Problem ze światłami NC

Problem ze światłami

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Goveras
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, 16:42
Model: Inny
Lokalizacja: Lublin

13 paź 2021, 11:32

Część.
Wczoraj zauważyłem problem ze światłami w mojej NC.
Posiadam wersje ze światłami samopoziomującymi.
Pozostają ciągle w swojej najniższej pozycji co praktycznie uniemożliwia jazdę nocą. Wcześniej wszystko było okej. Na stacji diagnostycznej rozkładają ręce. Na dniach chce podjechać do elektryka ale może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?
Mam SWAP na 2.5 z 2.0 jeśli to ma jakieś znaczenie.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Marcin
Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

13 paź 2021, 13:18

Światła są skierowane maksymalnie w dół bo system ma usterkę. Nie dostaje albo dostaje złe sygnały z czujników poziomowania.

Najprawdopodobniej przyczyną jest wilgoć w przednim czujniku poziomowania świateł. Zamontowany jest przy przednim lewym kole, jednocześnie do dolnego wahacza i do ramy pomocniczej zawieszenia. Z zewnątrz będzie wyglądał normalnie, w środku prawdopodobnie to śmieć. Rozwiązanie - wymiana czujnika. Zdemontować całość z samochodu, wymontować potencjometr, założyć nowy. Na allego są nowe zamienniki do aut japońskich, albo wyciągnąć z używanego. Mniej prawdopodobne - awaria tylnego czujnika, uszkodzona wiązka, wadliwy komputer poziomowania ( pod deską rozdzielczą, nad schowkiem pasażera, przy słupku A)

Potencjometr do dostania na allegro, 100 zł. nowy. Czujnik kompletny z ramionami itp to tysiące złotych.
Genuine-Mazda-Headlamp-Auto-Leveling-Sensor-Front-1.jpg
Genuine-Mazda-Headlamp-Auto-Leveling-Sensor-Front-1.jpg (25.92 KiB) Przejrzano 535 razy
Zrzut ekranu 2021-10-13 142106.jpg
Zrzut ekranu 2021-10-13 142106.jpg (50.86 KiB) Przejrzano 535 razy
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

17 paź 2021, 8:53

Mam taki potencjometr nowy jak coś
Goveras
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2020, 16:42
Model: Inny
Lokalizacja: Lublin

19 paź 2021, 22:01

Temat załatwiony. Bardzo dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