IV Youngtimer Party

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

12 gru 2007, 20:05

Witam. Dziś na spotkaniu koła Youngtimerów Automobilklubu Wielkopolskiego którego razem z kuzynem jesteśmy członkami rozpoczęły się pierwsze rozmowy o stworzeniu osobne klasyfikacji dla miat w IV Youngtimer Party. Warunkiem było by uczestnictwo przynajmniej 10 aut. Ze względu na to że jest to osobna klasyfikacja udział może wziąć każda miata (NA, NB, NC). Jak wygląda impreza już kiedyś wujek (piotr k.) opisywał... Ogólnie prawie cały czas próby na Torze Poznań, slalomy, nawroty, tor kartingowy itd. Zabawa-świetna, rywalizacja-ostra.
Koszt imprezy to około 100zł.
Wstępnie impreza ma odbyć się w Marcu.
Wstępne zgłoszenia (w ramach orientacji ilu może być chętnych) i pytania przesyłajcie na adres e-mail: kolassmg@op.pl
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

13 gru 2007, 11:50

Witam
to ja jako pierwszy dopisuje się do listy i zgłaszam swoje dwie miatki :) NA i NBFL jak już będzie cos bardziej pewnego to oczywiście powiadomie tych którzy nie obserwują forum więc nieoficjalnie powiem ze 10 to spoko i napewno będzie
pozdro
niech moc i pogoda będzie z nami :)
WIND IS PAINTER OF MY SKY
Szymon
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:54
Lokalizacja: Poznan

13 gru 2007, 14:14

Ja tez bylbym zainteresowany. Bede mial jeszcze blizej bo od stycznia rozpoczynam nowa prace w Pozku :mrgreen:
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

13 gru 2007, 14:28

Taki balet to ja rozumiem:)!! Jeżeli dożyje to nie ma to tamto i jestem na 100%
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

13 gru 2007, 15:09

Więc widzę że prawdopodobnie 10 by się uzbierało. W takim razie będę na bierząco informował. Myśle że kolejne wiadomości będą jeszcze w styczniu.
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

13 gru 2007, 17:26

Jeśli termin nie pokryje mi się z pracą lub wyjazdem chętnie się pojawię.
Na dzień dzisiejszy jestem więc chętny.
:mrgreen:
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

13 gru 2007, 21:57

Bardzo chetnie wpadlbym na ta impreze. Mysle ze zebranie minimum to kwestia 3 dni ;)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

13 gru 2007, 22:11

Widzę że może być inny problem. Z uwagi na to że impreza ma ograniczoną liczbę miejsc pierwszeństwo mają inne Youngtimery. Jeśli wystarczy miejsc dla grupy miaty (prawdopodobnie tak będzie) To pierwszeństwo będą miały NA. Jeśli te nie zajmą już wszystkich miejsc to będą dopuszczone też inne. Na razie nie ma się o co martwić, bo spodziewam się że miejsca będą gdyż impreza z założenia ma być większa niż ostatnio (koło 100 aut) i tym razem może nawet dwudniowa, jednak zaznaczyć trzeba że w wypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń miat może być problem z miejscami dla tych nowszych. Na razie jednak będę robił co się da i bombardował koło youngtimerów informacjami że Miata Klub Polska odpowiedziała licznymi głosami na możliwość wystąpienia w IV Youngtimer Party i że stawi się prężnie na zawodach jeśli będzie taka możliwość. Na bieżąco będę informował jak sprawa wygląda. Piszcie dalej kto jest chętny żebym wiedział jaka ilość miatek wchodzi w grę.
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

14 gru 2007, 1:07

Pisałem już na maila. Oczywiście pisze się na tę imprezke :)
marthen
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:22
Model: NA
Lokalizacja: Tychy

14 gru 2007, 7:17

Stig pisze:Wstępne zgłoszenia (w ramach orientacji ilu może być chętnych) i pytania przesyłajcie na adres e-mail: kolassmg@op.pl

Mój mail zgłoszeniowy wrócił do mnie, więc zgłaszam się i tędy.
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

14 gru 2007, 10:16

A co mi tam, jak bedem w stanie fizycznie i zdrowotnie to się też wpisuję:)
Może jakaś więkza frakcja ze śląska się zbierze? R.E.D.?
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

14 gru 2007, 13:58

R.E.D.? A po co? Żeby znowu się popisywał i zgarnął wszystkie tytuły i nagrody?? :razz: :mrgreen:
Chętnych sporo, szykuje się zlocik... żeby tylko IV Youngtimer Party nie przyczynił się do deorganizacji zlotu wiosennego.... :wink:
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

15 gru 2007, 10:51

hehehe jak dobrze że mam NA i NB wiec tak czy tak się kwalifikuje albo z jedną albo z dwoma ale proszę nie odwalać tych młodszych bo co ja mojej młodszej śliczności powiem - nie jedziesz boś małolata no przecierz tak nie można wszystkie magdalenki to siostrunie i wszystkim należy się uczestnictwo hihihihi :)

niech moc i pogoda wam sprzyja !!!!!
do zobaczenia na wiosne hihihi
WIND IS PAINTER OF MY SKY
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

