Wokół Soliny

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

26 sie 2011, 13:42

Chciałbym wysondować temat - ile osób byłoby chętnych na budżetową wycieczkę wokół Soliny, (Małą) Pętlą Bieszczadzką?
Przykładowa trasa z i do Warszawy ma mniej więcej 1000km - mapa: http://g.co/maps/3jjq - więc przy rozłożeniu tego na 3 dni (piątek wieczór - niedziela) jest spokojnie do zrobienia.
Równie dobrze można polecieć Wielką Pętlą, różnica w kilometrach jest niewielka (około setki :mrgreen: )

Świetny wątek dotyczący trasy jest na forum [URL=http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=267571]skyscraper[/URL]. Są zdjęcia i info, że trasa była około 2005 i później remontowana. Stan ponoć dobry.

Czy tam są zakręty? [URL=http://www.youtube.com/watch?v=a8pzrF1gz0c&feature=player_detailpage#t=110s]Sprawdź to![/URL]
Więcej zdjęć tutaj: http://www.ga.com.pl/wielkap.htm

Obrazek

Przy odrobienie inwencji nad samą Soliną można wymyślić jakieś wyzwania, ale raczej nastawiałbym się na wyjazd turystyczny (chyba, że ktoś by się podjął objazdu trasy i całej pracy organizacyjnej - ja niestety mam tam nieco za daleko).
Trasa jest bardzo malownicza, a sam odcinek Przemyśl-Sanok wydaje się być wystarczająco smakowitym kąskiem :grin:

Przykładowy rozkład jazdy to zbiórka w Rzeszowie w piątek późną nocą (ciężko się tam jedzie, spory ruch). Wyjazd w trasę wokół Soliny albo i daej w sobotę, robimy mniej więcej 300km i zatrzymujemy się w jakimś ciekawym miejscu (tutaj prośba o wsparcie do osób lepiej znających te okolice - Iwonicz Zdrój?). W niedzielę po śniadaniu rozjeżdżamy się w swoje strony.

Proponowany termin to 24/25 września, chyba że nie będzie się dało nic zarezerwować. Fajnie by było zebrać przynajmniej 5 załóg, ale nie więcej niż 10 ze względów logistycznych.

Co Wy na to? Jest miejsce na jeszcze jeden wypad, na miesiąc przed drugą edycją hella/harry sudet?
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 10:56 przez Kim Son San, łącznie zmieniany 4 razy.
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

26 sie 2011, 14:03

Tam w Bieszczadach są fajne dróżki dla Miat.

A jakis konkretny termin? Pytam bo np. ja weekend 27-28.08 i 3-4.09 mam juz zajęty.

A może II-i Sudecki zamienimy na I-y Bieszczadzki?

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

26 sie 2011, 14:07

Pogrubiłem w pierwszym poście proponowaną datę 10 września :smile:
Nie zamieniałbym, tylko dorzucił jeszcze ten. Ekipy z okolic Lublina i Krakowa mają rzut kamieniem, Warszawa też niedaleko w sumie... Myślę, że to ma ręce i nogi.
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

26 sie 2011, 14:46

Pomysł bardzo Ciekawy, niestey nie pasuje mi termin :-( Dróżki tam są naprawde fajne, możma by zaplanować przejazd po trasach okolicznych wyścigów górskich...
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

26 sie 2011, 14:51

Wiesz, termin rzuciłem ot tak... Zaproponuj swój, jeśli zbierze się jeszcze kilka osób, to się dogadamy. Ważne, żeby zrobić to na tyle wcześniej, żeby móc swobodnie coś zaplanować, zarezerwować miejsca, etc. Kiedy byś dał radę? 17-18 września ja wolałbym nie, może 24-25, na dwa tygodnie przed Sudeckim-II ?
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

26 sie 2011, 15:06

Kitson, pomysł super, ale jazda z Wawy do Rzeszowa w piątek wieczorem to ciężka sprawa - powrót w niedzielę też może być uciążliwy. Wprawdzie da się z wawy sensownie wyjechać bez stania na al. Krakowskiej, ale kawałek do przejechania jest niestety.

Tak jak pisałeś - Lublin i Krk mają w miarę blisko (choć wylot z Krakowa na Rzeszów w piątek to też makabra), ale z Wawy wyprawa jest dosyć poważna.

Piszę w tym kontekście, że być może warto by taki wyjazd przedłużyć o jeden dodatkowy dzień, żeby nie zabijać się samym dojazdem?
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

26 sie 2011, 15:40

Wiem. Miałem wątpliwą przyjemność jechać tam autokarem - 5h... Ja na to patrzę nieco inaczej - zakładając, że spotykamy się w Rzeszowie, to tak czy inaczej nocleg z piątku na sobotę mamy zapewniony. Czy ktoś weźmie urlop w piątek i dojedzie o wygodnej sobie godzinie, czy doleci w środku nocy (jak ja na Sudecki-I) to w sumie bez różnicy, są dwie opcje.

