[Szczecin] Warsztat znający się na Miatach

Forum informacyjne zawierające dane kontaktowe do warsztatów, mechaników i firm usługowych związanych z MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Ukasz-
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2015, 18:59
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin

27 sie 2015, 11:11

Hej, czy polecicie jakiś warsztat, w którym MX-5 NB nie będzie po prostu autem i będą wiedzieli jak zabrać się do jego naprawy/sprawdzenia?

Mam problem, że ubywało mi dość regularnie płynu w zbiorniczku wyrównawczym od sprzęgła, aż dziś doszło do tego, że pedał jest mega miękki i nie mogę w ogóle wbić biegu. Przy próbie wrzucenia biegu na włączonym silniku obroty trochę spadają, ale za nic nie wejdzie. Na wyłączonym mogę wrzucić, ale gdy odpalę to mimo wciśniętego sprzęgła auto "trochę jedzie".
Torpeda
Donator
Donator
Posty: 663
Rejestracja: 09 lip 2014, 13:07
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

27 sie 2015, 11:27

Ukasz- pisze:Hej, czy polecicie jakiś warsztat, w którym MX-5 NB nie będzie po prostu autem i będą wiedzieli jak zabrać się do jego naprawy/sprawdzenia?

Mam problem, że ubywało mi dość regularnie płynu w zbiorniczku wyrównawczym od sprzęgła, aż dziś doszło do tego, że pedał jest mega miękki i nie mogę w ogóle wbić biegu. Przy próbie wrzucenia biegu na włączonym silniku obroty trochę spadają, ale za nic nie wejdzie. Na wyłączonym mogę wrzucić, ale gdy odpalę to mimo wciśniętego sprzęgła auto "trochę jedzie".
A nie wystarczy nowy wysprzeglik?
Ukasz-
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2015, 18:59
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin

27 sie 2015, 12:41

Tego nie wiem, dlatego właśnie chciałbym, żeby ktoś kto ogarnia nie wymyślił wymiany całego układu.

Ale dzięki, zawsze to jakiś punkt zaczepienia.
autopaga
Posty: 3342
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:37
Lokalizacja: Szczecin

27 sie 2015, 17:46

Wyprzęgnik na sto procent. Podjedź do warsztatu wieczorek i syn i powiedź że wysprzęgnik jest do wymiany. To jest bardzo prosty układ nie ma na czym oszukać;) Poproś o to żeby dali ci zepsuty element. Ewentualnie mógł strzelić wężyk, ale mało prawdopodobne, jakby co to wężyk mam, wysprzęgili zresztą też ze 2, ale nowe są tak tanie że nie ma sensu używki wkładać, teoretycznie wysprzęglik można by nawet zregenerować, bo tak gumkę i tłoczek się wymienia.
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

27 sie 2015, 19:21

No mogła jeszcze klęknąć pompka sprzęgła, ale to byś koło niej miał mokro.
ODPOWIEDZ