[WROCŁAW / KOTLINA KŁODZKA i okolice] spotkania regionalne

DWinkle2023 - 29.09-1.10.2023

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 12:18

Rzuciłem pomysł - generalnie nie czuję się jeszcze na siłach poprowadzić kolumny - liczyłem na fifomaniaka w tej kwestii..
Po co jeździć jak można latać?
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 18:47

Jeśli nie będzie lało to widzimy się jutro (w niedzielę) o 12.00 na Wyspie Słodowej.
Po co jeździć jak można latać?
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 19:06

Ile barierek musisz jeszcze zaliczyć, żeby być w stanie poprowadzić kolumnę? :lol: Geeez :D
Obrazek
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 19:07

foch
Po co jeździć jak można latać?
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 19:14

Cicho, bo upublicznię kompromitujące nagrania, eeee zdjęcia :lol:

A tak serio, to w czym problem jest z prowadzeniem kilku aut? Sznurkiem musisz je ciągnąć czy jak? :P Przecież w zasadzie to najwolniejszy powinien prowadzić, żeby reszta się nie gubiła, a nie na odwrót :P
Obrazek
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 19:22

fifomaniak pisze:A tak serio, to w czym problem jest z prowadzeniem kilku aut? Sznurkiem musisz je ciągnąć czy jak? :P

Trzeba mieć obcykaną całą trasę, pilnować prędkości i fotoradarów. Co chwilę trzeba kukać w lusterko, czy kogoś nie brakuje. Synchronizować się po lewoskrętach z podporządkowanych i rondach. Może kiedyś...
Po co jeździć jak można latać?
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 19:45

Brat pisze:
fifomaniak pisze:A tak serio, to w czym problem jest z prowadzeniem kilku aut? Sznurkiem musisz je ciągnąć czy jak? :P

Trzeba mieć obcykaną całą trasę, pilnować prędkości i fotoradarów. Co chwilę trzeba kukać w lusterko, czy kogoś nie brakuje. Synchronizować się po lewoskrętach z podporządkowanych i rondach. Może kiedyś...


Uważaj, bo ja mam doświadczenie w prowadzeniu kolumny. I uważaj, bo znam jutrzejszą trasę :lol: Kurde, jakby mi się chciało prowadzić, to bym zwołał sam, ale jutro mi się średnio chce, a Ty ustalasz dzień, trasę, zwołujesz innych ludzi i potem zwalasz, że kto inny ma prowadzić? :roll: Żeby mi takie coś ostatni raz było :nonono: Organizator zamieszania też ma obowiązki :P Jutro będzie powoli, bo nie znam trasy i będę musiał patrzeć co chwila na mapę. O ile pogoda pozwoli w ogóle ruszyć ;)

To zamieniamy się jutro na tablice rejestracyjne, jak mnie złapie fotoradar gdy będę patrzył na mapę, to Pan płaci :lol:
Obrazek
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 20:22

fifomaniak pisze:Kurde, jakby mi się chciało prowadzić, to bym zwołał sam, ale jutro mi się średnio chce, a Ty ustalasz dzień, trasę, zwołujesz innych ludzi i potem zwalasz, że kto inny ma prowadzić?

Przepraszam. Nie spodziewałem się że tak to odbierzesz. Jeśli o mnie chodzi możemy pojechać wybraną przez Ciebie trasą. W ostateczności mogę poprowadzić, ale ciężko mi powiedzieć co z tego wyjdzie.
Po co jeździć jak można latać?
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

21 cze 2014, 21:15

Brat pisze:
fifomaniak pisze:Kurde, jakby mi się chciało prowadzić, to bym zwołał sam, ale jutro mi się średnio chce, a Ty ustalasz dzień, trasę, zwołujesz innych ludzi i potem zwalasz, że kto inny ma prowadzić?

Przepraszam. Nie spodziewałem się że tak to odbierzesz. Jeśli o mnie chodzi możemy pojechać wybraną przez Ciebie trasą. W ostateczności mogę poprowadzić, ale ciężko mi powiedzieć co z tego wyjdzie.


Nie mam pomysłu na jutro na trasę - spróbuj poprowadzić, najwyżej przejmę pałeczkę 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2659
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

21 cze 2014, 22:10

Prognoza pogody jest dobra więc postaram się pokazać o 12:00 na wyspie. Może nawet kawałek z Wami pojadę ale nie mogę być dalej niż 30-40 minut jazdy od domu więc pewnie się oderwę tam gdzie będę miał po drodze do domu.
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

22 cze 2014, 9:54

irekJ pisze:Prognoza pogody jest dobra więc postaram się pokazać o 12:00 na wyspie. (...)