Jako, że raczej nie przewiduję za dużo atrakcji na niedzielę, to można wyruszyć już koło 13-14, po śniadaniu. To powinno pozwolić uniknięcia korków.

Można pomyśleć o przedłużeniu wypadu o poniedziałek, ale to już wymusza wzięcie urlopu. Dla mnie to nie problem, ale może być kłopotliwe dla innych. Tak samo jak w przypadku daty - pozostawiam to do przedyskutowania.
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

27 sie 2011, 2:18

witam przepraszam ze sie wtrącam odrazu pierwszym postem na forum. Pochodzę z Leska tak ze do Soliny mam 10 km. Wtrącam sie nie bez powodu gdyż zakupiłem niecałe 24 goz miatke :) wiec jesli będą chętni na wypad to noclegi itp moge załatwić popytać oczywiście byłbym chętny sie przejechać z wami jesli była by taka możliwość.

Co do nawierzchni w dużej pętli jej stan jest w sumie dobry ostatnio jechałem trasą jakieś 10 dni temu moją starą mx3 tak ze drogi w jak najlepszym porządku.
Buago
Posty: 218
Rejestracja: 22 maja 2010, 11:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

27 sie 2011, 5:55

Kitson, jeżeli termin będzie inny niż 9-10 wrzesień to ja sie na to pisze :cool:
meiselp
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2007, 16:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

27 sie 2011, 11:28

Z racji, że ostatnio życie zawodowe rzuciło mnie do Rzeszowa bardzo chętnie piszę się na taką wycieczkę, mam tylko jedną istotną informację dla organizatorów, która może delikatnie wpłynąć na przebieg trasy - od maja remontują most w Rajskiem na pętli i remontują go na tyle skutecznie, że do końca sezonu pętla przy wykorzystaniu tego mostu jest nieprzejezdna, remont panowie mają zakończyć w październiku (taki mały prezent na sezon letni od drogowców dla wszystkich hotelarzy i turystów)

[ Dodano: 27-08-2011, 12:31 ]
Cytat prasowy abym nie był gołosłowny:

4 maja rozpocznie się przebudowa 85-metrowego mostu na Sanie w Rajskiem w Bieszczadach. Prace potrwają do końca października - poinformował w środę naczelnik wydziału mostów Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Maciej Wielgosz.

"Most w Rajskiem leży na drodze wojewódzkiej Hoczew - Czarna, która biegnie wzdłuż Zalewu Solińskiego. W związku z przebudową do końca października tzw. "mała pętla bieszczadzka" na odcinku z Polańczyka do Polan będzie nieprzejezdna"
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

27 sie 2011, 20:23

Dużo dobrych tras - ostatnio byłem konserwą i chętnie powtórzę wycieczkę miatą.

Tutaj jest link do bardzo przyzwoitego hotelu znajdującego się w okolicy:
http://salamandra-hotel.pl/
meiselp
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2007, 16:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

27 sie 2011, 23:58

Dużo dobrych tras - ostatnio byłem konserwą i chętnie powtórzę wycieczkę miatą.

nawet nie drażnij że byłeś - jak wchodzisz na mój teren to sie melduj, ja tu siedze sam, samiutki a Ty śmigasz po okolicy i nie dajesz znać że jesteś, zły chłopak :evil:
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

28 sie 2011, 0:53

most w rajskim jest remontowany ale tam można pojechać na parę sposobów i ten most można ominąć nie robiąc duzej pętli tylko średnią. co do hoteli to możecie przenocować w Hotelu szelców jest takze restauracja ratuszowa wraz z hotelem to dwa najlepsze i najdroższe zarazem w lesku miejsca do spania ewentualnie tak jak pisałem mogę załatwic noclegi w gospodarstwach agroturystycznych.

Salamandra jest nowym w miarę obiektem i tez lezy na trasie petli
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sie 2011, 15:36

Weekend się kończy, zatem zrobię małe podsumowanie.

Fajnie, że temat jest żywy. Co powiecie na termin 24/25 września?

Za radą bartoN'a napisałem z prośbą do jednego z użytkowników, aby poprowadził zlot trasą rajdów górskich. Myślę, że byłaby to fajna atrakcja np. na sobotę. Wówczas w niedzielę spokojnie objechalibyśmy Bieszczady Pętlą i pojechali do domów.

