[ND] pełne ubezpieczenie komunikacyjne

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

LikelyJupiter8

22 kwie 2021, 10:45

Od początku nabycia mojej MX5 (rocznik 2017, I rej. 2018) korzystam co rok z pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego.
Zacząłem przeglądać oferty na kolejny rok i zonk. Wiele TU nie chce ubezpieczać MX5 w zakresie AC, a duża część ma większe stawki z uwagi na "nietypowość" samochodu.

Macie jakieś sprawdzone miejsca zakupu ubezpieczenia?
Ktoś korzystał z TUW?

Zachar poleca wyszukiwarkę direct z bonusem od niego: https://mubi.pl/zachar/
Ktoś korzystał?
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

22 kwie 2021, 11:02

Korzystałem dwukrotnie ze zniżki od Zachara.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

22 kwie 2021, 11:07

Też mogę potwierdzić - nie pamiętam czy zachar czy inny rysiek ale przyszedł zwrot równo po 30 dniach. Kolega natomiast musiał napisać @ z upomnieniem i dopiero dostał.
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

22 kwie 2021, 11:41

A ja korzystałem z porównywarki MUBI nastawiając się na zwrot od Zachara (pół roku temu tak ubezpieczałem auto mamy i tak jak wyżej, zwrot był w 30 dni na koncie). I pakiet OC_+AC bez jakiś dużych udziałów własnych wychodził najlepiej w AXA. Podejżliwie sprawdziłem bezpośrednio na stronie AXA ale tam był trochę inny opis pakietu (w sensie nie było jasno napisane czy jest udział własny i jaki - no ciężko było się zorientować czy to ten sam pakiet co na MUBI). Zadzwoniłem, pogadałem.... Pan na infolinii AXA sprzedał mi full pakiet (bez udziału własnego chyba , już nie pamiętam dokładnie, albo z najmniejszym możliwym jaki mają), za cenę lepszą niż już po rabacie na MUBI (na MUBI full pakiet był jakoś za 1300 PLN a ja zapłaciłem 950 PLN) . I kasa niezamrożona na miesiąc. Także polecam dla pewności własnie jeszcze najtańsza ofertę z porównywarki sprawdzić bezpośrednio u konsultanta danego Towarzystwa bo u mnie wyszło jeszcze taniej.
A ja jeszcze dodatkowo miałem link afiliacyjny od mamy, czyli miałbym dodatkowo 50 PLN na konto mamy za polecenie nowego klienta. I mimo to na infolinii AXA było taniej.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

22 kwie 2021, 16:56

A rozmawiałem z konsultantką, dostałem ofertę i jeszcze dodatkowo jakoś udało się tą zniżkę 150zł uzyskać.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
pudel
Posty: 402
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:13
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Kraków

22 kwie 2021, 18:13

Ktoś korzystał z TUW?
Tak, właśnie od stycznia się z nimi przepycham. Teraz już przez prawnika. Chyba sprawa skończy w sądzie. Generalnie nie polecam.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

22 kwie 2021, 18:41

W tym roku ceny na pakiety dilerskie jakie dostałem były absurdalne. Ostatecznie wziąłem pakiet w AXA z 1/3 ceny tego co chciała Mazda/PZU. Jedyny szwindel to udział własny 1000zł ale naprawa w ASO na ori częściach bezgotówkowa więc przy składce niższej o 2500zł mogę z tym żyć :)
Cena na stronie AXA/Uniqa po wybraniu pakietów, full assistance, itp była niższa niż mubi-150zł.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

23 kwie 2021, 21:33

LikelyJupiter8 pisze:Od początku nabycia mojej MX5 (rocznik 2017, I rej. 2018) korzystam co rok z pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego.
Zacząłem przeglądać oferty na kolejny rok i zonk. Wiele TU nie chce ubezpieczać MX5 w zakresie AC, a duża część ma większe stawki z uwagi na "nietypowość" samochodu.

Macie jakieś sprawdzone miejsca zakupu ubezpieczenia?
Ktoś korzystał z TUW?

Zachar poleca wyszukiwarkę direct z bonusem od niego: https://mubi.pl/zachar/
Ktoś korzystał?
Dotyczy co prawda NC ale może Ci się przydać.

