Śląsk- Bosmal + Tatra

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Preferowany termin wyjazdu:

15-16 lipca
5
42%
29-30 lipca
7
58%
 
Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

28 cze 2017, 16:51

Skoro są chętni to zgodnie z sugestią Maćka zakładam nowy temat odnośnie wyjazdu weekendowego do muzeów Bosmala w Bielsku oraz Tatry w Koprivnicy.
Wyjazd weekendowy sobota/niedziela, preferowane terminy. to 15/16 lipca lub 29/30 lipca (22/23 ja niestety nie dam rady).
Plan jest prosty wyjazd gdzieś z naszych okolic w sobotę w godzinach dopołudniowych i skierowanie się w miarę ciekawymi dróżkami do Bielska-Białej do muzeum Bosmala (gdyby komuś nazwa była obca, to oni stworzyli Malucha Bombla, Malucha Cabrio, Beskida oraz cztero i pięciodrzwiowe Cinquecento), zwiedzanie tam jest możliwe tylko dla grup zorganizowanych i musi nas podobno być od 8 do 16 osób.
Po zwiedzeniu muzeum polskiego wsiadamy w nasze autka i znów możliwie ciekawymi drogami przejeżdżamy do naszych południowych sąsiadów i kierujemy się do Koprivnicy, gdzie znajduje się fabryka oraz muzeum Tatry, która jeszcze do połowy lat 90-tych oprócz ciężarówek produkowała bardzo ciekawe limuzyny.
Do obu muzeów będę nas umawiał jak już zbierze się grupa chętnych i wtedy też podam dokładne koszty zwiedzania.

Po zakończonej wizycie w Koprivnicy mamy dosłownie rzut moherem do Stramberku, gdzie proponowałbym się zamelinować na noc i spędzić wieczór przy czeskim browarku.
W niedziele rano można jeszcze w ramach dochodzenia do siebie przed samym wyjazdem skoczyć na Stramberską Trubę (basztę), a później w auta, kierunek "domy" i świadomość, że kolejny dzień to poniedziałek i znów trzeba iść do roboty.

Chętnych proszę o wpisywanie odpowiadającego terminu poniżej, ponieważ utworzenie ankiety chyba mnie tutaj przerosło.

Jeśli ktoś ma sprawdzone fajne trasy między puntami naszej wycieczki, również bardzo proszę o wrzucanie poniżej.
RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

28 cze 2017, 17:49

Chyba coś wiem, więc coś napiszę.

1. W CZ trzeba mieć winietę na ekspresówki i autostrady. Myślę, że szkoda wydawać na nie 40-50 pln i lepiej przejechać się lokalnymi drogami.
2. Muzeum Tatry wywarło na mnie gigantyczne wrażenie. Tyle starych samochodów w jednym miejscu i dużo z nich utrzymanych w stanie jeżdżącym.
3. Jeżeli chodzi o okolicę to brakuje mi dróg, które zrobiłby na mnie duże wrażenie jeżeli chodzi o zakręty. Uwielbiają zakazy ruchu i ślepe drogi.
Fajne drogi są w pasie Zlin-Wisła. Jeżeli na drodze jest znak nakazujący założenie łańcuchów lub informacja, że droga jest wyłączona z zimowego utrzymania jest szansa, że to dobra droga. Na bocznych drogach przez górki nie ma barier - absolutnie nie wybaczają błędów. Za to z dróg pomiędzy wioskami można podziwiać bardzo przyzwoite krajobrazy z minimalną ilością domów.
4. W zależności od pory o której będziecie wracać polecam zwiedzenie Witkowic z wyjściem na wieżę.
http://www.dolnivitkovice.cz/documents/ ... 2161638572

5. W Koprzywnicy jest jeszcze drugie muzeum http://www.automotomuzeum.cz/
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

28 cze 2017, 18:04

Podoba mnie sie taki plan na weekend, więc piszę się na 15/16 lipca.

