JEDZIEMY NA RAB:)))

żaden zlot, taki sponton

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

05 kwie 2009, 10:49

AdamR pisze:Zapraszam na spanie do siebie w Gliwicach, zmieścimy się bez problemu a rano do Katowic mamy 30 km

Dziękuję bardzo za chęć pomocy. :grin: Dokładnie to samo zaproponował mi już AGENt, zatem jeśli tylko nasze uczestnictwo dojdzie do skutku, z pewnością skorzystamy z którejś z Waszych ofert. :mrgreen:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

16 kwie 2009, 12:54

Witam, niestety z powodów zdrowotnych jestem zmuszony odwołać swój udział w wyjeździe na wyspę Rab, tudzież przełożyć na termin sierpniowy. Zainteresowanych przepraszam za zmiany.
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

16 kwie 2009, 19:46

hmmmm sierpien? zaczyna mi sie podobac;)
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

16 kwie 2009, 20:19

Ja również uważam że sierpień będzie zdecydowanie lepszym okresem na tego typu event. :mrgreen: Jeśli mogę coś zasugerować, to proponuję końcówkę sierpnia, lub nawet przełom sierpnia/września. Z własnego doświadczenia wiem, że pogoda w HR jest w tym okresie wciąż wyśmienita, a przed ostatnim tygodniem sierpnia niemalże cała zalegająca chorwackie plaże chmara Polaków/Niemców/Austriaków zabiera rozwrzeszczane bachory i wraca do domów... :mrgreen:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Wujo
Posty: 254
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

16 kwie 2009, 20:21

to w takim razie kto jest chętny na wyjazd majówkowy na Rab oprócz mnie? bo samemu to tak średnio trochę...
ale chłopaki odwaliliście no :(
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2009, 13:46 przez Wujo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

16 kwie 2009, 20:29

Wujo pisze:odje....... no :(

To forum publiczne - proponuję Ci samemu się wymoderować, zanim Five tu wpadnie... :roll:

U mnie również ostateczną decyzję podjęły kwestie "losowe". :roll:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Wujo
Posty: 254
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

27 kwie 2009, 20:50

panie i panowie - kto z was w końcu jedzie? ja jadę na 100% nawet jak nikt z was nie pojedzie, no ale byłoby raźniej...
Wujo
Posty: 254
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

05 maja 2009, 19:21

wróciłem z Rab'u :lol:

pierwsze co, to chciałem podziękować AGENt'owi za wskazówki i rady, jakie mi udzielił kilka dni przed wyjazdem (udało mi się ominąć Słoweńskie autostrady w drodze na Rab... niestety w drodze powrotnej nie pamiętałem gdzie trzeba zjechać i tak musiałem wykupić winiete :/)

Chętnych na wyjazd było parę osób, ale widzę, że jeżeli nie zrobi się wcześniejszej składki na cokolwiek, to nikt nie poczuwa się do tego, żeby słowa zmienić w czyn... Nie mniej jednak nie ma tego złogo, co by na dobre nie wyszło - samotny trip miał tą zaletę, że mogłem sobie robić postoje gdzie chciałem i jechać jak chciałem i realnie patrząc nie wydaje mi się że da rade pojechać w taką długą trasę w parę aut, chociażby ze względu na fakt, że każdy inaczej się męczy i jeden może czuć senność nawet co 4 godziny, a kto inny potrafi przelecieć cały dystans zatrzymując się tylko na niezbędne tankowanie... no ale do rzeczy

Panie i Panowie - jeżeli macie w planach wyjechać na Rab w sierpniu to nie wahajcie się ani chwili! Mnie z Łodzi wyszło około 1240 kilometrów nudnej drogi, ale na końcu czeka na was niesamowita nagroda. Ostatni 50/60 kilometrów, praktycznie zaraz po tym jak zjeżdża się z autostrady, zaczynają się zakręty, ale nie są to bylejakie zakręty, a cieszące mordę od ucha do ucha przecudne, dynamiczne, zjazdowe i podjazdowe ZAKRĘTY. Moja pilotka nie chciała już mnie słuchać jak co chwilę zachwycałem się niesamowitą drogą. Ciężko jest to opisać słowami, ale uwierzcie mi, że przez cały ten 50/60 kilometrowy dystans banan nie schodził z mojej twarzy :lol:

