[połączony] Car audio w MX-5

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

05 maja 2011, 9:29

Fabryczne głośniki w drzwiach NBFL są na tyle kiepskie że mam ich serdecznie dość i postanowiłem je wymienić. Nie rozkręcałem jeszcze drzwi w swoim aucie i nie mam pojęcia jak wyglądają te fabryczne miernoty. Na ebay i allegro jest cała masa seryjnych głośników których fotki potraktowałem poglądowo. Pytanie - czy z tego plastikowego dystansu można wykręcić fabryczny głośnik i zastosować w nim popularny 5x7" :?:
Załączniki
$(KGrHqZ,!hIE2e5qhRpEBNrusTpz9w~~_12.jpg
seria w NBFL
$(KGrHqZ,!hIE2e5qhRpEBNrusTpz9w~~_12.jpg (26.4 KiB) Przejrzano 1374 razy
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

05 maja 2011, 10:19

irakleo pisze:Fabryczne głośniki w drzwiach NBFL są na tyle kiepskie że mam ich serdecznie dość i postanowiłem je wymienić. Nie rozkręcałem jeszcze drzwi w swoim aucie i nie mam pojęcia jak wyglądają te fabryczne miernoty. Na ebay i allegro jest cała masa seryjnych głośników których fotki potraktowałem poglądowo. Pytanie - czy z tego plastikowego dystansu można wykręcić fabryczny głośnik i zastosować w nim popularny 5x7" :?:


W weekend będę rozbierał swoje drzwi, więc pomierzę średnice śrub montażowych - pytanie, czy w NB i NBFL to to samo (?).
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

05 maja 2011, 10:29

W weekend będę rozbierał swoje drzwi, więc pomierzę średnice śrub montażowych - pytanie, czy w NB i NBFL to to samo (?).

Raczej nie. Jak swoje rozbierałem, to głośniki wyglądały inaczej.
Ale już niedługo, coś dużo mocniejszego zagości w moim MX'ie :grin:
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

05 maja 2011, 10:38

xXxaMMaxXx pisze:
W weekend będę rozbierał swoje drzwi, więc pomierzę średnice śrub montażowych - pytanie, czy w NB i NBFL to to samo (?).

Raczej nie. Jak swoje rozbierałem, to głośniki wyglądały inaczej.



Głośniki głośnikami ale chodzi mi bardziej o otwory montażowe/rozstawy śrub, z tego zdjęcia, co Irakleo zamieścił widać, że tam jest miejsce na okrągły głośnik i plastykowa (?) 'przejściówka' na owalny (swoją drogą sam też mam teraz fabryczne owalne - tyle widać pod światło przez perforacje - produkuje to jakieś dźwięki ale z muzyką wspólnego za wiele nie ma, aczkolwiek coś na podobieństwo basu trochę produkuje).

EDIT: tak btw. ten owalny głośnik wygląda na szerokopasmowy i w sumie by się zgadzało...

xXxaMMaxXx pisze:Ale już niedługo, coś dużo mocniejszego zagości w moim MX'ie :grin:


Mocniejszego tzn.?
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

05 maja 2011, 11:07

Swordfish pisze:Mocniejszego tzn.?


Niespodzianka :roll:
Ale wszystko będzie opisane :cool:
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

08 cze 2011, 14:39

Witam

Co sądzicie o czymś takim (opis) http://www.strefaciszy.net/cenniki/xzent.pdf ?
Mam możliwość zakupu tego za 500zł.
Miał ktoś może z tym styczność? Jest to coś warte?

Liczę na Waszą pomoc (dodam, że jestem laikiem w tej dziedzinie "sportu")
Pozdrawiam
Marcin / Morena
zaMIATAcz
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

08 cze 2011, 14:50

Morena, zależy czego oczekujesz. Bo jeśli dobrej jakości dźwięku i wideo, to niestety tego nie dostaniesz. Ten wyświetlacz ma mniejszą rozdzielczość niż mój 1DIN.
Właśnie, nie przedstawiałem tu swojego systemu :???: Nadrobić to trzeba :razz:
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

08 cze 2011, 14:54

Mi nie zależy na jakimś pięknym odbieraniu filmów tylko dobrym dźwięku. Z racji tego, że nie znam się na sprzęcie pytam.
Chce niebawem wrzucić coś z LCD do Mieci a że propozycja się pojawiła pomyślałem, że może i warto. Czyli rozumiem, że nie warto zawracać sobie głowy?
zaMIATAcz
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

