Zlot "Test & Training" Bednary 2009

zaległy zimowy

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

16 mar 2009, 23:47

Zlot "Test & Trening Bednary 2009"

Obiecane informacje.



Program podobny do niedoszłego zlotu zimowego, lekko rozbudowany z myślą o tych, którzy pokonają kawał drogi by dojechać na start. Nie będzie żadnego zwiedzania, tylko wspólne jeżdżenie, trochę konkurencji rozrywkowych i poważniejsze jeżdżenie.



Termin

4 kwietnia 2009r. (sobota).



Start 9.15

Zbiórka na stacji Shell- Swarzędz- Jasin o godz. 9.00. Tankowanie, WC, obok jest KFC, ale to wszystko proszę przed 9, bo każde 10 minut postoju tu, to strata 10 minut jazd na koniec na torze. Na starcie rozlepimy numerki startowe, rozdamy mapki, gadżety i rozliczymy finanse.



I etap.

Ruszamy razem w kolumnie w trasę. Po drodze w firmie Tip-Topol (największy w Polsce dostawca wyposażenia serwisów oponiarskich), której prezes był tak miły, że zgodził się udostępnić nam teren przy jednym z zakładów, zrobimy krótki postój i pojeździmy na czas pojazdami napędzanymi mięśniami. To będą dwie- trzy próby. Wracamy do samochodów i jedziemy dalej razem okrężną drogą do Dziekanowic. Tam zakończymy wspólną dojazdówkę (razem prawie 50 km).



II etap.

Każdy dostanie opis trasy (uproszczony itinerer strzałkowy) i co minutę ruszycie samodzielnie w dalszą drogę. Po drodze trzeba będzie odpowiedzieć na pytania, lub wykonać proste zadania, celem sprawdzenia czy każdy przejechał całą trasę. Trasa miejscami będzie wąska i kręta. Będziemy czasem mijać Miaty jadące z przeciwnej strony. Ten etap to ponad 35 km. Meta będzie na byłym lotnisku wojskowym w Bednarach, na którym mieści się od kilku lat tor treningowy "Test & Training Safety Centre" Sobiesława Zasady. W tą spółkę wszedł niedawno były kierowca F1 Alexander Wurz.

www.ttsc.pl



III etap.

Mamy zarezerwowany fragment toru w Bednarach, gdzie przeprowadzimy dwa przejazdy na czas na jakiejś ustawionej pokręconej trasie. Przedtem niespodzianka- wykupiłem (niestety tylko godzinę) jazdy po macie poślizgowej. Ta oferta TTSC jest dostępna tylko z instruktorem, który będzie czuwał byście się nie poobijali o siebie.

Wszystko będzie przebiegało w bezpiecznych warunkach, mimo, że poczujecie zapach spalonej gumy i okładzin hamulcowych.



Zakończenie.

Firma TTSC była tak miła, że udostępniła nam również salkę, gdzie będziemy mogli coś zjeść (cattering), ogłosić wyniki i zakończyć zlot (prawdopodobnie ok. godz.17.00).

Komu będzie mało może wrócić kiedyś na tor i wykupić sobie cały dzień doskonalenia jazdy pod okiem instruktora za nie takie straszne pieniądze.



Zapisy, opłaty.

Teraz przykre informacje. Ilość startujących 25 samochodów, koszt ok. 110 zł na załogę ( 85 zł bez pilota). I najgorsze, zostało jeszcze tylko kilka miejsc. Ponieważ jest możliwe, że będzie więcej chętnych niż miejsc przyjmę zasadę, że listę wstępną zatwierdzę dopiero po wpłacie zaliczki 85 zł.(ze względu na poniesione koszty zaliczka bezzwrotna- można ew, rozliczyć się ze wskazanym z listy rezerwowej). Jeśli ktoś nie wpłaci do końca tygodnia, w jego miejsce wejdzie następny z kolejki. Zgłoszenia (imię, nazwisko + ew. nick, miasto i ilość osób) można jeszcze składać na adres zlotmiat@onet.eu . To jedyny sposób przyjmowania zgłoszeń. Decyduje kolejność. Kto się załapie na listę wstępną dostanie numer rachunku do wpłaty zaliczki. Przepraszam za te zaliczki, ale zawsze zdarza się, że nie pojawiają się zgłoszone załogi. W przypadku większej ilości chętnych niż wolnych miejsc byłoby to nieprzyjemne dla mnie i dla tych, dla których zabrakło miejsc.



