Rejestracja za szybą

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zoyjka
Donator
Donator
Posty: 266
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:32
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Legionowo/Serock

21 mar 2017, 15:36

Witam, mam pytanie do wszystkich którzy mają rejestracje za szybą. Co policja na to ?? Nurtuje mnie to bo u mnie jest dość brzydko zainstalowana a z uwagi na pogodę nie mogę jej przeinstalować w inne miejsce , strasznie szpeci już sporo takich komentarzy usłyszałem i myślałem żeby odkręcić i wsadzić za szybę. Skoro ze Miata to ikona motoryzacji może Pan Władza nie wystawi mandatu? podzielcie się swoimi doświadczeniami:)
Awatar użytkownika
szymeker
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 19 kwie 2014, 20:45
Model: NC FL
Lokalizacja: Kraków

21 mar 2017, 15:56

Jeździłem po Krakowie bez problemu, w rodzinnej miejscowości niebiescy nie dawali żyć, wylądowała na dokładkę zderzaka.
Była Zielona NB, obecnie ncfl.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2646
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

21 mar 2017, 16:15

Ja wożę pod fotelem. Policję spotykam notorycznie i póki co nie było nigdy problemu.
O ile nic się nie zmieniło w ostatnim czasie to najgorsze co może Cię spotkać to mandat 100zł za niewidoczną tablicę.
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1057
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

21 mar 2017, 16:27

Jeździłem bez blachy ale po trzeciej próbie zabrania mi dowodu uznałem, że szkoda mojego czasu i wylądowała we wnęce zderzaka. Co prawda na forum chcieli mnie zjeść, bo jak to we wnęce, przecież przegrzeję silnik, ale jakoś jeżdżę tak od końcówki lipca czy początku sierpnia, i nic nie przegrzałem, działa jak natura chciała a blacha nie szpeci samochodu 8-)

Wygląda to tak
Obrazek

A zamontowane jest w taki sposób, że położyłem ramkę od tablicy we wnęce, od frontu zderzaka przykręciłem ją dwoma wkrętami do kartongipsu, z kolei bardziej wgłąb zderzaka między zderzak a blachę dałem po kilka podkładek, żeby była po skosie a nie na leżąco (żeby się nie czepiali że jest niewidoczna) i przykręciłem takimi samymi dwoma wkrętami ;)
Obrazek
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

21 mar 2017, 16:32

shimko pisze:w rodzinnej miejscowości niebiescy nie dawali żyć


Nie wiem czy to nie Zoyka właśnie pisał że "c**j ich strzela, bo syn jeździ Matizem" :ryjezesmiechu:.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
szymeker
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 19 kwie 2014, 20:45
Model: NC FL
Lokalizacja: Kraków

21 mar 2017, 16:43

Psychotulanek pisze:
shimko pisze:w rodzinnej miejscowości niebiescy nie dawali żyć


Nie wiem czy to nie Zoyka właśnie pisał że "c**j ich strzela, bo syn jeździ Matizem" :ryjezesmiechu:.

T.

:kciuk: możliwe, bo za każdym razem był to ten sam policjant.
Była Zielona NB, obecnie ncfl.
patryczek
Donator
Donator
Posty: 236
Rejestracja: 21 sie 2015, 13:16
Model: Inny
Wersja: Bez miatowy :(
Lokalizacja: SZY

21 mar 2017, 18:24

Mnie w niedziele pierwszy raz zatrzymali za tablice, dowodu nie zabrali, ale popatrzył szyderczo na kolegi miate i powiedziała, możesz założyć tak jak kolega żeby samochód paskudnie wyglądał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1.NA 1.8 BP-4W 140KM '93 córcia - sprzedane
2.NC 1.8 '06 Mia - sprzedana
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

21 mar 2017, 18:34

mam za szybą, jak na razie nie zatrzymali za brak
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2183
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

21 mar 2017, 20:07

IMO za szyba nie bardzo jest sens. Taki sposób "montażu" nie jest zgodny z prawem a w razie W, nie chciałbym mieć takiej rozpędzonej blaszki w aucie.
Wniosek: albo na zderzak albo do bagażnika.
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
zoyjka
Donator
Donator
Posty: 266
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:32
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Legionowo/Serock