08 cze 2011, 14:58

Tak naprawdę, żeby mieć LCD - byś musiał mieć też zwykłe radio dobrej jakości podpięte pod te LCD. Chyba, że kupisz jakiś sprzęcik za ponad 5 kafli. Wtedy może coś się ciekawego znajdzie :wink: Z takiego czegoś, dobrego dźwięku nie uzyskasz.
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

08 cze 2011, 19:22

Nie kupuj nic nie markowego bo to na pewno nie zagra. Zdecydowanie lepiej poczekać chwilę i kupić coś ciekawszego. Dobre ceny proponuje teraz Clarion (http://allegro.pl/clarion-vx-401e-stacja-dvd-7-usb-bluetooth-i1645132827.html) czy Pioneer (http://allegro.pl/pioneer-avh-p2300dvd-2din-dvd-usb-gwarpl-wroclaw-i1642007096.html). Najlepiej zagra Alpine, ale to wydatek min. 2,5k.
Hubal
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

08 cze 2011, 23:47

Kolego nie zakładaj że alpine zagrqa najlepiej.... może to jest tylko twoje subiektywne odczucie kazdy czlowiek ma inny gust muzyczny a kazdy sprzet oferuje zupelnie coś innego. ale o strikte gustach się nie dyskutuje a dobiera odpowiednie komponenty.


Z tego co widze kolega szuka przyjemnego dźwięku więc polece Clariona nie jest natarczywy ani niczego nie wyostrza...Ot takie naturalne brzmienie.

Proponowałbym Ci zestawienie jakiegoś fajnego radia 1Din + 1Din DVD z wysuwanym monitorem. Np ZENEC. bardzo dobrze się spisują i po dziś dzień nie miałem żadnej reklamacji a trochę tego założyłem.

Możemy coś dobrać Napisz PW co Cię interesuje Chętnie pomogę. :) Co do rekomendacji Ci co wiedzą mogą coś od siebie powiedzieć.

Pozdrawiam.
V
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

09 cze 2011, 6:46

vampirek pisze:Kolego nie zakładaj że alpine zagrqa najlepiej.... może to jest tylko twoje subiektywne odczucie kazdy czlowiek ma inny gust muzyczny a kazdy sprzet oferuje zupelnie coś innego. ale o strikte gustach się nie dyskutuje a dobiera odpowiednie komponenty.


Zgadzam się, że o gustach się nie dyskutuje. Z Alpine może za bardzo pojechałem :oops: Najlepiej znaleźć taki punkt, w którym jest możliwość podłączenia kilku sprzętów i wysłuchania na nich ulubionego utworu. Wtedy masz pewność, że kupujesz to co Ci najbardziej pasuje. Kiedyś miałem starego clariona DRX9575Z, który grał rewelacyjnie, obecne clariony grają już zupełnie inaczej. Niezmiernie dużo zależy też od doboru głośników. Jeden lubi miękki ciągnący bas inny precyzyjny kick. Kwestia upodobań.
Hubal
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

09 cze 2011, 8:01

Ja gorąco polecam współpracę z vampirkiem. Dobraliśmy fajny sprzęt i jestem bardzo zadowolony :wink: Zostało jeszcze, odpowiednie wystrojenie i sąsiedzi nie usną, jak będę siedział w garażu :razz:
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

09 cze 2011, 8:15

Dzięki bardzo za pomoc i odpowiedzi.

Jeśli chodzi o Alpine mam aktualnie model z USB CDE-111RR i jestem bardzo z niego zadowolony. Miałem wcześniej model bez USB i również grał mi rewelacyjnie z kolei radio Panasonica nie podobało mi się i było słabsze... Piszę tu o tym co wyłapałem słuchowo i różnicy odczuwalnej przeze mnie nie zagłębiam się w dane techniczne ...

Hub_l, właśnie początkowo myślałem o takiej stacji. Z dużym pełnym monitorkiem. Myślałem w sumie, że takie coś już ogarnie i pociągnie resztę.

