żarówki

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

dimmu
Posty: 125
Rejestracja: 07 paź 2007, 8:49
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

10 paź 2007, 22:03

Witam.

Zastanawiam się nad wymianą żarówek na jakieś lepeij swiecące ( na biało lub niebiesko )
Tylko słyszałem ze jak założe złe to stopi cośtam w leflektorze co więc mam zamontować żeby świeciło ala xenon a nic sie nie uszkodziło.

Dzięki
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

10 paź 2007, 22:25

ala ksenon....:|

philips blue vision ale nie da to światła imitującego cokolwiek a po prostu białe (bardzo delikatnie przełamane niebieskim). Nie polecam kombinowania z żarnikami ksenonowymi, wyrzucisz pieniądze (niemałe) a zrobisz coś o naprawde a) niebezpiecznego b)niezgodnego z prawem.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

10 paź 2007, 23:26

jak zalozy sobie sprykiwacze na reflektory i poziomowanie na tylna os, to bedzie zgodnie z prawem :wink:

stopic moze reflektor jak zalozysz zarowki o wiekszej mocy, ale te z kolei sa niezgodne z prawem :wink:

jak bede kiedys jechal w twoja strone to mozemy porownac jak swieca twoje i moje :cool:
dimmu
Posty: 125
Rejestracja: 07 paź 2007, 8:49
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

11 paź 2007, 8:34

Daj znac jak bedziesz w okolicy chetnie sie spotkam bys obejzal miate powiedzial co by trzeba zrobic ( na moj gust bedzie kilka duperelstw do naprawy )

Apropos blue vision to kupilem kiedys w norauto komplet ( miałem je w toyoce paseo ) i kurcze roznica byla tak nieznaczna ze nie warto bylo za to 100 wydawac.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

11 paź 2007, 13:14

czytalem na kilku forach tematy o zarowkach i polecalo duzo osob philipsy gt-150 bodajze i allweather. poniewaz gt sa tylko w formie hx nie moglem ich nabyc. na szczescie znalazlem allweathery hb4, ale niestety nie widze zadnej zoltej poswiaty, ktora niby miala byc :roll: co prawda na widocznosc nie narzekam, ale porownujac do poprzedniego samochodu to raczej zasluga soczewek :cool:

a w nb jakie sa zarowki?
perver
Posty: 321
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn

11 paź 2007, 17:54

Generlanie polecam Philipsa serie bluevision,lub allweather lub ktorys z podobnych modeli. uwazam,ze philips robi najlepsze zatrowki dostepne na rynku. Osram troche probowal rywalizowac,ale jest niestety ciut gorszy.
Daja najlepsze swiatlo moim zdeniem i nie oslepiaja jadacych z naprzeciwka tak jak wszystko ala xenon lub "allegro xenon". Co do topienia sie "czegos" to zdarza sie to w przypadku wymiany zarowki np. na 100wattowa,ale takie sa tylko chinskie,czyli totalne gowno.
Jednak 100pln to sporo przeplaciles,bo zazwyczaj kupowalem w cenie ok 80pln
Po co jezdzic skoro mozna latac...
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

12 paź 2007, 11:21

perver pisze:np. na 100wattowa,ale takie sa tylko chinskie,czyli totalne gowno.

tutaj sie chyba mylisz - renomowani producenci rowniez maja w ofercie takie zarowki - sa dedykowane do rajdow i innych imprez tego typu, ktore nie odbywaja sie na drogach publicznych. wiekszosc z ludzi, ktorzy uzywaja takich zarowek poruszajac sie po drogach albo nigdy nie widzialo swoich swiatel albo maja w tylku wszystkich innych :roll:

jesli chodzi o blue vision to czy wymieniales tez postojowki? widac znaczna roznice w kolorach?

allweather juz chyba nie sa produkowane - ja moje kupilem chyba jako zlogi magazynowe na allegro za grosze :wink:
teraz pojawily sie jakies nightguide, ale oczywiscie tylko jako h1,4 i 7 :roll: widze, ze maja podobne paski jak allweather tylko, ze zamiast fioletowego jest niebieski :smile:
perver
Posty: 321
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn

