Dzień Dziecka

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

04 maja 2021, 22:00

Jako, że zbliża się Dzień Dziecka mam plan zrobić niespodziankę dla dzieciaków z domu dziecka tzn. 2 domów dziecka 😉(kiedyś był jeden ale przepisy ograniczają ilość mieszkańców w takich ośrodkach)
Czy byłyby chętne osoby aby pomóc mi w tym, bo samemu mogę mieć to ciężko ogarnąć.
Jest 30 dzieciaków i chciałbym aby może na 2 tury zrobić im przejażdżkę taką ok 30-40 min po okolicznych bocznych krętych drogach. Kto był na ojcowskim spocie ten kojarzy jakimi😁
I na koniec przejażdżki ewentualnie podjechać z nimi na lody.
Myślę, że pomysł do ogarnięcia.
Termin 3 - 6 czerwca do dogadania.
Miejsce spotkania Olkusz.
Jutro będę rozmawiał z dyrektorką ośrodka.
Awatar użytkownika
Sachim
Donator
Donator
Posty: 548
Rejestracja: 11 paź 2017, 12:42
Model: Inny
Wersja: NA - NBFL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

04 maja 2021, 22:19

Świetny pomysł. Nie pomogę w organizacji, ale chętnie wspomogę np w finansowaniu lodów :kciuk:
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

05 maja 2021, 5:26

Jak najbardziej za ;) Może wrzuć też info na grupach na FB? :)

1. Zbychersky
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

05 maja 2021, 6:54

Awatar użytkownika
Grabol
Donator
Donator
Posty: 204
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:10
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

05 maja 2021, 10:44

1. Zbychersky
2. Grabol
Jac3kk
Posty: 67
Rejestracja: 04 paź 2017, 8:48
Model: ND RF
Wersja: 2019, SkyEnergy
Lokalizacja: Olkusz

05 maja 2021, 11:31

1. Zbychersky
2. Grabol
3. Jac3kk

Daj znać w jakim przedziale wiekowym będą dzieciaki, bo może się okazać konieczne zabranie dodatkowej podkładki lub fotelika, a nie każdy ma własne.
Awatar użytkownika
Grabol
Donator
Donator
Posty: 204
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:10
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

05 maja 2021, 11:48

Jak coś to mam fotelik 18-25 kg czyli dla dzieci od 4,5 roku
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

05 maja 2021, 11:49

Ja takowego nie posiadam, więc jak coś liczę na kogoś z Was :)
Awatar użytkownika
SzymonCh
Posty: 256
Rejestracja: 14 wrz 2016, 12:08
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Cieszyn

05 maja 2021, 13:19

1. Zbychersky
2. Grabol
3. Jac3kk
4. SzymonCh
Obrazek
Sprawdź mój instagram: https://www.instagram.com/miatamood/
Awatar użytkownika
miczi
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2013, 13:22
Model: Inny
Wersja: ND2 SkyPassion
Lokalizacja: Kraków

05 maja 2021, 13:53

Chętnie pomogę, ale jeszcze nie wiem, czy będę dostępny w tym terminie, także bliżej wydarzenia będę tutaj pisał.
Awatar użytkownika
oz69
Posty: 127
Rejestracja: 04 wrz 2017, 21:08
Model: Inny
Wersja: ND2 2.0 Skypassion
Lokalizacja: Kraków

05 maja 2021, 14:07

1. Zbychersky
2. Grabol
3. Jac3kk
4. SzymonCh
5. oz69
co było - 2003 NBFL 1.8 Silver Blues
a co jest - 1994 NA 1.8 Miata, 2019 ND2 2.0 Skypassion :D
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

05 maja 2021, 16:19

Jestem po rozmowie z dyrektorką. Pomysł się mega podoba i chętnie by pomogli tylko 🙁 nie mogą dać nam dzieciaków na wycieczkę bo dla niektórych z nich rodzice musieliby napisać zgodę na udział dziecka w takiej wycieczce. A już mieli podobną sytuację z propozycją zabrania podopiecznych na turystyczny off Road po okolicy i rodzice nie bo nie. 🤷‍♂️ W każdym razie dyrektorką i reszta składu pracują nad tym jak to ominąć a żeby było na legalu i nikt się nie doczepił. Mam nadzieję, że się uda bo szkoda mi tych dzieciaków 😒
Dziękuję bardzo za taki szybki odzew i chęci z waszej strony. Jak coś się ruszy to będę chciał to zorganizować.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

