Zabezpieczenie wykładziny od spodu przed wilgocią

Zabezpieczenie wykładziny przed wilgocią

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

22 paź 2021, 12:50

Witam wszystkich :)

Chciałbym zabezpieczyć spodnią warstwę wykładziny/tapicerki podłogowej przed wilgocią. Pomysłem a w zasadzie pretekstem do tego było zalanie przestrzeni za i pod siedzeniami przez zatkane kanały odpływowe z dachu :evil:. Cała woda wsiąkła w poroso a w miejscach gdzie tapicerka miała popękaną fabryczną izolację wilgoć wyszła na wierch. Tapicerkę mam zdjętą, wysuszoną i wypraną, poroso wywaliłem i już tam nie wróci (i tak będzie klejona na blachę mata butylowa + kauczukowa). Teraz szukam pomysłu/sposobu na uszczelnienie wykładziny. Zastanawiam się nad gumą w płynie lub folią w płynie. Guma to mazidło stosowane w dekarstwie i obawiam się, że nawet po wyschnięciu może śmierdzieć. Dodam tylko, że mam jasną tapicerkę (Memories II) i boje się, że po gumie mogą pojawić się plamy jeśli wsiąknie ona za głęboko w strukturę materiału. Folia natomiast będzie raczej bezwonna ale czy równie skuteczna jak guma? Za jej użyciem przemawia również żółty kolor więc nie plamy raczej nie będą widoczne.

Czy może ktoś z Was przerabiał taki temat lub ma na to inny pomysł?

Pzd
Bogu
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

26 paź 2021, 8:35

Nie kumam.
Po co chcesz zabezpieczać tą podłogę? Udrożnij odpływy i wody tam nie bedzie.

Z wierzchu żeby nie ciągneła wilgoci np z butów można zabezpieczyć np 303
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

26 paź 2021, 10:14

Kupiłem auto z zatkanymi odpływami i wodą pod wykładziną. Teraz wszystko jest już drożne i suche. Pomyślałem, że ale skoro mam wyjętą wykładzinę to dodatkowo zabezpieczę ją od spodu. Koszt folii nie będzie wysoki a będę miał spokojną głowę w przyszłości. Może i jest to nieco poroniony pomysł, ale 50 zł + godzina z pędzlem nie stanowią dla mnie problemu. Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź z tym 303 :)
ODPOWIEDZ