Właśnie - maniott, meiselp, dzięki za informację. Jeśli Mała Pętla jest nieczynna przez ten nieszczęsny mostek, to zostaje nam Wielka Pętla. A niech to, trzeba będzie jeździć :mrgreen:

Na tę chwilę lista potencjalnej obecności wygląda tak:
Buago
pmcomp
kulkas
artur
mszczyrek
Kitson

Jeśli wszyscy potwierdzacie obecność w terminie 23/24/25 września, to wygląda na to, że minimalną sensowną liczbę załóg mamy :cool:
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

28 sie 2011, 19:36

Co do rajdów górskich to edycja jesienna jest 11 września w miejscowości Wujskie koło Sanoka. Trasa tamta biegnie serpentynami edycje wiosenne rozgrywane są w Cisnej czyli na trasie dużej pętli. Jeżeli była by taka możliwość z chęcią dołączył bym do wycieczki .
bartoN
Posty: 334
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

28 sie 2011, 19:53

@maniott, opcja dołączenia do wycieczki jest zawsze, ja też w miarę możliwości postaram się przybyć :mrgreen:
Buago
Posty: 218
Rejestracja: 22 maja 2010, 11:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

28 sie 2011, 23:02

Termin mi pasuje, czekam na więcej detali i kalkulacji kosztów :cool:
Awatar użytkownika
kociol
Donator
Donator
Posty: 995
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:49
Model: NC FL2
Wersja: Sport Recaro
Lokalizacja: Krakow

29 sie 2011, 7:20

Wstepne zainteresowanie jest ;) Zobaczymy jak bedzie sie wszystko ukladalo...
MAD fabworx specjalne części dla Twojej Miaty https://www.instagram.com/mad_fabworx/ Life is too short to drive a boring car.
meiselp
Posty: 151
Rejestracja: 12 sty 2007, 16:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

29 sie 2011, 7:56

kociol pisze:Wstepne zainteresowanie jest ;) Zobaczymy jak bedzie sie wszystko ukladalo...

no i oczywiście czy nie będzie padać i czy dadzą radę do tego czasu zamieść asfalt z kurzu :mrgreen:
Awatar użytkownika
kociol
Donator
Donator
Posty: 995
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:49
Model: NC FL2
Wersja: Sport Recaro
Lokalizacja: Krakow

29 sie 2011, 8:01

meiselp, o to to :D
MAD fabworx specjalne części dla Twojej Miaty https://www.instagram.com/mad_fabworx/ Life is too short to drive a boring car.
george79
Posty: 154
Rejestracja: 12 cze 2011, 11:28
Lokalizacja: Pęsy / Warszawa

29 sie 2011, 8:25

Fajny pomysł. Jeżeli nie wypali mi samotna podróż do Finlandii od 5 wrzesnia, to ja też się piszę :)
george79
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

29 sie 2011, 9:01

Termin 24-25 wybitnie mi nie pasuje. Na wszystkie inne weekendy pisze się.

Trochę z innej beczki: należało by możliwe szybko ustalić dokładną składkę i datę zlotu. Historia zlotów na których bylem (lub próbowałem organizować) uczy że jeśli nie ma wymogu wcześniejszego wpłacenia składki, to deklaruje się milion ludzi - a jak przychodzi co do czego to jedzie się w 2 auta.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

29 sie 2011, 9:17

ja to niestety we wrześniu pewnie w ogóle nie dam rady :(
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
BORO
Posty: 666
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Wuwua

29 sie 2011, 9:43

Opcja niezła.
Ja pochodzę z Podkarpacia i mógłbym się dołączyć.
Co do organizacji to można by nie na Rzeszów ale np na Przemyśl lub jego okolice się kierować (w zależności gdzie nocleg bardziej korzystny by był)
Wtedy można jechać z Wawy/pólnocy Polski nieco przyjemniejszą(nieco spokojniejszą i bardziej krętą drogą) przez Sandomierz, a w sobotę rano zostaje tylko przyjemny wyjazd prosto na pętle (serpentyny zaczynają sie ok 20-30 min jazdy od Przemyśla o ile dobrze pamiętam)
Jeżeli wyjazd by doszedł do skutku to mógłbym poprowadzić ekipę z Wawy do Przemyśla/okolic w piatek wieczorem, bo pokonuję tą trasę co kilka tygodni.
Dlaczego MX-5? --> http://www.youtube.com/watch?v=m67ZMn0tzg8#t=5m28s
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 sie 2011, 10:52

kulkas pisze:należało by możliwe szybko ustalić dokładną składkę i datę zlotu.


