[połączony] Konserwacja dachu

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

07 wrz 2009, 22:43

SNCF pisze:dach dobrze natluszcza ten srodek diamond...
ale uszczelki lepiej cieniutko olejem silikonowym o ktorym pisalem wczesniej i zostawic do przeschniecia

nie obklei tak szyb jak diamond


Możesz jakiś konkretny polecić i gdzie kupować (w sensie Norauto czy jakieś lepsze sklepy są...?)?

PS Jak do tej pory po deszczu odrobina "spłynęła" po tylnej szybie (zrobiły się tłuste zacieki, które bez problemu starłem ręcznikiem), a szyby boczne zostały czyste. Wydaje mi się, że tam, gdzie pojawiała się wilgoć jest lepiej - choć to jednorazowe odczucie. Mam zamiar w najbliższy weekend powtórzyć "nałożenie" tego środka (żeby lepiej pokryć i żeby więcej wsiąkło w dach).
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
noveek
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2009, 9:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

08 wrz 2009, 7:25

dmk pisze:
SNCF pisze:dach dobrze natluszcza ten srodek diamond...
ale uszczelki lepiej cieniutko olejem silikonowym o ktorym pisalem wczesniej i zostawic do przeschniecia

nie obklei tak szyb jak diamond


Możesz jakiś konkretny polecić i gdzie kupować (w sensie Norauto czy jakieś lepsze sklepy są...?)?


Olej silikonowy kupisz np w praktikerze (chyba 11 zł) ostatnio kupowałem.
[URL=http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=2896]Moja Mazda MX-5 NA BRG[/URL]
[URL=http://picasaweb.google.pl/chrisnoveek]Galeria MX-5[/URL]
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

11 wrz 2009, 8:23

Wczoraj powtórzyłem operację nakładania tego specyfiku na dach - tym razem w pełnym słońcu co pozwoliło pewnie lepiej doschnąć mu i jednocześnie lepiej rozprowadzić (dach był gorący).

W nocy przyszedł deszcz i był to prawdziwy test dla jakości "impregnacji". No i muszę powiedzieć, że jestem odrobinę rozczarowany. Otóż dach do tej pory po silnych opadach czy intensywnym myciu robił się wilgotny (nie mokry, nie przecieka - to za mocne słowa) na brzegach (pasy - po lewej i prawej stronie). O ile po tej impregnacji (swoją drogą ciekawy jestem, jakie związki chemiczne ma do impregnacji środek od Diamond Brite) mogę powiedzieć, że jest odrobinę lepiej, ale nie idealnie. Otóż dach zrobił się wilgotny od wewnątrz w okolicach szwów zewnętrznych, ale w mniejszym stopniu. Wnioski mogą być dwa - albo poprawił "szczelność", albo nie padało dość mocno.

I znów zaczynam się zastanawiać, czy impregnacja dachu winylowego ma jakikolwiek sens.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
SNCF
Posty: 306
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

11 wrz 2009, 9:00

no pewnie, nie dziw sie, ten srodek to tak jakbys masłem posmarowal gume.

impregnować w pełni tego slowa znaczeniu to można np: kawałek drewna gdzie jakiś impregnat wsiąknie w głąb 2cm impregnowanego kawałka, a tutaj... mamy poprostu nabłyszczacz.
Dach materiałowy to juz tak do niego jest inny płyn, który wnika rzeczywiście w nitki.
Natomiast vinyl jest jak guma można tylko natłuścić i co najwyżej szwy zaimpregnować.
Póki jest suchy to wygląda ładnie jak dzidziuś po oliwce, ale jak spadneie deszcz to na szyby spłynie
"Wymaganie od wyzyskiwanego niewolnika, żeby rozpaczał po śmierci oprawcy, wydaje się przesadnym okrucieństwem"
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

11 wrz 2009, 11:17

SNCF pisze:no pewnie, nie dziw sie, ten srodek to tak jakbys masłem posmarowal gume.

