Ciemny osad w płynie hamulcowym pompy sprzęgła

Zanieczyszczenie płynu w pompie sprzęgła

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Omnibs
Posty: 48
Rejestracja: 11 mar 2016, 18:27
Model: NB
Wersja: Mix :)
Lokalizacja: Łódź

17 wrz 2021, 20:35

Witam;

Nie bardzo mogę znaleźć odpowiedzi w necie więc może Koledzy pomożecie.

Trzy miesiące temu padło mi sprzęgło , tj. pedał sprzęgła wpadał do końca nie można było zmienić biegów. Mechanik stwierdził że płyn jest czarny jak smoła (nawet pokazał) i że trzeba wymienić wysprzęglik i pompę sprzęgła ... pękło 550 zeta ... a teraz po trzech miesiącach i może 50-100 km widzę że w płynie ponownie robią się ciemne smugi czarnego osadu zaś kolor jest jakby szary (nie żółty jak w zbiorniku hamulcowego).

Zastanawiam się czy tak ma być z tym osadem ... czy mechanik wstawił jakieś badziewie i ponownie się psuje ... przy zmianie biegów dynamicznej czuć że haczy delikatnie trójka ...

Prośba o poradę co z tym robić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

18 wrz 2021, 19:58

Jeśli meches powstawiał zamienniki zamiast zregenerować oryginalne części to być może problem zaczyna wracać. Zamienniki są na jeden sezon. Pomacaj ręką wysprzęglik czy nie jest mokry, być może przepuszcza syf do płynu, układ się zapowietrza i trójka przez to ciężko wchodzi.

A na przyszłość - nie pozwalaj mechanikom decydować za Ciebie o częściach.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4588
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

19 wrz 2021, 8:00

Ja mam wrażenie że ciemniejący płyn w układzie sterowania sprzęgłem to norma w NA i NB. Nie wiem z czego to wynika.

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Omnibs
Posty: 48
Rejestracja: 11 mar 2016, 18:27
Model: NB
Wersja: Mix :)
Lokalizacja: Łódź

19 wrz 2021, 19:09

Hej. Dzięki. Temat obmacam ... czy faktycznie nie leci płyn ...
Pozdro wszystkim.
ODPOWIEDZ