Opinia o kubłach Mirco MX5

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

16 lip 2021, 7:00

Dzień dobry.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z fotelami Mirco MX5? Nadają się do czegoś?

Interesuje mnie wyłącznie kwestia zwiększenia miejsca w środku dla kierowcy (siedzenie niżej i oparcie bliżej tylnej płyty) i codzienna jazda, nie latanie po torze. Nadają się do daily drivera? Czy się totalnie mylę i po zamontowaniu nie będzie więcej miejsca?

Niestety nie mam jak tego sprawdzić w praktyce :( , więc poszukuję opinii.

Chodzi mi dokładnie o takie coś: http://mirco.pl/produkt/fotel-mirco-mx5-2/

Dzięki z góry za pomoc!
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

16 lip 2021, 8:07

Mnóstwo ludzi je ma, w tym ja.
Dużo zależy jak używasz auta, generalnie kubełek do zwykłego daily to moim zdaniem nie jest najbardziej trafiony wybór, bo jednak komfort jest nieco niższy. Zwłaszcza w trasie, aczkolwiek da się z tym żyć.
Znajdź kogoś w okolicy, przymierz się i zobaczysz.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

16 lip 2021, 8:57

Nie napisałeś do jakiego auta. Ja mam micro mx5 poszerzony do 40 cm. Jak masz grubą dupe (jak ja) to na daily jest bardzo tak sobie. W nb zyskasz odrobinę miejsca nad głową (u mnie było jakieś1.5cm) Jeżeli jeździsz tym autem codziennie to ja bym raczej szukał usportowionych foteli z regulacją ( corbeu robi bardzo ładne)
ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

16 lip 2021, 10:29

Jasne, zapomniałem o modelu, przepraszam i nie bijcie :) Chodzi o NB (nie-FL).

Fotel kierowcy już jest po zabiegu wycięcia gąbki (siedzisko i oparcie) przez poprzedniego właściciela, ale w porównaniu ze standardowym to różnica jest dla mnie pomijalna. Szukam więc innych opcji. A może ktoś próbował wymłotkować tę płytę za fotelami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) tak, żeby dało się nieco bardziej oparcie pochylić?

@mutra Zaproponowane przez Ciebie fotele za chwilę wrzucę do Google'a i się przyjrzę.

Dzięki wielkie za rady i opinie!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

16 lip 2021, 13:52

ble1934 pisze:
16 lip 2021, 10:29
Jasne, zapomniałem o modelu, przepraszam i nie bijcie :) Chodzi o NB (nie-FL).

Fotel kierowcy już jest po zabiegu wycięcia gąbki (siedzisko i oparcie) przez poprzedniego właściciela, ale w porównaniu ze standardowym to różnica jest dla mnie pomijalna. Szukam więc innych opcji. A może ktoś próbował wymłotkować tę płytę za fotelami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) tak, żeby dało się nieco bardziej oparcie pochylić?

@mutra Zaproponowane przez Ciebie fotele za chwilę wrzucę do Google'a i się przyjrzę.

Dzięki wielkie za rady i opinie!
Płytki nie wymontujesz, ściana za fotelami jest częścią karoserii
ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

16 lip 2021, 14:29

mutra pisze:
16 lip 2021, 13:52
Płytki nie wymontujesz, ściana za fotelami jest częścią karoserii
Myślałem bardziej o odkształceniu jej - wgięciu do środka. Ale zgaduję, że się nie da, więc nie było tematu.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

16 lip 2021, 16:25

ble1934 pisze:
16 lip 2021, 14:29
mutra pisze:
16 lip 2021, 13:52
Płytki nie wymontujesz, ściana za fotelami jest częścią karoserii
Myślałem bardziej o odkształceniu jej - wgięciu do środka. Ale zgaduję, że się nie da, więc nie było tematu.
Możesz próbować ale IMO gra niewarta świeczki. Poza tym musiał byś jeszcze zwiększyć zakres regulacji na szynach żeby wykorzystać taką modyfikację.

Z czym masz teraz problem? Za mało miejsca nad głową? Za długie nogi?
ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

16 lip 2021, 17:53

mutra pisze:
16 lip 2021, 16:25
Z czym masz teraz problem? Za mało miejsca nad głową? Za długie nogi?
Jedno i drugie. To nie tak, że narzekam, bo wiedziałem w co się pcham, ale szukam sposobów na zwiększenie miejsca. Patenty popularne mam ogarnięte już (naba, boczek, daszek przeciwsłoneczny, gąbka w fotelu itp.). Pech polega na tym, że nie dość, żem duży, to jeszcze trochę gruby :)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

16 lip 2021, 17:59

ble1934 pisze:
16 lip 2021, 17:53
mutra pisze:
16 lip 2021, 16:25
Z czym masz teraz problem? Za mało miejsca nad głową? Za długie nogi?
Jedno i drugie. To nie tak, że narzekam, bo wiedziałem w co się pcham, ale szukam sposobów na zwiększenie miejsca. Patenty popularne mam ogarnięte już (naba, boczek, daszek przeciwsłoneczny, gąbka w fotelu itp.). Pech polega na tym, że nie dość, żem duży, to jeszcze trochę gruby :)
Boczek w sensie boczek w drzwiach? ( można założyć płaski i jest trochę miejsca na boki)
Zobacz sobie fotele z lotusa elise- ona są bardzo cienkie i mogą ci dać trochę miejsca na nogi. Minus taki że oparcie jest nieregulowane
ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

16 lip 2021, 18:13

mutra pisze:
16 lip 2021, 17:59
Boczek w sensie boczek w drzwiach? ( można założyć płaski i jest trochę miejsca na boki)
Boczek zdjąłem całkowicie. Na razie zakryłem go folią, w wolnej chwili wymyślę coś bardziej estetycznego typu przycięta dykta obciągnięta wykładziną. Tutaj na szerokość jest blisko ideału :) Ręczny nieco wadzi z drugiej, ale można założyć ponoć krótszą dźwignię, więc dam radę bez problemu. To nie jest pilne, bo bardziej pod wydziwianie już podchodzi.