Generalnie uwielbiam dobry czysty basik w aucie. Auto mam wygłuszone dobrymi matami, głośniki w drzwiach 20', montowane wszystko przez firmę zajmującą się nagłośnieniami samochodowymi. Z czasem zaczęło mi brakować "większej mocy" i myślę nad zmianami ulepszeniami jakimiś. Poprawa i polepszenie basu i wzmocnienie tego sprzętu tak by można było głośniej i przyjemniej słuchać muzyczki.
Mam nadzieję, że rozumiecie mnie :razz:
zaMIATAcz
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

09 cze 2011, 19:34

Ja też jestem na etapie nowego audio. Na razie zaczynam od wygłuszenia drzwi i zamontowania głośników. Mam trochę gratów ze starego auta i postaram się je wrzucić. Na razie bez ładnej zabudowy. Zobaczymy jak to zagra. Sprzęt jest przyzwoity (Morel, JLAudio, Audison), ale jeździł w Foresterze, a to trochę inne auto i zupełnie inna akustyka.
Hubal
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

10 cze 2011, 17:17

Owszem calkiem przyzwoity sprzet. Co do wygłuszenia tu nie ma na czym oszczedzać... :) bo jeśli marnie przygotujemy drzwi w miacie to niestety ale co by to nie było to nie zagra. wypada też zrobić sobie Dystans z MDFu lub HDFu aby sama blacha nie wpadała w rezonans. Po wygłuszeniu polecam pociągnąć przewody na potem dużo mniej roboty. :)

Pozdr
V.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

10 cze 2011, 17:47

czy po tych zabiegach wygłuszających drzwi nie robią się cięzkie jak w szafie pancernej?
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

10 cze 2011, 18:03

Zależnie od tego czego się wymaga od auta... jeśli ktoś odelża to zapewne każdy kilogram ważny. Ale ja mam nieco inne do tego podejście. czy się robią ciężkie oczywiście dochodzi po kilka KG. ale za to dużo przyjemniej się też jeździ czy jest muzyka czy jej nie ma.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

10 cze 2011, 19:07

W pełni się z Tobą zgadzam Vampirek! Wygłuszenie to podstawa. W firmowej Insigni mam wygłuszone drzwi od wewnątrz i zewnątrz porządnymi matami i okazało się, że głośniki za 250zł z fabrycznym radiem, które jest totalnie beznadziejne, zagrały całkiem nieźle. Mam nadzieję, że w mojej Miacie też uda mi się usiągnąć pewien zadowalający poziom. Najbardziej irytujące jest to jak wsadzisz sprzęt za worek pieniędzy a efektu brak.
Hubal
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

13 cze 2011, 8:27

irakleo Drzwi nie są wcale ciężkie :wink:
W mojej Miatce wygłuszyłem drzwi dobrymi matami i różnica w dźwięku była bardzo mocno odczuwalna oczywiście na +
zaMIATAcz
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

22 cze 2011, 12:20

Wczoraj udało mi się przebrać gromadzony przez lata sprzęt audio i co lepsze elementy zamontowałem w w Miacie :winner: . Skorzystałem z uług firmy Centrum Car HiFi na Bokserskiej. Polecam, chłopaki naprawdę wiedzą o co chodzi w car audio. Najstarsze jest radio, stary dobry Kenwood KDC-6090R. Mimo, że ma 10 lat, naprawdę daje radę. Podpięty jest do 6 kanałowego wzmacniacza Audison LRx6.9. Drzwi zostały wygłuszone matami STP silver, a fabryczne głośniki zastąpione zestawem Morel Dotech MkII 6. Dzięki odpowiedniej zwrotnicy we wzmacniaczu udało się czterema kanałami podpiąć bezpośrednio do głośników. W bagażniku pojawiła się szczelna skrzynia o pojemności 10 litrów z głośnikiem Cerwin Vega HEDS800. Muszę przyznać, że mimo iż sprzęt ma już swoje lata, po odpowiednim zestrojeniu, zagrał bardzo dobrze. Docelowo chcę jeszcze wymienić skrzyneczkę na laminatową zabudowę sub-a w boczku i może zmienię głośnik na dwucewkowy. Mam JLAudio8W3v2, które może być ciekawą alternatywą do obecnej vegi.
Hubal
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