A teraz o samym Rab. Miasteczko całkiem przyjemne, ale widać było że sezon jeszcze się tam nie zaczął. Momentami wydawało się nam, że jest to jakieś miasto duchów, bo ludzi/turystów było jak na lekarstwo. Pewnie w sezonie miasteczko tętni życiem, no ale w majówkę było aż za spokojnie.

Znajomość niemieckiego niezbędna. Podczas poszukiwania kwater tylko raz trafiłem na osobę posługującą się językiem angielskim, a tak to tylko niemiecki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy będzie się wam chciało w sierpniu robić taką podróż jak zrobiliśmy my, ale nasza droga powrotna prowadziła najpierw do Rust. Jest to małe miasteczko w Niemczech, blisko granicy Francuskiej i niedaleko granicy Szwajcarskiej - z Rab do Rust wyszło mi 1560 kilometrów uwzględniając fakt, że pokręciliśmy sie jeszcze trochę po Monachium. A co jest w Rust? a jest tam Europa-park, czyli największy w Niemczech park rozrywki. Wstęp kosztuje 34 euro, ale później jeździcie na wszystkim ile tylko chcecie. Top 3 rollercosterów to: silver star, blue fire i euro mir (zainteresowani znajdą filmiki przejazdowe na youtubie). Zabawa niesamowita!! Filmy nie oddają nawet w ułamku tego, jakie hektolitry adrenaliny wyzwalają się w organiźmie w przeciągu sekundy. Z resztą, ktoś, kto miał okazje przejechać się kiedyś prawdziwym rollercosterem, dobrze wie, o czym mówię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując - majówka pół zaplanowana, pół na spontanie. Wydatki dużo większe niż się spodziewałem, ale koniec końców bardzo bardzo pozytywny wypad. W ciągu 4 dni przejechałem 3800 kilometrów, mówiąc delikatnie pośladków od nieustannego siedzenia nie czuję. Madzia sprawowała się na medal. Po raz pierwszy pocisnąłem ją do oporu - V max 215km/h według wskazań prędkościomierza, 205km/h według wskazań GPSu.

Wszystkim tym, którzy nie są jeszcze pewni czy jechać w sierpniu, mówię - JECHAĆ, bierzcie jakieś wolne w pracy, pakujcie mandżur i cieszcie się zakrętami. Wrażenia nie do opisania!
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

05 maja 2009, 19:40

Widoki na fotach git :wink: Gratuluję konsekwencji w realizacji zamierzeń :wink: Taka trasa w 4 dni to bardzo solidny wypad :wink:

Pozdrawiam
Michał
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

05 maja 2009, 19:42

Cieszę się że mogłem pomóc, polecam się na przyszłość:)
Juna
Posty: 113
Rejestracja: 07 mar 2009, 12:13
Lokalizacja: POZnan*

05 maja 2009, 19:48

Czytając to mi się banan i bez zakrętów aktywował :) Weekend jak się patrzy, foty super, będzie więcej w jakimś zewnętrznym albumie? :)
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

05 maja 2009, 19:49

Taaaak, chorwackie zakręty wyMIATAją :D

Nigdy nie miałem okazji Miatą, ale trzeba będzie to kiedyś zrobić :)

Piękna wycieczka, ale dystanse faktycznie nie do zrobienia większą grupą w tak krótkim czasie. Za to masz miłe wspomnienia i to najważniejsze :)
czarnaamba
Posty: 113
Rejestracja: 09 sie 2009, 9:59
Lokalizacja: Pruszków

06 maja 2009, 18:14

To utwierdza mnie w przekonaniu, że jak się umie liczyć to trzeba liczyć na siebie.

