[Warszawa] - Myjnia samochodowa

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

14 mar 2011, 23:36

wiktoch pisze:ceny jak wspomniałem do najmniejszych nie należą ale jakość czyszczenia rekompensuje poniesiony wydatek :)

To niezła myjnia. Kiedyś działali nawet całą dobę.
wiktoch pisze:Poza tym widziałem że dużą popularnością cieszyło się mycie podwozia po zimie za 29 zł (usuwanie soli i podobnych mieszanek z elementów zawieszenia) - mój emiks akurat przestał zimę w garażu także nie skorzystałem.

Akurat to mycie im za dobrze nie wychodzi, bo (przynajmniej na Hery) robią to lancą na kółkach, więc na ślepo walą wodą nie widząc w co dokładnie. Do podwozia jest dobry punkt gdzieś na Ursynowie/Sadybie, myją dokładnie na podnośniku. Jak sobie przypomnę gdzie to jest to wrzucę namiar.

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
mateo
Posty: 291
Rejestracja: 21 paź 2009, 15:16
Lokalizacja: Żelazna - Warszawa

24 mar 2011, 9:02

Do wierzchniego mycia i sprzątania polecam eco one na Towarowej, przy Bomi (miła obsługa, 49 zł z kartą stałego klienta) 59 bez, myją bez wody więc uszczelkowanie i np. winyl itd. jest niezagrożone poza tym samochód po wyjechaniu z myjni wyglądał po raz pierwszy olśniewająco - a zdarzyło mi się już płacić i ponad stówkę za mycie + sprzątanie - myjnia stale współpracuje z klubem Lotusa
Talking Head
Luke
Posty: 152
Rejestracja: 29 maja 2008, 9:36
Lokalizacja: Wa-wa /Zawady/

25 mar 2011, 8:25

Ja ostatnio korzystałem z Eko Myjni FROG na KEN 85, parking poziom -2. tel 795-961-306
http://goo.gl/maps/0cE0

Cała ekologiczność tej myjni polega na tym, że nie używają wody (plusy tego rozwiązania w przypadku Miaty były wymienione parę postów wyżej). Zamiast tego spryskują auto jakimś specyfikiem z woskiem i ścierkami z mikrofibry wycierają do połysku. miejsca gdzie zbiera się dużo brudu/piachu/soli najpierw traktują delikatniej i wycierają dopiero jak nie ma tam już drobin, które mogą porysować lakier. W sumie na moje auto zużyli 15-18 ścierek - wg mnie wystarczająco, żeby mieć pewność, że nie polerują piachem lakieru. Zapłaciłem 44 zł za mycie auta i szyb. Po tygodniu samochód jest tylko skurzony i wystarczyło już we własnym zakresie pozbyć się pyłu i żeby odzyskał połysk.
Światła i przednią szybę potraktowali politurą co usunęło nalot/osad po płynie do spryskiwaczy a kloszom nadało ponownie przejrzystość. Podobnie traktują felgi czyli najpierw politura żeby usnąć pył hamulcowy, a potem wosk, żeby pył się ponownie osadzał. Opony potraktowane czernidłem.
Całość trwała jakieś 45minut, przy czym cały czas pracowało przy aucie dwóch gości.
Panowie mówili, że jeszcze kilka Miat tam podjeżdża i że na forum podobno byli poleceni. Nawet jeśli jeszcze nie byli, to teraz polecam.
gunio
Posty: 118
Rejestracja: 06 paź 2009, 22:12
Lokalizacja: Warszawa / Stargard

24 mar 2012, 15:52

mateo pisze:Do wierzchniego mycia i sprzątania polecam eco one na Towarowej, przy Bomi (miła obsługa, 49 zł z kartą stałego klienta) 59 bez, myją bez wody więc uszczelkowanie i np. winyl itd. jest niezagrożone poza tym samochód po wyjechaniu z myjni wyglądał po raz pierwszy olśniewająco - a zdarzyło mi się już płacić i ponad stówkę za mycie + sprzątanie - myjnia stale współpracuje z klubem Lotusa

od jakiegoś czasu korzystam z tej myjni i polecam, mycie z zewnątrz to 29 PLN, dziś rozmawiałem chwilę z szefem i na hasło mx5 mycie miat będzie za 25 PLN, może ktoś skorzysta :)
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

08 sie 2013, 7:39

Odkopię temat, ponieważ szukam dobrej myjni ręcznej w Śródmieściu. Czy ktoś może coś polecić?
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

08 sie 2013, 8:14

W Rondo 1 -> www.washtrans.pl
Obrazek

miatasm.com
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

08 sie 2013, 8:37

Znalazłem coś takiego http://www.autoblyskmyjnia.pl/myjnia-10-s.html Czy ktoś zna tę myjnie?