impregnować w pełni tego slowa znaczeniu to można np: kawałek drewna gdzie jakiś impregnat wsiąknie w głąb 2cm impregnowanego kawałka, a tutaj... mamy poprostu nabłyszczacz.
Dach materiałowy to juz tak do niego jest inny płyn, który wnika rzeczywiście w nitki.
Natomiast vinyl jest jak guma można tylko natłuścić i co najwyżej szwy zaimpregnować.
Póki jest suchy to wygląda ładnie jak dzidziuś po oliwce, ale jak spadneie deszcz to na szyby spłynie


Spodziewałem się raczej, że dobrze roztary, również na szwach (brzegi są szyte, te "pasy" są zagrzewane z tego co widziałem) spowoduje, że woda będzie spływała i nie będzie szans na nasiąknięcie. Może przeceniłem jego możliwości :-)

Tak czy inaczej raczej to nie to, czego szukam. Pomyślę nad innymi środkami do impregnacji tkanin i zrobieniu samych brzegów (szczególnie szyć).
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Ja_Misiek!
Posty: 434
Rejestracja: 03 cze 2009, 13:49
Model: NB MSM
Lokalizacja: Milanówek

11 wrz 2009, 11:42

ja do tej pory jestem bardzo zadowolony. używam cały czas. ostatnio użyłem pod koniec lipca. było dużo opadów, nic nie spływało (oprócz wody, która po prostu nie zostawała na dachu i nic nie nasiąkało) i dach świeci się do dzisiaj. może to kwestia tego ile razy naniesiesz ten produkt..

a starłes go dobrze z dachu... ?
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

11 wrz 2009, 12:06

ja_misiek! pisze:ja do tej pory jestem bardzo zadowolony. używam cały czas. ostatnio użyłem pod koniec lipca. było dużo opadów, nic nie spływało (oprócz wody, która po prostu nie zostawała na dachu i nic nie nasiąkało) i dach świeci się do dzisiaj. może to kwestia tego ile razy naniesiesz ten produkt..

a starłes go dobrze z dachu... ?


Tak, tak - był wycierany ręcznikiem papierowym. A masz dach winylowy? Po utracie "połysku" trudno ocenić czy jest... ale nie mam problemu z zaciekami tłustymi, tylko po prostu oceniam jego skuteczność na średnią, jeśli chodzi o impregnację (możliwe, że forma "oliwki" nie pozwala dogłębnie wetrzeć go w szwy - dlatego poszukam czegoś innego).
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Ja_Misiek!
Posty: 434
Rejestracja: 03 cze 2009, 13:49
Model: NB MSM
Lokalizacja: Milanówek

11 wrz 2009, 13:01

dach mam winylowy. Kwestia gustu. Jak to powiadają "kto szuka, nie wielbłąd" :)
cyzo
Posty: 194
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk

13 wrz 2009, 9:28

A czemu w zasadzie wycieracie to ręcznikiem papierowym?? Ja za pierwszym razem za dużo nałożyłem i faktycznie po deszczu wszystko miałem na szybach, ale teraz spryskuję dach, rozprowadzam (wcieram) wszystko gąbką i pozostawiam do wyschnięcia.
Ponad to, wycieranie szmatą / ręcznikiem po nałożeniu powoduje utratę połysku.
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

13 wrz 2009, 9:35

cyzo pisze:A czemu w zasadzie wycieracie to ręcznikiem papierowym?? Ja za pierwszym razem za dużo nałożyłem i faktycznie po deszczu wszystko miałem na szybach, ale teraz spryskuję dach, rozprowadzam (wcieram) wszystko gąbką i pozostawiam do wyschnięcia.
Ponad to, wycieranie szmatą / ręcznikiem po nałożeniu powoduje utratę połysku.


