, poza tym to wszytko mid-woofer'y 6-6.5", więc też 'displacement' w zakresie w miarę liniowego Xmax nie będzie jakiś ogromny, innymi słowy, jeżeli chodzi o bas, to każdy sensowny woofer 8" (jeszcze raz zaznaczam: sensowny) je wszystkie przebije, a to wszystko przy niższych THD etc (oczywiście inna kwestia to zachowanie takiego woofera w paśmie, załóżmy, 600-2500 Hz).
Revelator 18cm - ale który konkretnie? Bo są trzy 18 cm:
http://www.scan-speak.dk/mw_rev.htm ...poza tym, jeżeli już Scan 18cm to nie lepiej się szarpnąć na 18WU/4741T00? - napęd typu undergung to już coś w aucie (tyle, że pojawia się pytanie, czy to już nie przegięcie).

3 maty Dynamat'a (82*46 cm) mi starczą?
Co do Silent Coat - mowa o tych?
http://allegro.pl/listing.php/search?category=85172&string=silent+coat&order=p&change_view=1

Dzięki za radę odnośnie kołków do zawiasów :)
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

01 lip 2011, 17:46

Powiem Ci tak. Jeśli chcesz Pakować Woofer 8" to musisz pójść w 3way :] bo on już trochę bedzie zamulał Ci średnicę... w sumie w NB jest na to sporo miejsca bo na dół idą Woofery w miejsce Tweetera w drzwiach pakujesz Mid Range i na słupek Tweeter w dość głebokiej jego cześci automatycznie sobie pogłębisz scenę.

Co do seryjnych systemów Focale tak ale K2 to za niska seria jak dla mnie :P DLSa nie lubię :) bo każdy to pakuje więc niekoniecznie... Rainbow trochę zaostrza górę wtedy wypadałoby zastosować HU który to złagodzi lub piecyki bardzo neutralne. Sprzęt pomiarowy hmm jeśli robisz na Aktywce będzie raczej zbędny jeśli Pasiv to jak najbardziej do strugania zwrotek bedzie przydatny.

Jeśli chodzi o Revelatory poleciłbym Ci to 18W/4531G01 miałem na odsłuchach i na prawda ładnie się spisują. do tego trzeba by dobrać odpowiednią Vifkę lub Lotusa jako Tweeter :). Jeśli interesuje Cię Ciekawe dobranie 3way`a mozemy coś pokombinować. Ostatnio bardzo polubiłem dźwięk od MP (micro precision) i tego się trzymam Obecnie mam Woofery MP7.16MK2 i Tweetery MP3.28MK2 Docelowo wymiana tweetera na MP Z-Tweeter lub 7.28MK3. Jeśli chodzi o podstawowy zestaw to MP ma w ofercie serię 3 ze zwrotkami w podobnych pieniadzach do w/w przez Ciebie.

Co do mat to własnie o te maty chodzi co prawda tu masz dość duże ceny :) bo ja za nie płace normalnie po 12zł za sztukę a jak wieksza ilość 11zł można wynegocjować. Choć z Kamilem z AudioBasu jak pogadasz to na pewno zrobi Ci dobrą cenę.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

01 lip 2011, 22:26

@Vampirek No to po kolei :)

vampirek pisze:Powiem Ci tak. Jeśli chcesz Pakować Woofer 8" to musisz pójść w 3way :] bo on już trochę bedzie zamulał Ci średnicę...


Decyzja, żeby zastosowac SS 21W8554 wynika także z tego, iż na dobry początek całkiem nieźle poradzi sobie on w _odpowiednio_ dobranym 2-way. Oczywiście, trzeba wziąc pod uwage wzrost charakterystyki w osi 0st/30 od 800 Hz ale to jest akurat proste do kompensacji, spectral decay nie wskazuje na koniecznośc stosowania notch-filtrów, a to także plus. Jest jeszcze kwestia innych parametrów tego przetwornika, Mms - 20.5 grama, czyli dramatu jakiegoś nie ma, Vifa zaakceptue podział w okolicach 2KHz, co ważne Le = 0.2 mH oraz zniekształcenia liniowe/nieliniowe - wyniki tutaj: http://www.linkwitzlab.com/x-mid_dist.htm.

vampirek pisze:w sumie w NB jest na to sporo miejsca bo na dół idą Woofery w miejsce Tweetera w drzwiach pakujesz Mid Range i na słupek Tweeter w dość głebokiej jego cześci automatycznie sobie pogłębisz scenę.


I taki też jest plan rozwoju tego systemu.

vampirek pisze:Co do seryjnych systemów Focale tak ale K2 to za niska seria jak dla mnie :P DLSa nie lubię :) bo każdy to pakuje więc niekoniecznie... Rainbow trochę zaostrza górę wtedy wypadałoby zastosować HU który to złagodzi lub piecyki bardzo neutralne. Sprzęt pomiarowy hmm jeśli robisz na Aktywce będzie raczej zbędny jeśli Pasiv to jak najbardziej do strugania zwrotek bedzie przydatny.