12 paź 2007, 15:08

wlasnie!!!! Tego mi brakowalo. Mialem na mysli Night Guide.
Nie wymienialem postojowek. Koles w sklepie mi powiedzial,ze te blue vision 3in1 sa lepsze wizualnie jesli chodzi o wyglad,a Night Guide sa robione dla emerytow,bo doswietlana pobocze itd itd.
Generalnie koles autorytetem to w moich oczach nie byl.
Powiem szczerze,ze nie pamietam wszytskich philipsow ktore uzywalem,zle ogolnie to trzymalem sie blisko serii Blue vision. Philips wypuszcza sporo tych modeli i ciag;le sa zmieniane,wiec troche tego nie ogarniam. Roznia sie zwykle jedynie poswiata chyba. Jedno jest pewne! Prawie kazde Philipsy swieca lepiej niz zarowki konkurencji.
Po co jezdzic skoro mozna latac...
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

12 paź 2007, 15:42

perver, jakie w koncu masz zarowki?

night guide chyba w calej w europie nie jest oferowany w postaci hb3/hb4 :roll:
perver
Posty: 321
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn

12 paź 2007, 18:44

W miacie to nie wiem jakie mam,bo takie wsadzil helmut w niemcowie i sa niezle,wiec nie wymienialem. Opiniuje na podstawie zarowek ktore zmienialem w iinych swoich furach. Do miaty jeszcze nie dobieralem :???:
Po co jezdzic skoro mozna latac...
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

13 paź 2007, 0:58

to jak mozesz to sprawdz jaki rodzaj masz bo w wiekszosci jest napisane ze niby hb3 i hb4, ale gdzies trafilem na info ze niby h4 i wlasnie sie zastanawiam jak to wyglada w rzeczywistosci bo w nb chyba nie ma miejsca na dwie osobne zarowki w kloszu :???:
perver
Posty: 321
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn

13 paź 2007, 10:07

Nie wiem jak w NBFL,ale W NB mam dwie zarowki tzn. postojowe osobno.
O ile dobrze Cie zrozumialem. Wizualnie to obstawiam ze siedza H4.
W poniedzialek sprawdze jakie jest oznaczenie tego co tam "helmut" wsadzil.
W sumie dobrze ze pytasz,bo sam jestem ciekawy producenta tej zarowki,bo swieca porownywalenie do philipsa,a nigdy nie moglem sie ogarnac zeby pogrzebac.
Po co jezdzic skoro mozna latac...
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

13 paź 2007, 11:16

nbfl sa dwie, ale nie liczac postojowek :wink: mijania to hb4, a drogowe to hb3. przecietnie sa o co najmniej 50% drozsze od zwyklych h4 i juz nie wspomne o dostepnosci - na zadnej stacji chyba sie tego nie kupi :roll:
dimmu
Posty: 125
Rejestracja: 07 paź 2007, 8:49
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

13 paź 2007, 19:01

Dzis założyłem bluevision i zwykła żarówke różnica jest swieci ok, w starym aucie nie było gut pewnie z winy kloszy. Aha ja mam H4 zarówke u siebie wy macie jakies inne???
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

13 paź 2007, 19:06

dimmu pisze: Aha ja mam H4 zarówke u siebie wy macie jakies inne???

wlasnie tego sie spodziewalem :wink: czyli niektore strony klamia :razz:
dimmu
Posty: 125
Rejestracja: 07 paź 2007, 8:49
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

15 paź 2007, 9:18

Hej jak sie nie myle NBFL ma soczewki wiec tam moga byc inne żarówki, ja mam zwykłą wersję i tam miałem H4 wsadzone nie wygląda na przerubkę wiec tak chyba miała w standardzie moja mazda.
vox
Posty: 879
Rejestracja: 21 paź 2007, 5:29
Model: NB
Lokalizacja: Branice opolskie

21 mar 2008, 7:30

Aby nowego tematu nie zakładać podepnę się tutaj.
Pytanie może trywialne, ale dla kogoś, kto w innych pojazdach nie miał z tym problemu istotne:
- w jaki sposób najłatwiej wymienić spaloną żarówkę reflektora - model NA :?:

pdr
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

21 mar 2008, 8:42

odkręć klosz lampy przedniej;) i przyjedź do mnie :)
vox
Posty: 879
Rejestracja: 21 paź 2007, 5:29
Model: NB
Lokalizacja: Branice opolskie

21 mar 2008, 14:46

:mrgreen: Już chciałem zapiąć wrotki i jechać, ale wyczytałem, że wybierasz sie do Krakowa. :o
ODPOWIEDZ