Lista:
1 kustef 15/16
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

28 cze 2017, 18:24

Brzmi zacnie i wreszcie termin, w którym będę wolny. Wstępnie sam, ale jak ktoś ma nadprogramową koleżankę, która jemu się nie zmieści, to mogę przygarnąć na fotel pasażera. (tu się reklamuję, że mam skórę, klimę i ładne radio)

Lista:
1 kustef 15/16
2 Chezus 15/16 i 29/30
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
m_g
Donator
Donator
Posty: 120
Rejestracja: 01 maja 2015, 15:06
Model: NC
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

28 cze 2017, 18:33

Lista:
1 kustef 15/16
2 Chezus 15/16 i 29/30
3. mg (każdy termin mi odpowiada)

Jeśli mamy nocować w Czechach to proponowałbym jeszcze dodać do programu wycieczki elektrownię Porąbka-Żar w Międzybrodziu
http://www.pkl.pl/post/gora-zar/atrakcje/zwiedzanie-elektrowni-szczytowo-pompowej-porabka-zar.html
Awatar użytkownika
Kszysiek
Posty: 70
Rejestracja: 06 kwie 2016, 19:38
Model: NA

28 cze 2017, 20:54

Jak byście mieli jechać przez Międzybrodzie, to potem najlepiej na Słowację do Czadcy -> Turzówka -> Stare Hamry -> Ostrawica -> Koprzywnica
Przejazd od Czadcy do granicy z Czechami niestety prawie cały czas przez teren zabudowany, za to od granicy fajne i chyba dość popularne winkle - Stare Hamry.

https://goo.gl/maps/tT3M8y83R7N2

Najgorszy byłby chyba w tym wszystkim przejazd przez Polskę - zakorkowana Węgierska Górka.
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

29 cze 2017, 3:26

Fajna idea Piotrek. Jak tylko ustalicie jeden z 2 ostatnich weekendów lipca, to mam nadzieję, że się z Kasią dołączymy. Wcześniejsze terminy odpadają z założenia.
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

29 cze 2017, 6:46

Dodałem ankietę.
miata lov!
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 974
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

29 cze 2017, 9:35

Lista:
1 kustef 15/16
2 Chezus 15/16 i 29/30
3. mg (każdy termin mi odpowiada)
4. Liliputek 15/16 i 29/30
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

29 cze 2017, 20:21

Dzięki Maciek za ankietę.
Na elektrownię trochę chyba braknie czasu, muszę się jeszcze dokładnie dowiedzieć ile czasu zajmuje zwiedzanie w Bosmalu i Tatrze, ale tak czy tak, szkoda ganiać jak się będzie poumawianym na godziny. Na Żar zawsze można jechać w innym terminie, chociaż prywatnie powiem, że nic tam nie ma (byłem na wycieczce w technikum).
Wstępnie wytyczyłem trasę, która wygląda tak:
klik
Bazując jedynie na googlach wygląda, że drogi są dosyć dobre i nie powinno nigdzie być problemów z przejazdem, jeśli jednak ktoś ma info, że gdzieś się nie da przejechać, niech pisze.

Bosmal ma na stronie informację, że grupa ma mieć 8 do 16 osób, będę ich dopytywał czy są jakieś odstępstwa od tej reguły czy w razie czego np będziemy musieli się podzielić na dwie grupy, co wiąże się z tym, że będę potrzebował info kto wybiera się sam, a kto na pewno będzie miał zajęty prawy (dodatkowo mam zamiar wykorzystać te informacje podczas załatwiania noclegów).

Bardzo ciekawie dla mnie brzmi:
RS pisze:5. W Koprzywnicy jest jeszcze drugie muzeum http://www.automotomuzeum.cz/

Jak już wspomniałem, trochę szkoda się ganiać w sobotę, chyba że rzeczywiście wcześniejsze dwa muzea uda się jakoś szybko ogarnąć, ale mądrzej chyba byłoby wpaść tam w niedzielę na powrocie.
Lanki
Posty: 99
Rejestracja: 07 paź 2008, 19:57
Model: NA
Wersja: classic
Lokalizacja: Beskidy

30 cze 2017, 12:27

Hej.