Właśnie teraz jestem na etapie wyceny OC+AC, bo za 2 tygodnie muszę odnowić i Uniqua wypada najlepiej. Kalkulacja poprzez stronę wychodzi 1200zł (500zł w szkodzie, 0% w kradzieży, warsztat, PL+EU) ale będę miał jeszcze z tego rabat do 25% za drugie auto i mieszkanie u tego samego ubezpieczyciela. Dam znać w połowie maja ile ostatecznie wyszło. Axa/Uniqua ciężko pobić, dzisiaj konsultant z rankomatu wyliczył mi składkę w Benefii na 2,5k PLN. W grudniu na Nissana dostałem świetną ofertę z Mubi, też w AXA ale na suva łatwiej znaleźć konkurencyjną ofertę, cabrio nikt nie chce tanio ubezpieczać...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mojo
Posty: 249
Rejestracja: 27 kwie 2019, 15:25
Model: Inny
Wersja: 124 Spider
Lokalizacja: Warszawa

06 maja 2021, 7:51

MUBI ma tylko towarzystwa, które mają bardzo złe opinie AXA,UNIQA, TUW - OC to ok bo mnie w razie czego i tak nie obchodzi ale AC jak mam się później przepychać to kasa w błoto na takie ubezpieczenie.

Ubezpieczałem teraz Spidera i z uwagi na to że jeździ tylko weekendowo i stoi w dobrze zabezpieczonym garażu to szkoda mi było płacić sporo za normalne pełne AC. Wybrałem PZU OC+AC ale z udziałem własnym 2 tys zł bo mając kilka aut i tak po szkodzie mi wszędzie podnoszą i to i AC i OC bo tak teraz to funkcjonuję więc szkód parkingowych nie zgłaszam - polakierowanie u bardzo dobrego lakiernika 1 elementu to u mnie 300,00 więc więcej stracę na podwyżkach ubezpieczeń.

Za OC+AC z naprawami w ASO i udziałem własnym 2 tys zł wyszło mi 2580,00 przy wartości auta 80 tys zł.
LikelyJupiter8

06 maja 2021, 8:25

Ja finalnie skorzystam najprawdopodobniej z oferty AXA/UNIQA. Też z udziałem własnym i zmienną SU.
I takie ciekawostki odnośne oferty AXA/UNIQA:
- najdrożej wychodzi na ich stronie (pomimo, że tam są rabaty 15-20%),
- w mubi ok ale są bardzo ograniczone pakiety beż możliwości samodzielnego wyboru opcji,
- w mBank przez PC drożej niż w mBank przez aplikację mobilną (i to kilka stów),
- wkurza mnie ta opcja dt. wypłaty odszkodowania: o ile rozumiem wersje kosztorys to nie rozumiem już różnicy między warsztat i aso - co to za różnica jeśli wybieram części oryginalne. Pewnie inna stawka roboczogodziny.

W sumie dla mnie najlepszą opcją byłoby tylko pełne kradzieżowe i szkody tylko poważne - np. > 5 tys.

I nie polecam nigdy wykupywać ochrony zniżek. Ja to miałem w ostatniej polisie w Hestia i jak mi kamień rozbił szybę to skorzystałem i się okazało, że ta ochrona dotyczy tylko ich TU, a te nie złożyło mi oferty ubezp. na kolejny rok. Mogłem tę szybę sam wymienić, a tak dostałem wpis w UFG, a miałem > 10 lat bezszkodowych.

Te ubezpieczenia w Polsce to tragedia. Wyjeżdżam stąd. ;)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

06 maja 2021, 16:23

mojo pisze:
06 maja 2021, 7:51
Za OC+AC z naprawami w ASO i udziałem własnym 2 tys zł wyszło mi 2580,00 przy wartości auta 80 tys zł.
AXA/Uniqa, przy takich samych założeniach (udział własny itp.), plus jakieś tam dodatki, które zawsze mi wpychają, dla wartości sześćdziesiąt kilka tysięcy wyszło 1680 zł.

Edit: a porównania takie są i tak niewiele warte, bo każdy ma inne miejsce zamieszkania. Np. Gdańsk ma jedne z najwyższych składek OC.
No i Spider wpada w niższą kategorię pojemności w tabelce :P
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

06 maja 2021, 18:22

Przez 3 lata nie miałem problemów przez Rankomat, Punktę i Mubi. Ostatnio wziąłem w Mubi Vienner i mam dokładnie taki pakiet, jaki chciałem ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
mojo
Posty: 249
Rejestracja: 27 kwie 2019, 15:25
Model: Inny
Wersja: 124 Spider
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2021, 7:35

pistenbully pisze:
06 maja 2021, 16:23
mojo pisze:
06 maja 2021, 7:51
Za OC+AC z naprawami w ASO i udziałem własnym 2 tys zł wyszło mi 2580,00 przy wartości auta 80 tys zł.
AXA/Uniqa, przy takich samych założeniach (udział własny itp.), plus jakieś tam dodatki, które zawsze mi wpychają, dla wartości sześćdziesiąt kilka tysięcy wyszło 1680 zł.

