Radio wariuje po podłączeniu emulatora zmieniarki CD

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

06 lip 2016, 15:52

Kupiłem u chińczyków takie oto cudo:

Obrazek

Wszystko jest niby ok, z tym, że przy podłączonym emulatorze moduł CD nie działa jak należy. Jeśli po podłączeniu zmieniarki nie podepnę nic pod USB ani jack, mogę zmienić przyciskiem CD pomiędzy zmieniarką, a wewnętrznym modułem CD, ale nie zmienia się aktualny czas utworu (cały czas jest 00:00 mimo, że utwór z płyty się odtwarza). Nie świeci się też dioda "disc in" po lewej stronie otworu na płytę. Jeśli już coś podłączę pod zmieniarkę i zacznę przez nią odtwarzać to wtedy w ogóle nie mogę przełączyć pomiędzy zmieniarką a CD (przycisk CD nie reaguje). Dopiero odłączenie zmieniarki powoduje "reset" radia i działa ono jak należy.

Nie jest to jakiś ogromny problem - w końcu po to kupiłem urządzenie, żeby nie używać CD, jednak bardzo mnie nurtuje owa sytuacja.

Dodatkowo, jeśli ktoś byłby ciekawy (sam się nad tym zastanawiałem przed zakupem, notabene zapytałem o to sprzedawcę, ale odpowiedzi się nie doczekałem), da się podłączyć pod USB (zasilanie) i aux jednocześnie moduł bluetooth (testowałem z Moto Stream) i odtwarzać muzykę np. z telefonu przez bluetooth. Tym sposobem dokupując jakiś adapter bluetooth, który sam się włącza po podaniu zasilania mamy, kosztem około 130 zł za wszystko, dodany bluetooth do radia NBfl. Ja planuję kupić jeszcze u chińczyków moduł bluetooth z mikrofonem, wtedy również będzie dało się przez radio odbierać połączenia (koszt ok. 200 zł za komplet).
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

12 lip 2016, 8:30

Witam,

Chyba nie pomogę, ale mam pytanie. Gdzie w NB FL się podłącza zmieniarkę? Jakoś nie mam weny gdzie może być, bo w schowku ani w bagażniku nie widziałem kostki, która pewnie gdzieś jest schowana.

Na allegro za 300 kilka zł można kupić już gotowy emulator na pen drive, karty sd, z w budowanym bluetoothem i z mikrofonem zewnętrznym. Będę się przymierzał do tego.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

12 lip 2016, 9:12

Z tyłu radia powinieneś mieć jeden wolny port, który wygląda o tak (po lewej):

Obrazek
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1186
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

12 lip 2016, 10:18

Hmm, jest zewnątrzna zmieniarka do fabrycznego dwudinowego radia z NBFL? Wiedziałem tylko o tej mopntowanej zamiast modułu na pojedyńczą płytę.
ODPOWIEDZ