Dzięki za uwagę odnośnie Rainbow :) Oczywiście, że będę szedł w stronę konfiguracji aktywnej, jeszcze to trzeba przemyślec (wzmacniacze), natomiast tak, czy siak na pewno woofer'y oraz midrange nawet przy aktywnej konfiguracji będą miały pasywne filtry 6db/oct oraz, jeżeli się zdecyduje na RS-52 jako midrange - notch filter (LCR), tutaj chodzi (głownie) o wycięcie harmonicznych generowanych przez wzmacniacz powyzej częstotliwości pracy danego głośnika, dokładniej chodzi mi o to, aby harmoniczne nie 'wpadały' na zakres, gdzie głosnik ma rezonans własny materiału membrany.

vampirek pisze:Jeśli chodzi o Revelatory poleciłbym Ci to 18W/4531G01 miałem na odsłuchach i na prawda ładnie się spisują. do tego trzeba by dobrać odpowiednią Vifkę lub Lotusa jako Tweeter :).


Jak Twoim zdaniem ma się seria Seas Lotus w kontekście stosunku ceny do oferowanej jakości?

vampirek pisze:Jeśli interesuje Cię Ciekawe dobranie 3way`a mozemy coś pokombinować. Ostatnio bardzo polubiłem dźwięk od MP (micro precision) i tego się trzymam Obecnie mam Woofery MP7.16MK2 i Tweetery MP3.28MK2 Docelowo wymiana tweetera na MP Z-Tweeter lub 7.28MK3. Jeśli chodzi o podstawowy zestaw to MP ma w ofercie serię 3 ze zwrotkami w podobnych pieniadzach do w/w przez Ciebie.

Co do mat to własnie o te maty chodzi co prawda tu masz dość duże ceny :) bo ja za nie płace normalnie po 12zł za sztukę a jak wieksza ilość 11zł można wynegocjować. Choć z Kamilem z AudioBasu jak pogadasz to na pewno zrobi Ci dobrą cenę.


Dzięki za info odnośnie mat, odniosę się do reszty jutro, MP to ciekawy temat ale teraz trochę późno już :)
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

02 lip 2011, 2:40

Swordfish pisze:Vifa zaakceptue podział w okolicach 2KHz, co ważne Le = 0.2 mH oraz zniekształcenia liniowe/nieliniowe - wyniki tutaj: http://www.linkwitzlab.com/x-mid_dist.htm.


To nie działą :) Niemniej jednak Vify aż tak niskiego Ciecia nie lubią dobrze sobie radzą tak od 2300Hz wzwyż. chyba ze pozbyć się FF z nich to może. Ale wracając jeszcze do tych 8" no dobrze wszystko fajnie dane papierkowe danymi papierkowymi ale w praktyce w 3/4 przypadkow okazuje się że przy czestotliwosciach pomiedzy 800-2000Hz Woofer opóźnia lub daje niespodziewany efekt pogłosu W mojej opinii max Woofer to 18cm a tak warto zmajstrować dystans pod 165mm

Jeśli chodzi o plan rozwoju miałem taki sam... ale obecnie jest tendencja 3Way`owa w zawodach jednak poki co zamierzma wyciągnąc z 2Way maksymalne możliwości.

Swordfish pisze:natomiast tak, czy siak na pewno woofer'y oraz midrange nawet przy aktywnej konfiguracji będą miały pasywne filtry 6db/oct


Bez sensu? skoro proc lub cokolwiek innego w moim przypadku Clarion 958RMC z aktywną zwrotnicą się tym zajmuje. Co do filtra 6db/oct trochę mało do tych Scanów... chyba że zamierzasz zawiezić Q... to wtedy ma to sens. Co do samego MidRange raczej bym się pokusił o TangBand`a któregoś z korektorem fazy na prawde przyjemne w brzmieniu przetworniki w dobrych pieniadzach. ważne jest również aby Mid Range był mniej wiecej z tego samego materiału co Tweeter jeśli decydujesz sie na kopułki nie ma problemu gorzej jest ze szpicami. Tak czy inaczej w przypadku MidRange i tego co im piec zapewnia samego rezonansu membrany nie wychwycisz sluchem tylko pomiarówką :] chyba że chodzi ci o sam efekt rezonansu na Różowym szumie. Poza tym pozostaje jeszcze wybór pieca. ale widzę że u Ciebie raczej będzie się wojna rozgrywała miedzy Gienkiem a DLSem. No chyba że coś z pieknych wloskich linii np Sinfoni marzenie ale nie za tą kase... lub Braxy... na razie poza moim zasięgiem osobiście się mocno zastanawiałem nad DLSem A7... tyle że Nie lubie jak wszyscy wiec mam co mam :] 2xRainbow raz PCA 50 i PCA75 - Pure Class A :)

Jeśli chodzi o serię Lotus daje na prawde wiele możliwości... ale cena jak dla mnie za nowy przetwornik jest nieco nieadekwatna... z resztą ta sama przypadłość ciąży na serii Z od MP.

Wracając jeszcze do bolców w drzwi. To był pierwszy zabieg jaki wykonałem :) choć powinienem zrobić jeszcze jeden myk z tzw kalamidką do smarowania wtedy taki zawias byłby wieczny :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

02 lip 2011, 9:49

vampirek pisze:
Swordfish pisze:Vifa zaakceptue podział w okolicach 2KHz, co ważne Le = 0.2 mH oraz zniekształcenia liniowe/nieliniowe - wyniki tutaj: http://www.linkwitzlab.com/x-mid_dist.htm.


