Instalacja tabletu Nexus 7 zamiast radia

Pobieżny manual :)

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

09 paź 2015, 16:44

Powiem Ci że mam w Subaru radio z androidem, przez OBD spięte z kompem cały czas a mimo to UKP bardzo się fajnie sprawdza. Przede wszystkim jest w miejscu zegarka i wygląda jakby fabrycznie tam miało być no i wyświetla mi temperaturę oleju czego z kompa nie wyciągnę (fabrycznie czujnika ni ma). To jest dobrze przemyślane urządzenie. Poszperałem w necie i chyba stanie na tym że kupie analogowy podwójny wskaźnik temperatury i ciśnienia oleju i zamontuje w miejsce fabrycznego niby-to-wskaśnika ciśnienie oleju, będzie jak z fabryki.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

11 paź 2015, 13:13

tinuviel pisze:Powiem Ci że mam w Subaru radio z androidem, przez OBD spięte z kompem cały czas a mimo to UKP bardzo się fajnie sprawdza.

Nie wątpię że jakoś tam działa :D Chodzi mi o spójność rozwiązania.
tinuviel pisze:Poszperałem w necie i chyba stanie na tym że kupie analogowy podwójny wskaźnik temperatury i ciśnienia oleju i zamontuje w miejsce fabrycznego niby-to-wskaśnika ciśnienie oleju, będzie jak z fabryki.

Jak w tą stronę, to zamień wskaźnik "ciśnienia" na zegarek z temperaturą oleju, a czujnik progowy ciśnienia wyprowadź w lampkę ostrzegawczą (może być zwykła dioda w cyferblacie tego wskaźnika temperatury na przykład).

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 paź 2015, 16:15

majketl to też jest dobra opjca, oryginalnie myślałem o takim (tego typu) wskaźniku:

Obrazek



Zasilacz, kabel OTG typu Y z hubem USBz zamówione, ramka 2din dotarła, pomierzyłem, będzie trzeba trochę wydłubać tworzywa, ale tylko od środka, z przodu powinno to ładnie wyglądać, tablet kupie jutro jak dobrze pójdzie.

Pytanie mam :) Wzmacniacze czterokanałowe są znacząco droższe i większe, czy jak kupie wzmacniacz dwu kanałowy i na wyjściu przez normalny rozdzielacz podłącze cztery zamiast dwóch głośników to będzie to działać?
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

12 paź 2015, 16:18

Ja się na audio za mocno nie znam, ale podłączone to było tak, że użyłem oryginalnej kostki z auta i pod te piny się podłączyłem, a piny są na lewą i prawą stronę (bez przód tył), więc dwukanałowy hulał. Głośniki były 4, dwa duże i dwa piszczki.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 paź 2015, 16:20

zoharek pisze:Ja się na audio za mocno nie znam, ale podłączone to było tak, że użyłem oryginalnej kostki z auta i pod te piny się podłączyłem, a piny są na lewą i prawą stronę (bez przód tył), więc dwukanałowy hulał. Głośniki były 4, dwa duże i dwa piszczki.


Kumam, dzięki, ja mam do tego jeszcze dwa głośniki z tyłu (w windshocie), fizycznie to to musi działać, pytanie czy wzmacniacz wyrobi z napędzeniem dwóch dodatkowych głośników.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

20 paź 2015, 19:32

Hej, postanowiłem zamiast wzmacniacza użyć małego radio 1DIN które akurat mi zalega, plus jest taki że mnie to nic nie kosztuje oraz mogę sobie na nim spokojnie ustawić rozkład dźwięku między przednie a tylne głośniki, do tego można je wprost wpiąć w kostkę w aucie. Zamontuje je po prostu gdzieś za tabletem, jest małe więc się z pewnością zmieści. Radio ma Line IN na minijacka i tego planuje użyć, radio po odpaleniu zawsze wraca do ostatnio używanego trybu, więc powinno zawsze czekać na sygnał z Line In. Minus jest taki że gdybym kiedyś odpinał akumulator to pewnie trzeba będzie się dokopać do tego radia żeby je odpalić. Miałbym dziś wszystko zrobione, ale okazało się że adapter do radia mam do MX5 przedlifta... i przez taką pierdołę mam teraz pół mazdy na stole zamiast... w maździe. Nexus 7 2013 pasuje bez problemu do ramki, trzeba trochę wydłubać i wchodzi gładko.

