Wypoźyczenie Miatki w Hiszpanii

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Pan Lee
Posty: 103
Rejestracja: 03 maja 2016, 10:56
Model: NB
Wersja: Millennium

06 gru 2017, 0:02

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was pytanie. W lutym chcę pojechać do Hiszpanii, pewnie sporo z Was spędzili tam wakacje, więc pytanie brzmi jak w tytułu. Czy ktoś z forumowiczów miał taką okazje wypożyczyć miatę na kilku dni w Hiszpanii? Szukam już cały dzień w internecie i na forum i nic:(
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

06 gru 2017, 6:26

miaty, to nie wiem, ale OK Rent A Car mają we flocie spidery abarthy :)
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

06 gru 2017, 9:03

Ciężki temat, też zawsze staram się znaleźć i popytać nawet znajomych z Hiszpanii ale nigdy miaty nie znalazłem. Lepiej od razu pytać o Fiata.
Na teneryfie na pewno dostaniesz w: http://www.cicar.com/EN/Tenerife-car-hire
Awatar użytkownika
Berger
Posty: 222
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:24
Model: ND
Wersja: 2.0 Homura
Lokalizacja: Warwickshire
Kontakt:

06 gru 2017, 19:58

Uważałbym z tym cicarem, jeśli chce się mieć jakiś konkretny samochód to najlepiej tam zadzwonić i spróbować się dogadać.

Półtora tygodnia temu wróciłem z Fuerteventury i mieliśmy samochód właśnie od nich.Generalnie wszystko bardzo ok, żadnych dodatkowych opłat, wszystko czyste i przejrzyste ale nie dostaliśmy samochodu, który zarezerwowaliśmy.

Co prawda dostaliśmy model wyżej za tą samą cenę, ale jeśli ktoś chce koniecznie dany egzemplarz auta, to niech sobie tam lepiej zadzwoni.

Być może to był tylko mój przypadek :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

06 gru 2017, 20:14

hmm 8 lat wynajmowałem w Cicar i zawsze miałem taki jak trzeba - może kwestia przypadku ale faktycznie jak się bardzo chce specyficzny model to warto się upewnić ;)
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

06 gru 2017, 21:32

W Hiszpanii jako-tako działa https://www.socialcar.com/en/ , teoretycznie jest też Turo (https://turo.com) ale tam to juz parę aut na cały kraj:/ W tych miejsach możesz wypożyczyć auta od zwykłych ludzi, dlatego też łatwiej znaleźć coś unikatowego.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

09 gru 2017, 11:17

Jeżeli chodzi o Teneryfę (info aktualne, bo z zeszłego tygodnia ;) ND soft top oraz RF-y w wypożyczalni Plus Car - http://pluscar-tenerife.com/booking.php?lang=en - płakałem jak je widziałem w górach, bo kiedy szukałem auta przed wylotem to nie mogłem nigdzie mazdy znaleźć :|
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Spyder
Donator
Donator
Posty: 83
Rejestracja: 05 gru 2016, 11:13
Model: NA
Wersja: 1.8 Base, rok '94
Lokalizacja: Kraków

09 gru 2017, 13:52

Część, niestety w warunkach zawsze jest ...lub podobny, i zazwyczaj ciężko to przeskoczyć. Ja kiedyś wynajmowałem Miatę, dzwoniłem do nich i tłumaczyłem, że interesuje mnie ten konkretny samochód, potwierdzili, że dostanę dokładnie ten, a po przyjeździe czekał na mnie Beatle Cabrio.......
Pozdrawiam i życzę, aby Wasze drogi były kręte!
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

11 gru 2017, 23:17

Spyder pisze:e Beatle Cabrio.......


:lol:
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

14 gru 2017, 0:21

W Cicar rzadko kiedy udaje się dostać zamówione auto, ale wtedy zawsze dostaje się upgrade (fiat 500 -> opel astra, seat ibiza aut. -> volvo s60 aut., fiesta 3d -> corsa 5d - przykłady mógłbym mnożyć), natomiast jak zamówiłem 500c na Gran Canarii to dostałem to co chciałem, bo tego typu auta są "na zamówienie", więc nie ma wtedy opcji "lub podobny". Prawdopodobnie tak samo jest z Abarthem Spider, bo jest to auto z kategorii na zamówienie i nie mają go na co innego podmienić
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

22 lut 2019, 15:44

Nominacji do Złotej Łopaty za to nie dostanę, ale porządkując myśli po moich zimowych poszukiwaniach, powstała krótka lista wypożyczalni oferujących Miatę i/lub Fiatę. Jeżeli ktoś, gdzieś coś przeczyta, zobaczy, pożyczy, to śmiało, proszę dopisać do listy.