Edit: a porównania takie są i tak niewiele warte, bo każdy ma inne miejsce zamieszkania. Np. Gdańsk ma jedne z najwyższych składek OC.
No i Spider wpada w niższą kategorię pojemności w tabelce :P
Warszawa akurat też ma wysoki wskaźnik cen nie wiem czy nie większy niż Gdańsk ale myślę mozna to traktować porównywalnie.
Sęk jednak w tym jak w razie czego mnie potraktują jak rozwalę z własnej winy - te najtańsze firmy ubezpieczeniowe mają fatalne opinie generalnie próbują uciec od wypłaty jak tylko mogą. AC kupuję po to żeby w razie czego bez problemu uzyskać odszkodowanie a nie dla lepszego samopoczucia - jakbym zakładał że nie rozwalę sam albo nie ukradną to bym w ogóle AC nie brał.
Awatar użytkownika
mojo
Posty: 249
Rejestracja: 27 kwie 2019, 15:25
Model: Inny
Wersja: 124 Spider
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2021, 7:43

LikelyJupiter8 pisze:
06 maja 2021, 8:25

W sumie dla mnie najlepszą opcją byłoby tylko pełne kradzieżowe i szkody tylko poważne - np. > 5 tys.
To jest najmądrzejsza opcja - do 2 tys nie opłaca się w ogóle zgłaszać szczególnie jak masz pond 1 pojazd ubezpieczony.
LikelyJupiter8 pisze:
06 maja 2021, 8:25
I nie polecam nigdy wykupywać ochrony zniżek. Ja to miałem w ostatniej polisie w Hestia i jak mi kamień rozbił szybę to skorzystałem i się okazało, że ta ochrona dotyczy tylko ich TU, a te nie złożyło mi oferty ubezp. na kolejny rok. Mogłem tę szybę sam wymienić, a tak dostałem wpis w UFG, a miałem > 10 lat bezszkodowych.

Te ubezpieczenia w Polsce to tragedia. Wyjeżdżam stąd. ;)
Tak było zawsze z tą ochroną zniżek a na szyby kiedyś była jakaś klauzula że nie wchodziły do AC ale nie wiem jak to teraz wygląda.
Jeszcze lepiej Ci napiszę i to WAŻNE: jak zgłosisz a nie pobierzesz odszkodowania to też wchodzi do rejestru jako szkoda z Twojej winy - ja tak kiedyś zrobiłem - zgłosiłem na szybko po czym jak okazało że za małe pieniądze naprawię to zrezygnowałem z wypłaty bo myślałem że nie stracę zniżek i straciłem choć naprawiłem z własnej kieszeni. Warto takie rzeczy wiedzieć.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

26 kwie 2022, 9:50

Macie może jakieś namiary na dobrego agenta ubezpieczeniowego? Dostałem ofertę przedłużenia z Uniqa ale jest droższa niż rok wcześniej. Na Mubi + Rankomat nie ma nic lepszego. Nie za bardzo rozumiem skąd ten wzrost stawki, przy tej samej wycenie wartości pojazdu. Mam komplet zniżek na OC+AC.
Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

26 kwie 2022, 10:13

Widziałem że na Punkta jest jakaś promocja dla MX-5 w związku z ich współpracą z Miata Challenge - może tam się uda coś taniej?
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

26 kwie 2022, 10:16

Ja bym uderzył do Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych CUK (mają pewnie siedziby w całym kraju). Już dwukrotnie (w tym 1x na MX5) się zdziwiłem, jak można wyciągnąć u nich dobre oferty.. tylko trzeba iść do biura a nie przez internet - bo mogą dać dodatkowe rabaty np. za piękne oczy :) Piszę to całkowicie SERIO.
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 kwie 2022, 10:28

Mi CUK dwa razy sprzedał ubezpieczenie AC którego TU potem nie uznało i się wycofało więc byłbym ostrożny ;)
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

