Obrysówki tylne ND pomarańczowe

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

RadekW
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2021, 16:57
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

13 cze 2021, 16:22

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, skąd wziąć pomarańczowe obrysówki tylne do ND (pochodzenie USA)?
(mam czerwone i mi się czepiają na przeglądzie co roku, a i ostatnio trafiłem policjanta, z którym odbyłem kilkunastominutowe negocjacje, żeby się odczepił...)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

14 cze 2021, 8:00

Tylne boczne (ciężko nazwać to obrysówkami; ich rola jest trochę inna; ale to na zupełnym marginesie) w wersji amerykańskiej są czerwone. Patrz np. https://www.ilmotorsport.de/en/nd/spare ... ers/l/2362
Możesz spróbować kombinować z jakimiś dziwnymi opcjami typu https://www.ilmotorsport.de/en/mx-5-led ... piece-6752 Ale nie wiem co na to diagnosta.
Można też, zamiast nich, zamontować zaślepki (opcja EU), albo odblaski (bodajże opcja JDM, ale tu nie jestem pewien).
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
RadekW
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2021, 16:57
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

14 cze 2021, 9:14

Dzięki serdeczne!

Wiem właśnie, że amerykańskie w standardzie mają czerwone z tyłu i takie właśnie mam :) Natomiast diagnosta (precyzyjniej diagności) czepia się właśnie koloru, bo polskie przepisy mówią, że jeśli światło świecące na bok jest zintegrowane z tylną lampą, to może być czerwone, ale jeśli jest odrębne od tylnej lampy, to czerwone być nie może...

Przyjrzę się chyba tym dymionym LEDom, może tylko spróbuję dopytać ich o kolor. A w razie czego to kupię zaślepkę, która zakładam jest łatwo dostępna...

Dzięki jeszcze raz!
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

14 cze 2021, 9:45

Zmienić diagnostę!
Co prawda NA, ale również wersja US i nikt nigdy nie przyczepił się do świecących obrysówek w zderzaku - przód pomarańczowe, tył czerwone ;)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

14 cze 2021, 9:54

RadekW pisze:
14 cze 2021, 9:14
Dzięki serdeczne!

Wiem właśnie, że amerykańskie w standardzie mają czerwone z tyłu i takie właśnie mam :) Natomiast diagnosta (precyzyjniej diagności) czepia się właśnie koloru, bo polskie przepisy mówią, że jeśli światło świecące na bok jest zintegrowane z tylną lampą, to może być czerwone, ale jeśli jest odrębne od tylnej lampy, to czerwone być nie może...

Przyjrzę się chyba tym dymionym LEDom, może tylko spróbuję dopytać ich o kolor. A w razie czego to kupię zaślepkę, która zakładam jest łatwo dostępna...

Dzięki jeszcze raz!
Obawiam się, że dymione też po zaświeceniu będą czerwone.
Zaślepki powinieneś dostać łatwo w ASO (aczkolwiek są do pomalowania).

Interesują cię części:
Screenshot_20210614_104926.png
Screenshot_20210614_104926.png (13.21 KiB) Przejrzano 564 razy
Screenshot_20210614_104823.png
Screenshot_20210614_104823.png (10.79 KiB) Przejrzano 564 razy
Odblaski są dostępne jako akcesoria https://www.mazda.pl/serwis/akcesoria/d ... 015-01-01/
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
RadekW
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2021, 16:57
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

16 cze 2021, 22:04

Co do zmian diagnosty, to czepnął mi się drugi z rzędu... Bo po pierwszym poszedłem dokładnie tym tropem :) A dołożył się do tego ostatnio policjant, z którym musiałem przeprowadzić dłuższą dyskusję, żeby sobie odpuścił... Zatem z formalnego punktu widzenia oni chyba mają rację (w źródle jeszcze nie sprawdziłem, ale skoro trzech mówi to samo, to już zaczynam podejrzewać, że mogą mieć rację...)

Napisałem do tych z Niemiec, co mają te LEDowe dymione i odpisali, że one świecą w kolorze "amber/orange", więc jest szansa, że jednak nie są czerwone. Chyba zaryzykuję... Odblaski kosztują chyba mniej więcej tyle, co te LEDy, więc w razie czego, to po prostu będę odpinał te LEDy na badanie, żeby były, ale nie świeciły ;)
Awatar użytkownika
wojteczekm16
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2017, 18:21
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Poznań

17 cze 2021, 8:01

RadekW pisze:
16 cze 2021, 22:04

Napisałem do tych z Niemiec, co mają te LEDowe dymione i odpisali, że one świecą w kolorze "amber/orange", więc jest szansa, że jednak nie są czerwone. Chyba zaryzykuję... Odblaski kosztują chyba mniej więcej tyle, co te LEDy, więc w razie czego, to po prostu będę odpinał te LEDy na badanie, żeby były, ale nie świeciły ;)
Ja mam u siebie założone te LEDy dymione - świecą na żółto. Zobacz sobie w moim wątku jak to wygląda. Jest ok.
Mazda mx-5 RF Machine Gray, 2017
viewtopic.php?f=22&t=27050&view=unread#unread
ODPOWIEDZ