Opinie na temat odwiedzonych ASO

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
michalm
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:39
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM 2018
Lokalizacja: Komorów

17 wrz 2020, 11:36

[Warszawa] ASO Mazda Odyssey

Nie znalazłem nigdzie wątku w stylu "polecane i odradzane serwisy", więc napiszę co myślę tutaj :-)

Long story short: po raz kolejny trafiłem pod skrzydła Mazda Odyssey (Górczewska) i po raz kolejny wszystko przebiegło lepiej, niż mógłbym sobie wyobrażać. Wielka w tym zasługa doradczy, który mnie obsługiwał - p. Leszka Sarnowskiego. Jest entuzjastą tak marki, jak i MXów w szczególności - naprawdę potrafił pomóc, doradzić. Jeżeli ktoś więc potrzbuje do ASO (bo np. jak ja ma samochód na gwarancji) - zdecydowanie polecam, ja nie mam zamiaru się przenosić nigdzie indziej. Koniecznie próbować kontaktować się z p. Leszkiem.

Do filmów z przeglądów Mazda już chyba zdążyła przyzwyczaić. Ja byłem mile zaskoczony przesłaniem mi na bieżąco dokumentacji fotograficznej z wymiany poszycia dachu. Od początku do końca widziałem co się z autkiem działo. Można? Można :-) Raz jeszcze polecam, a p. Leszkowi dziękuję za przeprowadzenie sprawy.

/mm
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

17 wrz 2020, 13:14

Dzięki za opinię. Poprawiłem trochę tytuł i tym samym już mamy taki wątek :)
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

17 wrz 2020, 13:31

ASO Mazd Odyssey jest partnerem naszego forum, więc dobrze, że trzymają poziom ;)

viewtopic.php?f=74&t=29899&hilit=odyssey
Awatar użytkownika
Saren
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2020, 13:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

17 wrz 2020, 19:37

Dziękuję za dobre słowo :kciuk:

Rzecz jasna olbrzymią część pracy wykonali koledzy z warsztatu :D
LikelyJupiter8

02 lis 2020, 11:54

Ja również gorąco polecam Odyssey i jako doradcę obowiązkowo p. Leszka.
Z usług Odyssey korzystam od początku mojej przygody z MX5.
Pan Leszek to najodpowiedniejszy doradca dla każdego właściciela MX5. Obsługa zleceń okresowych i gwarancyjnych na najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
Saren
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2020, 13:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

05 lis 2020, 20:19

:kciuk: :senkju:
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

03 lut 2021, 16:38

Dopiero teraz znalazlem ten watek - sam, jesli sledziliscie temat mojego samochodu, pana Leszka polecalem od zawsze. Pora zmienic serwis na Odyssey. Swietnie, ze ekipa mechanikow daje rade utrzymac poziom i w tym ASO pod znanym i lubianym doradca dla mx5 :-)
Awatar użytkownika
Saren
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2020, 13:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2021, 13:36

Dodam, że w szeregach Odyssey jest wielu entuzjastów MX5 dzięki temu nie jestem jedynym "zarażonym miatozą złożoną" :D

Pozdrawiam i do zobaczenia ;)
kwiatu
Donator
Donator
Posty: 24
Rejestracja: 17 kwie 2021, 20:13
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2021, 20:02

Cześć,

Pozwolę sobie skomentować Odyssey.

Trafiłem do Odyssey - czytając rekomendacje na forum, mam MX5 ND USA, niestety wywala błąd od skrętnych świateł, pierwsza myśl - pojadę do ASO, szybko załatwimy temat i będzie ogarnięte, nic bardziej mylnego. Diagnostyka trwała 40 minut i dowiedziałem się "lampy do wymiany" pracownik próbował przeprowadzić kodowanie, ale się nie udało, trzeba kupić lampy dedykowane do USA i wtedy spróbować.

Dostałem jednak rozpiskę błędów - i jest ich 4. Wszystko odnosi się do wiązki elektrycznej przednich świateł lub problemu z modułem AFS.

Procedura weryfikacji jest nieco dłuższa - https://www.hexorcism.com/16ND/sm353632/

Osobiście nie odradzam, ani nie polecam. Pewnie wymianę oleju ogarną wzorowo :)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

25 maja 2021, 8:45

Pierwszy raz robilem przeglad w Odysseyu, za to nie pierwszy raz u pana Leszka, za ktorym przeszedlem z Bemo. I coz moge napisac, jest swietnie, mocno polecam!

Przesmarowanie przegubow dachu dalo niesamowicie przyjemny efekt (wczesniej, czasem cos potrafilo trzeszczec, jak stara szafa). A po ogladnieciu filmikow zobaczylem, ze z tylu zeszlo mi wiecej opon niz myslalem i choc samochod nie byl na hali, jednak wjechali nim znow by zrobic rotacje kol.

Male rzeczy, a baaaardzo ciesza.

Plus nasz klub ma tutaj rabat.

I ten rower na czas wymiany - rewelacja (bierzcie ten bez kosza, nasmarowalem mu lancuch, bo wczesniej to byl chyba spisek, zeby ludzi zniechecic do rowerow, tak piszczal lancuch:-))!
LikelyJupiter8

25 maja 2021, 8:54

Ja wszystko robię w Odyssey. Okresowe przeglądy, zmiany w zawieszeniu, hamulcach etc.
Miałem też parę robót w ich oddziale na Jagiellońskiej i też super profesjonalnie.
Jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
amg
Posty: 69
Rejestracja: 15 maja 2012, 10:15
Model: NC FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

30 maja 2021, 11:46

Ja z kolei bardzo polecam ASO Gołembiewscy w Warszawie na św. Wincentego (wjazd przez PGR Bródno). Kupiliśmy Mazdę u Bołtowicza, ale nie chciało mi się tam jeździć, a tu mam blisko - i jestem bardzo zadowolona. W zasadzie jedyne, co robię, to regularne przeglądy + wymianę opon, raz były usuwane efekty stłuczki i to tyle. Panowie są proaktywni, sugerują dobre rozwiązania, sami sprawdzają takie drobiazgi jak termin ważności gaśnicy. Właściciel ASO jest wielkim fanem Mazdy i kolekcjonerem, warto z nim czasem porozmawiać o tym.

Jeśli ktoś jest ciekaw, to po 5 latach robiłam podsumowanie tu:

https://youtu.be/ANnOO8eRs2k

Pewnie zrobię kolejne po 10 latach.
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 kwie 2023, 18:22

W taki sposób Bemo Motors na Krakowskiej montuje przedni zderzak w ND. 3-miesięczną historię jego malowania pominę litościwym milczeniem.
Załączniki
PXL_20230412_164850369.jpg
PXL_20230412_164850369.jpg (106.19 KiB) Przejrzano 1488 razy
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

19 kwie 2023, 19:27

Ale przecież podobno w NC jak są nity, to znaczy że zderzak fabrycznie montowany. Czyli naprawa zgodnie z fabrycznymi wytycznymi?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

19 kwie 2023, 21:25

Z dokładnością do koloru nitów, to wygląda legitnie. Zderzak składa się z kilku części łączonych nitami. Tyle, że faktycznie chyba oryginalnie są czarne.
EDIT: A nie, dwa skrajne to nity, a w środku chyba spinka.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Saren
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2020, 13:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

06 mar 2024, 18:37

Witam po dłuższej przerwie 😃

Jakby ktoś z szanownych potrzebował oddać swoje Mx w zaufane ręce to polecam się 😉

Obecnie zasiliłem zespół Nivette 😎

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