Prośba o radę dot. konserwacji podwozia

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 883
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

05 lis 2021, 11:47

Prośba o radę. Auto stoi u blacharza, który robi mi jakieś poprawki blacharskie i przy okazji miał zrobić pełną konserwację podwozia. Dzwonił właśnie do mnie, że konserwację może zrobić, ale na moim miejscu wcześniej zdjąłby do piaskowania i malowania proszkowego elementy zawieszenia, most, etc. Trochę mi to nie na rękę, bo chciałem już zakonserwować samochód i zamknąć w garażu na zimę, ale z drugiej strony nie wiem ile warta będzie taka konserwacja zrobiona na niedoczyszczonych i nie pomalowanych elementach. Nie mam niestety za bardzo teraz gdzie zaprowadzić samochodu żeby postawić na podnośniku, zdjąć co trzeba do malowania, wozić to w tę i z powrotem, potem dopiero konserwować. Jedyny warsztat któremu ufam będzie miał moce przerobowe dopiero w połowie grudnia. Doradźcie - czy jeśli zrobię dziś konserwację całości z myślą o podłodze, profilach, podłużnicach etc., będzie się dało skutecznie w przyszłym sezonie doczyścić elementy ruchome, żeby dać je wtedy do piaskowania i malowania? Czy to bez sensu i lepiej zrobić wszystko od razu? Które elementy w ogóle warto demontować i indywidualnie malować proszkowo? Wahacze, dyfer?
Kurde, miałem z końcem tygodnia odebrać już auto, a jestem w lesie :(
kemad
Posty: 343
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:58
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk

05 lis 2021, 17:22

Ja zrobiłem rok temu konserwację podwozia bez demontażu wszystkich elementów, w tym robiłem jeszcze raz bo nie zdało to egzaminu.

Co do piaskowania i proszku - tak na prawdę wszystko co stalowe, oba wózki wraz z wahaczami, rozpórki, dyfer, kratownica... Są ludzie którzy odbierają elementy z warsztatu i przywożą po skończonej robocie, nie wiem jak w Twojej okolicy.

Lepiej zrób przed sezonem na wiosnę całość, skoro nie trzymasz zimą pod chmurką to nic wielkiego się nie stanie.
Pamela - prawie skończona :roll:
viewtopic.php?f=22&t=29041

Felix - może na lato :winner:
viewtopic.php?f=23&t=33202
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 883
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

05 lis 2021, 17:51

@kemad - dzięki za opinię
ODPOWIEDZ