Szczerze mówiąc nie zależało mi na połysku, a na impregnacji/ochronie materiału (połysk możnaby pewnie uzyskać zwykłą oliwką ;-) ). Tak więc ręcznik był po to, żeby nie mieć zacieków przy pierwszym deszczu..
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
cyzo
Posty: 194
Rejestracja: 30 lip 2008, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk

13 wrz 2009, 9:43

dmk a może po prostu popuszczało Ci na szwach?...wtedy żaden impregnat nie pomoże. Bo jeżeli dach jest w dobrej kondycji to nie widzę powodów, dla których miałby przeciekać - zaimpregnowany czy nie. Oczywiście odnosi się to to vinylu.
bodzio0
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2009, 13:34
Lokalizacja: Wishaw

14 wrz 2009, 11:23

podobnie jak u DMK, u mnie po większym deszczu przy brzegach (5 cm pas boczny dachu tuż nad metalową konstrukcją) jest mokry od środka , ale przy szwach jest sucho, więc przypuszczam , że w vinylu sa jakieś mikropęknięcia, które przepuszczaja wode, która następnie zbiera sie w uszczelce i zalewa mnie z premedytacją gdy rusze samochodem :evil:
sieraq87
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2009, 17:01
Lokalizacja: wlkp

08 lis 2009, 22:54

Przepraszam, że lekko odkopuje, ale czy miał ktoś okazję stestować to:

http://moto.allegro.pl/item787134244_sonax_do_cabrio_czysci_i_impregnuje_tapicerke.html

Przymierzam się do zakupu jakiegoś środka, chodzi mi głównie o impregnację, a nie o czyszczenie.
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

09 lis 2009, 0:18

sieraq87 pisze:Przepraszam, że lekko odkopuje, ale czy miał ktoś okazję stestować to:

http://moto.allegro.pl/item787134244_sonax_do_cabrio_czysci_i_impregnuje_tapicerke.html

Przymierzam się do zakupu jakiegoś środka, chodzi mi głównie o impregnację, a nie o czyszczenie.


Ja nie, ale jak spróbujesz to chętnie poznam wyniki :)

I może też kupię :)
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
seriousman
Posty: 182
Rejestracja: 07 cze 2009, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

09 lis 2009, 0:39

Tego nie testowałem, mam za to teraz nałożoną nanopowłokę do dachów cabrio:
http://moto.allegro.pl/item811475623_nanotechnologia_impregnacja_dachow_cabrio_tkanin.html

Trochę to działa, ale dach i tak namięka (mam materiałowy), choć nie tak mocno jak bez impregnatu. W dach wtarłem wedle zaleceń całą zawartość butli (250 ml), a efekt jest taki, że zastanawiam się nad kupnem kolejnej butli - może za mało było żeby dobrze zaimpregnować...

Z chęcią wypróbuje ten impregnat SONAX, mam nadzieje że będzie lepiej działał. Zamówiłem, jak tylko będę miał okazję sprawdzić działanie w praniu będę na bierząco informował jak toto działa :cool:
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

09 lis 2009, 15:13

sieraq87, stosuję systematycznie - efekt rewelacyjny. Środek wyjątkowo godny polecenia. Ale pod jednym warunkiem - jest do materiałowego dachu, a nie PCV...
sieraq87
Posty: 102
Rejestracja: 30 wrz 2009, 17:01
Lokalizacja: wlkp

09 lis 2009, 21:54

Wroniasty pisze:sieraq87, stosuję systematycznie - efekt rewelacyjny. Środek wyjątkowo godny polecenia. Ale pod jednym warunkiem - jest do materiałowego dachu, a nie PCV...


Eee.. odpada w takim razie. Ja mam z tworzywa sztucznego.
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

10 lis 2009, 10:42

Temat konserwacji dachów cabrio jest dość powrzechny na forum cabrio-club.....opisywany preparat Sonax jest najczęściej używanym specyfikiem z racji dostępnści i popularności jednak nie ma zbyt wysokich not jak większość produktów tej firmy. Godnym uwagi i często polecanym przez uzytkowników jest środek firmy Meguiars która jest znana z wsokiej jakości kosmetyków samochodowych. Osobiście nie użytkowałem żadnego z opisywanych powyżej impregnatów, ale z racji nowo złożonego daszku przed zimą z pewnością to uczynię i zastosuję preparat z linku poniżej:
http://www.allegro.pl/item796372791_meguiars_nowosc_konserwacja_cabrio_gratis.html
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

10 lis 2009, 11:32

Ja osobiście szukam czegoś do impregnacji wyłącznie szwów - to jest mój jedyny problem. Poza tym dach winylowy sam w sobie nie może przeciekać.. więc problemem są szwy lub pęknięcia.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3766
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

