Mazda MX-5 nc1 1.8l - swap na 2.5l

Turbo, kompresor, podtlenek azotu, modyfikacje wolnossaka

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

flotmistrz
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:36
Model: NC
Wersja: 2006 1.8
Lokalizacja: Warszawa

06 paź 2025, 10:46

Dzień dobry,
posiadam mazdę mx-5 nc 1.8 z 2006 roku od 3 lat, i na ostatniej wizycie mechanik stwierdził spory ubytek oleju około 1,5l przez 2000km, po sprawdzeniu cylindrów kamerą stwierdził sporą ilość oleju, kompresja na cylindrach 10,5 / 11 / 11,5 / 10,5 bar, oraz słabe honowanie cylindrów, więc wygląda na to, że silnik wymaga wymiany pierścieni tłokowych i innych. Ze względu na to, że poza tym nie ma żadnych innych problemów to zacząłem się zastanawiać nad zrobienie swapa na 2.5l.

Sam nie mam wystarczającej wiedzy aby to samemu zrobić, więc proszę o polecenie warsztatu w okolicach Warszawy, który mógłbym taką operację przeprowadzić, najlepiej włącznie ze sprowadzeniem silnika.

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3657
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

06 paź 2025, 12:59

@brozyn89 Pan do Ciebie ;)
Awatar użytkownika
Malcolm
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2025, 19:28
Model: NC
Wersja: Energy
Lokalizacja: Mikołów

08 lis 2025, 19:14

Wczesną wiosną w tym roku byłem w tym samym punkcie u mnie apetyt na oliwę był dobrze ponad 1 l na 1000 km, po wycenie swapa i najbliższym wolnym terminie (po sezonie) ochłonąłem i poszukałem warsztatu, który zrobił mi kapitalny remont fabrycznego silnika. Obecnie zużycie oleju - totalne zero a moc wróciła, nie latam po torach, a raczej weekendowe tripy więc mi wystarczy. Wiem co przeszedłem szukając właściwego warsztatu, odwiedziłem z 5 polecanych. Mam sprawdzone miejsce i mogę dać namiar a cała operacja u mnie wyszła 1/5 ceny swapa i trwała tydzień.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4854
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

09 lis 2025, 17:13

Jeśli remont 1.8 faktycznie kosztuje 1/5 ceny swapa i jest skuteczny to ok. Bo 2.5 jedzie nieporównywalnie lepiej a pali tyle samo

powered by RomDrop

pozdrawiam
Alex :-)
były: NC 2.5 , NA 1.6/90+ jest: Niseko 2.5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
https://alexengineering.pl
Awatar użytkownika
Malcolm
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2025, 19:28
Model: NC
Wersja: Energy
Lokalizacja: Mikołów

27 lis 2025, 12:49

Otrzymałem wstępną wycene swapa na 25k z silnikiem sprowadzonym z USA (bez zaglądania do środka) a przy kompleksowym przygotowaniu typu przy okazji dolot – wylot itd. bliżej 30k, remont 1.8 zamknąłem w 8 k z wymianą całego osprzętu na nowy, sam silnik można zrobić za 5-6 k jak go się wyciągnie samemu i dostarczy do warsztatu.
Swap super sprawa i tylko pomarzyć mi pozostało, jestem za cienki żeby to ogarnąć samemu, jak ktoś potrafi to nie warto remontować 1.8
Awatar użytkownika
Malcolm
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2025, 19:28
Model: NC
Wersja: Energy
Lokalizacja: Mikołów

27 lis 2025, 12:59

Znaczy nie że nie warto robić remontu w tym warsztacie bo wszystko super, co prawda dopiero 5000 km przejechane ale oleju nie bierze ani grama i żwawszy jest bez porównania, gwarancja 12 miesięcy jest i można powiedzieć że poprawiono fabrykę bo w instrukcji obsługi mam podane że normalna konsumpcja oleju to 0,8 l na 1000 km.
ODPOWIEDZ