Jutro tam podjadę. Zaletą jest to, że pracują do 19.
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

08 sie 2013, 21:03

ja mogę polecić myjnię 24h na Grochowskiej(10 mim z centrum). Robiłem u nich tzw. komplet czyli mycie + czyszczenie środka i było ok - cena za taką usługę to 60 zł więc też bardzo przystępnie.

http://www.duo-car.pl/myjnia.swf
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

22 mar 2014, 14:43

Odkopuję temat...

Czy zna ktoś w Warszawie miejsce gdzie można samemu umyć auto lub dopieścić po myciu? Na prakingu pod blokiem nie jest zbyt komfortowo i nie ma bieżącego dostępu do wody.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

22 mar 2014, 16:55

Ja myję na skrzyżowaniu Szyszkowej i Działkowej (Włochy).
Aczkolwiek za dostęp do wody, musisz zapłacić - jak w przypadku każdej myjki ciśnieniowej :)
Ale są dość tani, a jako że są na uboczu (i zadupiu) to przeważnie jest wolne miejsce - nawet w okresie komunii.
No i obok masz miejsce z odkurzaczem, gdzie Madzie można wyczyścić/doczyścić.
Obrazek
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

22 mar 2014, 17:44

Arvinski pisze:z zapłacić - jak w przypadku każdej myjki ciśnieniowej
Ale są dość tani, a jako że są na uboczu (i zadupiu) to przeważnie jest wolne miejsce - nawet w okresie komunii.
No i obok masz miejsce z odkurzaczem, gdzie Madzie można wyczyścić/doczyścić.
I used to think that the day would never come...


Super! Dzięki za info. Z zapłatą nie ma problemu. Grunt by miejsce było na zabawę.

Pokażesz na zdjęciu gdzie to jest bo na mapie nic nie widać:
Obrazek
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

22 mar 2014, 18:42

czester_ pisze:Pokażesz na zdjęciu gdzie to jest bo na mapie nic nie widać:


Biorąc pod uwagę orientację tego zdjęcia - po prawej stronie, za skrzyżowaniem :).
Czyli tam gdzie na google maps są krzaki :).
Zresztą jak tam dojedziesz, to na 100% zauważysz.
Ja dziś za 6 złotych umyłem, spłukałem, nawoskowałem x4 - i jeszcze mi trochę zostało. Rozmieniarka z banknotów na drobne jest na miejscu.
Obrazek
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

22 mar 2014, 22:18

Rewelka! Jeszcze nie byłem ale z opisu czegoś takiego właśnie szukałem... miejsce gdzie mogę spędzić spokojnie kilka godzin:)
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
luksik
Posty: 225
Rejestracja: 18 maja 2012, 13:48
Model: NB
Lokalizacja: WD

09 cze 2014, 14:43

Odgrzeję temat ;) Ponieważ poszukuję jakieś myjni ręcznej w okolicach Piaseczna gdzie dobrze wypucują auto z zewnątrz...
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2017, 13:41

Od ostatniego postu minęły prawie 3 lata, pozwolę sobie do odgrzać, bo temat wciąż aktualny. Może ktoś polecić dobrą myjnię ręczną?

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

21 maja 2017, 18:57

Myjnia Dibo.
Parowcowa/Dźwigowa.
Obrazek
henorek
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48
Model: NB FL
Wersja: 1.8VVT '02
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2017, 19:11

A można tam ze swoją chemią przyjechać? Np płynem do mycia felg?
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

21 maja 2017, 19:19

Następnym razem jak tam będę rzucę okiem na regulamin...
Obrazek
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2173
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

21 maja 2017, 19:31

Robowash przy Dolince. Korzystam w miarę regularnie. Podstawowe mycie + sprzątanie ogarniają dobrze (dokładnie i sprawnie), nie rozpędzałbym się z jakimiś pomysłami typu wosk - tutaj miałem uwagi do jakości usług.
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
henorek
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48
Model: NB FL
Wersja: 1.8VVT '02
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2017, 19:45

Arvinski pisze:Myjnia Dibo.
Parowcowa/Dźwigowa.