To nie działą :) Niemniej jednak Vify aż tak niskiego Ciecia nie lubią dobrze sobie radzą tak od 2300Hz wzwyż. chyba ze pozbyć się FF z nich to może.


Polecam spojrzec na dane tej Vify, chociazby tutaj:
https://www.madisound.com/store/product_info.php?cPath=45_229_250&products_id=8696

vampirek pisze:Ale wracając jeszcze do tych 8" no dobrze wszystko fajnie dane papierkowe danymi papierkowymi ale w praktyce w 3/4 przypadkow okazuje się że przy czestotliwosciach pomiedzy 800-2000Hz Woofer opóźnia lub daje niespodziewany efekt pogłosu W mojej opinii max Woofer to 18cm a tak warto zmajstrować dystans pod 165mm [/qoute]

Móglbyś sprecyzowac, co masz na mysli, co masz pod pojeciem 'woofer opóźnia' oraz 'daje niespodziewany efekt poglosu'? :)

vampirek pisze:Jeśli chodzi o plan rozwoju miałem taki sam... ale obecnie jest tendencja 3Way`owa w zawodach jednak poki co zamierzma wyciągnąc z 2Way maksymalne możliwości.


Wiadomo, każda konfiguracja ma swoje zalety i wady, także, a może nawet zwłaszcza w kontekście umiejętnosci projektowania owej.

Swordfish pisze:natomiast tak, czy siak na pewno woofer'y oraz midrange nawet przy aktywnej konfiguracji będą miały pasywne filtry 6db/oct


Bez sensu? skoro proc lub cokolwiek innego w moim przypadku Clarion 958RMC z aktywną zwrotnicą się tym zajmuje. Co do filtra 6db/oct trochę mało do tych Scanów...


No ok, aktywna zwrotka jak najbardziej ale potem jest wzmacniacz, ktory dodaje swoje harmoniczne, we wzmacniaczach w konf. push-pull są to najcześciej nieparzyste, więc szansa, że harmoniczne beda pobudzac rezonans wlasny membrany jest duża. W przypadku tego Scan'a nie jest to może tak newralgiczna kwestia, jak w przypadku np. RS52 czy innych głośników z metalową membrana.

vampirek pisze:chyba że zamierzasz zawiezić Q... to wtedy ma to sens.


Rozwin swoją mysl szerzej :)

vampirek pisze:Co do samego MidRange raczej bym się pokusił o TangBand`a któregoś z korektorem fazy na prawde przyjemne w brzmieniu przetworniki w dobrych pieniadzach. ważne jest również aby Mid Range był mniej wiecej z tego samego materiału co Tweeter jeśli decydujesz sie na kopułki nie ma problemu gorzej jest ze szpicami.


O które TB Ci chodziło? TB ma całą ofertę tych głosników, w zasadzie można także użyc głosnika extended/full range, najlepiej w konfiguracji układu magnetycznego undergung - wtedy i midrange i tweeted będą miały układ długa szczelina - krótka cewka, jeżeli jeszcze będą miały ten sam materiał membran, to jeszcze lepiej (chociaż niektórzy by tutaj debatowali, ze na srodek papier bedzie lepszy od np. aluminium...).
Swoją drogą, powiem tak - mam midrange (czyli tego Dayton'a RS52 AN) ale jednak wiem z doświadczenia, że lepiej grają głośniki stożkowe na środku (jedynym wyjątkiem jest ATC SM75 - no ale ciekawe, czy ktoś by się pokusił o zamontowanie takiego głośnika w samochodzie...), wniosek jest taki, że trzeba się zastanowic jak sensownie wydzielic komore dla sredniotonowego w NB :twisted:

vampirek pisze:Tak czy inaczej w przypadku MidRange i tego co im piec zapewnia samego rezonansu membrany nie wychwycisz sluchem tylko pomiarówką :] chyba że chodzi ci o sam efekt rezonansu na Różowym szumie.


Nie będę się spierał, mam swoje zdanie w tej kwestii i szanuje zdanie innych ;)

vampirek pisze:Poza tym pozostaje jeszcze wybór pieca. ale widzę że u Ciebie raczej będzie się wojna rozgrywała miedzy Gienkiem a DLSem. No chyba że coś z pieknych wloskich linii np Sinfoni marzenie ale nie za tą kase... lub Braxy... na razie poza moim zasięgiem osobiście się mocno zastanawiałem nad DLSem A7... tyle że Nie lubie jak wszyscy wiec mam co mam :] 2xRainbow raz PCA 50 i PCA75 - Pure Class A :)


Raczej nie te modele, właśnie rzecz w tym, że też nie lubię miec tego, co wszyscy, wiec... powiem tak - na razie badam rynek, na pewno bede chcial kupic raczej okazjnie jakis sensowny wzmacniacz, ale to musze przemyslec w kontekscie pojscia w 3-way w przyszlosci. Przegladam Alledrogo i widze, ze nic specjalnie ciekawego nie ma...


vampirek pisze:Jeśli chodzi o serię Lotus daje na prawde wiele możliwości... ale cena jak dla mnie za nowy przetwornik jest nieco nieadekwatna... z resztą ta sama przypadłość ciąży na serii Z od MP.