28 cze 2011, 10:03

Hub_l pisze:Wczoraj udało mi się przebrać gromadzony przez lata sprzęt audio i co lepsze elementy zamontowałem w w Miacie :winner: . Skorzystałem z uług firmy Centrum Car HiFi na Bokserskiej. Polecam, chłopaki naprawdę wiedzą o co chodzi w car audio. Najstarsze jest radio, stary dobry Kenwood KDC-6090R. Mimo, że ma 10 lat, naprawdę daje radę. Podpięty jest do 6 kanałowego wzmacniacza Audison LRx6.9. Drzwi zostały wygłuszone matami STP silver, a fabryczne głośniki zastąpione zestawem Morel Dotech MkII 6. Dzięki odpowiedniej zwrotnicy we wzmacniaczu udało się czterema kanałami podpiąć bezpośrednio do głośników. W bagażniku pojawiła się szczelna skrzynia o pojemności 10 litrów z głośnikiem Cerwin Vega HEDS800. Muszę przyznać, że mimo iż sprzęt ma już swoje lata, po odpowiednim zestrojeniu, zagrał bardzo dobrze. Docelowo chcę jeszcze wymienić skrzyneczkę na laminatową zabudowę sub-a w boczku i może zmienię głośnik na dwucewkowy. Mam JLAudio8W3v2, które może być ciekawą alternatywą do obecnej vegi.


Dwa pytania:
1. Ile mat zużyłeś? Będę kupował akurat na dniach i nie chce kupić za mało/za dużo.
2. Czy dało się bez problemów położyć maty, czy też trzeba było coś wyciągać itd?
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

28 cze 2011, 15:25

Swordfish, zobacz sobie w moim samochodzie jak wygląda wygłuszenie.
Maty to Silent Coat i weszło 19 sztuk. Te maty to półka STP Gold, jak nie lepiej :wink:
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

28 cze 2011, 16:34

Maks pisze:Swordfish, zobacz sobie w moim samochodzie jak wygląda wygłuszenie.
Maty to Silent Coat i weszło 19 sztuk. Te maty to półka STP Gold, jak nie lepiej :wink:


Właśnie się zastanawiam, czy STP Gold czy Dynamat Extreme, czy też coś innego, za duży wybór :)

Focale Ci weszły z dystansami? EDIT: a już, widzę - Pytałem, bo zastanawiam się, czy wejdzie do drzwi w Miacie takie coś, jak Scan-Speak 21W8554 :wink:
Hubal
Posty: 72
Rejestracja: 05 lut 2011, 15:24
Lokalizacja: Warszawa

29 cze 2011, 7:30

U mnie wyszło 4,5 dużej maty (0,4 m2 szt). STP daje radę, w drugim aucie mam dynamat, za który zapłaciłem dokładnie dubla, a róznica w dźwięku nie jest aż tak wyczuwalna. No może na postoju, ale jak jedziesz z otwartym dachem to już raczej cieżko ją usłyszeć :wink:
Hubal
Swordfish
Posty: 369
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

29 cze 2011, 9:58

Hub_l pisze:U mnie wyszło 4,5 dużej maty (0,4 m2 szt). STP daje radę, w drugim aucie mam dynamat, za który zapłaciłem dokładnie dubla, a róznica w dźwięku nie jest aż tak wyczuwalna. No może na postoju, ale jak jedziesz z otwartym dachem to już raczej cieżko ją usłyszeć :wink:


Ja akurat płacę dość podobnie za STP Silver/Gold i za Dynamat Xtreme - jest też jeszcze kwestia wagi, MX-5 ma dość długie drzwi, jeżeli zdecyduje się na ciężki woofer (np. z zestawu JBL C608GTI) i cieżką matę, drzwi mogą opaść (a może nia ma się czego obawiać? zresztą, nawet jeżeli nie, to jest jeszcze kwestia wagi :twisted: ).
sleven
Posty: 465
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:46
Lokalizacja: POZnan*

29 cze 2011, 10:32

Maks dopiero teraz widzialem w Twoim watku rozwiazanie audio, gratulacje! Swietna i porzadnie wykonana robota! Maks i Vampirek jak rozwiazaliscie sprawe dystansow MDF? Dystansow dedykowanych do mx5 nie ma wiec czy kupowales jakies dedykowane do innego auta i przerabiales? Czy kupiles jakies uniwersalne lub sam wszystko rzezbiles? Jakies sklep polecasz? Pytanie czy owe dystanse sie przykreca w miejsce seryjnych otworow czy tez blachowkretami przykrecic w innym miejscu? Podkleja sie to jakos, klejem czy silikonem? Pozdrawiam! (sorry za brak polskich znakow).
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