05 maja 2021, 16:26

Hmm gdyby się nie udało to może jakiś rodzinny dom dziecka?
@matpilch organizował kiedyś coś takiego:
viewtopic.php?f=20&t=21101&hilit=zbieramy+u%C5%9Bmiechy
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

05 maja 2021, 19:32

Jak ktoś ma w pobliżu taki rodzinny dom dziecka to może warto spróbować. Dajmy dzieciakom trochę uśmiechu bo my mamy go sporo przy jeździe miatami.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

05 maja 2021, 19:52

maniekott pisze:Jestem po rozmowie z dyrektorką. Pomysł się mega podoba i chętnie by pomogli tylko Obrazek nie mogą dać nam dzieciaków na wycieczkę bo dla niektórych z nich rodzice musieliby napisać zgodę na udział dziecka w takiej wycieczce. A już mieli podobną sytuację z propozycją zabrania podopiecznych na turystyczny off Road po okolicy i rodzice nie bo nie. Obrazek W każdym razie dyrektorką i reszta składu pracują nad tym jak to ominąć a żeby było na legalu i nikt się nie doczepił. Mam nadzieję, że się uda bo szkoda mi tych dzieciaków Obrazek
Dziękuję bardzo za taki szybki odzew i chęci z waszej strony. Jak coś się ruszy to będę chciał to zorganizować.
Nie za bardzo rozumiem. Dzieci z domu dziecka to chyba sieroty, skąd zatem zgoda rodziców?

Tak poza tym, czy ktoś brał pod uwagę odpowiedzialność za ewentualne skutki wypadku w czasie jazdy z obcym dzieckiem jako pasażerem?

Nie bojkotuję akcji, proszę mnie źle nie zrozumieć, zadaję jedynie bardzo ważne pytania, sam mam 2 synów.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

05 maja 2021, 20:15

Co do 1 to niektóre z dzieciaków mają rodziców z ograniczonymi prawami, albo warunki mieszkaniowe według władz nie pozwalają na wychowywanie dziecka w domu rodzinnym i tu się robi problem.
Ad 2 to na taki wyjazd dogrywalem ubezpieczenie dla uczestników.
Awatar użytkownika
Grabol
Donator
Donator
Posty: 204
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:10
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

24 maja 2021, 21:18

Cześć maniekott!
Widzę, że temat z dniem dziecka w formie jak proponowałeś padł.
Ale sytuacja, która przytrafiła mi się przed chwilą w sklepie, gdzie za nieduże pieniądze zrobiłem dzieciakowi, którego taty nie było stać na kupienie mu zabawki trochę radości, gdzie dzieciak kilkakrotnie podchodził do półki, brał ją, odkładał, tata przeliczał zakupy w koszyku itd. tak mnie poruszyła, że może skoro dzieciaków nie można nigdzie zabrać, to może przyjechać do nich z jakimiś prezentami?
Czasu niestety na dogrywanie mało, ale powiedzmy, że ten termin 01.06 możemy przecież potraktować umownie. maniekott, jak masz tam jakiś kontakt z dyrekcją domu dziecka to może dało by się coś kupić z jakiejś zrzutki osób chętnych do pomocy?
Nie wiem jakie by było zainteresowanie, co by można było kupić, ale myślę, że skoro stać na na posiadanie totalnie bezsensownego samochodu to stać nas na przeznaczenie baku paliwa (połowy?, 1/4?) dla tych, którym się nie ułożyło?
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

24 maja 2021, 21:53

Pomysł ciekawy nie wiem czy byliby chętni na taką akcję. Można by coś takiego zrobić przy okazji Silver Spotu w Olkuszu
Szanuje za taką postawę.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