15 gru 2007, 10:51

hehehe jak dobrze że mam NA i NB wiec tak czy tak się kwalifikuje albo z jedną albo z dwoma ale proszę nie odwalać tych młodszych bo co ja mojej młodszej śliczności powiem - nie jedziesz boś małolata no przecierz tak nie można wszystkie magdalenki to siostrunie i wszystkim należy się uczestnictwo hihihihi :)

niech moc i pogoda wam sprzyja !!!!!
do zobaczenia na wiosne hihihi
WIND IS PAINTER OF MY SKY
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

15 gru 2007, 16:28

Jak będzie dokładniej znany termin i będzie mi odpowiadał to również się pojawię moją NA :)
Awatar użytkownika
LeszekMX5
Moderator
Moderator
Posty: 799
Rejestracja: 04 sie 2006, 22:27
Model: NC
Wersja: 3RD
Lokalizacja: Leszno

16 gru 2007, 9:24

Jeśli tylko czas pozwoli to chętnie się przyłączę ( w razie braku miejsc, nawet jako widz)
"Z wiatrem w zawody" - pozdrawiamy - Leszek i Lidka
NA & NC
archiwum foto: https://picasaweb.google.com/112926031581487386687?noredirect=1
foto z kolejnych zlotów tylko w indywidualnych linkach
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

17 gru 2007, 22:00

Z tego co pamiętam IV Zlot Youngtimerów jest planowany na 28 marca 2008. Nie jestem na 100% pewien, ale mozecie wstępnie rezerwować sobie tą niedzielę (lub sobotę i niedzielę, bo zlot zaczyna się ok 8:00, więc niektórzy pewnie będą chcieli być w Poznaniu dzień wcześniej)

Czy ta impreza będzie konkurencją dla zlotu wiosennego? Może nie do końca, ponieważ ma zupełnie inny charakter niż większość naszych zlotów. Mieliśmy szczęście załapać się w trzy Mazdy NA (piotr k. Stig i ja) na poprzedni ZY i mogę powiedzieć, że jednak większość uczestników dość poważnie traktowało próby sprawnościowe, próbując wykręcić jak najlepszy czas. Oczywiście były też auta zupełnie niesportowe i ich właściciele, siłą rzeczy, traktowali te jazdy bardziej rekreacyjnie. Niemniej były również mocno podrasowane - prawie wyścigowe auta, z klatkami bezpieczeństwa itd.
Obowiązkowe jest posiadanie przez kierowce i pilota kasków (nie muszą koniecznie mieć jakiś specjalnych homologacji - nikt tego nie sprawdza). Żadne inne zabezpieczenia nie są wymagane, aczkolwiek wszystko co robimy na torze robimy na własną odpowiedzialność.
Prawdopodobnie na tym zlocie zostanie wprowadzony zakaz startu dla aut, które nie spełniają wymogów jeśli chodzi o emisje hałasu (wątpię, żeby ktokolwiek z nas był tym zakazem zagrożony - chodzi jedyni o wyeliminowanie ekstremalnych przypadków)

Na koniec jeszcze jedna uwaga: nawet jeśli postanowicie sobie jechać ostrożnie i oszczędzać wasze Miaty prawdopodobnie skończy się to kręceniem silnika do 7000rpm i zostawianiem dużej ilości gumy na asfalcie - taka jest magia toru - po prostu chcesz jechać jak najszybciej!
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

30 gru 2007, 7:55

AGENt pisze:Może jakaś więkza frakcja ze śląska się zbierze? R.E.D.?

ja niestety wysiadam. przepustka jest na 72h, wiec nawet nie wiem czy by mi sie udalo przyjechac po miatke, jechac na tor, odstawic i wrocic na czas :roll:
urlop wole wykorzystac na zlocik w wyzszych temperaturach, wiec jak cos bedzie wiadomo to piszcie esa :mrgreen:

p.s. pozdrowienia dla wszystkich z kolonii w mon`ie :razz:
Noel
Posty: 186
Rejestracja: 23 paź 2007, 11:40
Lokalizacja: Żory

05 sty 2008, 10:07

tez sie pisze,z tego co zawsze obserwowałem z boku to swietna zabawa a teraz moze sie uda ze sam bede sie tak bawił.Ja jestem napewno :))
kufelman
Posty: 273
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:32
Lokalizacja: Zielonka koło Wawy

07 sty 2008, 19:48

Jestem tu nowy i też wstępnie chętnie się pojawię na takim zlociku wraz z kumplem który też niedawno kupił mx5, ostatnio dostaliśmy mandat za zagrażanie ruchu na parkingu o 12 w nocy ciekawe bo nikogo tam nie było..:/ i chętnie byśmy poznali innych maniaków i poszaleć trochę na torze
Mareczek
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

07 sty 2008, 20:47

I ja bardzo chętnie pojawię się w Poznaniu może nie jako uczestnik tylko bardziej obserwator z racji wieku mojego i Madzi. :lol:
Bardzo chętnie spotkam się z Zacnym Gronem Klubu
Pozdrawiam
Mareczek
sven87
Posty: 91
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50
Lokalizacja: Łódź