26 kwie 2022, 10:45

tomasz01 pisze:Mi CUK dwa razy sprzedał ubezpieczenie AC którego TU potem nie uznało i się wycofało więc byłbym ostrożny ;)
Przecież to nie może być zgodne z prawem.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

26 kwie 2022, 10:54

tomasz01 pisze:
26 kwie 2022, 10:28
Mi CUK dwa razy sprzedał ubezpieczenie AC którego TU potem nie uznało i się wycofało więc byłbym ostrożny ;)
Ale przecież dostajesz polisę wystawiona nie przez CUK tylko przez odpowiednie TU...
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

26 kwie 2022, 10:57

janux pisze:Widziałem że na Punkta jest jakaś promocja dla MX-5 w związku z ich współpracą z Miata Challenge - może tam się uda coś taniej?
A masz może linki do kodów promocyjnych? Znalazłem tylko regulaminy promocji Miata100 i Zawodnik Miata Challenge.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 kwie 2022, 11:06

TomekD pisze:
26 kwie 2022, 10:54
Ale przecież dostajesz polisę wystawiona nie przez CUK tylko przez odpowiednie TU...
No to wyższa szkoła jazdy CUK była widocznie ;)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

26 kwie 2022, 11:28

Hej, jestem świeżo w temacie.
Odpowiadając na pierwszą część pytania - dlaczego składka AC wzrosła, bez zmiany wyceny auta? - ja też nie wiem (ale się domyślam).
W ciągu trzech ostatnich tygodni odnawiałem polisy dla dwóch Mazd. I uwaga, w przypadku NB 1.8 OC wyniosło 633 zł (o 50 zł mniej niż przed rokiem), za to w wypadku ND 2.0 tylko 380 zł (w porównaniu 572 zł przed rokiem). Dlaczego tak? Ano, w wypadku ND wybieram trochę szerszy zakres dodatków do polisy i po prostu dostałem mało atrakcyjną ofertę (z Uniqa), w rozmowie telefonicznej wyraziłem niezadowolenie i jednoczesne żądanie poprawienia oferty. W ciągu pół minuty mój rozmówca wyczarował rabat na kilkaset złotych, który patrząc po składnikach składki ściął głównie OC. Ot, ciekawostka.
Btw. jak wasze aktualne doświadczenia z szacowaniem wartości pojazdu do AC, w odniesieniu do sytuacji na rynku wtórnym? Może ktoś oprotestowywał wartość przyjętą do kalkulacji polisy (mam kolegę, który do tego zleca wycenę rzeczoznawcy, ale to też kosztuje)?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

26 kwie 2022, 12:26

pistenbully pisze:
26 kwie 2022, 11:28
... prostu dostałem mało atrakcyjną ofertę (z Uniqa), w rozmowie telefonicznej wyraziłem niezadowolenie i jednoczesne żądanie poprawienia oferty. W ciągu pół minuty mój rozmówca wyczarował rabat na kilkaset złotych, który patrząc po składnikach składki ściął głównie OC.
No to masz dobre zdolności negocjacyjne, bo ja użyłem dokładnie tej samej techniki + info że mam drugie auto również w Uniqa (OC+AC) i dostałem rabat 5%, który okazał się generować koniec końców i tak wyższą cenę końcową, niż to co dostałem w automatycznej ofercie przedłużenia. No i wycena samochodu w Uniqua >> 40tyś zł :lol: Facet mi powiedział, że algorytmy codziennie kalkulują nową ceną, także odpowiedziałem, że w takim wypadku wpadnę za 2 tygodnie, może wykalkulują lepiej.
Obecnie jestem po negocjacjach z Mubi + Rankomatem i przy ich rabatach -150zł uda się wywalczyć lepszą ofertę niż rok temu, auto wyceniają już na około 47tyś, także lepiej. W Punkta jest spoko oferta, z promocją -250zł ale wycena nieco niższa na około 44tyś.
LikelyJupiter8

26 kwie 2022, 17:19

Mi się kończy 4 rok od rejestracji i 5 od daty produkcji i muszę też myśleć o ubezpieczeniu na kolejny rok.
Ostatni rok Uniqua w mBank ale oferta na kolejny rok nie dość, że słaba (mnóstwo udziałów własnych i innych klauzul) to droższa niż rok temu.
Duża część TU nie chce ubezpieczać cabrio - boją się o ew. koszty naprawy.
Dla mnie najlepszy układ to byłoby OC + AC kradzieżowe od wartości EUROTAX (niższej niż rynkowa), ale takiej oferty nie znalazłem.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

26 kwie 2022, 18:41

LikelyJupiter8 pisze:Duża część TU nie chce ubezpieczać cabrio - boją się o ew. koszty naprawy.
Niestety, wycena w Aviva praktycznie 50% drożej niż Uniqua.
LikelyJupiter8 pisze:Dla mnie najlepszy układ to byłoby OC + AC kradzieżowe od wartości EUROTAX (niższej niż rynkowa), ale takiej oferty nie znalazłem.
Wydaje mi się, że coś takiego widziałem w Wiener na rankomat i punkta i cena była bardzo dobra.




Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2022, 20:18

Wyceny, to jest dramat, moja ND z przebiegiem 42 000 km jest wyceniona na 65 000 zł w Hestii. Jak napisano powyżej, trzeba rzeczoznawcy, by docenił stan (a moja ND jest ładniejsza niż w dniu zakupu, serio + nowy dach i nowa skrzynia biegów, przez cały czas jedyna szkoda to przytarcie na głębokość milimetra i obszarze kilku cm kwadratowych - naprawione z AC w ASO - stąd właśnie o pytałem, bo wycena mnie zbulwersowała).

Natomiast bardzo Was przestrzegam przed Uniqą, bo jak pisał jeden z forumowiczów od fiatów 124 i abartha, kluczowym jest pytanie, po co się ubezpieczamy - czy po to by odzyskać pieniądze w razie nieszczęścia, czy żeby się samemu oszukiwać. Walczę wprawdzie z mieszkaniem, ale sprawca miał OC w Unice i sam ich rzeczoznawca mi współczuł i powiedział, że Uniqa nigdy nie pokryje więcej niż 2/3 szkody (i to po kilku odwołaniach, wezwaniach przedsądowych). I serio to się w 100% pokryło, zaczęli od 1/3, skończyli na 2/3. A w sądzie to są lata i pieniądze, nawet mając prawnika przyjaciela gratis - choćby ekspertyzy są ekstra płatne. Tak samo jak nerwy.

Jak ktoś lata tylko na OC, to jeszcze rozumiem, ale AC to radzę w unice unikać (nomen omen).

Hestię mogę polecić, gdy musiałem użyć zarówno na mx5 (sprawca obcierki uciekł), jak i fieście (zwierzak poległ, nie miał OC), było zero problemów. Kusi mnie rankomat, bo na jednym samochodzie wychodzi OC-AC 1000 zł taniej, ale zwyczajnie się boję tych firm mających założony poziom wypłat na 2/3 faktycznej szkody. Potem czyta się historie, jak to bezgotówkowa naprawa w ASO stała się kosztownym koszmarem.
LikelyJupiter8

26 kwie 2022, 20:40

Ubezpieczenia komunikacyjne w PL wymagają chyba dużej korekty.
Przyzwyczajeni są wszyscy do tanich pakietów pokrywających koszty każdego zdarzenia.
Musimy (my i TU) zacząć inaczej na to patrzeć. Cena ryzyka jest wymierna.
Ja jestem w stanie wziąć na siebie ryzyko pokrycia szkody częściowej, a nawet całkowitej (pozostałości mają cenę). Ale kradzieży już się trochę boję. Na dziś, ale może to się zmieni.
W PL wciąż królują tzw. pakiety. Pięknie wyglądają przy zakupie, a przy likwidacji wiadomo - "oszukali mnie".
Ok. 10 lat moja była teściowa we Włoszech płaciła za Alfę Romeo wtedy już 10 letnią ok 800 EUR OC/rok. O AC nawet nie myślała.
Pewnie niedługo będzie tak i u nas.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

30 kwie 2022, 7:01

Wziąłem w końcu Wiener w Mubi, ze zniżką wyszło mnie minimalnie mniej niż rok temu ale za to samochód wyceniony +20% więcej niż w Uniqa, przy tej samej kwocie ubezpieczenia, OC+pełne AC Europa, NNW, ASS.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

08 cze 2022, 22:08

Właśnie przedłużałem ubezpieczenie Dyzi. Dwie ciekawostki
1. Aviva za przedłużenie (w zeszłym roku się do nich przeniosłem z PZU) chciała ponad 1000zł więcej niż rok temu na tych samycn warunkach (nie miałem szkód).
2. Różnica między wyceną samochodu w Avivie, a PZU to ok. 7 tys.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ODPOWIEDZ