Wracając jeszcze do bolców w drzwi. To był pierwszy zabieg jaki wykonałem :) choć powinienem zrobić jeszcze jeden myk z tzw kalamidką do smarowania wtedy taki zawias byłby wieczny :)


Ile Ci masa drzwi wzrosła? Sprawdzałeś to jakoś?
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

02 lip 2011, 10:38

U mnie drzwi wygladaja jak poniżej i tak jak pisałem wcześniej gra to całkiem nieźle.
Załączniki
Drzwi z wygłuszeniem wewnętrzenym.jpg
Drzwi z wygłuszeniem wewnętrzenym.jpg (151.24 KiB) Przejrzano 2037 razy
Drzwi z wygłuszeniem zewnętrznym.jpg
Drzwi z wygłuszeniem zewnętrznym.jpg (173.38 KiB) Przejrzano 2045 razy
Hubal
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

02 lip 2011, 12:54

Hubal, dzięki za foto, z czego masz dystans? MDF?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

02 lip 2011, 16:07

Swordfish pisze:Polecam spojrzec na dane tej Vify, chociazby tutaj:
https://www.madisound.com...roducts_id=8696


Znam tą Vifkę z odsłuchów ale nie lubie kopułek z alu :) choć Bowers&Wilkins również to stosuje...

W Scanach nie bedziesz mieć problemu z drganiami wew membran... z reszta w TB to samo... problem jest zawsze z alu membrana... Generalnie na srodek preferuje papier lub jedwab.... :] Alu jakoś mi nie wchodzi ew kevlar. mam na stanie bardzo ladne sredniaki B&W tyle że nie mam do nich parametrów. Mowiłem Ci że komora w NB idealnie wchodzi zamiast całego plastiku od Tweetera jest to rozkrecalne :) wiec nie a najmniejszego problemu :)

Co do parametru Q jest to parametr w korektorze parametrycznym Clariona generalnie pozwala na bardziej precyzyjne brzmienie konkretnej dla konkretnej czestotliwosci.

Szukając Piecy przejrzyj ebay`a niemieckiego lub angielskiego mam mozliwosci aby stamtad sprzet przyplynał do PL :)

Co do samej wagi drzwi waga wzrosla bez głosnika po około 7kg sztuka może ciut mniej

Jesli chodzi o wygłuszenie kolegi nie pochwalam wygłuszenia bo otwory rewizyjne nie są powzmacniane a Vibroplast jest dość miekka matą i bedzie powodować rezonans i nie wykorzysta się 100% mozliwosci tych Dotechow

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/844/201105301103.jpg/]Obrazek[/URL]

<-- pod każdym otworem technologicznym znajduje się szpros wzmacniajacy z płaskownika Aluminiowego.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

03 lip 2011, 10:01

vampirek pisze:
Swordfish pisze:Polecam spojrzec na dane tej Vify, chociazby tutaj:
https://www.madisound.com...roducts_id=8696


Znam tą Vifkę z odsłuchów ale nie lubie kopułek z alu :) choć Bowers&Wilkins również to stosuje...


Owszem, AFAIK Vifa produkuje niektóre driver'y dla B&W ale róźną się one dośc znacznie, przede wszystkim zawieszeniem (B&W przeszedł na płaskie zawieszenie a la Focal już jakiś czas temu, zresztą TC120TDX Focala to już niemalże kultowy driver) oraz wytłumieniem. Wiadomo, że kopułki metalowe grają inaczej od tekstylnych ale po pierwsze: de gustibus... a po drugie IMHO wszystko zależy od konstrukcji indywidualnego modelu głośnika :)

vampirek pisze:W Scanach nie bedziesz mieć problemu z drganiami wew membran... z reszta w TB to samo... problem jest zawsze z alu membrana... Generalnie na srodek preferuje papier lub jedwab.... :] Alu jakoś mi nie wchodzi ew kevlar. mam na stanie bardzo ladne sredniaki B&W tyle że nie mam do nich parametrów. Mowiłem Ci że komora w NB idealnie wchodzi zamiast całego plastiku od Tweetera jest to rozkrecalne :) wiec nie a najmniejszego problemu :)


Problem z głośnikami z aluminiową membraną jest taki, iż wymagają one notch-filtrów najczęściej a wspomniany notch filter jest - nie bez powodu - w wielu kręgach uważany za zło. Jest jeden fajny głosnik papierowy TB, na dodatek niedrogi - pomyśli się ;)

vampirek pisze:Co do parametru Q jest to parametr w korektorze parametrycznym Clariona generalnie pozwala na bardziej precyzyjne brzmienie konkretnej dla konkretnej czestotliwosci.


