Dziwne "cykanie" pod maską

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
KarolFnatic
Posty: 52
Rejestracja: 12 sie 2016, 21:02
Model: NA
Wersja: 1.6 93r.
Lokalizacja: Wrocław

26 maja 2017, 18:14

Witam! Wczoraj wracając z pracy zauważyłem, że na neutralu zaczęły mi lekko falowac obroty, a podczas gwałtowniejszego przyśpieszania szarpało. Przy delikatnym ruszaniu bez zmian. Zatrzymałem sie, podniosłem maskę i posprawdzałem przewody wysokiego napięcia czy gdzies nie styka sie z pokrywą lub czy nie siedzi luźno. Na 3 cylindrze jeden był lekko poluzowany, docisnąłem go i ruszyłem dalej. Problem wiąż był.
Dziś rano bałem sie jechać mazdunią. Po powrocie z pracy poszedłem ją odpalić i nagle wszystko działa. Przejechałem sie i zero szarpnięć, zero falowania obrotów. Natomiast pojawił sie nieustający dźwięk takiego jak by " cykania" pod maską w okolicy górnej części silnika/wtrysków paliwowych. Dodatkowo przy zwiększaniu obrotów słychać jedno dłuższe cyknięcie i potem znów wraca to regularne. z czym może być problem?
kali7575
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2016, 12:38
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław / Głogów

26 maja 2017, 19:41

Przebicie na kablach?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
KarolFnatic
Posty: 52
Rejestracja: 12 sie 2016, 21:02
Model: NA
Wersja: 1.6 93r.
Lokalizacja: Wrocław

26 maja 2017, 22:13

Odpada przebicie. poszperałem po forum i też już były pytania na ten temat nawet 2 tygodnie temu i do dzis nie wiadomo co to. NIektórzy mówią ze to tak silnik działa, a inni ze to coś zwiaznego z wtryskami bo podobne cykanie mają tez inne auta gdy cos jst nie tak z wtryskami
Awatar użytkownika
PuszekOkruszek
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2017, 1:27
Model: NB
Wersja: Stock

06 cze 2017, 1:20

Wymień świece, sprawdź/wymień przewody, to najbardziej prawdopodobne przyczyny.
ODPOWIEDZ