Malować czy nie?

ASO sugeruje malowanie tyłu

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mazdzioch
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2016, 15:56
Model: ND
Wersja: Sportive

31 gru 2022, 14:02

Cześć,
Mam taki dylemat. Wpadłem w poślizg (mój pierwszy od 6 lat) i uderzyłem w krawężnik tylnym kołem, które wygięło część zawieszenia. Szkoda niewielka, felga cała, ale wymiana zawiesznie musi być. Sęk w tym, że
Po przeglądzie w ASO poinformowano mnie, że jest do - uwaga- malowania tył, ze względu na zarysowania.
Samochod był transportowany lawetą przez ubezpieczyciela. Kurcze nie bardzo wiem co mam zrobić bo jednak wczesniej zarysowań nie było.
Pytanie czy malować, tak jak sugeruje ASO i czy powinien wyciągnąć konsekwencje? Jakie?
Wkurzylem się niesamowicie mam zdjecia na lawecie i rys nie było.
Prośba o opinie i ewenyualnie sugestie co i jak zrobic?
Dzięki
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

01 sty 2023, 21:01

niewiele jest aso którym pozwolił bym malować moje auto.

temat jest prosty. Masz zdjęcia auta jak jechało laweta i rys nie ma w ASO są więc obciążasz tym transport/ASO

Czy malować hm zależy jaki kolor jak duże rysy itp bo możne da się to inaczej załatwić

jeszcze możesz żądać odszkodowania za utratę wartości auta ze względu na szkodę.
mazdzioch
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2016, 15:56
Model: ND
Wersja: Sportive

02 sty 2023, 14:21

Andrut pisze:
01 sty 2023, 21:01
niewiele jest aso którym pozwolił bym malować moje auto.

temat jest prosty. Masz zdjęcia auta jak jechało laweta i rys nie ma w ASO są więc obciążasz tym transport/ASO

Czy malować hm zależy jaki kolor jak duże rysy itp bo możne da się to inaczej załatwić

jeszcze możesz żądać odszkodowania za utratę wartości auta ze względu na szkodę.
ODPOWIEDZ