Miata i Zima konserwacja dachu

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

14 lis 2007, 4:25

Chciałem sie podpytac was czy u wszystkich stoi mazda w garazu czy ktoś przezimuje ją na śniegu i jak zabezpieczacie mazde i dach.Macie jakies sprawdzone preparaty?

Elementy metalowe chce zakonserować przy dachu,dach srodkiem do konserwacji gumy(zapobiega pekaniu gumy i twardnięciu)-procesy bede powtarzać i kupilem za 10zl taka plandeke.Nie mam zamiaru skrobać snieg z dachu.

allegro.pl/item265754413_plandeki_plandeka_gruba_zielona_2x3m_import_w_wa.html
[URL=http://imageshack.us]Obrazek[/URL]



Czy da sie coś jeszcze zrobić dla niej ?
dimmu
Posty: 125
Rejestracja: 07 paź 2007, 8:49
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

14 lis 2007, 7:43

Hej
Moja miata w ziemie tez jezdzic bedzie :), załozyłem hardtop i puki co rano juz odsiniezam oraz drapie :) Jeszcze tylko łancuchy i bagaznik musze kupic na deske.
Co do konserwacji to znalazłem na allgero takie cos:
http://allegro.pl/item258911461_zel_do_plastikow_renault_oryginal_francja_250.html
poza czyszczeniem wnetrza konserwuje sie tez tym gumy, uzyłem raz (dosyc wydajne takie opakowanie starczy na 10 czyszczen auta spokojnie ) i efekt widoczny, gumy wygladaja lepiej, o cieknieciu nie ma mowy. Planuje użyć tego tez do samego miękkiego dachu.
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

14 lis 2007, 15:41

Ja co prawda zimą raczej jeździć nie będe ale kupiłem coś takiego do zabezpieczenia dachu materiałowego:
http://allegro.pl/item266378306_impregnat_do_dachu_kabrioleta_zadbaj_o_cabrio_.html

Polecają to na forum cabrio club. Jeszcze paczka nie dotarła więc nie wiem czy to faktycznie tak dobrze działa. Podobno dzięki temu woda zbiera się w większe krople i ładnie spływa z daszku zamiast w niego wsiąkać.
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

14 lis 2007, 16:26

A czy to jest dedykowane do cabrio ? jest cos o tym na etykiecie?
To chyba też taki uniwersalny srodek jak mój a powiedz mi czy robi sie po tym twoim jakaś warstwa którą czuć ?(powłoka)

Zakonserwuje tez drzwi,bagaznik od srodka,i te elementy w okolicach nadkoła i progów ;D
Oddam auto jeszcze do konserwacji podwozia bo nie chce by sól robila mi dziury.Niestety nie mam nigdzie pod domem podjazdu a juz troszke zimno.Wiec preparaty zostawie na przyszly rok a teraz ktoś to zrobi.
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

14 lis 2007, 17:52

Jeszcze przesyłka nie dotarła więc za wiele nie wiem. Podobno przeźroczyste to jest. Generalnie jest to srodek do impregnacji namiotów ale wiele osób poleca go do dachów kabrio. Zresztą poczytaj sobie: http://www.cabrio-club.pl/viewtopic.php?t=20&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=aaf2a157f7fc80e8d4760d3ba3259510
PT
Posty: 81
Rejestracja: 17 paź 2006, 19:48
Lokalizacja: Tczew

15 lis 2007, 20:10

A ja polecam zwykłą glicerynę kosmetyczną, zapobiegającą twardnieniu materiału.
A jak ktoś chce naprawdę dobry środek to ten:
http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?cPath=26_38&products_id=74
Fajna rzecz, dach jest czarny i miękki, dobrze zakonserwowany. Z powodzeniem można też tego użyć do pielęgnacji deski rozdzielczej - ma piękny zapach:) Sam to stosuję i polecam
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

15 lis 2007, 22:34

QUENCH....chyba nie trafiłeś:/ Miatki mają dachy Vinylowe a nie materiałowe... To co piszesz że nadaje się do namiotów to fakt..dobry preparat do konserwacji ale dachów materiałowych...ale nie do vinyli...chyba że masz custom made dach materiałowy (tzw. brezentowy)...to przepraszam..
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

16 lis 2007, 8:25

Obrazek
Coś takiego mam. Chyba raczej materiał niż winyl?
typ82
Posty: 42
Rejestracja: 07 cze 2007, 9:30
Lokalizacja: Legnica

16 lis 2007, 8:46

Na długą zimę polecam ciepły garaż ,wiosną śniegi stopnieją i będzie się można przesiąść z kombi do miatki co każdemu użytkownikowi auta bez hardtopu gorąco polecam .Jaki środek zabezpieczy tworzywo sztuczne przed marznącym śniegiem i lodem - w bajki wierzycie. !!!Zamarznięta woda skały rozsadza o brezentowym kapturku nie wspomnę .
"Jak jest zima to musi być zimno"
Gorąco pozdrawiam wszystkich zapaleńców !!!!
Może nie jest szybka ale za to dużo pali
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

21 lis 2007, 0:04

Wkurzony wogóle jestem,kupiłem plandeke do dachu a przyszedł jakiś "sztywna" cerata ciekawe gdzie ja do wcisne po zlożeniu.

Zastanawiam sie tak naprawde czy śnieg zaszkodzi czy tez nie. Nie raz temperatura jest -10 stopni a snieg tworzyłby warstwe ochronną od tego mrozu.
Nie wiem czy nie odpuscić sobie tego.A snieg i tak spadnie jak rozgrzeje auto.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5473
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

21 lis 2007, 0:34

Wazne zebys nie opuszczal dachu przy niskich temperaturach i nie probowal kruszyc lodu na dachu :cool:

quench, potwierdzam organoleptycznie ,iz zdyecyodowanie posiadasz dach z materiału - nowy i pachnący ;)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
ODPOWIEDZ