A dla Ciebie szacunek, że się wybrałeś sam! Gratuluje wycieczki! Zakręty chorwackie są najlepsze na świecie :mrgreen:
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

06 maja 2009, 22:06

lasiek pisze:Zakręty chorwackie są najlepsze na świecie :mrgreen:

Podobno nie są :wink:
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

06 maja 2009, 22:14

Wujo pisze:Chętnych na wyjazd było parę osób, ale widzę, że jeżeli nie zrobi się wcześniejszej składki na cokolwiek, to nikt nie poczuwa się do tego, żeby słowa zmienić w czyn...


lasiek pisze:To utwierdza mnie w przekonaniu, że jak się umie liczyć to trzeba liczyć na siebie


Koledzy, podarujcie sobie proszę tego typu komentarze, bo w stosunku do przynajmniej części osób deklarujących wcześniej acces są one trochę krzywdzące. :roll:
Wujo, przepraszam Cię za powyższą sytuację. Mam szczerą nadzieję że jeszcze kiedyś spotkamy się na jakimś zlocie i że uda mi się zatrzeć to pierwsze "złe wrażenie".


Co do samego wyjazdu:
Trasa genialna! Trzeba być solidnie zakręconym by w ciągu tak krótkiego czasu zaliczyć Chorwację i park rozrywki w Niemczech. :mrgreen: Pełen szacun. :mrgreen:
A pobytu w Rabie w okresie przedsezonowym zazdroszczę - uwierz, spacerując tam wśród tłumów najczęściej nachodzącą Cię myślą jest coś w stylu: "jak tu musi być fajnie gdy jest pusto..." :wink:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

06 maja 2009, 22:20

przemasi pisze:
lasiek pisze:Zakręty chorwackie są najlepsze na świecie :mrgreen:

Podobno nie są :wink:

[URL=http://www.youtube.com/watch?v=MpoTwHodH8Y&feature=PlayList&p=EB1C30DEEBFF6C9D&index=3]Podobno...[/URL] :mrgreen:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

06 maja 2009, 22:22

aha, tak właśnie :wink:
Wujo
Posty: 254
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

07 maja 2009, 9:17

Chciałbym podziękować za pozytywne komentarze ;]
Wróciłem do szarej rzeczywistości, czyli do pracy i z kim się jeszcze nie widziałem to opowiadam od początku całą majówkę, ze szczególnym podkreśleniem chorwackich zakrętów i za każdym razem morda uśmiecha mi się od ucha do ucha i aż cały się telepie z ekscytacji :lol:

Junior i inni nie czujcie się urażeni ;] no offence chłopaki, tak się tylko zgrywam :)

A co do tych zakrętów chorwackich i tych z Top Gear - mieliśmy mieć kamerę, no ale jakoś tak wyszło że niestety nie mieliśmy, ale gdybym miał to wrzuciłbym cały przejazd na youtuba i sami zobaczylibyście, że trasa była smakowita jak dobrze przegryziony bigos :razz:

"jak tu musi być fajnie gdy jest pusto..." ;] a my spacerując przez miasto w strojach plażowych z browarkiem w ręku gdybaliśmy sobie jak tu musi być jak są jacyś turyści ;]

a tak swoją drogą, to możnaby się wybrać w trasę z Top Gear :twisted:
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

07 maja 2009, 11:20

Wujo pisze:Chciałbym podziękować za pozytywne komentarze ;]
Wróciłem do szarej rzeczywistości, czyli do pracy i z kim się jeszcze nie widziałem to opowiadam od początku całą majówkę, ze szczególnym podkreśleniem chorwackich zakrętów i za każdym razem morda uśmiecha mi się od ucha do ucha i aż cały się telepie z ekscytacji :lol:

Też to miałem po weekendzie i to bez chorwackich zakrętów, więc tym bardziej rozumiem :)
a tak swoją drogą, to możnaby się wybrać w trasę z Top Gear :twisted:

Pod koniec czerwca będzie relacja :)

Zresztą już kilkoro starych klubowiczów to zrobiło bodaj 3 lata temu... :)
Zablokowany