[Trójmiasto] Serwis

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

2sopot
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2009, 20:55
Lokalizacja: 3m

25 wrz 2009, 14:56

Witam, Gdzie najlepiej serwisować mazdę w Trójmieście? Chodzi przede wszystkim o przeglądy. Najbliżej mam do BMG, ale wrażenia mam mieszane - i nie mają nawet płynu do impregnacji dachu - nie wspomnieli, że mogliby ściągnąć. Wiem, że jest jakiś na Hallera, widziałem też jakiś nowy salon przy wyjeździe z Gdyni na Szczecin. Jest Zdanowicz.
O tym ostatnim znalazłem jakieś opinie, ale nie specjalnie pozytywne. Czy ktoś może coś poradzić?
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 9:46 przez Karolina, łącznie zmieniany 1 raz.
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

25 wrz 2009, 20:08

BMG robi wszystko i nic....spróbuj może w Redzie. Kolega z cabrioforum ma NBFL jest synem właściciela tego serwisu i ponadto tam pracuje może więc przypilnuje mechaników.
2sopot
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2009, 20:55
Lokalizacja: 3m

28 wrz 2009, 7:52

Dzięki. Jak się nazywa ten serwis w Redzie?
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

02 lut 2010, 13:49

Witam!
Gdzie w Gdańsku lub okolicy można zrobić wymianę paska rozrządu- żeby było dobrze i jak najtaniej :) Szukałam na forum, niestety nie znalazłam żadnego polecanego warsztatu.
Kudlaty
Posty: 102
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:12
Lokalizacja: SRT/3-city

02 lut 2010, 16:46

Polecam SRT Garage sumienne chłopaki
Krzysztof 695520560
Build by Subaru - Performance by 4turbo - Control by Pectel
??? KM / ??? NM
cyzo
Posty: 194
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk

04 lut 2010, 18:12

Ja swoją Mazdę serwisuję u Andrzeja Wierzchowskiego. ul. Łąkowa. Jeżdżę do niego od kilku lat i z ręką na sercu mogę polecić . 50 plnów /r.godzinę sam dostarczasz części. Mogę podać namiary na priva jak chcesz.

Czy ktoś ma doświadczenia z BMG Goworowski i porównanie do Zdanowicza? Muszę jechać na komputer a Zdanowicz podobno strasznie ściemnia.
Kudlaty
Posty: 102
Rejestracja: 28 paź 2007, 16:12
Lokalizacja: SRT/3-city

05 lut 2010, 6:10

cyzo, Nie bylem nigdy samochodem u Zdanowicza, ale 2 lata temu dosc czesto robilem tam zakupy czesci do Subaru i Pan z działu czesci byl bardzo w porządku czasami dzwonil do serwisu po rade niestety rzadko kiedy chcieli pomóc.
Build by Subaru - Performance by 4turbo - Control by Pectel
??? KM / ??? NM
Schatten
Posty: 319
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:07
Model: NB FL
Wersja: silver blues
Lokalizacja: Gdańsk

23 mar 2012, 22:33

Odświeżając temat dla zainteresowanych...

dziś byłem w serwisie G-M w Redzie /Wejherowska 63/. Odniosłem b. pozytywne wrażenie.
Pojechałem tam po uprzednim zasięgnięciu opinii u dot. serwisu Mazdy u kolegi, który jeździ 'trójką'.

Uciąłem sobie również miłą pogawędkę z właścicielem.
Rzeczywiście, syn właściciela jeździł swego czasu mx-5, potem miał rx-8 :)

Tak czy inaczej - można śmiało tam zajrzeć...

pozdrawiam
lukka74
Posty: 125
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:20
Lokalizacja: GDN

20 kwie 2012, 7:49

Ja ostatnio też poszukiwałem warsztatu (jeszcze nie do Mx5, ale za bardzo niedługo i do niej). Niestety mój wieloletni mechanik z Oliwy (AUTO-MOTO-SERVICE COMPLEX) zawiesił albo zakończył działalność. Polecił mi (i odsyła tam innych swoich klientów) do stacji w Borkowie k/Żukowa http://automotohandel.firmy.net/ . Ostatnio się tam przejechałem i opadła mi szczena. Z wyglądu jak ASO i jak mówi p. Jurek poleca ich bo im się po prostu chce robić. Przed warsztatem kilka fajnych fur - czyli jak podejrzewam cieszą się zaufaniem.

