Zdiagnozowanie wycieku

Ogólny dział techniczny związany z tematami eksploatacyjnymi, mechanicznymi i elektroniką wszystkich generacji Mazd MX-5.

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

szmitas
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2014, 11:51
Model: NB
Lokalizacja: Luboń

17 sie 2014, 18:37

Zdaję sobie sprawę z tego, że zdiagnozowanie wycieku na podstawie przedstawionych informacji można porównać do wróżenia z fusów, jednak mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zna na tyle dobrze budowę mxa lub miał podobny problem.

Otóż kilka dni temu zauważyłem niewielką plamę pod autem. Początkowo myślałem, że zostawił ją ktoś przede mną, jednak po bliższych oględzinach okazało się, że to moje autko cieknie. Ciecz zbierała się w okolicy dziurki w dolnej osłonie widocznej na zdjęciu (dziurka znajduje się w centralnym, dolnym miejscu osłony). Kolor płynu, który się tam zbierał, sugeruje płyn chłodniczy. Ponadto płyn, który znajdował się w zbiorniczku wyrównawczym "wyparował", więc pewnie poszedł do obiegu.

Odkręciłem dzisiaj osłonę i chciałem poszukać źródła wycieku - nic nie znalazłem. Po odpaleniu auta i odczekaniu dłuższej chwili również nic się nie zebrało (samochód był podniesiony na lewarku, możliwe, że to miało wpływ). Generalnie prosiłbym kogoś z Was o możliwe sugestie skąd może ciec. Jeśli ktoś zna mazdę od podszewki i uwzględni grawitację, to zapewne będzie to łatwe :D Jako pomoc załączam zdjęcie - orientacja z punktu widzenia kierowcy :)

Dziurka o której mowa znajduje się w dolnej części litery V utworzonej przez wybrzuszenia.

Pozdrawiam.
Załączniki
2014-08-17 18.52.44.jpg
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

19 sie 2014, 8:59

Jesli to plyn chlodniczy Sprawdz obudowe termostatu moze to
snafu
Posty: 415
Rejestracja: 15 wrz 2008, 18:38
Lokalizacja: Ostrzeszów

19 sie 2014, 18:55

ja stawiam na pompę wodną, najczęściej leci z tego małego otworku na korpusie
Mazda mx5 NB 1,8 00r
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1334
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

19 sie 2014, 20:23

Co to za gdybanie, trzeba umyć z przodu zalane miejsce na silniku no chyba że jest sucho, zalać płyn, uruchomić silnik i patrzeć skąd jest wyciek. Trzeba dobrze zagrzac silnik, najlepiej przytrzymać go przez pare minut na 3tys obr i wyciek się ujawni
Awatar użytkownika
rsmx5
Posty: 1484
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:00
Model: Inny
Wersja: Fiat 124 Spider
Lokalizacja: Bochnia

20 sie 2014, 13:51

Donek +1
ale gdyby to miał być quiz to obstawiam nagrzewnicę lub węże do niej
Jest Tekla
Była Anni-ni
Była Anni
Była Zielona
ODPOWIEDZ