Jeśli będą chętni na noclegi, coś zaproponujemy- razem przyjemniej.


Zapraszam
Załączniki
logoT&Tsafety centre.jpg
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez piotr k., łącznie zmieniany 7 razy.
piotr k.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

17 mar 2009, 0:32

piotr k. pisze:... obok jest KFC...

Które podobnie jak większość restauracji tej sieci czynne jest od 9:00, zatem ew. głody należy zaspokoić u konkurencji... :mrgreen:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

17 mar 2009, 12:41

Wstępnie się zgłosiłem :razz: Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze :mrgreen: Kto jeszcze się wybiera :?: :razz:
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

17 mar 2009, 15:21

wiadomo jakie prognozy pogodowe? chetnie sie wybiore, ale jechac w deszczu prawie 500 km w jedna strone to mi sie nie usmiecha :neutral:
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

17 mar 2009, 17:00

Uaktualniona, powiększona lista startowa zlotu:

1. piotr k.+1 "piotr k." poznań.....nc blue
2. michał k. + 1 "misza"+ "juna" poznań.....na brg
3. wojtek k. +1 "wocio" poznań.....na red
4, karolina k. +1 "karolina" warszawa.....nb merlot
5. michał c. "majkel_c" warszawa.....nb black
6. maciej rz. p-ń/tarnów.....nb brg
7. wojtek p. +1 poznań.....nb red
8. leszek w. +1 "leszekMX5" leszno.....na red
9. konrad s. +1 leszno.....nb blue
10. sławek f. +1 leszno.....na red
11. peweł m. +1 "fiveopac" bydgoszcz..... na blue
12. darek s. +1 "Darek" poznań.....nc black
13. mikołaj k. +1 "Stig" poznań.....na red
14. tomek p. +1 katowice.....nb blue
15. tomek g. +1 "tomai" poznań.....na brg
16. michał r. +1 "Mayk" poznań.....nb black
17. ula k. poznań.....na red
18. marek ch. +1 "Agent" tarn.góry.....na black
19. jarek j. kalisz.....nb black
20. mietek i. +1 poznań.....na red
21. marcin k. +? "MK" otwock.....
22. daniel w. +1 "Prezes" gdańsk.....nb black
23. konrad p. +1 "demol" warszawa.....na DC black ;)
24. piotr m. "pmcomp" warszawa.....nb black cherry
25. janusz t. +1 "JTMX-5NBFL" p-ń/swarzędz.....nb blue *zmiana*
26. józef j. +1 "Yoozef" warszawa.....na brg
27. błażej s. "blaise" warszawa.....nb silver
28. marcin s. warszawa.....
29. karolina m. +1 "starymonar" poznań.....na red
30. przemysław s. "przemasi" reda.....na red

Lista jest już zamknięta. :!:
Załączniki
logoT&Tsafety centre.jpg
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2009, 16:54 przez demol, łącznie zmieniany 20 razy.
piotr k.
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

17 mar 2009, 21:11

kolego R.E.D., toż to 500km wyjdzie,ale we wie strony.
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

17 mar 2009, 21:15

piotr k., ja odpadam. Nie wyrwę się w piątek, a w sobote jechać w nocy/rano to bez sensu.
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

17 mar 2009, 22:14

Ja też niestety musiałem spasować. Termin nie trafił, gdyby tak tydzień później...

Dobrej zabawy życzę!
Zróbcie dużo fotek i filmów :mrgreen:
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

19 mar 2009, 6:33

Widzę, że spora ekipa szykuje się z Warszawy. Mam nadzieję, że jechać będziecie wspólnie i będą mógł się przyłączyć do kolumny :mrgreen: Dlatego prosiłbym może o zamieszczenie trasą jaką "Warszawka" bedzie się przemieszczać i przypuszczalne godziny startu :razz:
Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

19 mar 2009, 8:59

Sebi pisze:... jaką "Warszawka" bedzie się przemieszczać i przypuszczalne godziny startu


Ja tam bym się raczej martwił nie trasą ale tym czy narty i łyżwy ze sobą zabierać czy nie :twisted: :twisted: :twisted:

W Warszawce snieg własnie pada ... masakra.

Przecież jazda tam tam na zimówkach to jakaś porażka będzie :cry: . No cóż, w końcu to miał być zlot zimowy no nie :mrgreen: ?

