Wyjazd po mx-5 do Niemiec ?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

09 lut 2018, 14:31

witam,

przymierzam się do zakupu mx-5 w raczej nowszym roczniku , myslę od 2006 w górę.
Mam pytanie bo przeglądam portale niemieckie i zauważyłem , że ceny za dobre i zadbane mx-5 nie są niskie, aby nie powiedzieć : wyższe aniżeli oferowane u nas w kraju.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie : czy warto, na co tam uważać i ewentualnie jakie rejony należy z poszukiwań wykluczyć?
Słyszałem sporo o tym aby omijać Hamburg. Nie wiem jak z Berlinem.

Proszę w miarę mozliwości i konstruktywne dorady. Będę wdzięczny :senkju:

pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2642
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

09 lut 2018, 14:33

Jedno i drugie miasto omiń. Ewentualnie szukaj ofert prywatnych. I jest znacznie drożej.
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

09 lut 2018, 14:36

Drożej ale warto. Na pewnie łatwiej znaleść zadbana sztukę z pewna historia. Co do miast nie doradzę
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

09 lut 2018, 16:12

Omijaj oba miasta, Norymbergie i okoloce Frankfurtu tez, no chyba ze od osob prywatnych.
rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

09 lut 2018, 21:22

ok, czyli tak jak się spodziewałem.
Dzieki za szybką reakcję na posta.
Może jeszcze ktoś z doświadczeniem w temacie coś dorzuci ?
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2642
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

10 lut 2018, 9:17

Zależy o co pytasz. Osobiście gdy ściągałem cokolwiek dla siebie - zawsze tylko i wyłącznie brałem od osób prywatnych - nie zawsze wyszło taniej niż w Polsce. Jedyna "gwarancja" stanu, przebiegu, jakaś dokumentacja - moim założeniem zawsze było od pierwszego właściciela max. drugi. Co lokalizacji - jeśli szukasz priv ofert to tu lokalizacja już tak roli nie odgrywa. Nie sądze by miało znaczenie czy pierwszy właściciel jest z Bonn czy Koziej Wólki. Jednak inny tryb jazdy będzie w aglomeracji a inny gdzieś na obrzeżach.... To tylko moja prywatna opinia.
rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

10 lut 2018, 10:01

do Peecer :
co masz na myśli pisząc : inny tryb jazdy ?
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

10 lut 2018, 10:25

To może dodam od siebie - nie musisz omijać ani Hamburga ani Berlina (nie mówiąc też o innych miastach).
Omijaj natomiast komisy samochodowe, a szczególnie osoby o tureckim wyglądzie... :)
Szukałbym wyłącznie w ogłoszeniach prywatnych, Niemcy na ogół dbają o samochody bardziej niż o żony, masz szansę na naprawdę dobry egzemplarz...
rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

10 lut 2018, 13:15

bonito : trafiłes w sedno !
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2642
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

11 lut 2018, 7:46

rodrigo pisze:do Peecer :
co masz na myśli pisząc : inny tryb jazdy ?

W miastach spora cześć jazdy to korki...... Duży ruch to większa szansa obcierki.... takie szczegoliki jak szukasz igły.... :mrgreen:
rodrigo pisze:bonito : trafiłes w sedno !

Dokładnie nic dodać i nic ująć.....
dc10
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, 16:32
Model: NB FL
Wersja: Sportive

11 lut 2018, 18:52

Ja również polecam wyjazd po znaleziony samemu samochód.
Ja mojego znalazłem w internecie tyle że nie w Niemczech a w Szwajcarii (chociaż tam też szukałem, a trafiła się gdzie indziej).
Ceny nie są niestety najniższe, ale wg mnie warto bo w 99% będzie książka serwisowa, pewna (czytaj: znana) przeszłość.
Omijaj "turków" (jak wyżej już ktoś wspomniał) czy podobnie wyglądających ludzi bo oni nie są tylko w Niemczech ;).
Co do komisów: to ja bym był bardziej ostrożny, choć nie wykluczałbym samochodu bez obejrzenia go tam. Czasami ktoś wstawia do komisu auto które ma jakąś łatwą do usunięcia wadę, a cena jest już niższa. Ale komisy raczej w mniejszych miastach. Najlepiej jednak jak trafi sięciekawe auto od prywatnego sprzedawcy
gkuba
Posty: 26
Rejestracja: 08 lip 2015, 21:39
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

06 kwie 2018, 12:28

Podbijając trochę temat:
Jak sprawdzaliście auto w Niemczech? Da się znaleźć jakiś serwis/niemieckie SKP mówiące po angielsku? Czy trzeba mieć ze sobą kogoś w miarę biegłego w j.niemieckim?
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

09 kwie 2018, 7:48

Piszesz po niemiecku / angielsku (tłumacz google i heja - tylko polecam proste zdania jak nie ogarniasz chociaż podstawy gramatyki :P). Jedni odpowiadają inni nie.
Generalnie wyjdzie może deko taniej niż w Polszy, aczkolwiek dobrego nikt tanio nie odda :)
Akurat te auta dostają trochę po dupsku i ryzyko jest moim zdaniem spore.
Jeden wyjazd to koszt circa 1k, ja koniec końców kupiłem w PL
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
koosa666
Posty: 39
Rejestracja: 04 lut 2017, 4:16
Model: NC

09 kwie 2018, 13:12

Finansowo raczej nie zaoszczędzisz, ale jak pisali inni, warto dołożyć, jeśli trafisz na pewną sztukę od prywatnego właściciela. Może masz jakiegoś znajomego, który pracuje i jeździ do Niemiec, lub zajmuje się sprowadzaniem aut stamtąd to ci pomoże wszystko ogarnąć?
ODPOWIEDZ