Problem z kompem...

Przypaliłem chyba trochę "Miatkę"

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

01 mar 2008, 23:55

Witam...

Opiszę najpierw co zrobiłem...

Bardzo skrótowo, zamieniałem bieguny prawych głośników bo ostatnio tak podłączyłem, że mi się basy znosiły bo w fazie były... Mam wszystko puszczone przez wzmacniacz, robiłem to przy braku oświetlenia na szybko bo mnie wkurzało jak gra mi moje audio. Zrobiło się solidne spięcie, zwarły się kable idące do głośników.

Skutki:
Przypalone kable, spalona żarówka ( lub bezpiecznik ) od oświetlenia wnętrza, zapewne wzmacniacz poszedł ( lub tylko bezpiecznik... )

Rzecz najgorsza, stało się to na włączonym silniku, zapaliła się kontrolka silnika ( dla mnie check engine ) Zresetowało mi przebiegi dzienne... Zgasiłem silnik, gdy go odpaliłem nie trzymał obrotów, falowały od 0,5k do 1k... Po chwili się ustabilizowały - wyglądało to na to jakby dobierał kąt wyprzedzenia zapłonu na nowo po resecie kompa... Przy czym robi to za każdym razem kiedy gaszę i zapalam spowrotem silnik, tak samo znikają mi przebiegi dzienne... Kontrolka nadal się pali...

To co wygląda na dobieranie kąta wyprzedzenia zapłonu trwa przynajmniej 15 sekund, samochód normalnie jeździ pomijając to, że gdy nie poczekam aż mi się ustawi zapłon to przygasa mi silnik na każdych światłach...

Jakieś rozwiązanie? Jutro od rana zobaczę wszystkie bezpieczniki, teraz ciemno więc nie grzebię. Może zresetować komputer? ( odłączyć aku i 20sekund hamulec? Czy muszę się w złącze wpiąć? )

Pomocy!
110@???KM
134@???Nm
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

02 mar 2008, 11:25

Mayk pisze:Jutro od rana zobaczę wszystkie bezpieczniki, teraz ciemno więc nie grzebię

Od tego powinnienes zaczac. Nie ma sensu wnikac dalej skoro moze po prostu poszly ci bezpieczniki.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

02 mar 2008, 11:58

Jak już napisałem na forum MazdaSpeed:

Sprawdzone, pod maską są całe... Pod kierownicą spalony od oświetlenia wnętrza ( i wysuwanej anteny... )
Na wszelki wypadek wypiąłem wzmacniacz, przy próbie zmiany bezpiecznika zaraz go zjarało.

Bezpiecznik od kompa pokładowego cały, światła, wycieraczki i inne - ok...

Zrobiłem reset kompa ale kontrolka nadal się pali... - niedobrze...
110@???KM
134@???Nm
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

02 mar 2008, 14:08

Rozwiązane, okazało się, że ten bezpiecznik również odpowiada za zasilanie stałe dla radia, które umarło śmiercią przedwczesną...
110@???KM
134@???Nm
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

03 mar 2008, 13:43

I co, silnik już nie szaleje?
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

03 mar 2008, 14:08

Konrad pisze:I co, silnik już nie szaleje?


Już jest wszystko ok, brak błędów.

Poszukuję jakiegoś radyjka bo nie wiem czy moje uda się uratować, tak samo problem mam ze wzmacniaczem - nawet nie mam go jak teraz sprawdzić...

Na szczęście głośniki ocalały :)

pozdrawiam
110@???KM
134@???Nm
ODPOWIEDZ