21 mar 2017, 20:11

No mnie co chwile zatrzymywali , wiadomo czerwona fura , do tego przelot mam , ale wsadzam serie wydech teraz. Tak to ja pisalem ze syn matizem jezdzi. Szukam jakiegos pomyslu zeby ta tablica zamontowac zeby nie szpecila. W ten wnence spoko wyglada, ale szkoda zdezaka , moze na ciemnym nie byloby widac ,tak na czerwonym odrazu sie rzuci w oczy. Jak macie jakies propozycje to podsylajcie poki zimno kolekcjonuje pomysly co by tu zmienic w samochodzie :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
JozekLodz
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2016, 3:41
Model: NB

22 mar 2017, 22:11

Jak dla mnie opcje w miacie są dwie:
1. blacha do bagażnika
2. blacha na boczny uchwyt mocowany do haka

reszta szpeci
mutra
Donator
Donator
Posty: 3680
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

23 mar 2017, 7:00

zoyjka pisze:No mnie co chwile zatrzymywali , wiadomo czerwona fura , do tego przelot mam , ale wsadzam serie wydech teraz. Tak to ja pisalem ze syn matizem jezdzi. Szukam jakiegos pomyslu zeby ta tablica zamontowac zeby nie szpecila. W ten wnence spoko wyglada, ale szkoda zdezaka , moze na ciemnym nie byloby widac ,tak na czerwonym odrazu sie rzuci w oczy. Jak macie jakies propozycje to podsylajcie poki zimno kolekcjonuje pomysly co by tu zmienic w samochodzie :) Pozdrawiam :)


https://www.topmiata.com/shop/offset-wi ... lfa-style/
Awatar użytkownika
zoyjka
Donator
Donator
Posty: 266
Rejestracja: 24 paź 2016, 19:32
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Legionowo/Serock

23 mar 2017, 7:17

Oo takie cos musze dorobic z grubszej blachy :) dzieki
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3523
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

01 lis 2017, 12:08

Dzisiejsze spotkanie z warszawską drogówką, tablica za szybą...

Finał rozmowy był taki iż Pan Policjant zaakceptował tablicę za szybą ponieważ uzgodniliśmy wspólnie iż w mojej maździe nie ma fabrycznego miejsca na tablicę z przodu (zderzak bez dziur) i tablica za szybą jest najbardziej widocznym miejscem w tym samochodzie ;)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

01 lis 2017, 16:05

Magnesy za zderzak, podkleić tablicę stalą i jak miś będzie chciał w dwie sekundy blacha wisi.
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 253
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:42
Model: NA
Lokalizacja: Nowy Sącz

01 lis 2017, 16:55

Polecam na haku do holowania ;) łatwo samemu zrobić mocowanie a i do sprzedania jest tego dość sporo zwłaszcza na zagranicznych stronach. Najchętniej wywaliłbym blache całkiem ale mam dość użerania się z policją i mandatów po 500zł za "pojazd niedopuszczony do ruchu" ;)
Załączniki
22690358_1431300833619999_696820796_o (1).jpg
22690358_1431300833619999_696820796_o (1).jpg (362.42 KiB) Przejrzano 2256 razy
Downhill, Cars & Rock'n Roll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miata na '91 http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=22281
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3523
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

01 lis 2017, 16:58

hmm ale jak pojazd może być niedopuszczony do ruchu jak do wykonania przeglądu rejestracja może być za szybą - tak przynajmniej twierdzą na przeglądzie na Okręgowej Stacji Kontroli... ech te polskie przepisy :roll:
Awatar użytkownika
Dewuer
Posty: 151
Rejestracja: 03 sie 2016, 12:48
Model: NA
Wersja: Miata 93'
Lokalizacja: Wrocław

02 lis 2017, 9:57

tomasz01 pisze:hmm ale jak pojazd może być niedopuszczony do ruchu jak do wykonania przeglądu rejestracja może być za szybą - tak przynajmniej twierdzą na przeglądzie na Okręgowej Stacji Kontroli... ech te polskie przepisy :roll:


Mi na przeglądzie kazali jakkolwiek przymocować tablice z przodu, więc różnie bywa..
Hockey Puck - 93' NA

"A designer knows he has achieved perfection not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away."
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

02 lis 2017, 11:29

Phill pisze:Polecam na haku do holowania ;) łatwo samemu zrobić mocowanie a i do sprzedania jest tego dość sporo zwłaszcza na zagranicznych stronach. Najchętniej wywaliłbym blache całkiem ale mam dość użerania się z policją i mandatów po 500zł za "pojazd niedopuszczony do ruchu" ;)