29 cze 2011, 13:15

sleven, razem z Vampirkiem polecamy oczywiście firmę Media Centrum przy Chłodnej w Warszawie. Dystanse kupione zostały uniwersalne + te jajowate robione własnoręcznie. My przykręciliśmy w innym miejscu :wink: Jest solidnie.
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

30 cze 2011, 14:55

Swordfish pisze:Właśnie się zastanawiam, czy STP Gold czy Dynamat Extreme, czy też coś innego, za duży wybór :)

Focale Ci weszły z dystansami? EDIT: a już, widzę - Pytałem, bo zastanawiam się, czy wejdzie do drzwi w Miacie takie coś, jak Scan-Speak 21W8554 :wink:


W miatowe drzwi bez problemu Ci wejdzie ten Scan... ponieważ za miejscem na głośnik nie masz żadnych prowadnic od szyb ani pochodnych... kwestia dystansu. :] ja w NA mam zastosowane 12mm i dają radę.

A co do mat to osobiście polecam Silent Coat. Maty są w naprawde fajnej cenie i robią robotę. No chyba że komuś zależy na napisie STP lub Dynamat na macie... to warto przeplacać :)

Swordfish pisze:jest też jeszcze kwestia wagi, MX-5 ma dość długie drzwi, jeżeli zdecyduje się na ciężki woofer (np. z zestawu JBL C608GTI) i cieżką matę, drzwi mogą opaść (a może nia ma się czego obawiać? zresztą, nawet jeżeli nie, to jest jeszcze kwestia wagi :twisted: ).


Albo robimy samochod pod audio albo do zapier.... nie ma inaczej... Co do opadania drzwi polecam zrobić sobie nowe kołki do zawiasów i nic nie opadnie konkretniej mowa o dotoczeniu z Kwasu :). Co do samych drzwi w MXie... to chyba jeszcze nie spotkałeś się z Długimi drzwiami... W miatkach są drzwi proste jak konstrukcja cepa i malutkie.. Nie to co w 406 Coupe lub ostatnio robionym W124 CE :// JBL C608 bardzo ciekawy woofer ale wolałbym chyba poszukać Scana Revelatora 18cm :) trochę lepiej sprawdzi się w Mazdzie.

sleven pisze:Maks dopiero teraz widzialem w Twoim watku rozwiazanie audio, gratulacje! Swietna i porzadnie wykonana robota! Maks i Vampirek jak rozwiazaliscie sprawe dystansow MDF? Dystansow dedykowanych do mx5 nie ma wiec czy kupowales jakies dedykowane do innego auta i przerabiales?


Dziekować. Sprawa samych dystansów do NA nie ma dedykowanych natomiast do NB odziwo są dedykowane ale nie wychodzą pod nazwą MX5 :] W przypadku Maksa nie było czasu na kombinowanie i dystanse zostały wykonane od nowa na uniwersalnych pierscieniach. Natomiast jeśli chcesz zakupić dedykowany dystans to Ford Mondeo lub Focus :) ważne aby podstawa dystansu zastępowała plastik pod głośnik 5x7 pod dystans możemy zastosować Masę uszczelniającą ale w przypadku kiedy dystans moze nie dolegać. jeśli wszystko przylega nie ma takiej konieczności.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

30 cze 2011, 15:24

vampirek, możesz powiedzieć które dokładnie z mat Silent Coat polecasz?
Widzę, że jest tego sporo [URL=http://www.caraudio.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&manufacturer_id=30&Itemid=53]KLIK[/URL]

I jeśli możesz napisz od razu ile tego kupić do NB...
Sugerujesz zrobienie całych drzwi jednym rodzajem czy kombinować np. maty SC do wnętrza drzwi, w miejscu bezpośrednio za głośnikiem jakas inna mata albo jakaś pianka(czy gąbka - nie wiem jak się fachowo nazywa ale są takie które sie nadają i nie chłoną wilgoci...) a do zaklejenia otworó montażowych i tej strony bezpośrednio od boczka drzwiowego taśma dekarska(ta z folią aluminiową)?

Kiedyś robiłem drzwi wielokrotnie ale było to daawno temu- w zasadzie nie wiele, poza matami ATP w sklepach dla lakierników, można było dostać co nie prowadziłoby równocześnie do bakructwa(Dynamat :wink: ).

pzdr
SPIDI
ODPOWIEDZ