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2009, 10:39

pmcomp pisze:Ja tam bym się raczej martwił nie trasą ale tym czy narty i łyżwy ze sobą zabierać czy nie

W Warszawce snieg własnie pada ... masakra.

Przecież jazda tam tam na zimówkach to jakaś porażka będzie . No cóż, w końcu to miał być zlot zimowy no nie ?



Trochę wiary w Panią Wiosnę :mrgreen:
Jestem aktualnie na slickowatych letniakach z zeszłego roku i trochę buksuje ale nic ponadto :mrgreen:
I na tor jadę na letnich - najwyżej będę mocniej dupką machać a co :cool:

Sebi pisze:Widzę, że spora ekipa szykuje się z Warszawy. Mam nadzieję, że jechać będziecie wspólnie i będą mógł się przyłączyć do kolumny Dlatego prosiłbym może o zamieszczenie trasą jaką "Warszawka" bedzie się przemieszczać i przypuszczalne godziny startu
Pozdrawiam


Warszawka jak się określi to da znać. Prace nad określeniem się jeszcze trwają. Ja osobiście wybieram się w okolice Poznania już w piątek. Poranne wstawanie to moja druga najmniej ulubiona czynność :mrgreen:
Dziś mamy spota więc pewnie temat zostanie poruszony :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

19 mar 2009, 12:06

Karolina, i inni "zamiejscowi"...

Skoro macie w planach poruszać temat piątkowego wyjazdu już dziś, informuję że wkrótce zamieszczę nieco informacji odnośnie zalecanej opcji noclegowej w Poznaniu. Temat został przeze mnie zbadany już po raz n-ty i z podobnymi wnioskami co zwykle :)

Orientacyjny koszt noclegu w dwójce powinien zamknąć się w kwocie ok. 200 PLN + śniadanie. Szczegóły podam w wolnej chwili, proszę więc o odrobinę cierpliwości, a później możecie sobie rezerwować i się organizować w kolumnę dojazdową :)

Również w przypadku, gdybyście dotarli tu zbyt wcześnie na spanie ;), zaproponujemy jakąś formę spędzenia wolnego czasu.

Wasz koordynator hotelowo-dojazdowy (hotel -> miejsce startu) ;)
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2009, 12:25

Kordynatorze bardzo dziękuję :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2009, 12:36

Misza pisze:Temat został przeze mnie zbadany już po raz n-ty i z podobnymi wnioskami co zwykle :)

Super :mrgreen:
Misza pisze:Również w przypadku, gdybyście dotarli tu zbyt wcześnie na spanie ;) , zaproponujemy jakąś formę spędzenia wolnego czasu.

Wspólne pucowanie mazd po trasie :mrgreen:

Pozdrawiam
Michał
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

19 mar 2009, 13:29

Heh myślałem, że rankiem cała ekipa mx-5 będzie pomykać :razz: Ale w takim wypadku też rozważę piątkowy wyjazd i lokowanie się na nocleg :mrgreen:
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

19 mar 2009, 13:35

Sebi pisze:Heh myślałem, że rankiem cała ekipa mx-5 będzie pomykać :razz: Ale w takim wypadku też rozważę piątkowy wyjazd i lokowanie się na nocleg :mrgreen:


Wiesz, te 130-140km z Koła/Kalisza autostradą albo 120km z Bydgoszczy czy 75km z Leszna itp. jest spokojnie do zrobienia rano i wieczorem można wracać... Natomiast jechanie skoro świt 300 lub więcej kilometrów po to, żeby tego samego dnia musieć pokonać tą samą odległość w drugą stronę... Ciut dużo. Nocleg sprawę przedraża, ale nie dziwię się, że Miatomaniacy z Warszawy, Śląska itp. mogą chcieć przyjechać w piątek. Choć oczywiście każdy może :)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 13:39 przez Misza, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

19 mar 2009, 13:39

Misza pisze:Wiesz, te 130km z Koła autostradą albo 120km z Bydgoszczy czy 75km z Leszna itp. jest spokojnie do zrobienia rano i wieczorem można wracać... Natomiast jechanie skoro świt 300 lub więcej kilometrów po to, żeby tego samego dnia musieć pokonać tą samą odległość w drugą stronę...



Wiem rozumie to i nie dziwie się, że wolą sobie jechać dzień wcześniej... Ja rozważam też propozycje hotelową tylko dlatego że będzie okazja spędzenia więcej czasu z częścią uczestników :mrgreen:
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

19 mar 2009, 13:46

Sebi pisze:... tylko dlatego że będzie okazja spędzenia więcej czasu z częścią uczestników


a może dokładniej nie tylko spędzenia :grin: :mrgreen: .