10 lis 2009, 13:13

seriousman pisze:impregnat SONAX

ja stosowałem to u siebie. Spisywało się bardzo dobrze :wink:
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
stanik
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2009, 17:08
Lokalizacja: W-wa / WPR / WZ

10 lis 2009, 13:54

seriousman pisze:Tego nie testowałem, mam za to teraz nałożoną nanopowłokę do dachów cabrio:
http://moto.allegro.pl/item811475623_nanotechnologia_impregnacja_dachow_cabrio_tkanin.html

Trochę to działa, ale dach i tak namięka (mam materiałowy), choć nie tak mocno jak bez impregnatu. W dach wtarłem wedle zaleceń całą zawartość butli (250 ml), a efekt jest taki, że zastanawiam się nad kupnem kolejnej butli - może za mało było żeby dobrze zaimpregnować...

Z chęcią wypróbuje ten impregnat SONAX, mam nadzieje że będzie lepiej działał. Zamówiłem, jak tylko będę miał okazję sprawdzić działanie w praniu będę na bierząco informował jak toto działa :cool:



Gorąco polececan tą nanopowłokę. Musiałeś o czymś zapomnieć podczas nakładania preparatu(może źle wcierałeś, bo z madzią trzeba jak z kobietą,delikatnie i powoli;)) Mam go nałożonego wg wskazań ( tzn połowę butli wtarłem wg wyliczeń ml / metr kwadratowy) i jest nie do opisania. Dach jest czarniutki i wogóle nie robi się mokry. Miałem podobny problem że dach był nad drzwiami odrobine mokry od środka a teraz nic z tych rzeczy. Krople wody dosłownie ściekają jak po kaczce tak jak na zdjęciach w aukcji. Kolega miał to nałożone raz i przez 2 lata miał spokój. U mnie dopiero 3 miesiące i nie widzę różnicy.Jak było na początku tak jest i teraz. Polecam.

PS. śnieg też się bardzo łatwo z takiego nanopowłokowanego dachu zmiata a czego się nie zmiecie to na pierwszym zakręcie / hamowaniu sam zleci.
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

10 lis 2009, 13:55

irakleo, jak się nakłada ten impregnat Maguiars? Na ile starcza? Cena jest dwa razy wyższa, ale jest go dwukrotnie więcej... Sonax starcza na dwa nałożenia na dach, lub jedno obfite przed zimą, gdyby ten Maguiars staczył na dłużej, poważnie pomyślałbym nad jego zakupem.
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

10 lis 2009, 14:16

Nie ma pojęcia- powyżej nadmieniłem że nie użytkowałem jeszcze tego specyfiku....ale ba cabrio-forum może ktoś będzie wiedział o co kaman :mrgreen:
SNCF
Posty: 306
Rejestracja: 09 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

10 lis 2009, 17:00

sieraq87 pisze:Przepraszam, że lekko odkopuje, ale czy miał ktoś okazję stestować to:

http://moto.allegro.pl/item787134244_sonax_do_cabrio_czysci_i_impregnuje_tapicerke.html

Przymierzam się do zakupu jakiegoś środka, chodzi mi głównie o impregnację, a nie o czyszczenie.


ja kupilem SONAX takie 2szt i mam do odsprzedania w sumie 1szt nieuzywana

on jest do dachu materialowego!
do vinylowego w zasadzie sie nie nadaje (dlatego tez pisza na nim o tapicerce materialowej)
do vinylowego 10000x lepszy jest ten diamondcostam, co opony sie nim tez czerni

Sonax wnika w material, a w gumo-plastik nie da rady, dach vinylowy mozna tylko natluscic ladnie i wyczernic jak oponę wlasnie tym diamondcostam (niepamietam teraz
dokladnie nazwy, musialbym w garazu poszukac)

Pozdr

edit: Diamondbrite Replenish Tyre and Vinyl Sheen
"Wymaganie od wyzyskiwanego niewolnika, żeby rozpaczał po śmierci oprawcy, wydaje się przesadnym okrucieństwem"
daro64
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2009, 17:21
Lokalizacja: Nowy Sącz