Ten płaski boczek to z NA, czy jakiś specjalny aftermarketowy? Może postaram się, żeby lepiej wyglądało wnętrze niż dyktą obijać...

Fotele z Elise? Sprawdzę jak to wygląda i doczytam więcej, tak samo jak z tymi od Corbeau.

Na razie to bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy i odpowiadanie na głupie pytania!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

16 lip 2021, 18:33

https://www.trackcardoorcards.co.uk/pro ... -full-door
Coś takiego. To kawałek PCV przycięty na wymiar. Do ogarnięcia samemu
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

16 lip 2021, 21:41

polly pisze:
16 lip 2021, 8:07
Mnóstwo ludzi je ma, w tym ja.
Dużo zależy jak używasz auta, generalnie kubełek do zwykłego daily to moim zdaniem nie jest najbardziej trafiony wybór, bo jednak komfort jest nieco niższy. Zwłaszcza w trasie, aczkolwiek da się z tym żyć.
Znajdź kogoś w okolicy, przymierz się i zobaczysz.
Miałem tanie kubełki z allegro w NB, na seryjnych fotelach po 2h jazdy bolały mnie plecy, w kubełku cały dzień w trasie i wysiadałem jak nowo narodzony bez żadnych bóli i z chęcią dalszej jazdy, więc jaki niższy komfort? Gdyby w NC nie było elektroniki w fotelach z którą nie chce mi się bawić typu airbagi czy jakieś maty zajęcia, to już dawno miałbym na pokładzie mojej łodzi dwa kubły, a auta używam jako jedyne całoroczne daily :) Najlepiej się przymierzyć u kogoś do kubełka na spocie (nawet niekoniecznie do mirco ale do jakiegokolwiek) i samemu ocenić, czy to to czego kolega szuka, czy jednak nie jest to dobre rozwiązanie.
Obrazek
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

17 lip 2021, 8:19

luki_92_92 pisze:
polly pisze:
16 lip 2021, 8:07
Mnóstwo ludzi je ma, w tym ja.
Dużo zależy jak używasz auta, generalnie kubełek do zwykłego daily to moim zdaniem nie jest najbardziej trafiony wybór, bo jednak komfort jest nieco niższy. Zwłaszcza w trasie, aczkolwiek da się z tym żyć.
Znajdź kogoś w okolicy, przymierz się i zobaczysz.
Miałem tanie kubełki z allegro w NB, na seryjnych fotelach po 2h jazdy bolały mnie plecy, w kubełku cały dzień w trasie i wysiadałem jak nowo narodzony bez żadnych bóli i z chęcią dalszej jazdy, więc jaki niższy komfort? Gdyby w NC nie było elektroniki w fotelach z którą nie chce mi się bawić typu airbagi czy jakieś maty zajęcia, to już dawno miałbym na pokładzie mojej łodzi dwa kubły, a auta używam jako jedyne całoroczne daily :) Najlepiej się przymierzyć u kogoś do kubełka na spocie (nawet niekoniecznie do mirco ale do jakiegokolwiek) i samemu ocenić, czy to to czego kolega szuka, czy jednak nie jest to dobre rozwiązanie.
Jak widać to kwestia względna :). Mnie jednak trochę bardziej tyłek boli po trasie w kubełkach, ale nie jest tak źle żebym nie mógł wytrzymać. No i trasę np. 4h robię praktycznie na raz.
ble1934
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 11:55
Model: NB
Lokalizacja: Europa

20 lip 2021, 11:53

mutra pisze:
16 lip 2021, 18:33
https://www.trackcardoorcards.co.uk/pro ... -full-door
Coś takiego. To kawałek PCV przycięty na wymiar. Do ogarnięcia samemu
Fajny patent. Robi ktoś w Polsce coś takiego, co estetycznie wygląda? Bo sprowadzanie z zagranicy mija się z celem, a jak sam zrobię, to raczej nie będzie to mistrzostwo od strony estetycznej :)
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 lip 2021, 15:01

ble1934 pisze:
20 lip 2021, 11:53
mutra pisze:
16 lip 2021, 18:33
https://www.trackcardoorcards.co.uk/pro ... -full-door
Coś takiego. To kawałek PCV przycięty na wymiar. Do ogarnięcia samemu
Fajny patent. Robi ktoś w Polsce coś takiego, co estetycznie wygląda? Bo sprowadzanie z zagranicy mija się z celem, a jak sam zrobię, to raczej nie będzie to mistrzostwo od strony estetycznej :)
To jest płyta z ABS wycięta na ploterze. Cały problem to zwymiarowanie i zapisanie wymiarów w pliku. W Polsce nie widziałem nigdy ale spróbować samemu nie zaszkodzi - szablon z kartonu a potem ostry nóż i masz zrobione
ODPOWIEDZ