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2009, 14:19

Sebi pisze:Heh myślałem, że rankiem cała ekipa mx-5 będzie pomykać :razz:

Hehe... Żeby dotrzeć na 9 do Wrześni musielibyśmy koło 6 z Warszawy wyruszyć :shock:
Co prawda rok temu na zlot w TG tak pojechaliśmy ale nie wszyscy lubią takie wyzwania :mrgreen:

Pozdr
M
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

19 mar 2009, 14:33

majkel_c pisze:
Sebi pisze:Heh myślałem, że rankiem cała ekipa mx-5 będzie pomykać :razz:

Hehe... Żeby dotrzeć na 9 do Wrześni musielibyśmy koło 6 z Warszawy wyruszyć :shock:
Co prawda rok temu na zlot w TG tak pojechaliśmy ale nie wszyscy lubią takie wyzwania :mrgreen:

Pozdr
M


Do Wrześni? Do Swarzędza, czyli praktycznie do granicy Poznania! No a trasa Warszawa - Poznań to zwykle raczej więcej niż 3h ;)
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2009, 14:39

Misza pisze:Do Wrześni? Do Swarzędza, czyli praktycznie do granicy Poznania!

O... :oops: Skąd mi się ta Września ? Chyba nadmiar kofeiny :mrgreen:
Misza pisze:No a trasa Warszawa - Poznań to zwykle raczej więcej niż 3h ;)

No to deczko więcej :mrgreen: Tak czy inaczej strefa mroku, przynajmniej na moim budziku :mrgreen:

Pozdr
M
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

19 mar 2009, 14:47

Misza pisze:No a trasa Warszawa - Poznań to zwykle raczej więcej niż 3h ;)


Da radę w 3 godziny, da ale nie wanną bez dachu tylko jakimś szybkim cywilowozem :wink:


BTW nie wiem co nam Piotr K apropos noclegu wymyśli ale tam w Swarzędzu jest hotel Amarylis czy jakoś tak. Całkiem przyjemny, warunki bardzo, bardzo dobre i cena też kieszeni nie rozwala.

Moje typy są nastepujące:
- Amarylis ( http://www.hotel-amaryllis.com.pl/ ) - 290,- zł za dwójkę dla 2 os, ze sniadaniem, basen, sauna, parking strzeżony - żeby mi radia nie ukradli :mrgreen: .
- Pałacyk pod Lipami ( http://maborspj.pl/02/index2.php ) - 125-160,- zł za dwójkę dla 2 os, w skansenie pszczelarskim, ze śniadaniem
- Hotel Adler ( http://www.adler-hotel.pl/ ) - 120,- zł za os ze śniadaniem, parking strzeżony.

Misie najbardziej podoba ten pałacyk, ja lubię takie klimaty :mrgreen: .
W Amarylisie spałem kilka razy, jest OK. Pozostałych nie znam, wygrzebałem w necie ( hhttp://www.powiat.poznan.pl/download/noclegowa.pdf ).

Piotrze K ... co o tym sądzisz?

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

19 mar 2009, 15:17

pmcomp pisze:
Misza pisze:No a trasa Warszawa - Poznań to zwykle raczej więcej niż 3h ;)


Da radę w 3 godziny, da ale nie wanną bez dachu tylko jakimś szybkim cywilowozem :wink:


BTW nie wiem co nam Piotr K apropos noclegu wymyśli ale tam w Swarzędzu jest hotel Amarylis czy jakoś tak. Całkiem przyjemny, warunki bardzo, bardzo dobre i cena też kieszeni nie rozwala.

Moje typy są nastepujące:
- Amarylis ( http://www.hotel-amaryllis.com.pl/ ) - 290,- zł za dwójkę dla 2 os, ze sniadaniem, basen, sauna, parking strzeżony - żeby mi radia nie ukradli :mrgreen: .
- Pałacyk pod Lipami ( http://maborspj.pl/02/index2.php ) - 125-160,- zł za dwójkę dla 2 os, w skansenie pszczelarskim, ze śniadaniem
- Hotel Adler ( http://www.adler-hotel.pl/ ) - 120,- zł za os ze śniadaniem, parking strzeżony.