10 lis 2009, 19:03

Wroniasty pisze:irakleo, jak się nakłada ten impregnat Maguiars? Na ile starcza? Cena jest dwa razy wyższa, ale jest go dwukrotnie więcej... Sonax starcza na dwa nałożenia na dach, lub jedno obfite przed zimą, gdyby ten Maguiars staczył na dłużej, poważnie pomyślałbym nad jego zakupem.


witam

Powiem tak, jedno opakowanie impregnatu Maquiars wystarcza na dwa bardzo obfite z pryskania dachu lub trzy do czterech cienkich warstw(raczej sklaniał bym się do trzech).

Efekt?,nie mam porównania do innych podobnych preparatów,ponieważ maquiers doskonale spełnia swoje zadanie.

Dach po tym specyfiku wygląda jak nowy niezależnie po jednym czy dwudziestu myciach (głębia czerni jest bardzo wyrażna ,a dach wygląda jakby był pomalowany lakierem półmatem)

pozd.Paweł
mx-5 miracle 1.8
smart 800.cdi
saab 9-5 2.3T
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

10 lis 2009, 20:49

daro64, aha, czyli to jest w spreju/atomizerze, tak? Powiedz mi tylko jeszcze - auto trzeba oklejać przed pryskaniem? W sensie szybę przednią/tylną/boczne? Czy da się go potem łatwo zmyć? Sonax ma tą zaletę, że nakłada się go gąbką, więc nie trzeba nic oklejać...
daro64
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2009, 17:21
Lokalizacja: Nowy Sącz

10 lis 2009, 21:12

Wroniasty pisze:daro64, aha, czyli to jest w spreju/atomizerze, tak? Powiedz mi tylko jeszcze - auto trzeba oklejać przed pryskaniem? W sensie szybę przednią/tylną/boczne? Czy da się go potem łatwo zmyć? Sonax ma tą zaletę, że nakłada się go gąbką, więc nie trzeba nic oklejać...


Ja okleiłem tylko szybe tylną,i przyłożyłem szmaty na bagażnik i błotniki tylne (profilaktycznie) a przednią i z bocznymi zrobiłem tak że uniosłem troche dach włożyłem też szmaty i docisłem to dachem (nie zapinając go.Z odległości 20 cm z spreyowałem dach.

Po dwóch minutach od operacji dach jest suchy i piękny. :lol:
mx-5 miracle 1.8
smart 800.cdi
saab 9-5 2.3T
bucky
Posty: 186
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:45
Lokalizacja: oSw - Ostrów Wlkp.
Kontakt:

30 mar 2010, 15:59

Witam,

przeglądając stronę MMP znalazłem tam dwa specyfiki do czyszczenia oraz zabezpieczania dachów z Sonnenlandu do NC. Czy miał ktoś doczynienie z tym specyfikiem?? Ewentualnie może ktoś się podepnie i zrobimy zamówienie grupowe?? A może nasza Mistrzyni Zamętu wynegocjuje dla nas cenę skoro ma już dojścia??

Ostatecznie może polecacie jakiś inny środek do czyszczenia oraz zabezpieczania Sonnelandu??


Pozdrawiam
Bucky
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

30 mar 2010, 16:07

czyściwo i impregnat (taki zestawik 2 in 1) firmy Caramba polecam
kiedyś kupiłem na alledrogo

Impregnat jest w sprayu dzięki czemu łatwiej go równomiernie nałożyć (niektóre firmy dają gąbke do nakładania).
oncia
Posty: 230
Rejestracja: 07 maja 2008, 18:03
Lokalizacja: Kielce/Szczekociny

31 mar 2010, 8:12

Diamondbrite Replenish Tyre and Vinyl Sheen - do elementów wykonanych z winylu - dachy kabrio
http://www.autokosmetyki.pl/diamondbrite_replenish_tyre_and_vinyl_sheen_do_elementow_wykonanych_z_winylu_dachy_kabrio,p116.html?sid=d878ef3a92e2af8ded86ae1661cd0993

szukając informacji na ten temat na forum napotkasz ten produkt
my również polecamy
ODPOWIEDZ