Ogromne spalanie

j.w

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

24 paź 2011, 11:37

I tak lepiej niż u mnie gdzie wskazówka zatrzymuje się na połowie i dalej nie idzie a ja muszę strzelać kiedy zatankować na podstawie tego jak dynamicznie jeździłem ;)
A żeby nie robić offtopu to normalnie przejeżdzam niewiele ponad 400 na około 45 litrach, z tym, że licznik przekłamuje o niecałe 10% (sprawdzane z gps'ami i google maps) czyli spalanie na poziomie 10-11 litrów w mieście.
Ostatnie tankowanie natomiast po 340km więc chyba noga zwiększyła ciężar :)
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

24 paź 2011, 13:52

Moja bierze pod 10l ostatnio - koło 430km na baku do rezerwy potem tankuje (przeważnie kolo 40 - 42l).

Jeżdżę głównie trasami ale jak widze zakręty to sie nie mogę powstrzymać.

Mam inną przepływkę i nową OE sonde lambda w pudełku to przetestowania ale jakoś nie mogę zorganizować się do wymian - idzie zima więc będzie czas na takie rzeczy.

Moje rekordowe spalanie było na poziomie 7.4 na trasie (pełen bak) ale nigdy nie udało mi się więcej tego osiągnąć a dokonałem tego na wadliwej przepływce :mrgreen:.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Marcin30
Posty: 440
Rejestracja: 03 cze 2011, 9:52
Lokalizacja: Białystok

24 paź 2011, 14:32

U mnie spalanie oscyluje w granicach 12,5 przy normalnej (czytaj w miarę dynamicznej) jeździe po mieście. Zazwyczaj robię ok. 350 km na baku. Ale... Wystarczy że przejadę ze dwa kilometry poza miastem ze stałą prędkością ok. 80 km/h i spalanie momentalnie wręcz spada o 1-2 litry.

Codziennie z rana w aucie (nie w garażu!) czuć benzynę. ASO twierdzi, że wszystko jest w jak najlepszym porządku :wink:

Na trasie, przy jeździe ze stałą prędkością ok 120 km/h, spalanie spada do poziomu 7,5.
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

24 paź 2011, 20:35

Davey, zatankuj do fulla, następnie przejedź ok 100 km i ponownie zalej pod sam kurek. Sam tak robiłem. Wyszło mi 7,12 litra. Wiadomo, że nie wyjdzie tak na całym baku ale będziesz miał już jakieś info ile pali Twoje auto.
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
ODPOWIEDZ