W 100% się zgadzam. Wróciłem dzisiaj z krótkiego urlopu do pracy i jako, że dopiero odkopuję się spod maili, to przed 17 raczej nie zdążę się tym zająć.
Data jak na razie zdaje się być prawie pewna na 24/25, jako nie pasująca tylko jednej osobie (przykro mi kulkas...).
Cena będzie znana, jak ogarnę zakwaterowanie.

Tutaj prośba do kolegów z Podkarpacia - w miarę swojej wiedzy spróbujcie zaproponować jakiś nocleg, tak jak maniott i kulkas zrobili.
Przyjmuję założenie, że jest to wyjazd budżetowy, ale mimo wszystko raczej schronisk nie bierzemy pod uwagę :grin:

Wieczorem za to postaram się wkleić ze 2-3 proponowane trasy i zaproponować jakieś noclegi.


edit:
lista równie wstępna, co sam pomysł wyjazdu:

Buago
pmcomp
mszczyrek
BORO
george79
kocioł
bartoN
Kitson
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

29 sie 2011, 14:52

co do noclegów to nie wiem co kolegów interesuje Salamandra to koszta w okolicach 100 zł za noc jest inny hotel 3 gwiazdkowy tez podobna cena w samym mieście Lesko noclegi sa w hotelu po 90 zł .
W miejscowości gdzie mieszkam jest kilka gospodarstw agroturystycznych i ceny kształtują sie od 30 do 40 zł max.

moi rodzice osobiście prowadzą agroturystykę i maja 3 pokoje 9 miejsc noclegowych.

nie wiem co kolegą będzie odpowiadać czy hotele czy gospodarstwa musicie sie określić to z noclegami raczej problemu nie będzie.


Okolica w której proponuje noclegi to miejscowość pomiędzy Leskiem a Sanokiem dobra baza do wypadu na tą pętle i niecałe 3 km do trasy rajdu górskiego. Na tej ze trasie znajduje sie taras widokowy gdzie można zapalić ognisko.
Gunner
Posty: 246
Rejestracja: 30 paź 2009, 5:38
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

29 sie 2011, 15:12

Jesli to mialo by byc 24/25 wrzesnia to ja tez prawdopodobnie moglbym dojechac do Was i posmigac .Akurat przez caly ten tydzien bede na wysokosci Brzozow/Sanok.Noclegu nie bede potrzebowal.Oby tylko mozna bylo sie jakos tam spotkac.Bede śledzil temat ,jak ustalicie dokladnie gdzie i kiedy to sie z checia podlacze :grin:
meiselp pisze:nawet nie drażnij że byłeś - jak wchodzisz na mój teren to sie melduj, ja tu siedze sam, samiutki a Ty śmigasz po okolicy i nie dajesz znać że jesteś, zły chłopak


Ja jakis czas temu a dokladnie w maju,tez tam smigalem emixem,bardzo fajne drogi.
Jest - NCFL2 2.0 White Pearl
Była Mazda NBFL Memories Turbo 220 hp
Mazda 626 2.5
Mazda 323 1.5 GT 81

Życie jest za krótkie żeby jeździć nudnymi samochodami
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

29 sie 2011, 16:43

Ktos tram pisał o jezdzi z wawy przez przemyśl . Niedaleko Przemyśla jest stare nieużywane lotnisko kiedys słuzące Pensjonatowi w Arłamowie amatorzy wyścigów używają je do zabawy teoretycznie obowiązuje tam zakaz wjazdu aczkolwiek miejscowi używają tego lotniska jako znaczy skrót łączący dwie miejscowości.

Osobiście byłem tam przed wakacjami stan nawierzchni lotniska nie jest moze idealny ale na dwa samochody jadące obok siebie znajdzie sie miejsce.

małe info na temat lotniska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lotnisko_Krajna
BORO
Posty: 666
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Wuwua

30 sie 2011, 10:20

No lotnisko jest, płytowe ale chyba tam teraz jedynie nielegal jak już tylko wypada z powodu tego:
http://www.youtube.com/watch?v=I_Ud7SNXPHo
Dlaczego MX-5? --> http://www.youtube.com/watch?v=m67ZMn0tzg8#t=5m28s
maniott
Posty: 85
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:13
Lokalizacja: Manasterzec - Lesko

30 sie 2011, 16:22

BORO pisze:No lotnisko jest, płytowe ale chyba tam teraz jedynie nielegal jak już tylko wypada z powodu tego:
http://www.youtube.com/watch?v=I_Ud7SNXPHo


no tak jak pisałem ludzie jeżdżą tamtędy z birczy do wojtkówki bodajże. Ale teren należy do nadleśnictwa Krosno od czasu do czasu prowadzone sa tam treningi wrc wiec jest jakas możliwość zorganizowania tam zlotu
Zablokowany