01 cze 2021, 13:24

Przypadkiem poznalem osobe, ktora przepracowala 14 lat w domu dziecka w Warszawie... I dowiedzialem sie kilku rzeczy, o ktorych nie mialem pojecia
1. nigdy nie spotkala w zyciu sieroty - te trafiaja do rodziny po smierci rodzicow, a nie do domow dziecka
2. przynajmniej w warszawskim domu dziecka nie ma problemow z zabawkami, czy ubraniami - sa sponsorzy. A dzieci w domach dziecka byly lepiej ubrane niz jej wlasne

Z czym sa problemy?
A. dzieci maja patologicznych rodzicow, czesto kryminalistow, a jednoczesnie polskie chore prawo w przeciwienstwie do Niemiec, czy Szwecji/Norwegii, nie pozwala przekazac tych dzieci do adopcji. Tu inna osoba potwierdzila, ze 500+ nasililo te patologie - za zadne skarby nie ma zgody na zrzeczenie sie praw rodzicielskich.
B. co wynika z punktu A. strasznie roszczeniowa postawa tych dzieci, kompletny brak etosu pracy/uczciwosci. Cokolwiek moznaby osiagnac, legnie w gruzach po kontaktach z rodzicami.

Szczerze, mnie to mocno zalamalo. Tak naprawde mam potwierdzenie z 3 niezaleznych zrodel. Co innego platne staze/praca dla wychowankow takich domow - tu tez znam temat dobrze i naprawde mozna komus zmienic zycie, a nie tylko poprawic sobie nastroj.

Licze jednak, ze przynajmniej wyjasnilem o co chodzi z tym "odbieraniem dzieci" przez Niemcow, czy Szwedow i dlaczego w Polsce jest gorzej, a nie lepiej z ochrona dzieci. Z dnia na dzien domy dziecka przestalyby istniec, gdyby przestano utrzymywac prawa rodzicielskie patologii. Adopcja jest zwyczjanie w Polsce niemozliwa.
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

01 cze 2021, 14:42

Wojtek Wawa pisze:
01 cze 2021, 13:24
Przypadkiem poznalem osobe, ktora przepracowala 14 lat w domu dziecka w Warszawie... I dowiedzialem sie kilku rzeczy, o ktorych nie mialem pojecia
1. nigdy nie spotkala w zyciu sieroty - te trafiaja do rodziny po smierci rodzicow, a nie do domow dziecka
2. przynajmniej w warszawskim domu dziecka nie ma problemow z zabawkami, czy ubraniami - sa sponsorzy. A dzieci w domach dziecka byly lepiej ubrane niz jej wlasne

Z czym sa problemy?
A. dzieci maja patologicznych rodzicow, czesto kryminalistow, a jednoczesnie polskie chore prawo w przeciwienstwie do Niemiec, czy Szwecji/Norwegii, nie pozwala przekazac tych dzieci do adopcji. Tu inna osoba potwierdzila, ze 500+ nasililo te patologie - za zadne skarby nie ma zgody na zrzeczenie sie praw rodzicielskich.
B. co wynika z punktu A. strasznie roszczeniowa postawa tych dzieci, kompletny brak etosu pracy/uczciwosci. Cokolwiek moznaby osiagnac, legnie w gruzach po kontaktach z rodzicami.

Szczerze, mnie to mocno zalamalo. Tak naprawde mam potwierdzenie z 3 niezaleznych zrodel. Co innego platne staze/praca dla wychowankow takich domow - tu tez znam temat dobrze i naprawde mozna komus zmienic zycie, a nie tylko poprawic sobie nastroj.

Licze jednak, ze przynajmniej wyjasnilem o co chodzi z tym "odbieraniem dzieci" przez Niemcow, czy Szwedow i dlaczego w Polsce jest gorzej, a nie lepiej z ochrona dzieci. Z dnia na dzien domy dziecka przestalyby istniec, gdyby przestano utrzymywac prawa rodzicielskie patologii. Adopcja jest zwyczjanie w Polsce niemozliwa.
Dokładnie jest tak jak piszesz. A nawet gdyby dzieci chciały i "władze" tego typu ośrodków to problemem są rodzice. Podpisanie przez nich zgody na uczestnictwo dziecka w podobnej "akcji" graniczy z cudem. I tłumaczenie się dlaczego nie: bo dzieci będą miały coś ciekawego a oni nie.
Ręce opadają
ODPOWIEDZ