Planuję wstawić do nich swojego X-Traila, którego lekko naruszyła żona. Dam znać czy będę zadowolony z usługi.
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

25 lis 2014, 8:28

Trochę czasu od powyższych postów minęło, więc odgrzebie temat. Jakie miejsca teraz polecicie do serwisowania miatki?
#miatarri
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

17 gru 2014, 17:31

Co do redy, robilem blachy i zalozmy ze 4 bym wystawil. Obsluga i kontakt na 5, czas na 4, robota 4.
Mazde robie u znajomego mechanika ktory specjalizuje sie w niemcach. Poki co wszystko gra, ale co do polecenia to musialbym go zapytac czy chce serwisowac kolejna 5ke. Poza tym mazda-subaru niedaleko ronda na kartuskiej, podobno goscie bardzo kumaci z pasja i zajawka ale cenia sie wysoko.;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 gru 2014, 9:25

Z tego co wiem, to w Wejherowie jest jakiś warsztat, który zajmuje się tylko Mazdą. Nigdy tam nic nie robiłem, ale znajomy, który mieszka obok coś mi o nim opowiadał, jak dowiedział się, że kupiłem MX-5. Rzucam to tylko jako plotkę :>
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

18 gru 2014, 12:03

W Wejherowie słowa mechanik i dobry właściwie nie istnieją. O serwisie mazdy nic nie wiem, natomiast wiem, że na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy znają się na robocie. 2 mechaników, jeden elektryk iii..to by było na tyle. Reszta to fuszera ;) W redzie jest jeszcze jeden zakład który naprawia alternatory i tego typu rzeczy, a tak to za bardzo nie ma czego szukać. Lakiernik w rumii niby dobrze robi lakierke i blache..Ludzie wprawdzie oddają samochody w różne miejsca i są zadowoleni, ale ja ufam tylko dwóm ludziom jeśli chodzi o sprawy mechaniki.

Sorry. Trzem, ale jeden jest w Łebnie, i pracuje w chwaszczynie. Jakby ktoś chciał namiar na któregoś, to PW.

W ogóle to nie wiem o co chodzi ludziom, że chcą oddawać do tych, którzy się specjalizują w japońcach. Mx-5 to jest fura jak każda inna. Prosty 4 cylindrowy silnik, proste zawieszenie, żadnych tajemnic ani dziwnych tricków. Każdy mechanik znający się na robocie będzie wiedział co robić z tym autem.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

18 gru 2014, 19:54

święte słowa.
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

27 maja 2015, 11:52

Chciałbym wam bardzo nie polecić popularny zakład Auto Miras w Pępowie. 4 lata temu składali mi samochód po stłuczce (bezgotówkowo z OC sprawcy). A teraz, na drodze sądowej domagają się zapłaty za "wzbogacenie się ich kosztem", bo ubezpieczalnia nie wypłaciła im tyle pieniędzy na ile wycenili swoją pracę.

Inna sprawa, że jedyny rdzewiejący panel w samochodzie te ten, który oni wymienili na "nowy", felga, która miała być nowa, rzeczywiście była nowa dopiero po zwróceniu im uwagi
#miatarri
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

27 maja 2015, 12:21

już sama nazwa zakładu wskazuje na problemy Auto Miras :ryjezesmiechu:
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

29 maja 2015, 12:49

maciek01 pisze:Chciałbym wam bardzo nie polecić popularny zakład Auto Miras w Pępowie. 4 lata temu składali mi samochód po stłuczce (bezgotówkowo z OC sprawcy). A teraz, na drodze sądowej domagają się zapłaty za "wzbogacenie się ich kosztem", bo ubezpieczalnia nie wypłaciła im tyle pieniędzy na ile wycenili swoją pracę.

Inna sprawa, że jedyny rdzewiejący panel w samochodzie te ten, który oni wymienili na "nowy", felga, która miała być nowa, rzeczywiście była nowa dopiero po zwróceniu im uwagi


+1

Auto Miras to totalny dramat - potwierdzam. Zakład po sąsiedzku więc nasłuchałem się już opinii odnośnie kosmicznych cen (niejednokrotnie 2 razy wyższe niż w trójmieście - wiem bo sam poprosiłem ich o wycenę pewnej naprawy i złapałem się za głowę) oraz spartolonej roboty.
Awatar użytkownika
usterk
Posty: 103
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:55
Model: ND
Wersja: SkyPassion 2.0
Lokalizacja: Gdynia

11 sty 2017, 12:59

Odświeżę ten temat trochę...

Macie kogoś godnego polecenia w Trójmiescie? Kogoś kto jest dobry. Niekoniecznie najtańszy.
--
Paweł

NB + ND
ODPOWIEDZ