Mam pytanie o rom, póki co chciałem na stockowym sobie ustawić, ale jednak brak deep sleep i fast charging i OTG typu y go trochę skreślają. Chciałem zainstalować CyanogenMod bo to pewni najmniej problematyczny rom, tyle że tam dalej nie ma np. Fast charging. Autodroid z tego co widzę nie ma na Nexusa 7 2013 LTE. Możecie polecić jakiś nadający się rom? Jakiś stabilny, prosty, popularny, byle taki który obsłużył szybkie ładowanie przez OTG, deep sleep, bluetooth, modem LTE, GPS... no nic szalonego:) Szukałem na XDA ale tam jest tego od groma i czuje się zagubiony;)
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

30 paź 2015, 14:45

Updatek, tablet zainstlowany:

Obrazek

Niestety mam taki problem:

Zetaw 1:
wiązka do zapalniczki -> złączka -> dwa grube kable -> Zasilacz regulowany ustawiony na 5.3V na wyjściu -> kabel zaczerpnięty z ładowakri samochodowej -> kabel OTG Y -> tablet z funkcją Fast Charge. Po podpięciu ładował się fajnie, pod 900mA, ale z czasem zaczęło się to pogarszać. Wczoraj doszło do tego że przez godzinę jazdy i niby ładwania prąd ładowania nie przekroczył 0mA, ciągle mimo podpięcia było -500 -> -100mA :(

Podejrzewałem że albo coś jest nie tak z zasilaczem (przy pierwszym włączeniu trochę posyczał sobie) albo z kablem który wychodzi z zasilacza i idzie do kabal OTG. Dziś użyłem innych podzespołów:

Zestaw 2:
wiązka do zapalniczki -> złączka -> dwa grube kable -> Inny zasilacz regulowany ustawiony na 5.6V na wyjściu już z wtykiem USB -> różne kable USB z końcówką microUSB, zostawiłem ten najgrubszy -> inny kabet OTG Y (z innego sklepu ale wygląda identycznie jak porzedni) -> tablet z funkcją Fast Charge. I znowu, na początku fajnie, ładuje do 900mA, ale jak trochę pojeździłem to już ładuje 300,500mA a czasami spadam np. do -120mA.

Nie wiem o co chodzi, czy możliwe że w tablecie coś jest nie tak z modułem ładowania albo baterią?
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

30 paź 2015, 14:49

A jak się ładuje z gniazdka w domu? Dość łatwo sprawdzić, gdzie leży problem. Zobacz też (przez OBD albo miernikiem), jak Ci się zachowuje poziom napięcia w aucie, zasilacz regulowany jest, ale wydaje mi się, że tylko proporcjonalnie, czyli spadek na wejściu = spadek na wyjściu, jeśli pada Ci ładowanie w aucie, spadnie napięcie na zasilaczu i tym samym tablet przestanie się ładować.
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

30 paź 2015, 15:08

BTW jakbym miał N7 2013 to bym rom timura wrzucił, ten płatny.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

30 paź 2015, 15:20

zoharek pisze:BTW jakbym miał N7 2013 to bym rom timura wrzucił, ten płatny.


Tego właśnie wrzuciłem, przy czym jest on dość specyficznie płatny bo trzeba kasę wpłacić nie gościowi ale na cele charytatywne.

Odnośnie napięca w auci to sprawdziłem właśnie po OBD, akumulaor najświeższy nie jest bo jak trochę postoi to napięcie spada do 11V, podczas ładowania jest chyba lekko ponad 14V, tyle że zasilacz który mam jest ze stabilizatorem więc na wyjściu tak czy siak ma tyle ile ustawiłem mniej więcej, są lekkie wachania ale to tak kilkanaście mV.

W domu tablet miałem krótko, raz naładowałem do pełna i tyle, nie zagłebiałem się wtedy w to jakim prądem się ładuje.

Jak to jest u Ciebie? Masz stały prąd ładowania czy też tak skacze?

Mogę jeszczę odpiąć całkiem OTG i podłączyć bezpośrednio ładowanie tylko wtedy chyba rom już tak fajnie nie działa.
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

03 gru 2015, 11:11

Panowie znalazłem radio IDEAŁ

http://www.sony.com/electronics/in-car- ... s/xsp-n1bt

:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

03 gru 2015, 12:03

Bardzo fajne rozwiązanie, zwlaszcza jeśli masz xperie bo ładuje przez dock :-) a wszystkie esy floresy można ustawić przez taskera, żeby np. Po podłączeniu do docka włączył yanosika, itp.

Tinuviel, ja nie mam żadnych problemów z ładowaniem
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

03 gru 2015, 18:48

Ja już zakupiłem! :D postaram się jutro zdać relacje jak się rozwiązanie sprawuje..

Też chciałem mieć tablet w aucie ale największe problemy jakie widzę to:
- brak Radia FM
- Problem z dobrej jakości dźwiękiem
- Potrzeba założenia tabletu z 3G lub ciągłe udostępnianie internetu z tel
- Problem z odbieraniem połączeń z telefonu
- Długie włączanie...

