Kierownica Nardi Torino - szczelina przy poduszce

Problem szczeliny przy poduszcze powietrznej

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

sowa
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:39
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

03 cze 2016, 15:51

Witam serdecznie,

Planuję zakup swojej pierwszej MX-5 NB i mam pytanie związane z kierownicą Nardi Torino ponieważ już w kilku egzemplarzach widziałem dziwną szczelinę przy poduszce powietrznej (główne z lewej strony). Chciałbym się dowiedzieć czy jest to oznaka wcześniejszego wystrzału poduszek lub jakiejś awarii czy "ten typ tak ma" i nie ma się czym przejmować?
Załączniki
1.jpg
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

03 cze 2016, 16:48

Mam ograniczone doświadczenie w tym zakresie, ale te NBFL które oglądałem nie miały takich szczelin.
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

03 cze 2016, 21:04

w tej maździe ze zdjęcia było bach! poducha jest obklejona bardzo niestarannie.

w wielu NB jest duża szpara między poduchą a kierownicą ale jak przyłożysz ręke w miejscu łączenia kiery i poduchy to nie powinno być uskoku czyli poducha i kiera powinny się licować i być w jednej lini

mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi :)
:)
Ukasz-
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2015, 18:59
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin

03 cze 2016, 21:25

Też myślę, że jest po dzwonie. U siebie mam zaślepkę tylko i idzie tę szparę( cały wkład) wyregulować tylk trzeba to ro rozkręcić. Trzyma się na dwóch śrubkach bo boku kierownicy
sowa
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:39
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

03 cze 2016, 23:01

niemampojeciaa pisze:w tej maździe ze zdjęcia było bach! poducha jest obklejona bardzo niestarannie.

w wielu NB jest duża szpara między poduchą a kierownicą ale jak przyłożysz ręke w miejscu łączenia kiery i poduchy to nie powinno być uskoku czyli poducha i kiera powinny się licować i być w jednej lini

mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi :)


Dzięki! Sęk w tym, że to jedyny znak tego dzwona i dlatego się dziwie i pytam. Widziałem ten samochód dość dokładnie (nawet od spodu) i żadnych oznak poza tą kierownicą nie widać.
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

04 cze 2016, 15:12

a jak kontrolka poduszki? zapala się i gaśnie normalnie?

może to nie był mega dzwon ale poduchy strzeliły. i na moje oko ich tam nie ma. także dobrze, żebyś miał taką świadomość

zawsze możesz założyć nowe ale nikt nie da Ci gwarancji, że przy kolizji wystrzelą


a tak w ogóle to kierownica jest strasznie styrana życiem :P

pozdrawiam
:)
sowa
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:39
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

04 cze 2016, 23:45

niemampojeciaa pisze:a jak kontrolka poduszki? zapala się i gaśnie normalnie?

może to nie był mega dzwon ale poduchy strzeliły. i na moje oko ich tam nie ma. także dobrze, żebyś miał taką świadomość

zawsze możesz założyć nowe ale nikt nie da Ci gwarancji, że przy kolizji wystrzelą


a tak w ogóle to kierownica jest strasznie styrana życiem :P

pozdrawiam


Serdeczne dzięki. Kontrolka działa normalnie, ale to nie problem zrobić tak żeby sama kontrolka zachowywała się dobrze.

Po czym stwierdzasz, że nie ma poduszek? Na podstawie fotki czy przewidujesz z doświadczenia?

Ogólnie to samochód miał jakąś przygodę z lewej strony bo na całym boku można wybadać fragmenty ze szpachlą, ale cholera wie co tam się działo. Po innych miejscach nie widać żeby samochód był wyciągany, prostowany itd.
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

05 cze 2016, 8:56

sowa pisze:Po czym stwierdzasz, że nie ma poduszek? Na podstawie fotki czy przewidujesz z doświadczenia?


myślę, że nie ma bo jak by ktoś chciał to zrobić dobrze to by kupił nowe poduchy i zamontował a nie obklejał wystrzeloną poduchę. zawsze możesz sprawdzić jak wygląda poducha bo jest przykręcona na dwie śruby kluczem 10. śruby są pod zaślepkami. jak nie będziesz miał kluczyka w stacyjce to możesz śmiało odpiąć i wyciągnąć poduchę i ją obejrzeć z każdej strony. nie złapie błędu.

tak samo zobacz poduchę pasażera. jak otworzysz schowek to spójrz od spodu czy tam wszystko jest ok, wsadź rękę czy kable są podłączone itd

w NB poduchy strzelały dwie bo nie ma czujnika zajętego fotela ( jak dobrze pamiętam)
:)
sowa
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:39
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

05 cze 2016, 9:49

Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

06 cze 2016, 7:37

JEśli była wystrzelona to większym problemem jest sensor, do którego można się dostać tylko po zdemontowaniu deski. Więc lampka raczej podpięta pod coś innego - sama wymiana poduch nic nie da. Do tego pasy, też wywalą błąd, a przy dzwonie szlag trafia napinacze.

Lampka ma gasnąć niezależnie od innych, sprawdź czy są pozostałe (ładowanie, abs itd) i czy airbag nie gaśnie idealnie równo z którąś z powyższych.

Swoją drogą musiało to być bardzo dawno chyba bo w tej chwili można kupić za groszę te elementy (sensor, poducha - pasuje z 323 np, pasy), jedyny problem to poduszka pasażera - a raczej jej zaślepka - prawktycznie nie do dostania albo bardzo drogo.
Sprawdź prawą stronę - oryginalna zaślepką musi się "wginać" i poddawać pod naciskiem, a zaślepka bedzie twarda jakbyś walił w plastik.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
sowa
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:39
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

06 cze 2016, 15:03

meewosh pisze:JEśli była wystrzelona to większym problemem jest sensor, do którego można się dostać tylko po zdemontowaniu deski. Więc lampka raczej podpięta pod coś innego - sama wymiana poduch nic nie da. Do tego pasy, też wywalą błąd, a przy dzwonie szlag trafia napinacze.

Lampka ma gasnąć niezależnie od innych, sprawdź czy są pozostałe (ładowanie, abs itd) i czy airbag nie gaśnie idealnie równo z którąś z powyższych.

Swoją drogą musiało to być bardzo dawno chyba bo w tej chwili można kupić za groszę te elementy (sensor, poducha - pasuje z 323 np, pasy), jedyny problem to poduszka pasażera - a raczej jej zaślepka - prawktycznie nie do dostania albo bardzo drogo.
Sprawdź prawą stronę - oryginalna zaślepką musi się "wginać" i poddawać pod naciskiem, a zaślepka bedzie twarda jakbyś walił w plastik.


Również dziękuję.
Raczej już sobie dam spokój z tym egzemplarzem skoro taki dzwon był. Nie chcę też brać kota w worku.
ODPOWIEDZ