Zaprawka / uzupełnienie konserwacji

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

01 cze 2023, 13:13

Hey,

Przy zmianie kół zauważyłem, że na progu mam mały ubytek w konserwacji, niestety do gołej blachy. Prawdopodobnie niefortunnie podstawiony podnośnik gdzieś kiedyś.

Czym najlepiej to zabezpieczyć w warunkach domowo - garażowych? Kojarzę, że są jakieś preparaty do wytrawiania rdzy i zabezpieczania powierzchni. Potem pewnie jakieś psikadło? Poleci ktoś jakiś sprawdzony patent?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

01 cze 2023, 13:17

irekJ pisze:
01 cze 2023, 13:13
Hey,

Przy zmianie kół zauważyłem, że na progu mam mały ubytek w konserwacji, niestety do gołej blachy. Prawdopodobnie niefortunnie podstawiony podnośnik gdzieś kiedyś.

Czym najlepiej to zabezpieczyć w warunkach domowo - garażowych? Kojarzę, że są jakieś preparaty do wytrawiania rdzy i zabezpieczania powierzchni. Potem pewnie jakieś psikadło? Poleci ktoś jakiś sprawdzony patent?
Jak masz rdze na tym metalu to np kurust i na to albo lakier albo konserwacja w spreju.

Jak nie ma rdzy to podkład antykorozyjny (red oxide) I na to albo lakier albo konserwacja.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

01 cze 2023, 13:28

Gołym okiem nie widać nic rudego. Więc pewnie podkład antykorozyjny i konserwacja. Muszę przeglądnąć w takim razie co internet oferuje. Dzięki|
stpman
Posty: 629
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

05 lip 2023, 8:06

Wytraw to najpierw APP R-Stop, na to najlepiej podkład epoksydowy i na to jakaś konserwacja.
ODPOWIEDZ