10 sty 2008, 0:07

Jeśli tylko bedzie można przyjechać "gównażerią" (czyt.NB NB-FL), to również przyjadę.

kufelman pisze:Jestem tu nowy i też wstępnie chętnie się pojawię na takim zlociku wraz z kumplem który też niedawno kupił mx5, ostatnio dostaliśmy mandat za zagrażanie ruchu na parkingu o 12 w nocy ciekawe bo nikogo tam nie było..:/ i chętnie byśmy poznali innych maniaków i poszaleć trochę na torze


Znam,ten ból. Jestem chyba jedynym miatomanikiem, który ma swój wpis na www.piraci-drogowi.pl Dla niektórych rondo na parkingu supermarektu o 2 w nocy jest "bardzo ruchliwym rondem" :cool:
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

10 sty 2008, 10:06

Ja się piszę - jeśli będzie klasyfikacja dla miat będę na pewno.

pozdrawiam

p.s. Witam wszystkich z forum jako nowy użytkownik...

p.s.2 Moja miatka:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=32785&highlight=
110@???KM
134@???Nm
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

10 sty 2008, 21:08

Wczoraj odbyło się kolejne zebranie. Wyszły nowe ustalenia. Niestety chętnych jest aż tylu że będą mogły brać udział tylko miaty NA. Inne mogą też oczywiście przyjechać w roli obserwatorów i kibiców. Impreza prawie na pewno odbędzie się na końcu Marca (ostatni weekend). Tak więc jeśli miat NA było by koło dziesięciu to będzie osobna klasa. Jeśli będą 1-4 to dołączymy je do klasy od 90-150 KM. Tak więc po raz kolejny proszę o przesyłanie wstępnych zgłoszeń (tylko na maila ! ! !). Pozdrawiam i zapraszam ! ! !
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

11 sty 2008, 10:57

eh, może jednak 2 dniowa impreza i inne miaty też się będą kwalifikowały?
Nakręciłem się a teraz dupa...

Kiedy będzie oficjalne info ze stroną www?

Jakie są formalne wymogi uczestniczenia w imprezie?

Wystarczy fura, która nie jest już produkowana czy konkretny wiek wchodzi w grę?
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

11 sty 2008, 23:21

Przepraszam że niektórych nakręciłem ale informowałem że to jednak zgłoszenia wstępne... Niestety nie zależy to ode mnie. Nie spodziewałem się też że odzew będzie tak duży.
Żeby wziąć udział w imprezie auto musi mieć minimum 25 lat i tyle... I tak sukcesem jest że koło Youngtimerów zgadza się na udział jakichkolwiek miat a nawet dopuszcza stworzenie osobnej klasyfikacji... W końcu najstarsze mają ledwie 19 lat...
Dr.KoKoN
Donator
Donator
Posty: 1845
Rejestracja: 17 kwie 2007, 14:35
Model: NA
Wersja: PoTurbowana
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

27 sty 2008, 10:56

Siema;]
ja tez sie pisze swoja NA:) i może jeszcze 2 będą z wawy:)

pozdrawiam
NA'93 TURBO 380HP http://www.facebook.com/MiataTheDriftStory
NBFL'05 -> EX TIBU MMC SPEC MIATA
NCFL'14 LS6.2SC aka Popiołek (w budowie)
NBFL'01 1.8 LiftedMiata by KoKoN
NCFL'11 2.0 N/A aka TriColore
NCFL11 2.0 N/A ex Delfin
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

26 lut 2008, 17:12

Według najświeższych informacji jest szansa na osobną klasę dla mazd. Jak już mówiłem wcześniej dopuszczone będą tylko NA.

tutaj są zaproszenia:

Acrobat
http://youngtimer.ovh.org/zaproszenie.pdf
Word
http://youngtimer.ovh.org/zaproszenie.doc

A tutaj PRZESYŁAĆ ZGŁOSZENIA ! ! ! :

http://youngtimerparty.musicaviva.pl/

mazdy z poza koła youngtimer będą mogły startować tylko wtedy jeśli będzie nas wystarczająco by stworzyć osobną klasę. Więc ZGŁASZAĆ ZGŁASZAĆ ZGŁASZAĆ ! ! !
Nie potrzeba już dużo więc szanse na niezłą imprezkę są spore ! ! !

ZPARASZAM ! ! !
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

28 lut 2008, 0:51

Zostało już niewiele miejsc. Po 48 godzinach od otwarcia listy zgłosiło się 60 osób. Impreza przewidziana na 70-80 osób. Rozważamy zwiększenie liczby. miejsc ale jeszcze nic nie wiadomo. Chętnych proszę więc o natychmiastowe zgłoszenia w celu zarezerwowania miejsc. Jak na razie mamy 3 miaty potrzebne są jeszcze 2 by stworzyć klasę.
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

28 lut 2008, 18:55

Też wysłałem już zgłoszenie, więc brakuje jeszcze tylko jednego do osobnej klasy
Zablokowany