Nadal nie jesteś legalny, nie wolno wozić kwadratowej tablicy z przodu.
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 253
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:42
Model: NA
Lokalizacja: Nowy Sącz

02 lis 2017, 14:11

wiem o tym ale policjant który wtedy wpisał mi 500zł i chciał zabrać dowód powiedział, że kwadrat jest ok byle cokolwiek było i było widoczne (czyt nie pod kątem za szybą) tylko z przodu. Kolege ostatnio złapali bez blachy i dali mu 100 więc zależy na kogo się trafi niestety :| Widziałem też mocowanie rejestracji w miacie poniżej wlotu na dokładce ( co również nie jest do końca legalne bo jest określona min. wysokość rejestracji od asfaltu :lol: ). Ogólnie ciężki temat. Nie ma jak tego zamocować aby było ładnie, nie zasłaniać wlotu i aby było w 100% legalne :lol:
Downhill, Cars & Rock'n Roll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miata na '91 http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=22281
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3523
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

02 lis 2017, 14:17

Phill pisze:Nie ma jak tego zamocować aby było ładnie, nie zasłaniać wlotu i aby było w 100% legalne :lol:


To jest niestety cała prawda w tym temacie... :roll:
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

02 lis 2017, 14:36

Pozostaje czekać na to co zdecydują w kwestii rozmiarów tablic, gdyby powstał rozmiar zbliżony do amerykańskiego/japońskiego i można byłoby wozić taką blachę legalnie z przodu to patent na haka nie będzie wyglądał najgorzej.
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

02 lis 2017, 15:29

Phill pisze:Widziałem też mocowanie rejestracji w miacie poniżej wlotu na dokładce ( co również nie jest do końca legalne bo jest określona min. wysokość rejestracji od asfaltu

Położenie rejestracji jest ściśle określone z tyłu samochodu, z przodu ma być na środku albo z lewej strony (np. Alfa) więc mocowanie nisko na dokładce nie jest problemem.
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1057
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

02 lis 2017, 21:34

pirul pisze:Pozostaje czekać na to co zdecydują w kwestii rozmiarów tablic, gdyby powstał rozmiar zbliżony do amerykańskiego/japońskiego i można byłoby wozić taką blachę legalnie z przodu to patent na haka nie będzie wyglądał najgorzej.



Podobno przeszła ta ustawa i od stycznia ma być trzeci rozmiar, centymetr szerszy i centymetr wyższy od jdm/usdm z tego co pamiętam, a dzisiaj czytałem że zaakceptowali trzecią z propozycji Liroya czyli tablice profesjonalne (coś z tablicami dla flot, kolekcjonerów itp itd)
Obrazek
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 253
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:42
Model: NA
Lokalizacja: Nowy Sącz

03 lis 2017, 10:04

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.

3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.

4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.

5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

Punkt 6. mnie zastanawia, teoretycznie wewnątrz samochodu, za szybą też jest w "środku szerokości pojazdu" :roll:
Downhill, Cars & Rock'n Roll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miata na '91 http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=22281
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

03 lis 2017, 18:43

Do dupy z takimi przepisami :cry:
Awatar użytkownika
Fumo
Posty: 126
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:23
Model: NA
Wersja: =p
Lokalizacja: Gdynia

19 lis 2017, 23:02

luki_92_92 pisze:
pirul pisze:Pozostaje czekać na to co zdecydują w kwestii rozmiarów tablic, gdyby powstał rozmiar zbliżony do amerykańskiego/japońskiego i można byłoby wozić taką blachę legalnie z przodu to patent na haka nie będzie wyglądał najgorzej.



Podobno przeszła ta ustawa i od stycznia ma być trzeci rozmiar, centymetr szerszy i centymetr wyższy od jdm/usdm z tego co pamiętam, a dzisiaj czytałem że zaakceptowali trzecią z propozycji Liroya czyli tablice profesjonalne (coś z tablicami dla flot, kolekcjonerów itp itd)


Moment - ten trzeci rozmiar miał zostać wprowadzony właśnie ze względu na dużą ilość pojazdów z wnęką na tablice w formacie US. Rozmiary powinny być takie jak US a nie centymetr +

Inna sprawa - zastanawiam się czy kiedykolwiek będzie można wyrobić tablicę z tłem czy jakąś grafiką/logo np województwa
+50 Smiles per galon
ODPOWIEDZ