Dzięki, nie chciałem domniemywac, tak btw. co sądzisz o Alpine Imprint?

vampirek pisze:Szukając Piecy przejrzyj ebay`a niemieckiego lub angielskiego mam mozliwosci aby stamtad sprzet przyplynał do PL :)


Cały czas to robię, mam kilka typów - co sądzisz o Xtant 604?

vampirek pisze:Co do samej wagi drzwi waga wzrosla bez głosnika po około 7kg sztuka może ciut mniej


No to się jednak robi masa dodatkowa, u mnie będzie podobnie...

vampirek pisze:Jesli chodzi o wygłuszenie kolegi nie pochwalam wygłuszenia bo otwory rewizyjne nie są powzmacniane a Vibroplast jest dość miekka matą i bedzie powodować rezonans i nie wykorzysta się 100% mozliwosci tych Dotechow

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/844/201105301103.jpg/][url=http://img844.imageshack.us/img844/1020/201105301103.th.jpg]Obrazek[/url][/URL]

<-- pod każdym otworem technologicznym znajduje się szpros wzmacniajacy z płaskownika Aluminiowego.


Właśnie wczoraj się zastanawiałem nad tym, jak to jest z tymi otworami, może np. te otwory zatkac czymś innym?

Vampirek, znasz jakąś firmę, która mi zrobi dystanse na zamówienie w rozsądnej cenie, czy lepiej się wybrac do stolarza?
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

03 lip 2011, 10:59

Swordfish pisze:Hubal, dzięki za foto, z czego masz dystans? MDF?


To jest MDF tylko zabezpieczony przed wilgocią. Chyba żywicą epoksydową, ale nie jestem pewny :???:
Hubal
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

03 lip 2011, 11:25

Hub_l pisze:
Swordfish pisze:Hubal, dzięki za foto, z czego masz dystans? MDF?


To jest MDF tylko zabezpieczony przed wilgocią. Chyba żywicą epoksydową, ale nie jestem pewny :???:


Dzięki, tak też myślałem, będę zamawiał dystanse, wiec chciałem się upewnic co, i jak.
Davey
Posty: 556
Rejestracja: 20 kwie 2010, 16:26
Lokalizacja: Lublin

27 lip 2011, 11:09

Jakie radio polecacie w dosc niskiej cenie, moze kolo 350zl? Moze taniej, uzywka oczywiscie wchodzi w gre. W designie cos w rodzaju Nakamichi cd300, zabudowy zadnej robil nie bede, planuje tylko glosniki wymienic :D
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

27 lip 2011, 15:51

Davey, ja kupiłem sobie takiego podstawowego Clariona jakiś czas temu - nie pamiętam jaki model, mogę potem sprawdzić. Gra nawet, nawet i pasuje do wnętrza (zielone podświetlenie i staroświecki design). Zapłaciłem chyba niecałe 300zł, ale nie jestem fanem car audio, więc nie wiem czy był to najlepszy wybór
Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

18 lis 2011, 0:06

Pytanko, czy wymiana głośników w drzwiach bez wymiany jednostki grającej ma sens.
Teraz mam [URL=http://www.miata.net/garage/nbaudio/index.html#2DINNB]Double Din non-Bose (4162)[/URL] i zastanawiam się czy wymiana głośników zrobi jakąkolwiek różnicę.
Kiedyś chciałbym się pobawić w prawdziwy system audio ale teraz nie mam na to $$.
Spotkałem się z opinią, że standardowe głośniki zagrają lepiej po wymianie radia ale nie chcę wymieniać na 1 din bo trzeba ze sobą nosić a porządne 2 din zaczynają się od większych pieniędzy i tym bardziej strach, że zniszczą samochód, żeby ukraść.
Następnie, na stronie którą podałem jest opis:
Q) Can I add rear/windblocker speakers?

A) Probably, and you will not (necessarily) need an external amplifier to drive them, unlike the Bose unit. The 4H60 does not have the rear speakers and fader enabled, but the 4162 does! Here is some more information about adding windblocker speakers. This cardomain page has photos of this operation.

Skoro jest wejście na tylne głośniki to może warto w przestrzeni za fotelami, na samym dole gdzie fotel nie dochodzi do ścianki dodać po jednym głośniku. To pewnie by zrobiło różnice. Pytanie czy to radio pociągnie jakieś większe głośniki bo wyjście na tył przeznaczone jest dla 2 calowych głośniczków w windshocie?

Teraz nie ma tragedii ale nie jest też dobrze, szczególnie przy prędkościach 100+.
Co myślicie?
koldi
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2011, 8:55
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Reguły

18 lis 2011, 10:56

Kinio28 pisze:Pytanko, czy wymiana głośników w drzwiach bez wymiany jednostki grającej ma sens.


Oczywiście. Ja mam u siebie 2197, a glosniki wymieniłem na Macrom m3s.61 (nie są potęgą basu, ale grają z dużą dynamiką, dlatego do moich preferencji muzycznych nadają się super). Bas się pojawił, wysokie są lepsze, lepsza jest scena dźwiękowa, generalnie jest baaardzo duża poprawa.
Koszt głośników - 160 zł + podkładki (40 zł, docinane z MDF) + wytłumienie (100 zł, tłumiłem boll miękkimi oraz boll polimerowymi) + parę godzin roboty i efekt jest naprawdę dobry jak na moje potrzeby i na fakt, że to wciąż audio samochodowe i to w aucie stosunkowo głośnym w środku, a nie hi-fi (to mam do posluchania w domu).
W planach mam jeszcze dotłumienie tapicerki drzwi pianką, ale jakoś nie mogę się zebrać.