Misie najbardziej podoba ten pałacyk, ja lubię takie klimaty :mrgreen: .
W Amarylisie spałem kilka razy, jest OK. Pozostałych nie znam, wygrzebałem w necie ( hhttp://www.powiat.poznan.pl/download/noclegowa.pdf ).

Piotrze K ... co o tym sądzisz?

Pozdro


pmcomp, jeśli chodzi o hotel sprawą zajmuję się ja (Piotr K. Junior, że tak powiem ;) ), żeby trochę Tacie ulżyć w przygotowaniach.

Proszę o jeszcze trochę cierpliwości, wieczorem podam szczegóły, choć oczywiście jeśli chcecie mieć własną opcję, to nikt Wam nie zabroni :). Moja propozycja będzie blisko poznańskich atrakcji (centrum) i z sensowną możliwością zaparkowania Miatek (choć prawdopodobnie za jakąś opłatą).

PS. Te hoteliki są niezłe, ale wieczorem wkoło jest ciemno i głucho. Na samo przenocowanie OK, ale na ew. night-life nie za bardzo.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 15:22 przez Misza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

19 mar 2009, 15:21

A cholerka, sami koordynatorzy i miszcze ... a ja chciałem pomóc :mrgreen: :wink: .

Czekamy do wieczora.

He, he ... night life ... ciekawe kto rano następnego dnia zza kółka wypadnie (albo nie wstanie z łóżka :mrgreen: ).
Znaczy będziemy balować ??? Wchodzę w temata (sam jadę, +1 brak :wink: ) :grin: .

Pozdro
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 15:26 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

19 mar 2009, 15:25

Karolina pisze:Trochę wiary w Panią Wiosnę :mrgreen:


A kto to taki ???
Śpi larwa i nic nie robi :twisted: , zamiast ... też zieloną dupcią poruszać :mrgreen: i tą białą precz wygonić.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

19 mar 2009, 16:48

kolego R.E.D., toż to 500km wyjdzie,ale we wie strony.

to moze od ciebie i inna trasa - bylem juz raz w poznaniu i razem z trasa zorganizowana przez piotra mialem ponad 1000 km :twisted:
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

19 mar 2009, 22:41

A zatem, dla wszystkich dojeżdżających w piątek - TADAAAAM!

Zadanie, jakie sobie postawiliśmy, to zaproponowanie Wam wszystkim jednej opcji, która uważamy jest sensowna z paru powodów - pod względem ceny, sprawdzonego komfortu, parkowania i lokalizacji - abyście mogli zorganizować się wszyscy, dojechać razem, odstawić samochody i żeby w miarę chęci (które zwykle są, choć oczywiście nie wiem, o której uda Wam się dotrzeć) można było łatwo i przyjemnie spędzić jakiś wieczór "w kupie" i w ciekawym otoczeniu. Nie będziemy pośredniczyć w rezerwacji, robić zbiórki pieniędzy, przyjmować zapisów - ale sugerujemy naszym zdaniem najlepszą opcję i chętnie pomożemy Wam wybrać, dojechać i się spotkać wieczorem w jakimś fajnym miejscu.

Z tego też względu (i z racji tego, że Swarzędz bezpośrednio graniczy z Poznaniem), szukaliśmy dla Was opcji w centrum Poznania. Opcja taka jest, i to całkiem sensowna, w hotelu Ibis. Standard niby tylko 2-gwiazdkowy, ale z doświadczenia w róznych miastach wiemy, że jest to całkiem sensowna sieć hotelików do krótkiego pobytu. Poznański Ibis ma zaletę taką, że mieści się praktycznie w centrum miasta, jedynie ok. 10-15 minut pieszo od Starego Rynku (lub 2 przystanki nową linią tramwajową, przystanek 50m od hotelu), a jednocześnie jest jakby na uboczu, w miejscu nie bardzo głośnym, stosunkowo zadbanym i w pobliżu ścieżek spacerowych nad Wartą. Ma własną halę garażową, w pobliżu też jest jakiś "podwórkowy" parking strzeżony.

