[Warszawa] Gdzie kupię przewód ciśnieniowy sprzęgła

Warszawa

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

07 kwie 2010, 10:21

Hej,

Dzisiaj padł mi przewód ciśnieniowy sprzęgła przy ścianie grodziowej. Gdzie mogę kupić zamiennik w Wawie? Zależy mi na czasie :)

Pzdr
M.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2010, 22:51 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
Łoś
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

07 kwie 2010, 13:01

Ważniak, kup po prostu hamulcowy o takiej samej długości z takimi samymi końcówkami. Ja tak ostatnio zrobiłem, bo uwaliłem gwint...

Jest też opcja dorobienia w Tubes International (wygooglujesz gdzie mają oddział w wawie) - odzyskają końcówki (a może mają nowe) i zakują na nowym przewodzie. Sam przewód zrobią taki jaki chcesz, np. w oplocie. W moim wypadku nie było takiej możliwości bo spieprzyłem końcówkę właśnie, a w Tubes nie mieli takich końcówek.

W ASO przewód jest na zamówienie (w moim ASO powiedzieli, że będzie na za tydzień) 162.50zł

Dodam, że do wymiany tego cholerstwa przyda się kluczyk do przewodów hamulcowych 10 - dojście jest kiepskie i płaskim kluczem 10 niewygodnie się to robi
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

07 kwie 2010, 14:11

Dzięki :)

www.carix.pl

Mój mechanik będzie próbował jutro coś tam dobrać :)
Łoś
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

07 kwie 2010, 14:33

Ważniak, btw o ile pamiętam to od jakiegoś Fiata, lub od jakiegoś Forda... o ile pamiętam :wink: Najlepiej z wymontowanym przewodem pójść i coś dobrać. Miałem trochę problemów, bo pierwszy który wziąłem okazał się być za długi - niby to nic takiego, ale ocierał by o ścianę grodziową, więc musiałem szukać krótszego. Aha i jeszcze jedno - musi mieć nacięcie w które wsuwa się blaszki sprężynujące. Oryginał ma dwa nacięcia, nie wiem po co - zamienniki w oplocie przewodu sprzęgła mają tylko jedno nacięcie... Jako, że końcówki przewodów hamulcowych mają te nacięcie jakby minimalnie głębiej, to trzeba delikatnie klepnąć blaszkę sprężynującą młotkiem żeby bez problemów weszła na swoje miejsce

Oryginalny przewód z tego co pamiętam ma ~ 32cm, ten który założyłem jest minimalnie krótszy ~ 30cm, jeszcze krótszego nie polecam bo będzie za bardzo naciągnięty, a musi mieć trochę luzu
ODPOWIEDZ