Także - zmieniaj głośniki, tylko na 165 separowane a nie na jajka, pamiętaj o wytłumieniu i będziesz zadowolony za naprawdę niewielką kwotę. Oczywiście można lepiej, ale najlepszą poprawę za najmniejszą cene uzyskasz przez głośniki + wytłumienie.
michal_j
Posty: 86
Rejestracja: 27 mar 2011, 7:04
Lokalizacja: Warszawa

19 lis 2011, 16:43

Witam

Warto zmienić. Ja mam fabryczne 2191 wyposażone w zmieniarkę na 6CD. To radyjko jest produkcji Clariona - gra rewelacyjnie. Posiada 4 kanały. Po kilku podcięciach i przypiłowaniach ramki weszło do NA jakby stamtąd było :)

Głośniki Morel Tempo 6 (zostały z poprzedniego auta - tam był do nich audison i alpine). Przerobiłem zwrotnicę (zastosowałem lepsze elementy i trochę podniosłem f cięcia woofera). Są one podłączone w biampingu - woofery grają z kanałów rear a tweetery z front. Dałem przewody głośnikowe 2,5mm2.

Wygłuszenie taśmą dekarską SOUDALA, matami GMS grubości 10mm i 3 mm. Dystanse MDF uniwersalne grubości 8mm MDF pod głośnik 165 mm (trzeba było piłować) - ważne jest, żeby dystans przykręcić do blachy i najlepiej podkleic silikonem a dopiero do dystansu przykręcać głosnik (żeby dystans był całością z blachą drzwi).

Najważniejsze jest porządne wygłuszenie. Daje świetny efekt.

pozdrawiam
Michał
halski
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:58
Model: NB
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

24 gru 2011, 12:23

Siwy pisze:Czy ktos z Was probowal w swojej Mx-5 zabudowac lekko bagaznik wrzucajac niskie tony wlasnie w to miejsce? Czy efekt takiej instalacji bedzie zadowalajacy zwazywszy na ograniczony dostep komory bagaznika do kabiny?

Znajomy ktory pracowal w Klinice Dzwieku namawia mnie na takie rozwiazanie i nie wiem czy warto ograniczac w ten sposob i tak juz uboga przestrzen bagazowa...

Co doradzaja wytrawni Miatowicze? :mrgreen:



Ja posiadam takową zabudowę bagażnika i jak na mój wytrawny słuch (nieskromnie mówiąc) - rewelacja. Miejsca bagażowego nie ogranicza nadmiernie. Mam dość ogromną torbę podróżną, w którą na tydzień czasu pakuję się razem z dziewczyną i spokojnie zabieramy wszystko czego potrzebujemy. Oczywiście przy pełnym bagażniku akustyka aż tak cudowna nie jest, ale na pusto - cudo.

Niskotonówka zajmuje niestety tą kieszeń po lewej stronie, całkowicie ją zasłaniając, czyli dostępu do niej nie ma, ale cóż... :)
[URL=http://www.fotoload.pl/index.php?id=2671c8907aa270b1444b25d6598d6b12506]Obrazek[/URL]

Zabudowany wygląda tak: [URL=http://www.fotoload.pl/index.php?id=f6d7e5551a267fbac29d84c1378fa794380]Obrazek[/URL]

Głośniki DLS : 1x niskotonowy, 2x średnie, 2x gwizdki + pod każdy głośnik z osobna - osobny wzmacniacz, złote końcówki okablowania, wygłuszenie czarną matą drzwi.
Niestety dokładnych danych na jej temat nie posiadam, ponieważ tak auto wyglądało już przy kupnie.

Radio: http://www.skapiec.pl/img/276032-35-1-alpine-cde_9880r.html

ahaaa, znalazłem jeszcze jak boczki wyglądają -> http://imageshack.us/photo/my-images/682/zdjcie007d.jpg/

ps. subwoofer naprawdę dużo daje na +
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

24 gru 2011, 16:00

Co do wygłuszenia to są dość średnie maty... ;/ APP lub Boll z tego co widzę, Cienizna która mało co tlumi chyba że na zewnetrznym płacie drzwi masz coś innego. Poza tym nie widzę wzmocnien w miejscu dużych otworów technologicznych. to trzebaby poprawić.

Alpina z serii CDE to również żadna ekstraklasa i aż żal nią pędzić DLSy... Nie widzę co to za marka pieca. i co on sobą oferuje. Generalnie rzecz biorąc nie widzę gdzie masz gwizdki zamocowane czy na słupkach jak pan bóg przykazał czy na boczkach gdzie również się meczą.

Co do głośników to masz: 1x SubNiskotonowy 2x Woofery 2x Tweetery. średniaków żadnych również nie widzę :)

Skrzynka owszem dużo daje jeśli są zrobione otwory w blasze łączącej bagażnik z przestrzenią pasażerską.

