zmienione zegary.... ?

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

zajcef69
Posty: 44
Rejestracja: 26 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: Radom

25 lut 2010, 22:11

Witam ! w mojej mazdzie zmienione sa zegary i w tej sprawie pisze roznia sie one troche od oryginanych wziazku z tym mam pytanie w ktorym miejscu u mnie jest check engine i co oznacza ten czerwonych samochodzik z kluczykiem w srodku ??

oraz 2 pytanie czy nasze kluczyki maja imobilajzer ? jesli tak to kiedy ona dziala ? mam 1 kluczyk chcialem dorobic krzykneli mi 150 zł a zastanawiam sie czy on dziala w moim przypadku jesli samochod mam uruchamiany z guzika a nie kluczyka . kluczyk przekrecam do konca i dopiero wciskam guzik i rozrusznik kreci

Mazda mx-5 nb 98r 1.8

prosze o pomoc
Załączniki
Kopia 854243967_2.jpeg
moje zagary
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

25 lut 2010, 22:21

w NB nie ma kontrolki rezerwy, więc siłą rzeczy świecić się nie będzie - musisz się nauczyć tankować bez pomarańczowej lampki :wink: czerwony samochodzik z kluczykiem to kontrolka immobilizera - zgodnie z Twoim opisem, uznać należy, że wszystko działa jak powinno. {edit} kontrolka, którą podejrzewałeś o bycie "rezerwą" jest (u mnie przynajmniej) nieaktywna

w NB nie ma kontrolki niezapiętych pasów. {edit} kontrolki check engine też nie ma (pojawiła się chyba dopiero w NBfl). O/D to overdrive, ale standardowo Miatka chyba tego nie miała (chyba że to automat :?: )

kwestia dorabiania kluczyka z immobilizerem była poruszana dosłownie 2-3 dni temu na forum - poszukaj :smile: odpowiadając na Twoje pytanie - tak, kluczyki w NB mają funkcję immobilizera. myślę, że kwestia samego uruchamiania zapłonu nie ma znaczenia, bo pewnie i tak guzik do odpalania zadziała dopiero jak system odczyta właściwy sygnał z kluczyka (ale tu teoretyzuję, więc znów - może pomoże ktoś inny)
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
AgaK
Posty: 304
Rejestracja: 15 lip 2008, 12:34
Lokalizacja: Gdynia

01 mar 2010, 8:16

citizendog pisze:w NB nie ma kontrolki niezapiętych pasów. {edit} kontrolki check engine też nie ma (pojawiła się chyba dopiero w NBfl)


ja mam NB i mam te kontrolki :mrgreen:

citizendog pisze:O/D to overdrive, ale standardowo Miatka chyba tego nie miała (chyba że to automat :?: )

to prawda automaty mają O/D

citizendog pisze:kwestia dorabiania kluczyka z immobilizerem była poruszana dosłownie 2-3 dni temu na forum


podpowiedzcie gdzie jest ten temat bo znaleźć nie mogę :?:
Królowa jest tylko jedna!
ODPOWIEDZ