zapalające się kontrolki - moze ktos ma pomysł co to

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Findabair
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2008, 10:55
Lokalizacja: DW/MI

19 lis 2009, 21:54

Chociaż to się zgadza. Mnie wykrzyknik też się zapala jak zaciągnę ręczny. To dziwne o tyle, że nie mam nawet światełka od przeciwmgielnego :(
Nowy
Posty: 298
Rejestracja: 09 paź 2008, 19:01
Lokalizacja: Basel (CH)

19 lis 2009, 22:01

Findabair pisze:Mnie wykrzyknik też się zapala jak zaciągnę ręczny. To dziwne o tyle, że nie mam nawet światełka od przeciwmgielnego :(

To całkiem normalne. Kontrolka zaciągniętego ręcznego jest chyba w każdym aucie. Pamiętam, że nawet w "maluchu" była. A jest ona o tyle istotna, że jazda na zaciągniętym ręcznym jest nie dość, że nieekonomiczna :mrgreen: , to może jeszcze negatywnie odbić się na stanie technicznym Twojego autka. A to czy masz zapalone światła przecimgielne czy nie, jest z technicznego punktu widzenia bez znaczenia. Ma co najwyżej wpływ jedynie na Twój komfort podróżowania i dobre samopoczucie. Stąd nie występuje ona w każdym aucie (a już na pewno nie z "tego" okresu).

A swoją drogą: AgaK jak skończyła się ta "przygoda" z zapalaniem się "check engine"? Czym było/jest to spowodowane?
Tym latam dla przyjemności: Saab_olot 9-3 2.0T Maptun (240PS i 355Nm, FWD)
Tym gościnnie: MB E500 4matic (V8, 388KM i 530Nm, 4x4)
A tym za karę: VW Polo 1.4 (90KM i kilka Nm, FWD)
Findabair
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2008, 10:55
Lokalizacja: DW/MI

20 lis 2009, 14:53

Nowy, ja wiem, że generalnie taka kontrolka jest całkiem przydatna aczkolwiek w moim aucie to wszystko jest jakieś taki no dziwne, że tak to ujmę. Kontrolki przeciwmgielnego nie mam natomiast gdyż nie posiadam takowego światła i nigdy go nie miałam. Ten schemat ma kilka dziwnych kontrolek których nie rozpoznaję :) Dlatego jestem szczęśliwa, że chociaż ręczny mam jak reszta :D
AgaK
Posty: 304
Rejestracja: 15 lip 2008, 12:34
Lokalizacja: Gdynia

22 sty 2010, 10:23

Nowy pisze:A swoją drogą: AgaK jak skończyła się ta "przygoda" z zapalaniem się "check engine"? Czym było/jest to spowodowane?


Wracam do tematu bo sprawa nie zostala rozwikłana niestety.
jak radziliscie sprawdzo ny byl alternator i regulator no i wszystko jest oki.
Teraz oprocz kontrolki Check engine zapalaja się rozniez rownoczesnie ( czasami mmigaja czasami swieca dłuzej) kontrolka akumulatora i poduszki. zauwazylam ze dzieje sie to zwykle przy nizszych obrotach i w momencie gdy sie zapala to jakby na sek obroty nie sa regularne. Teraz oostatnio kontrolka akumulatora zapala sie na dluzej. najdziwniejsze to jest to ze auto jezdzi normalnie, odpala normlnie, nawet w tych mrozach po 2 tyg stania na zewnatrz.
Musze się zabrac za temat bo lato się zbliza haha
Chcialam sie podlącyc do komputera ale z wtyczka jest jakis problem!
HELP!
Królowa jest tylko jedna!
AgaK
Posty: 304
Rejestracja: 15 lip 2008, 12:34
Lokalizacja: Gdynia

23 lut 2010, 7:47

no i tajemnicza sprawa zapalających sie kontrolek została rozwikłana.
Udało się jednak podłączyć moja Madzię do komputera. Widać Pan Zdanowicz w Gdańsku nie poradził sobie z problemem :mrgreen: , za to świetnie sobie poradzili Panowie z serwisu Mazdy w Słupsku :grin:
Komputer zapamiętał błąd , no jak sie okazało problemem był czujnik temperatury powietrza zasysanego umieszczony w obudowie filtra powietrza - właściwie brak komunikacji pomiędzy czujnikiem temperatury a komputerem - uszkodzony przewód elektryczny.
Madzia chodzi jak złoto! :mrgreen:
Królowa jest tylko jedna!
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

23 lut 2010, 8:45

Gratulacje !
Nareszcie koniec dyskoteki na Twoich zegarach....temat ciągnął się od miesięcy i nikt nie potrafił go ogarnąć.
AgaK
Posty: 304
Rejestracja: 15 lip 2008, 12:34
Lokalizacja: Gdynia

23 lut 2010, 8:58

irakleo pisze:Gratulacje !
Nareszcie koniec dyskoteki na Twoich zegarach....temat ciągnął się od miesięcy i nikt nie potrafił go ogarnąć.


tez się ciesze :mrgreen: , szczególnie ze kilka wyjazdów się szykuje. Na szczęście to nie było nic poważnego, a przy okazji w serwisie zrobili przegląd Madzi i ...nic nie znaleźli :mrgreen: poza klockami hamulcowymi , które niedługo będą do wymiany( tu się do Ciebie Irakleo uśmiecham) i można śmigać!
Królowa jest tylko jedna!
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

23 lut 2010, 9:04

AgaK pisze: poza klockami hamulcowymi , które niedługo będą do wymiany( tu się do Ciebie Irakleo uśmiecham) i można śmigać!

ogarniemy temat"z palcem w nosie" :mrgreen:
ODPOWIEDZ