Zatem widzimy się o 12 na wyspie!
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 10:58

Nie no nastepny przejazd jak bedzie to musi byc bardziej hardkorowy bo na tym to troche przysypialem :grraauu: jak narazie Kamionka najlepsza :poslizg: :poslizg: :poslizg: :poslizg:
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 11:22

Jesli juz mowimy o zasypianiu... jak widac na zalaczonym obrazku, nawet na rowerze mozna usnac!
Załączniki
spiacy.jpeg
Spiacy na rowerze
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 11:23

Góry >>>> wszystko inne 8-)

Ale lepsze takie coś niż nic :P A na coś poważniejszego zbyt niepewna pogoda :kciukdol:

Ja myślę nad dużym tripem, tylko jest kilka ale:

a) dla mnie nie ma sensu takie coś, żeby jechać w góry 2,5h w jedną stronę, pojeździć tam godzinkę i wracać, jak się wybieramy, to trzeba liczyć cały dzień - wyjazd 9-10 i powrót ok. 20-21 - wiem, że niektórym to może nie odpowiadać
b) nie mam zamiaru pilnować cały czas każdego, czy trzyma się kolumny, bo ja na prowadzącego mam za mocne tempo. Poza tym fun spada, jak muszę martwić się o tyły - ew. zrobilibyśmy tak, że jedziemy razem główną drogą do celu, tam krótki briefing - pokazuję na mapie, jak mam zamiar jechać (ja też nieraz improwizuję), jakie są fajne drogi, umawiamy się np. na obiad o konkretnej godzinie w jakimś konkretnym miejscu i od tej pory każdy jedzie swoim tempem w swoim kierunku, aż do obiadu/spotkania. Na obiedzie spotykamy się, pogadamy, potem ew. jeszcze trochę pojeżdżenia i przed powrotem spotykamy się i wracamy razem.
c) do takiego tripa musi być pogoda pewna na 100%, bo to co było wczoraj jest do duszy 8-)

I takie rozwiązanie jak powyżej wydaje mi się najlepsze, bo po wczorajszym doświadczeniu z tyłu paczki, a wcześniejszym z przodu wnioski (przynajmniej moje) są takie:

a) po górskich drogach najlepiej jeździ się jednak samemu, a nie w kolumnie - nie trzeba za kimś gonić, nie trzeba pilnować czy ktoś się nie zgubił, nie trzeba się martwić, że ktoś wjedzie w tyłek, nikt nie spowalnia z przodu itd. - każdy jedzie swoim tempem
b) jak ktoś chce przerwę z różnych powodów, to nie trzeba całej kolumny zatrzymywać
c) z otwartym dachem krótkofalówki są prawie bezużyteczne
d) przy obiadku można już na spokojnie sobie pogadać itp.

Także takiego czegoś mogę się podjąć, jeszcze nie wiem kiedy. Ale prowadzić kilka aut przez górskie drogi nie za bardzo mi się chce. W sumie jechać w kolumnie przez nie też ;) No offence, po prostu samemu mam większy fun :kciuk:
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 12:28

fifomaniak pisze:
a) po górskich drogach najlepiej jeździ się jednak samemu, a nie w kolumnie - nie trzeba za kimś gonić, nie trzeba pilnować czy ktoś się nie zgubił, nie trzeba się martwić, że ktoś wjedzie w tyłek, nikt nie spowalnia z przodu itd. - każdy jedzie swoim tempem


wez nie marudz bo dobrze nam sie lata w duecie i raczej sie nie gubimy :grraauu:
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 12:43

jazzie pisze:wez nie marudz bo dobrze nam sie lata w duecie i raczej sie nie gubimy :grraauu:



Dwójka to jeszcze nie kolumna 8-) Ale mógłbyś zbastować nieraz z siadaniem na zderzaku na dohamowaniach, bo rośniesz mi za bardzo w tym lusterku :mrgreen: Ja zostawiam sobie margines w razie potrzeby, to jednak nie tor czy zamknięty dla ruchu oes 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 13:42

chyba masz jakies pogrubiajace lusterka ;p
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

23 cze 2014, 13:53

Nope, ma rację. Strach było hamować jak jechałeś za mną.
Po co jeździć jak można latać?
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

24 cze 2014, 12:22

Brat pisze:Nope, ma rację. Strach było hamować jak jechałeś za mną.

nonono dobra nie stresuj sie juz tak, masz tu prezencik :grraauu:
Obrazek
Gajdzi
Posty: 133
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:38
Lokalizacja: Wrocław

