Alpejskie safari Maj 2023

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

24 mar 2023, 8:49

Hey,

Od dłuższego czasu w rozmowach, postach i innych okazjach przewija mi się temat wspólnego pojeżdżenia po Alpach. Mam tę przyjemność, że od dłuższego czasu mogę regularnie eksplorować Alpejskie przełęcze, głównie od Włoskich Dolomitów po duże przełęcze w Uri. Także postanowiłem dać szansę temu przedsięwzięciu i pomóc spotkać w tych pięknych okolicznościach przyrody.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie podejmuję się organizacji, żadnego zlotu, nikt nie będzie prowadzony za rękę ani nie dostanie na godzinę ciepłego obiadu. Natomiast chętnie pomogę w ustaleniu terminu, znalezieniu odpowiednich miejsc na nocleg, parkingów, tras i w miarę możliwości dotrzymam towarzystwa oraz pokażę trasy. Proszę to traktować jako wspólną pojeżdżawkę gdzie ostatecznie każdy jest odpowiedzialny za siebie.

Na ten moment wrzucam temat w celu rozeznania się ile osób jest faktycznie zdeterminowanych, aby przyjechać niezależnie od okoliczności. Wiem, że każdy by chciał, i jest wstępnie chętny, ale sorry, to nic nie wnosi do tematu. Aby cokolwiek zaczęło się dziać, potrzebne są konkrety :)

1. DATY,
13 - 17 Maja: Szwajcaria (tu pewnie trzeba by przelecieć autostradą prosto do CH aby ogarnąć jednodniową teleportację)
17 -21 Maja: Włochy / Dolomity (powrót do PL sobota-niedziela winklami, może nawet sam się szarpnę na Grossglockner)

2. KOSZTY,
- oczywiste koszty paliwa (proszę sobie pomnożyć 4000-5000km, aktualnie 1,79euro/1,75chf/litr 95), 40CHF winieta autostradowa
- noclegi w pensjonatach/hotelach we Włoszech to średnio 120-140 euro za dwójkę ze śniadaniem, obiadokolacja 15-30 euro osoba
- wynajęcie domku w Szwajcarii na przełęczy dla 10-12 osób to koszt ok 35-50chf za dzień za osobę (zależnie co i gdzie jest dostępne), do tego śniadanie we własnym zakresie + obiadokolacja, realny koszt przeżycia dnia to 75-100chf / osoba
- nienaganne przygotowanie auta pod każdym względem + max assistance (wierzcie mi, że nie chcecie sprawdzać kosztów holowania i serwisowania auta w CH)

Na razie nie chcę się podejmować szczegółowego planowania czegokolwiek nie wiedząc, czy ma to jakiś sens. Aby część Szwajcarska wypaliła musimy mieć min 10 osób na nocleg.

Warto też pamiętać, że przy takich wycieczkach często spędza się 8-10h za kierownicą, z przerwami oczywiście, często od rana do wieczora nie idzie trafić otwartej restauracji, wstaje się raczej o 7 rano niż o 9.

Także ilu chętnych na sali?
Załączniki
IMG_20220923_100638.jpg
IMG_20220923_100638.jpg (3.66 MiB) Przejrzano 2201 razy
Ostatnio zmieniony 24 mar 2023, 11:35 przez irekJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sandro
Donator
Donator
Posty: 128
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:54
Model: NC FL2
Lokalizacja: Rzeszów

24 mar 2023, 9:35

Chętny. Pasują mi obydwa terminy
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

24 mar 2023, 11:37

Jeszcze raz zerknąłem w kalendarz i wytypowałem optymalne daty. Głownie z myślą, aby skleić wyjazd w 5 dni urlopu.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

24 mar 2023, 21:21

Ja niestety odpadam w tych datach... i w tym roku. Dziś sprawdziłem ile zostanie mi urlopu przy tym co zaplanowałem z rodzinką i nie mam już więcej.
Bawcie się dobrze!
Awatar użytkownika
Marcin_L
Posty: 99
Rejestracja: 04 maja 2022, 15:29
Model: ND
Lokalizacja:

26 mar 2023, 18:46

Jadę później, a na tym etapie nie mogę potwierdzić konkretnych dni, odpadam.
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

29 mar 2023, 10:04

Jeśli o mnie chodzi to
13 - 17 Maja: Szwajcaria

Drugi termin jest w trakcie wolnego w podstawówkach z okazji egzaminów ósmoklasistów => wakacje rodzinne.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

29 mar 2023, 15:11

Dzięki za info, póki co zainteresowanie bardzo umiarkowane. Co za tym idzie, wizja budżetowego tripa po Szwajcarii też się oddala.
Ale poczekajmy jeszcze chwilę.
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

29 mar 2023, 18:01

Wydaje mi się Irek, że skutecznie wystraszyłeś ewentualnych chętnych :)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

29 mar 2023, 18:58

waran pisze:
29 mar 2023, 18:01
Wydaje mi się Irek, że skutecznie wystraszyłeś ewentualnych chętnych :)
No niestety :bang:

Akurat miałem okazję organizować oraz współorganizować bliższe i dalsze wyjazdy. Niestety nie jest tanio i taniej nie będzie choć zapewniam, że to najlepiej zainwestowane pieniądze. Ja od pierwszego takiego wyjazdu zakochałem się w Alpejskich przełęczach i co roku taki wyjazd powtarzałem... aż w końcu wyszło tak, że mam je za oknem :)
Druga sprawa to sama organizacja, wolę wprost napisać jak wyglądają realia. Żeby daleko nie szukać, wystarczy wspomnieć zloty w kotlinie. Co raz zaglądali naprawdę fajni ludzie, ale myśleli, że będą dwa dni kopać w opony i popijać browara. Jak się okazywało, że trzeba zrobić pełnym ogniem 400km po górach to był wielki problem :lol:

Niemniej nadal trzymam kciuki za powodzenie misji. Plan B to mniejsza grupa, ale wtedy koszty w CH zdecydowanie większe.
Awatar użytkownika
Sandro
Donator
Donator
Posty: 128
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:54
Model: NC FL2
Lokalizacja: Rzeszów

29 mar 2023, 20:31

Fajnie byłoby wiedzieć jak najszybciej co i jak, żeby był czas na uprzedzenie klientów w firmie. Wydaje mi się, że może to kwestia tego działu (ja tu w sumie bardzo rzadko zaglądam). Wiem, że nie jest to zlot ogólnopolski, ale widziałbym ten post w tamtym miejscu. Wypad do Rumunii też tam właśnie jest ;)
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

29 mar 2023, 22:06

No pamiętam KKD sprzed 4 lat, świetna impreza ale faktycznie sporo dynamicznego latania po górkach...
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

30 mar 2023, 12:27

@Sandro zgodnie z sugestią wątek ląduje w bardziej popularnym dziale :) Dziękuję @Fiveopac
Też chciałbym dopinać plany urlopowe, więc dajmy sobie czas do Świąt i wtedy ocenimy szanse na powodzenie tego wyjazdu.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5452
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

30 mar 2023, 13:37

irekJ pisze:
30 mar 2023, 12:27
@Sandro zgodnie z sugestią wątek ląduje w bardziej popularnym dziale :) Dziękuję @Fiveopac
Zawsze do usług :kciuk:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

04 kwie 2023, 19:18

Panowie, niestety po hurra optymizmie wyszło trochę jak zawsze. W proponowanym slocie czasowym chyba nie ma co liczyć na minimalną grupę, aby dopiąć Szwajcarię.
Także ja zarzucam bookowanie czegokolwiek. Niemniej gdyby ktoś chciał być w okolicy Dolomitów czy Szwajcarii to zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę tudzież można zawsze razem spontanicznie pośmigać po winklach :)
Ja na pewno będę orbitował gdzieś między Szwajcarią a Dolomitami :)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

04 kwie 2023, 19:54

irekJ pisze:
04 kwie 2023, 19:18
Panowie, niestety po hurra optymizmie wyszło trochę jak zawsze. W proponowanym slocie czasowym chyba nie ma co liczyć na minimalną grupę, aby dopiąć Szwajcarię.
Także ja zarzucam bookowanie czegokolwiek. Niemniej gdyby ktoś chciał być w okolicy Dolomitów czy Szwajcarii to zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę tudzież można zawsze razem spontanicznie pośmigać po winklach :)
Ja na pewno będę orbitował gdzieś między Szwajcarią a Dolomitami :)
Irku, żeby wyciągnąć Cię z poczucia beznadziei, bo się postarałeś, a odzew jak zwykle... - podam usprawiedliwienie własne - proponowany termin jak raz nakłada się na inny już zafixowany urlop, a także na okres egzaminów w szkołach podstawowych min. Czarnka, podczas których właściciele pociech młodszych muszą im zapewnić opiekę...
Ponadto, nie ma co ukrywać, jeszcze późnym latem zeszłego roku Polak nie odczuwał stresu związanego z kosztami wyjazdu zagranicznego. Jeszcze nawet w okolicach sylwestra umawiał się z przyjaciółmi na spotkanie na pograniczu włosko-słoweńskim. Ale tych kilka miesięcy zrobiło różnicę, coraz większej puli osób będzie trudniej. A szkoda odsuwać takie marzenia, bo na wiosnę czekamy już tak długo!
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Sandro
Donator
Donator
Posty: 128
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:54
Model: NC FL2
Lokalizacja: Rzeszów

05 kwie 2023, 11:39

Szkoda... chciałem w tym roku pojechać w Dolomity, czego jeszcze nie wykluczam. Będę wiedział do kogo się odezwać :)
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

05 kwie 2023, 17:31

Oczywiście rozumiem i zdaję sobie sprawę z trudności organizacji takiego wyjazdu. Sam przerabiałem wielokrotnie. Nawet jak ma się odblokowany budżet to zawsze coś stoi na drodze.
Z drugiej strony niezmiennie uważam, że taki wyjazd Miatą jest warty poświęcenia czasu, energii i pieniędzy. Ja nigdy nie żałowałem — nawet jak były chudsze lata.

Pozostaje trzymać kciuki za inny termin albo jakieś spontaniczne spotkanie. Jak coś wiecie, gdzie nas szukać :)
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2173
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

05 kwie 2023, 17:46

Mogę tylko potwierdzić, warto ograć wszystkie trudności, bo jest to warte nagrody :)

Do zobaczenia gdzieś na szlaku!

Obrazek
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

05 kwie 2023, 17:58

Jeżdżę regularnie do MUC. Pojadę kiedyś Miatą, przedłużę pobyt i podbiję do Was chłopaki 😉
ODPOWIEDZ