Nie wiem czy off-topik ale chyba nie ma lepszego tematu do takiej dyskusji :)
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

03 gru 2015, 20:22

Minus to:
- rejestratora nie podepniesz,
- kamery cofanie nie podepniesz,
- ograniczenie co do rozmiaru
- nie wiem czy bezprzewodowe ładowanie da radę utrzymać baterię
- cena, 1000zł a do tego trzeba jeszcze telefon ( z 1000zł?)

poza tym wygląda zacnie :)

U mnie rozwiązałem problem z ładowaniem, muszę auto odpalać "na raz" bo jak odpalam na dwa razy to głupieje przez spadek napięcia w momencie odpalania.


Coś mi jednak siorbie baterie w stanie uśpienia i nie mogę znaleźć co. Co ciekawe nie zawsze, bywa tak że przez noc mi spadnie 0% a czasami 20%, statystyki pokazują że to "Kernel (Android OS) 38%, System Android 20% reszta bardzo mało ma.
gkuba
Posty: 26
Rejestracja: 08 lip 2015, 21:39
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

09 gru 2015, 11:56

Cześć,

Bardzo fajna opcja z tym tabletem zamiast modułu radia, ale z tego co widziałem w nowszych wersjach NCka był dedykowany ekran Mazda NVA-SD8110 robiony przez TomTom'a http://www.tomtom.com/en_gb/products/your-drive/built-in-navigation/mazda-nva-sd8110-europe-live/
Tyle, że ani na Allegro, ani na Ebayu ich nie widziałem.
Ciekawe czy da się gdzieś dodatać i w jakiej cenie, i czy działa bardziej P&P, czy też dużo rzeźbienia po drodze.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

09 gru 2015, 12:12

gkuba pisze:Cześć,

Bardzo fajna opcja z tym tabletem zamiast modułu radia, ale z tego co widziałem w nowszych wersjach NCka był dedykowany ekran Mazda NVA-SD8110 robiony przez TomTom'a http://www.tomtom.com/en_gb/products/your-drive/built-in-navigation/mazda-nva-sd8110-europe-live/
Tyle, że ani na Allegro, ani na Ebayu ich nie widziałem.
Ciekawe czy da się gdzieś dodatać i w jakiej cenie, i czy działa bardziej P&P, czy też dużo rzeźbienia po drodze.


ale to chyba równie dobrze możesz sobie kupić jakiekolwiek radio 2DIN z nawigacją, powinno być P&P a funkcjonalność taka lub lepsza niż tego TomToma. Tablet daje Ci Androida a więc wszystkie użyteczne aplikacje + internet.
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

11 gru 2015, 23:20

Witam wszystkich urzytkowników Mazdy, w związku z tym, że jest tu obszerny temat o tablecie jako multimedia w aucie chciałem zapytać obejrzałem parę filmików na youtube i zastanawia mnie parę rzeczy.
Zasilanie tabletu, wiadomo większość przez microUSB, ale chciałbym podłączyć jednocześnie przez OTG USB pamięć pendrajwa np. z muzyką, nie da się(chyba, że niektóre tablety można tak połączyć), teraz wyjście na wzmacniacz przez gniazdo słuchawkowe, pewnie wątpliwa jakość dzwięku nie wiadomo jaki tam jest przetwornik 64, 128, na filmiku koleś ma takie cudo DAC - Behringer UCA222, jak to współpracuje z tabletem, bo ma wpięte przez hub-a do tabletu, co do sterowania z kierownicy to jest takie następne cudo joycon programowalne z PC, jeszcze kamera cofania, wrzuca wsteczny i pokazuje się obraz z kamery to mnie zastanawia jak podawany jest sygnał do tabletu, że się automatycznie włącza kamera z tyłu. Dziekuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 gru 2015, 2:14

Ciapus4:

Zasilacz:

ja mam taki:
55zł:
http://www.gotronik.pl/przetwornica-nap ... -2839.html
Obrazek

ale taki za 18zł będzie też spoko:
http://www.gotronik.pl/przetwornica-nap ... -2839.html
Obrazek

Czy też jakiś inny, potrzebujesz po prostu takiego który na wejściu może mieć napięcie 10-15V, na wyjściu 5V-6V stabilizowane (chociaż nie koniecznie) i prąd min. 2A.

