Stylebar a windshot

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 883
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

20 kwie 2021, 21:21

Pany i panewki - prośba o podpowiedź.
Wszedłem w posiadanie stylebara do swojej NBFL - jak na załączonym zdjęciu. I w tym momencie rodzą się pytania jak grzyby po deszczu:
  • Czy znajdę gdzieś na forum instrukcję jak to zamontować? Z tego co się dowiaduję - otwory/śruby są już w nadwoziu, tylko czy trzeba coś gdzieś rozbierać, czy to raczej zajęcie, z którym powinien poradzić sobie każdy kto choć raz w ręku trzymał klucz?
  • Czy montaż stylebara jest możliwy z zachowaniem fabrycznego windshota?
  • Czy ktoś praktykował montaż czegoś, co mogłoby pełnić rolę windshota, w profilu samego stylebara (widziałem jakieś fajne rozwiązania z kawałkiem pleksi idealnie wpasowanym w kształt stylebara) - jak to się sprawdza? Jest podobnie skuteczne jak akcesoryjny, podwyższony windshot zamontowany po prostu za nim?
Szukałem odpowiedzi na swoje pytania w "szukajce" ale bezskutecznie. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Chciałbym zamontować ten "upiększacz", ale zależy mi też na skuteczniejszej barierze przed wiatrem.
Z góry dzięki.
Załączniki
20210420_184031.jpg
20210420_184031.jpg (2.39 MiB) Przejrzano 466 razy
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

20 kwie 2021, 21:39

Montaż stylebara jest banalnie prosty. Każdy da radę.
Ja miałem stylebar z dedykowanym siatkowym windshotem, więc nie podpowiem jak z fabrycznym, ale jeśli kupowałbyś wysoki windshot siatkowy pod stylebar, to zmierz dokładnie czy będzie pasował. Zależnie od producenta stylebara różnią się one minimalnie gięciem i wysokością, więc zwyczajnie windshot może być np. minimalnie za niski.
ODPOWIEDZ