Byłem tam dzisiaj nieco sprawdzić, i dowiedziałem się rzeczy takowych:
- cena pokoju 2-osobowego (niezależnie od liczby "spaczy") w weekendy wynosi jedynie 185 PLN i taka też będzie w piątek 3.04 (w sobotę, gdyby ktoś bardzo chciał zostać w Poznaniu cały weekend - też :) ). Jest to cena BEZ ŚNIADANIA.
- śniadanie kosztuje 29 PLN od osoby. Dużo/niedużo? W razie czego jakiś sklep spożywczy też się pewnie w pobliżu znajdzie (choć w tej chwili nie kojarzę) ;)
- nocleg Miatek w zamykanym (acz niestrzeżonym oficjalnie) garażu kosztuje 30 PLN za dobę. Miejsca w hali się nie rezerwuje, ale podobno nikłe ryzyko, żeby dla kogokolwiek zabrakło. W pobliżu, jak pisałem wyżej, widziałem na wąskiej działce jakiś mały parking strzeżony - choć podejrzewam, że cena dużo niższa nie będzie (pewnie z 15-20 PLN lekko).

Większość pokoi jest typu double (czyli łoża "małżeńskie", jak się na to w Polsce zwykło mówić :) ), ale hotel dysponuje kilkoma pokojami typu twin (2 pojedyncze łózka), więc gdyby jakieś 2 pojedyncze osoby chciały się zrzucić do jednego pokoju, to wyjdzie taniej :)

Rozmawiałem z panem w recepcji i gdyby udało się Wam wszystkim jakoś zgrać, to jesteśmy w stanie uzyskać jakiś mały rabat. Nie wiem, na ile będzie się dało wszystkich zmobilizować do tego - zostawiamy temat Wam (choć oczywiście służę namiarem itp.).

Gdybyście zdecydowali się na tą opcję:
- do hotelu jest dość łatwo dotrzeć ze wszystkich przewidywanych kierunków (Warszawa - autostrada A-2; Śląsk - DK/S-11; Gdańsk/Bydgoszcz - DK-5). Szczegóły podam jeśli się zdecydujecie.
- wieczorem można śmiało ruszyć "na miasto", pieszo lub przy użyciu jakiejś komunikacji publicznej - Stary Rynek i okolice stoją otworem. Oczywiście rano trzeba wstać i nadawać się do jazdy, ale na pewno miło będzie się wszystkim chętnym spotkać, pogadać i np. spróbować świetnego piwa ważonego w Brovarii :) Prosto z hotelu macie "przewodników" w postaci kogoś z nas.
- w sobotę rano przyjeżdżam po Was (z Juną) przed hotel i jedziemy wspólnie na miejsce zbiórki w Swarzędzu. Żeby nie było nudno, wymyśliłem nawet trochę ciekawszą niż standardowo trasę - tylko trochę dłuższa, a przejedziemy obok katedry, a następnie wzdłuż Jeziora Maltańskiego i przez zielone okolice za Nowym ZOO.

Poniżej wrzucam parę fotek, żeby ukazać hotel, okolice i dojazd poranny.

Hotel i najbliższe otoczenie:
[URL=http://img26.imageshack.us/my.php?image=ibis.jpg]Obrazek[/URL]

Hotel i "dalsze" otoczenie - niedaleko Stary Rynek (wieczorem w piątek powinien kwitnąć życiem :) ), również Stary Browar (choć wieczorem się zamyka) itp. okoliczne atrakcje.
[URL=http://img4.imageshack.us/my.php?image=ibisplan.jpg]Obrazek[/URL]

A to wspomniana proponowana dojazdówka poranna. Na zdjęciu z Malty jest spuszczona woda, ale w kwietniu już powinna być ;) Trasa to góra kilkanaście kilometrów, w ruchu co prawda miejskim, ale w sobotę rano nie powinno być to wielkim problemem dla kilku Miatek :)
[URL=http://img27.imageshack.us/my.php?image=dojazdowka.jpg]Obrazek[/URL]

To opcja proponowana przez nas.
Więcej info np. tu: http://www.hotele.pl/poznan/ibis-poznan-centrum/
(gdyby chcieć rezerwować większą grupą, to lepiej kontaktować się bezpośrednio z hotelem - namiar podam jeśli będzie potrzebny).

Ale oczywiście nie ograniczamy Was :) Propozycje zapostowane przez pmcompa też mogą być ciekawe, zwłaszcza jeśli ktoś przyjedzie bardzo późno i/lub nie będzie miał siły/ochoty udzielać się towarzysko/szlajać po mieście. Skupiłem się na hotelu Amaryllis, bo jest najlepszy i mieści się tuż przy naszym punkcie zbiórkowym, max. kilkaset metrów od niego - jest po drugiej strony dwujezdniowej drogi (DK-92), ale można z niego łatwo dojechać na naszą stację (jest lewoskręt).