Znalazłem regulamin w necie i wychodzi na to, że nie. Ale w sumie kto mi zabroni felgi spryskać przed wjazdem na teren :D Już któraś osoba mi poleca tę myjnię, pora spróbować :D Ta aktywna piana ogarnięta jakaś jest? Czytaj gęsta jak śnieg czy taka jak wszędzie czyli woda z mydlinami? :D
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2017, 20:03

Z tego co widzę to Dibo jest bezdotykowa, a robo wash center ma kilka lokalizacji. Ta przy dolinie jest jakaś szczególna czy była po prostu blisko?

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2173
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

21 maja 2017, 20:28

Korzystałem chyba jeszcze z dwóch innych lokalizacji Robo i zawsze miałem jakieś uwagi. Dolinkowa jakoś trzyma po prostu poziom :)
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

22 maja 2017, 5:28

henorek pisze:Ta aktywna piana ogarnięta jakaś jest? Czytaj gęsta jak śnieg czy taka jak wszędzie czyli woda z mydlinami? :D


Szczerze?
Nie wiem jak powinna wyglądać "prawdziwa", ale na moje oko coś z tą jest nie tak - spływa za szybko :). Natomiast co do gęstości nie mam żadnych zarzutów...

Ceny są przyzwoite, woda "nabłyszczająca" rzeczywiście dobrze płucze i nie zostają żadne zacieki jak się porządnie samochód oczyści ... i ja mam blisko.
Obrazek
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

02 cze 2017, 20:09

Arvinski pisze:Myjnia Dibo.
Parowcowa/Dźwigowa.

Dibo przetestowana. Piana faktycznie fajna, gęsta, jestem zadowolony. Chyba znalazłem swoją myjnię :)
henorek
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:48
Model: NB FL
Wersja: 1.8VVT '02
Lokalizacja: Warszawa

02 cze 2017, 20:12

Też byłem, polecam, pierwsza myjnia po której felgi są białe dłużej niż 40 minut :D
gieerade
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2018, 10:48
Model: NB

25 kwie 2018, 10:52

Hej, odświeżam temat - właśnie stałem się dumnym właścicielem emiksa, który niestety musiał stać jakiś czas na placu - dach wymaga dużo czułości. Gdzie w Warszawie piorą dachy i nie liczą miliona monet?
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

25 kwie 2018, 11:24

Dach upierzesz sobie sam.
Wpierw szampon, a później woda pod ciśnieniem.
Interesuje Ciebie impregnacja dachu - plastik robi się sprawnie samemu, ale już materiał wymaga lekkiej wprawy.
Do plastiku polecam "Auto Glym - vinyl & rubber care", a do szmaty Sonaxa.
Ja się nie czujesz na sile to wal do MS Detail / mrcnsb - nasz klubowy kolega, który z eMiXami robi cuda.
Obrazek
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

25 kwie 2018, 13:26

gieerade pisze:Hej, odświeżam temat - właśnie stałem się dumnym właścicielem emiksa, który niestety musiał stać jakiś czas na placu - dach wymaga dużo czułości. Gdzie w Warszawie piorą dachy i nie liczą miliona monet?


https://youtu.be/QHOOrP1ht_E krótki tutorial, jest tez na forum watek na ten temat:
viewtopic.php?f=25&t=2666
Awatar użytkownika
Oskarek
Posty: 135
Rejestracja: 31 mar 2017, 8:42
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

25 kwie 2018, 15:49

Ja mam jakiś nieprzyjemny zapach w Mazdzie. Nie wiem czy to fotele po porzednim właścicielu czy może dach. Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mi upiorą(może nawet zaimpregnują) skórzane fotele i materiałowy dach od środka?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

25 kwie 2018, 16:54

Oskarek pisze:Ja mam jakiś nieprzyjemny zapach w Mazdzie. Nie wiem czy to fotele po porzednim właścicielu czy może dach. Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mi upiorą(może nawet zaimpregnują) skórzane fotele i materiałowy dach od środka?

czym śmierdzi? może Ci olej z skrzyni paruje do kabiny? na smród poza praniem i porządnym suszeniem najlepsze jest ozonowanie :git:
ODPOWIEDZ