Wasza trasa to moje strony lub miejsca częstych weekendowych wypadów z rodziną.
Co do konceptu wycieczki to fajna jest, muzem Tatry naprawdę jest świetne i warto zobaczyć.
Tak samo Stramberk to fajna miejscówka na jeden wieczór, siąść i piwka się napić (pivovar akurat na ryneczku), jest trochę miasteczka/ pagórków do pochodzenia, wszystko dość kompaktowe i na krótki wypad w sam raz.
Co do trasy jak nastawiacie się na jazdę to OK, ale jak chcecie szybciej dojechać to z B-B dwu pasem na Cieszyn a potem wzdłuż czeskiej expresówki do Frydka, potem przez Hukvaldy do Koprzywnicy.
Miłośnicy piwa uwaga!!! po drodze jest kilka mini pivovarów, w tym mój ulubiony Koniczek w Vojkovicach...no ale to nijak ma się do jazdy samochodem choć można wziąć Peta 1,5l

Macie jakieś pytania to służę pomocą. Mi raczej nie uda się w tym terminie z Wami pojechać ale może będzie okazja się spotkać.
Czerwona...zawsze w toplessie
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

01 lip 2017, 15:05

Tak swoją drogą, to znamy przybliżony koszt?
The answer is always Miata.
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

02 lip 2017, 10:41

1. Pirat
2. kustef 15/16
3. Chezus 15/16 i 29/30
4. mg (każdy termin mi odpowiada)
5. Liliputek 15/16 i 29/30
6. osemka 15/16 i 29/30

Chyba najsensowniej będzie zrobić w sobotę Bosmal + Tatra, a w niedziele Stramberską Trube + Automuzeum w Koprzywnicy (ewentualnie opcja niedzielna tylko dla chętnych). Nie powinno nam to mega dużo czasu zająć, a do domów prosta droga i daleko przecież nie mamy!
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

02 lip 2017, 21:44

Wstęp do muzeum Tatry 140KC, Stramberska Truba 40KC, drugie muzeum w Koprivnicy 65KC, z Bosmala czekam na odpowiedź, nocleg zależy gdzie co uda się załatwić, ale ceny są porównywalne do polskich, więc od około 50 zł w jakiejś agroturystyce do ok 200 w hotelach, do tego paliwko, piwko, żarcie....
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

03 lip 2017, 21:59

Tak więc, jak widać demokratycznie została wybrana opcja na ostatni weekend lipca, ruszam zatem z tematem bardziej na poważnie i mam nadzieję, że do końca tygodnia będę mógł już podać dokładne koszta, miejsce noclegów oraz ewentualne zaliczki, jeśli takie będą potrzebne.
Ponawiam również prośbę o info kto na pewno pojedzie sam, a kto na pewno z kimś. Do listy oczywiście cały czas można się dopisywać, przynajmniej do końca tego tygodnia, później będzie to zależało od odpowiedzi z Bosmala oraz możliwości noclegowych w Stramberku, no chyba, że zamiast organizować się razem w jednym miejscu wolicie załatwiać noclegi na własną rękę?
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

04 lip 2017, 5:43

Myślę, że lepiej zorganizować coś razem. Już pomijając fakt, że moga jakiś drobny rabat rzucić, to byśmy byli razem w jednym miejscu, więc ułatwiłoby to zarówno organizację rano/wieczorem jak i ogólną integrację.

Jak jak wspominałem, jadę chyba sam. Mogę kogoś przygarnąć na prawy fotel.
The answer is always Miata.
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

04 lip 2017, 9:49

Sonda jedno, a lista z postów drugie... Ah, ta demokracja :D

Ja też jestem zdania, żeby zorganizować jeden wspólny nocleg, możemy się ewentualnie trochę pogrupować żeby nie brać drogich pokoi jednoosobowych. No chyba że bierzemy namioty :twisted:

edit:
z tymi namiotami to oczywiście żart, jak widzę jakie tam są ceny to chyba nie ma co cebulaczyć...
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

04 lip 2017, 10:31

A co kogo polujesz w tej 2ce? :p
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

04 lip 2017, 13:47

Jumpman pisze:A co kogo polujesz w tej 2ce? :p

Żeby to miało sens, to 4 przynajmniej...
The answer is always Miata.
Opos
Donator
Donator
Posty: 407
Rejestracja: 07 kwie 2013, 11:21
Model: NB FL
Lokalizacja: Śląsk

04 lip 2017, 16:05

1. Pirat
2. kustef 15/16
3. Chezus 15/16 i 29/30
4. mg (każdy termin mi odpowiada)
5. Liliputek 15/16 i 29/30
6. osemka 15/16 i 29/30
7. Opos+1 29/30
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

04 lip 2017, 17:42

Jumpman pisze:A co kogo polujesz w tej 2ce? :p


Na nikogo nie poluje :geeejj:

Tak czy siak będziemy musieli grupować ludzi bez "+1" w pary bądź trójki (aż chciało by się napisać: trójkąty...), bo żaden rozkoszny hotelik nie będzie miał nam do zaoferowanie np. ośmiu jedynek...

