Żółte NA/NB vs oklejenie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

nvtech
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:54
Model: NB FL
Wersja: żółtek
Lokalizacja: Łódź

08 cze 2022, 12:02

Cześć,

to moja pierwsza wiadomość na forum i raczej nie ostatnia. :ryjezesmiechu:

Prawko zdane, czas na wejście w świat MX-5. :D
Mega podobają mi się NA/NB w żółtym kolorze, można śmiało rzec że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Niestety nie widzę za wiele ofert na te bóstwa. To będzie moje pierwsze auto i oglądam rynek od niedawna. Czy na ten kolor jest większy popyt/będzie problem z zakupem? Czy drążyć temat i nastawiać się na miesiące szukania?

Jedyne oferty w Polsce - jeden handlarz nie odpisuje, drugie auto jest w opłakanym stanie (i nawet ja to widzę jako laik :P), trzecie zarezerwowane (jeśli to ktoś z tego forum to pozdrawiam i gratuluję wyprzedzenia! :D).

Mogę też przywieźć jedną sztukę NB 2002 z Holandii, ale wygląda na to, że nie jest w najlepszym stanie (choć nie znam się, może przy tak starym aucie to stan bardzo dobry) i kwota (z 35k na sam zakup + formalności ze ściągnięciem) też taka, że... Biorąc pod uwagę że będzie sporo do roboty to może lepiej już kupić polską sztukę za 15-20k i wydać te 8 kafli na oklejenie... :mrgreen:

Jakie są wasze doświadczenia? Wszelkie rady dla Świeżaka miło widziane :P
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

08 cze 2022, 18:46

Trening czyni mistrza! Obejrzyj jakieś sztuki blisko domu, w nie podobającym się kolorze. Będziesz wiedział z czy się mierzyć i czego powinieneś szukać.
A potem zdecydujesz, czy auto jest na tyle dobre, by inwestować w oklejanie, czy np. wolisz kupić coś tańszego, do blacharki i wtedy przemalować.
A tak w ogóle, to jest wóz do jeżdżenia, ie do oglądania :D kolor nieistotny...
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

08 cze 2022, 19:05

Jestem z Łodzi ,jak chcesz pogadać i pomacać mx-5 zapraszam- coś na sprzedaż też się znajdzie w Twoim budżecie. Żółtych generalnue w Europie było niewiele niestety- jest kilka sztuk w Niemczech obecnie ale cena ok. 5k eur
Awatar użytkownika
czarobest
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2022, 17:34
Model: NB FL
Wersja: Icon 1.8
Lokalizacja: Łódź

08 cze 2022, 19:12

Również mogę pokazać i dać przymierzyć NB FL, ale pewnie @Lucas Z będzie lepszym wyborem, bo więcej będzie w stanie pogadać i pomóc, ze względu na to, że to też mój pierwszy samochód i mam ją nieco ponad tydzień :P.

I doskonale rozumiem podejście, też sobie z góry zalożyłem, że poszukuję ciekawego koloru i stawiałem żółte na pierwszym miejscu - ale one są strasznie rzadkie. Jednak jak zobaczyłem moją, to zakochałem się i musiałem kupić ze względu na ten kolor, który teraz robi mi nawet bardziej, ale to wiadomo czemu ;). Niby kolor nie jeździ, ale dla mnie jest dosyć ważny cały wygląd samochodu, a to że nie mogę się napatrzeć i spoglądam z okna co chwila, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dobre auto wybrałem (że ogólnie Miatę).
Moja Miatka na forum oraz Instagram
I mój blog motoryzacyjno/miatowo/modelarski - revvedup.pl
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

09 cze 2022, 9:40

Znajdź auto w dobrym stanie blachy (to będzie trudne niezaleznie od koloru) i oklejaj - mówię z doświadczenia :D
Życie jest za krótkie żeby - mając możliwości - nie robić auta 100% pod siebie
nvtech
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:54
Model: NB FL
Wersja: żółtek
Lokalizacja: Łódź

21 cze 2022, 18:00

Dzięki wielkie wszystkim! Autko kupione, udało się zdobyć od razu w żółtym kolorze! Nie mogę się doczekać, aby przejechać się w końcu własnym egzemplarzem - jednak zdecydowaliśmy się na sprowadzenie, więc potrzebuję jeszcze trochę cierpliwości. :D
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

21 cze 2022, 19:05

Gratuluję! Koniecznie pokaż co masz, nawet zdjęcia z ogłoszenia ciekawią, bo kolor fenomenalny sobie wybrałeś.
nvtech
Posty: 4
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:54
Model: NB FL
Wersja: żółtek
Lokalizacja: Łódź

01 sie 2022, 10:07

Sneak peak :ryjezesmiechu: dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc, zabawka stoi w garażu :D
Załączniki
bestia.jpg
bestia.jpg (4.17 MiB) Przejrzano 420 razy
ODPOWIEDZ