Hotel ma faktycznie bardzo dobry standard i niezłą cenę. Dzwoniłem tam 2 godziny temu i nie ma problemu, żeby zmieścili się tam nawet wszyscy z Was. Cena - potwierdzam to, co pisał pmcomp i co podaje strona - 190 PLN za 1-kę i 290 PLN za dwójkę - już ze śniadaniem oraz bez dodatkowej opłaty za parking (zamknięty i monitorowany). Hotel 4-gwiazdkowy, basen, sauna itp. Poniżej parę obrazków - pokazujących lokalizację naszego punktu zbiórki oraz tego hotelu.

Stacja Shella (obok sporego centrum handlowego "ETC") oraz hotel Amaryllis na wlocie od strony Wrześni.
[URL=http://img21.imageshack.us/my.php?image=shellamaryllis.jpg]Obrazek[/URL]

Hotelik
[URL=http://img4.imageshack.us/my.php?image=amaryllis.jpg]Obrazek[/URL]

Info: http://www.hotel-amaryllis.com.pl/

Mam nadzieję, że lekturka zaostrzyła Wam trochę apetyty zlotowe - mi zdecydowanie tak (pozostaje odliczać dni).

Decyzję pozostawiamy oczywiście Wam, natomiast chętnie służymy dalszymi radami, namiarami jak i oczywiście jakimś powitaniem :)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

20 mar 2009, 9:14

Witam,

będąc słuzbowo częstym gościem w Poznaniu nocuję właśnie w Ibisie. Pokoje są ok, garaż zamykany, nagorszy ten problem z podwójnymi łóżkami :mrgreen: , śniadania okropne jak to we francuskich sieciach. Jedyna zaleta: wszędzie bliziutko ... na rynek i do Starego Browaru.

Moim zdaniem Hotel Amarylis w Swarzędzu lepszy: lepszy standard, lepsze pokoje, lepsze śniadanie no i bliziutko do startu zlociku. A zimnego browara w bardze też leją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Może nich każdy kto kce jechać w piątek i zanocować niech się wypowie, który hotel mu lepiej pasuje i wtedy będzie można podjąć jakąś wiażącą decyzję?

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

20 mar 2009, 9:18

pmcomp pisze:Witam,

będąc słuzbowo częstym gościem w Poznaniu nocuję właśnie w Ibisie. Pokoje są ok, garaż zamykany, nagorszy ten problem z podwójnymi łóżkami :mrgreen: , śniadania okropne jak to we francuskich sieciach. Jedyna zaleta: wszędzie bliziutko ... na rynek i do Starego Browaru.

Moim zdaniem Hotel Amarylis w Swarzędzu lepszy: lepszy standard, lepsze pokoje, lepsze śniadanie no i bliziutko do startu zlociku. A zimnego browara w bardze też leją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Może nich każdy kto kce jechać w piątek i zanocować niech się wypowie, który hotel mu lepiej pasuje i wtedy będzie można podjąć jakąś wiażącą decyzję?

Pozdro


Podejmujcie jaką chcecie - wady i zalety obu wymieniłem. Jedno ale - ze Swarzędza na pewno nikogo wieczorem nigdzie nie "poprowadzimy". Kwestia, czy ktoś woli po prostu tylko się przespać w trochę lepszych warunkach (i np. popływać w basenie), czy też móc wyjść wieczorem towarzysko do miasta. Może dla niektórych to będzie jakaś ciekawa okazja zobaczenia czegoś nowego (nie każdy jeździ po Polsce często).
No ale wszystko jest wyżej napisane - you decide :)
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

20 mar 2009, 10:30

Grupa warsiawska składająca się ze Majkela, Marcina (MK) prawdopodobnie z Iwoną oraz Agi i mnie spi w Ibisie.

Wyżej wymieniona grupa udaje się z Wawki do Poznania w piątek w ciągu dnia. Godzina nie została jeszcze ustalona na sztywno ale myslimy o jakimś wczesnym popołudniu to jest 12 - 13ta. Chcemy sobie potrasować na lajciku, pożreć po drodze obiadek, jakiś park czy pałac obejrzeć a potem pójść na kolację i piwko z ekipą poznańską :mrgreen:

Jaką trasą będziemy jechać jeszcze nie wiemy ale jak będziemy wiedzieć to powiemy :mrgreen:

Niach niach niach :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
Zablokowany