A ja osobiście wole z kimś z was przekimać jedną noc, a to co się w ten sposób zaoszczędzi wlać w gardło lub bak.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

04 lip 2017, 17:51

Ja tam jeszcze pamiętam jak się mieszkało w akademiku, gdzie przyjeżdżałem do obcego miasta sam i wrzucali mi do pokoju 2 losowo wybranych ziomków i mieszkałem z nimi później przynajmniej rok. Z racji specyfiki naszej wesołej gromadki i faktu, że browar się do tego poleje, to chyba nie będzie miało większego znaczenia kto z kim śpi.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

09 lip 2017, 17:11

Pojawiła się opcja eskorty ślubnej 29. 12:30-14. Pytanie, czy pokryje się to nam na tyle z wyjazdem, że z eskortą nie damy rady, czy udałoby się to połączyć?
The answer is always Miata.
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

10 lip 2017, 15:58

Połączyć będzie chyba ciężko, ale jakaś reprezentacja powinna jednak być...
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
Awatar użytkownika
m_g
Donator
Donator
Posty: 120
Rejestracja: 01 maja 2015, 15:06
Model: NC
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

10 lip 2017, 16:29

Ja byłbym za tym, żeby muzeum przełożyć, ale na jakiś konkretny termin (powiedzmy tydzień w przód - 5-6.08), a nie 'na świętego nigdy'
Muzeum nam nie zamkną, a ślubu jednak nie bierze się za często (ślubu z 'obstawą' fajnych samochodów, z którego zostają jeszcze fajniejsze wspomnienia, to już w ogóle)

aaa no i wódkę mają rozdawać ;)
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

10 lip 2017, 17:50

m_g pisze:Ja byłbym za tym, żeby muzeum przełożyć, ale na jakiś konkretny termin (powiedzmy tydzień w przód - 5-6.08), a nie 'na świętego nigdy'
Muzeum nam nie zamkną, a ślubu jednak nie bierze się za często (ślubu z 'obstawą' fajnych samochodów, z którego zostają jeszcze fajniejsze wspomnienia, to już w ogóle)

aaa no i wódkę mają rozdawać ;)


Tu się z kolegą zgodzę i szczerze mówiąc, to zbierałem się do takiej propozycji. Niech się reszta wypowie jeszcze, ale ja bym poszedł na przeniesienie tydzień późniesz, szczególnie, że chyba jeszcze rezerwacji nie robiliśmy nawet w hotelu.
The answer is always Miata.
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

10 lip 2017, 18:54

Mi też nie przeszkadza przeniesienie imprezy, jeżeli Pirat nie zaklepał jeszcze niczego to wydaje mi się że nie ma problemu żeby tego dnia zamienić czeskie piwo na weselną wódkę ;)
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

10 lip 2017, 19:01

osemka pisze:Mi też nie przeszkadza przeniesienie imprezy, jeżeli Pirat nie zaklepał jeszcze niczego to wydaje mi się że nie ma problemu żeby tego dnia zamienić czeskie piwo na weselną wódkę ;)

Podoba mi się sposób rozumowania Kolegi...
The answer is always Miata.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

11 lip 2017, 6:54

z tego co mi wiadomo, Piotrek proponował dwa terminy, które mu pasowały. wypadałoby najpierw spytać pomysłodawcę i organizatora, zanim zaczniecie przesuwać mu imprezę.
miata lov!
osemka
Donator
Donator
Posty: 140
Rejestracja: 10 wrz 2014, 7:53
Model: NB FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

11 lip 2017, 8:05

Ja się dostosuje do decyzji Pirata, zaznaczam tylko że GDYBY sam Pirat zdecydował o przesunięciu imprezy to dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Jeżeli Bosmal odbędzie się zgodnie z założeniami to ja nie mam zamiaru się wycofywać.
ODPOWIEDZ