Kabel OTG:

Potrzebujesz kabla OTG typu Y, takiego który obsługuje ładowanie.

nie da się(chyba, że niektóre tablety można tak połączyć)


da się, ale trzeba mieć w tablecie zmodyfikowany soft, ja mam ten:
https://timur.mobi/timurs-kernel-n7-2013/

Ten soft da Ci głównie:
- ładowanie przez OTG
- głębokie uśpienie
- szybkie ładowanie: zamiast standardowych max 500mA masz max 1200mA (u mnie dociąga w praktyce do 950mA)
- automatyczne usypianie i wzbudzanie tabletu po przekręceniu kluczyka
- poprawia pracę z kartami muzycznimi na USB (DAC)

Jakość dźwięku:

tablet -> mini jack -> reduktor szumu -> wzmacniacz -> glośniki
albo (ja tak mam)
tablet -> mini jack -> reduktor szumu -> małe radio 1DIN schowane -> głośniki
albo pewnie dla najlepszej jakości dźwięku:
tablet -> USB OTG -> UBS HUB -> DAC -> reduktor szumu( a może nie) -> wzmacniacz -> głośniki

Sterownie z kierownicy

Jest opisane na poprzedniej stronie

kamera cofania

nie zglębiałem tematu bo w MX5 jakoś nie czuje potrzeby posiadania takowej.
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

12 gru 2015, 9:43

Dźwięk przez zewnętrzny DAC ponoć lepszy bo ten w tablecie jest przeciętny, zależy jakim kto jest melomanem, tylko trzeba zrobić osobne zasilanie dla DAC, żeby nie wyłączał się jak tablet gaśnie.
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

12 gru 2015, 10:52

Witam, wszystko ok tylko dotyczy ten soft Nexusa, więc trzeba by zakupić nexusa, a czy można by było ładowac baterie bezpośrednio nie przez usb, tylko pewnie trzeba by zastosować jakiś układ jak bateria będzie pełna to, zasilanie odłączane.
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

12 gru 2015, 10:55

Tak, soft dotyczy tylko nexusa, z innymi nie jest tak różowo, można dać zasilanie na baterię bezpośrednio, wystarczy dać stałe napięcie około 3,7V i nie trzeba żadnego kontrolera.
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

12 gru 2015, 11:02

A nexus ma radio FM ?
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 gru 2015, 12:05

ciapus4 pisze:A nexus ma radio FM ?


Nie ma.
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

12 gru 2015, 12:40

No to nie dobrze :(, czyli zostaje tylko alternatyw z innym tabletem i ładowanie bezpośrednio w aku, musze sprawdzić na stole czy będzie działało jak skombinuje tableta.

Myślałem o takim. http://allegro.pl/smartfon-tablet-p7-4x ... 19012.html
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

12 gru 2015, 14:17

Chyba lepiej tuner dvbt i radio z niego, po co wszystko od zera wymyślać?
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

12 gru 2015, 15:13

Ale, mówisz o dvb-t po usb ?
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

14 gru 2015, 9:04

Tak.
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

14 gru 2015, 10:51

Witam, a masz może jaki model dvb-t na sto procent będzie współpracował z nexim ?
zoharek
Posty: 1304
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:26
Model: Inny
Wersja: Subaru Outback H6
Lokalizacja: Łódź

14 gru 2015, 11:02

Nie, gdyż nie odczuwałem takiej potrzeby, poza tym to nie kwestia nexusa, tylko konkretnego romu, czy ma wsparcie dla danego sprzętu czy nie. Jak jesteś zainteresowany, to raczej trzeba pogooglać.

Tymczasem jako ciekawostka, aby rozwiązać chaos i anarchię, którą poczynia tablet kiedy uruchamiamy silnik, gdy tablet już chodził (chwilowa strata napięcia na IGNITION, tablet myśli że ma się uśpić, tasker szaleje), do Subaryny zanabyłem przekaźnik opóźniający wyłączenie, sterowany plusem ASE 3SRP30, o taki: http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p13 ... acy-3srp30
Po odpowiednim podłączeniu załącza się po włączeniu zapłonu, a po wyłączeniu zapłonu (czy też przy uruchamianiu silnika) podtrzymuje napięcie ze stałego źródła przez zadany czas (ten model 0-30 sekund, u siebie ustawiłem na 5-6 sekund jakoś). Jeszcze nie testowałem z tabletem, bo jeszcze nie zainstalowany, ale przekaźnik sobie już grzecznie działa :)
ciapus4
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2015, 23:19
Model: Inny
Wersja: Suzuki GV II
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

14 gru 2015, 13:08

No dobra, a jak bym chciał inny tablet niż nexus-a, to zastanawia mnie jak rozwiązac zasilanie, żeby korzystać z pendriva i zasilania tableta, bo pewnie pogo pinów nie ma we wszystkich tabletach ?
ODPOWIEDZ