24 cze 2014, 12:49

jazzie pisze:(...) masz tu prezencik :grraauu:


Skoro tak, to nalezy sie Wam obu :D
Załączniki
mx_kolumna.jpeg
.
"Proste są dla szybkich samochodów - Zakręty dla szybkich kierowców"
Colin McRae
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

24 cze 2014, 13:10

Gajdzi pisze:
jazzie pisze:(...) masz tu prezencik :grraauu:


Skoro tak, to nalezy sie Wam obu :D

mi mozecie jutro dawac prezenty bo nieskromnie mowiac bede mial urodziny :kciuk:
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

25 cze 2014, 1:29

Obrazek
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

28 cze 2014, 8:14

http://www.wroclaw.pl/wielkie-motoryzac ... -stadionie ktoś się wybiera dzisiaj? ja chyba wpadnę zobaczyć- fanem tuningu nie jestem ale tak mało się u nas organizuje wydarzeń motoryzacyjnych, że aż żal nie sprawdzić...
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

30 cze 2014, 23:02

Jakby w sobotę była taka pogoda, jaką obecnie zapowiadają, to ktoś byłby chętny na takiego tripa, jak wcześniej pisałem? :P Mi niedziela nie pasuje, od razu mówię, sobota to dla mnie jedyna opcja w tym tygodniu. 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3779
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

01 lip 2014, 18:54

fifomaniak pisze:Jakby w sobotę była taka pogoda, jaką obecnie zapowiadają, to ktoś byłby chętny na takiego tripa, jak wcześniej pisałem?

ja!
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
Awatar użytkownika
jazzie
Posty: 52
Rejestracja: 05 mar 2014, 14:00
Model: NA
Lokalizacja: Wrocław

02 lip 2014, 21:38

No calkiem spoko bedzie
SurfBoy23
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2013, 10:45
Lokalizacja: Wrocław

03 lip 2014, 0:56

fifo dobrze gada : jeśli grupowe śmiganie, to najfajniejszy wariant jest taki, jaki proponował fifo, czyli wcześniej znana trasa z pit-stop'ami synchronizacyjnymi, a między pit-stop'ami śmiganie indywidualne
to chyba najfajniesza zabawa i najmniej uwiązująca pozostałych względem siebie (pozwalająca na najwięcej swobody)
- i już widzę, jak wkrada się w to element ścigania ...
i później na pit-stop'ach klaskanie z radości uszami "byłem pierwszy!" obserwując dojeżdżających tam później :)

A co do tej soboty, to fajnie, ale ja nie tym razem - ale po śmiganiu możnaby zrobić grupowy podjazd/najazd na Glinianki (obecnie dumnie zwane "wake park'iem" :-P) - tam w sobotę będzie wybór miss'ek w bikini.
(apropos: jeśli wiedziałbym konkretnie za wczasu, ile osób by przyjechało, to mógłbym zaproponować organizatorowi wplecenie w tą imprezę naszych samochodzików i jakąś z nimi może sesję foto miata-bikini przy okazji tej imprezy ... ;-) )
"to do is to be" - Nietzsche
"to be is to do" - Kant
"do be do be do" - Scooby Doo
:)
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

03 lip 2014, 7:41

W sobotę o ile będzie dobra pogoda będę się żaglówkował - więc dzięki, ale nie tym razem.
Po co jeździć jak można latać?
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2659
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

03 lip 2014, 13:26

Brat pisze:W sobotę o ile będzie dobra pogoda będę się żaglówkował - więc dzięki, ale nie tym razem.


Ale po żaglach możemy skoczyć na Glinianki :) Akurat tamci pewnie też zdążą zjechać.
bullet
Posty: 102
Rejestracja: 17 cze 2012, 11:02
Lokalizacja: czwa / wro

04 lip 2014, 20:00

Hej

Sprawiłem sobie softtopa (moher), tyle, że nie wymieniałem takowych wcześniej to chciałbym się dowiedzieć, w której wrocławskiej lub okolicznej firmie zrobią mi taką wymianę (fachowo i tanio) lub kto z Wrocka robił już takie np z trzy przekładki i mógłby mi w tym pomóc.
Jeśli się da to najpierw sprawdziłbym opcję firmy ponieważ na dachu jeden szew wygląda jakby się trochę przecierał (na długości ok 3 cm). Chciałem, żeby sprawdzony dobry tapicer ocenił czy opłaca się już tą nić wymieniać czy może tak zostać.

Ktoś ma namiary na dobrego tapicera?
Ktoś może coś powiedzieć o cabrio partner z Bajana (cabrio.pl)?
ODPOWIEDZ