Poza tym strasznego kotleta odkopałeś z 2007 roku :)

Pozdrawiam
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

24 gru 2011, 19:45

vampirek pisze: średniaków żadnych również nie widzę


a co byś polecał do średnich tonów ?
:)
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

24 gru 2011, 21:04

Zależy co masz na myśli mówisz o wooferach? Czy robić 3way jeśli 3way to jest tego trochę np tang band lub visaton do 3" średnicy. Ale w MXie trudno zamocowac 3way wiem bo sam się z tym borykam

Jeśli mówisz o wooferach które maja grać w zestawieniu 2way to zależy czego się słucha niektórzy lubią z mocnym wykopem np Focal k2power, lub coś ze stajni Audiosystem'a, DLS R6a ale te wszystkie systemy są bardzo wymagające co do wzmacniacza bez 100w ciągłej w kanale nie ma co podchodzić :)

Lub coś jakosciowego Morel Dotech, Micro Precision 3,16 ; 5,16 ; 7,16 w zależności od zasobnosci kieszeni.

Ja u siebie póki co mam zestawienie

Przód:
Woofer : Micro Precision 5.16
Tweeter: Micro Precision 3,28 mk2

Piece:
Tweeter: Protovision 284 2x80w
Woofer: AMA 50+50 mk2 z pomiarów 2x80w

Teraz doszedł jeszcze średniak "visaton frs8" system przedni będzie pracować w układzie 3way ponieważ woofer mam pod Tapicerka co niestety skutecznie blokuje ładna srednice która oferuje Micro Precision5.16 :( Calosc będzie Cieta Aktywnie Przez jednostkę steryjaca "Clarion 958RMC" będzie mała zamiana wzmacniaczy w sekcji srednio niskotonowej na MP Bedzie Rainbow PCA75 na Visatona AMA

Za Subwoofer odpowiada Tonsil GDNN20/120 Explosiv napedzany jest Kickerem ZR240. Glosnik zabudowany w skrzyni z laminatu w lewym boczku dodatkowo wykonana jest pełna zabudowa bagażnika wszystko można zobaczyć w moim temacie :) Kazda sekcja będzie zasilana oddzielnym piecem.

Za sygnał dla wzmacniaczy Odpowiadaja kable Cordial Guitar ze zloconymi koncowkami Neutrik. Za glosnikowe 2x1.5mm^ Cordial Precision. Wszystko w oplocie i sylikonie Calosc owinieta plecionka z Pvc. Wygluszenie całej karoserii dodatkowo drzwi wygluszone matami Sailent Coat. Otwory technologiczne powzmacniane plaskownikami montazowymi.

Jakby ktoś miał jakieś pytania dotyczące doboru sprzętu zapraszam na prv :) chętnie doradze w doborze. Tudzież pomoge w aplikacji.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

24 gru 2011, 23:21

ja mam teraz hertz dsk 165 4x głośnik średnio-niskotonowy i 2 x głośnik wysokotonowy 15mm z tych zestawów. napędza to jakiś wzmak Hertz`a ale teraz nie pamiętam dokładnie jakie ma parametry. o to taki mam http://allegro.pl/hertz-h535-uszkodzony-i2010944601.html mam to podpięte pod ipoda nano 6 gen. sprzęt mam z poprzedniego auta i nie chciał bym za bardzo go zmieniać, nie ma to grać nie wiadomo jak ale czasem jak każdy lubię głośniej posłuchać muzyki. Co do słuchania konkretnego rodzaju muzyki to tu będzie problem :razz: bo znajdzie się u mnie Glenn Miller , AVB, jakieś reggae, Hip hop i nie pogardzę Machine Head :mrgreen:

zestaw raczej budżetowy ale na razie musi mi starczyć :wink:

ostatnio jakoś moje ucho narzeka na małą ilość basu, ale to chyba wina ipoda bo jak miałem innego to grało lepiej. a jak się zapatrujesz na jakieś samochodowe equalizery? da radę podciągnąć dźwięki z tego "mojego systemu" czy dać sobie z tym na luz? bo właśnie w ipodzie są ustawiena korektora np. rock, r&B, klasyczny, i nie można samemu suwakami ustawić. np. taki EQ http://allegro.pl/japonski-markowy-equalizer-teac-eq-500-sklep-w-wa-i2006521633.html

najchętniej bym to wywalił i wstawił nowy sound system ale wydatki mam skierowane w innym kierunku. z resztą o niektórych wiesz :mrgreen:
:)
halski
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:58
Model: NB
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

24 gru 2011, 23:31

vampirek pisze:Co do wygłuszenia to są dość średnie maty... ;/ APP lub Boll z tego co widzę, Cienizna która mało co tlumi chyba że na zewnetrznym płacie drzwi masz coś innego. Poza tym nie widzę wzmocnien w miejscu dużych otworów technologicznych. to trzebaby poprawić.


Na zewnętrznym płacie drzwi owszem, jest coś innego, ale dużo nie powiem, bo się na tym nie znam, a zdjęcie zrobiłem okazyjnie podczas wydostawania śrubki z tamtych zakamarków (śruba od trzymania ramki uchwytu klamki drzwi) - ciężko było.
Co do wzmocnień, nie wiem dokładnie o co chodzi...

vampirek pisze:Alpina z serii CDE to również żadna ekstraklasa i aż żal nią pędzić DLSy... Nie widzę co to za marka pieca. i co on sobą oferuje. Generalnie rzecz biorąc nie widzę gdzie masz gwizdki zamocowane czy na słupkach jak pan bóg przykazał czy na boczkach gdzie również się meczą.


Zdaję sobie sprawę, że to żadna ekstraklasa, ale biorąc pod uwagę cenę przy jakiej wychodziła na rynek to i tak jestem mega szczęśliwy, że ją posiadam. Sam bym takiej nie zakupił raczej...
Wszystko, poza radiem i okablowaniem jest DLS :) Co również mnie cieszy, z powodów jak wyżej. :D

vampirek pisze:Co do głośników to masz: 1x SubNiskotonowy 2x Woofery 2x Tweetery. średniaków żadnych również nie widzę :)

Skrzynka owszem dużo daje jeśli są zrobione otwory w blasze łączącej bagażnik z przestrzenią pasażerską.

Poza tym strasznego kotleta odkopałeś z 2007 roku :)

Pozdrawiam
V.


W takim razie mój błąd, sorry. :) Jak już mówiłem -> szpecem w dziedzinie car audio nie jestem, chciałem się tylko pochwalić moją zabudową i oświadczyć, że dźwięk jest naprawdę niczego sobie przy subie w bagażniku :) obecnie nie wyobrażam sobie by go tam miało nie być. nie wiem jak tam z tymi otworami w moim bagażniku... nie sprawdzałem.
Jak by nie było, ostatnia wymiana akumulatora zmusiła mnie do wykonania swojej własnej konfiguracji radyjka od początku - efekt tego taki, że wracając do domu, właściwie będąc już na swoim miejscu parkingowym - do końca utworu z auta nie wysiadam. :D co mi się wcześniej nie zdarzało. :)

Pozdrawiam.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

25 gru 2011, 0:03

Najwazniejsze jest to by Klient był zadowolony :) zawsze to było moim priorytetem :) Strojenie to 3/4 sukcesu. Czasem na tanich klockach można zbudować bardzo fajnie grający system. Do czego sam zachęcam :) bo nie sztuką jest wydanie kupę kasy na sprzet z najwyższej półki :)

niemampojeciaa pisze:ja mam teraz hertz dsk 165 4x głośnik średnio-niskotonowy i 2 x głośnik wysokotonowy 15mm z tych zestawów. napędza to jakiś wzmak Hertz`a ale teraz nie pamiętam dokładnie jakie ma parametry. o to taki mam http://allegro.pl/hertz-h...2010944601.html mam to podpięte pod ipoda nano 6 gen.


Po 1 :) Te tweetery to straszne jazgoty :) a nie tweetery. Co do wzmacniacza to niegłupi piec do takiego grania jak lubisz. DSK to nie są tłuczki do basu. ale mogą kopnąć przy dobrze zrobionych skrzynkach. Bo napisałeś że masz 4sztuki wiec jak mniemam 2 sztuki chcesz wykorzystywać jako Sub. Proponowałbym zrobić do nich jakieś małe karmniki po ok~5-7L musiałbym zrobić pomiary. ale myśle że coś by z tego wyszło.

Co do EQ one są w porządku jeśli masz braki w jakimś paśmie problem polega na tym że koloryzują dźwięk. Ponadto tego typu pseudo japonskie konstrukcje to zazwyczaj są producenci zakłóceń. Lepiej zainwestować w coś starszego ale markowego. Tudzież zmienić Jednostkę sterującą z IPoda na jakiś odtwarzacz z możliwością jego podłaczenia np pod wyjście AUX ofc po niskiej.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

25 gru 2011, 8:45

vampirek pisze:Tudzież zmienić Jednostkę sterującą z IPoda na jakiś odtwarzacz z możliwością jego podłaczenia np pod wyjście AUX


właśnie tego chciałem uniknąć :grin: myślałem, żeby właśnie jakiś equalizer wrzucić co by on trochę wspomagał ipoda.

vampirek pisze:Lepiej zainwestować w coś starszego ale markowego


możesz coś polecić bo na alledrogo większość starszych eqalizerów kręci się w okolicach 1000zł :bang:

vampirek pisze:wyjście AUX ofc po niskiej.


możesz napisać słowami dla prostych ludzi? :razz:

vampirek pisze: napisałeś że masz 4sztuki


dwie sztuki mam w drzwiach ( nawet je wygłuszyłem ale nie ma czym się chwalić :wink: ) a kolejne dwie sztuki mam zainstalowane jak na foto poniżej :cool: i właśnie jak by te dwa z tyłu zabudował jakoś może by to zagrało?
Załączniki
file032.JPG
:)
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

25 gru 2011, 22:12

Jakbyś właśnie zrobił skrzyneczki do tych głośników w półce to zagrałoby :) w taki sposób jaki był założony dla tych przetworników. Zrob do nich komory zamknięte powinno zdać egzamin.

Jeśli chodzi o EQ to jest szkoła USA której ja nie popieram :) Wolę po prostu zamontowane radio które ma możliwość podłaczenia wejścia AUX przez RCA. W takim przypadku wilk syty i owca cała. :) Nie wiem jak bardziej łopatologicznie Ci wyjaśnić :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

26 gru 2011, 8:57

Ok, wielkie dzięki vampirek za podpowiedzi. Gratukuje i zazdroszcze posiadanej wiedzy :oops: :mrgreen:
:)
ODPOWIEDZ