Hiszpania - Baleary - Majorka:
www.boschrentacar.com
www.okrentacar.es
www.rentacarvanrell.com

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Grand Canaria, Teneryfa, Lanzarote, La Palma, La Gomera, Fuertaventura (ta litania to dla szukajki):
www.pluscar-lapalma.com
www.lanzarote.redline-rentacar.com
www.cicar.com
www.bvcartenerife.com

Hiszpania - Półwysep Iberyjski + Mellila "w Maroko":
www.okrentacar.es
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

10 mar 2019, 22:27

Od siebie dodam że Cicar na Gran Canarii zrobił mi darmowy upgrade Fiata 124 do Abartha - nie wiem czy wogóle mają "zwykle" Fiaty ale nie ma co z góry za Abartha płacić bo spora szansa że będzie taniej
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

11 mar 2019, 5:54

Mają zwykłe. Bralem a jak w jednym zgłosiłem jakąś usterkę to wymienili na kolejnego - nawet te podstawowe są w różnych wersjach wyposażenia. Na początku miałem fajnego z brązowymi skórami i czymś tam jeszcze... Sugerowałem podmianę ma Abartha ale się nie zgodzili ;)
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

11 mar 2019, 7:08

Ooo, ciekawe - znaczy miałem więcej szczęścia niż mi się wydawało :)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

13 maja 2019, 9:43

pistenbully pisze:
22 lut 2019, 15:44
Nominacji do Złotej Łopaty za to nie dostanę, ale porządkując myśli po moich zimowych poszukiwaniach, powstała krótka lista wypożyczalni oferujących Miatę i/lub Fiatę. Jeżeli ktoś, gdzieś coś przeczyta, zobaczy, pożyczy, to śmiało, proszę dopisać do listy.

Hiszpania - Baleary - Majorka:
www.boschrentacar.com
www.okrentacar.es
www.rentacarvanrell.com

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Grand Canaria, Teneryfa, Lanzarote, La Palma, La Gomera, Fuertaventura (ta litania to dla szukajki):
www.pluscar-lapalma.com
www.lanzarote.redline-rentacar.com
www.cicar.com
www.bvcartenerife.com

Hiszpania - Półwysep Iberyjski + Mellila "w Maroko":
www.okrentacar.es
Autoquote, ale podsumuję wrażenia z usług www.rentacarvanrell.com - proces rezerwacji wymagał wymiany wielu maili w łamanej angielszczyźnie oraz podania danych karty, ale powyższe niedogodności mogły być po części z mojej własnej winy (niedokładnie sprawdzone formularze), za to sam odbiór auta trwał ok. 90s, a zwrot, jak w pitstopie, dosłownie 1,5s na przesunięcie kluczyków po kontuarze. Także całkiem bezstresowo. Auto, które wypożyczyłem to ND, i cóż, oczekiwałem ST, bo takie było na obrazku, tymczasem czekał na mnie RF. Zresztą dość zmęczony mimo niewielkiego nalotu. Za to mieli na stanie co najmniej trzy Fiaty. I mnóstwo innych bezdaszników.
Przy okazji, na miejscu odkryłem jeszcze jedną wypożyczalnię dysponującą NDST, choć ceny nie zachęcały: http://carpayrentacar.com/carpay/frontend/
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

14 maja 2019, 8:18

Fajnie!
Szkoda, że na kontynencie w Hiszpanii nie działają
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

20 sty 2020, 5:26

pistenbully pisze:
13 maja 2019, 9:43
pistenbully pisze:
22 lut 2019, 15:44
Nominacji do Złotej Łopaty za to nie dostanę, ale porządkując myśli po moich zimowych poszukiwaniach, powstała krótka lista wypożyczalni oferujących Miatę i/lub Fiatę. Jeżeli ktoś, gdzieś coś przeczyta, zobaczy, pożyczy, to śmiało, proszę dopisać do listy.

Hiszpania - Baleary - Majorka:
www.boschrentacar.com
www.okrentacar.es
www.rentacarvanrell.com

Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Grand Canaria, Teneryfa, Lanzarote, La Palma, La Gomera, Fuertaventura (ta litania to dla szukajki):
www.pluscar-lapalma.com
www.lanzarote.redline-rentacar.com
www.cicar.com
www.bvcartenerife.com

Hiszpania - Półwysep Iberyjski + Mellila "w Maroko":
www.okrentacar.es
Autoquote, ale podsumuję wrażenia z usług www.rentacarvanrell.com - proces rezerwacji wymagał wymiany wielu maili w łamanej angielszczyźnie oraz podania danych karty, ale powyższe niedogodności mogły być po części z mojej własnej winy (niedokładnie sprawdzone formularze), za to sam odbiór auta trwał ok. 90s, a zwrot, jak w pitstopie, dosłownie 1,5s na przesunięcie kluczyków po kontuarze. Także całkiem bezstresowo. Auto, które wypożyczyłem to ND, i cóż, oczekiwałem ST, bo takie było na obrazku, tymczasem czekał na mnie RF. Zresztą dość zmęczony mimo niewielkiego nalotu. Za to mieli na stanie co najmniej trzy Fiaty. I mnóstwo innych bezdaszników.
Przy okazji, na miejscu odkryłem jeszcze jedną wypożyczalnię dysponującą NDST, choć ceny nie zachęcały: http://carpayrentacar.com/carpay/frontend/
Malaga: https://malagaudrive.com/pl/flota/
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

02 sty 2022, 19:59

Heja,
Mały odkop, ma ktoś sprawdzoną wypożyczalnie z NDekiem na Lanzarote ?
Warunek konieczny to możliwość wbicia na prom na Fuertę. Przerabiał ktoś?
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

02 sty 2022, 21:46

@irekJ nie do końca na temat ale chyba 2 lub 3 lata temu jak byłem ostatnio to Cicar miało Fiaty 124 w tym Abarthy
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

02 sty 2022, 23:17

To akurat widziałem ale 750 Euro za tydzień to trochę z sufitu stawka. Na ile się orientuję to połowa tego to więcej niż dużo.
Ostatecznie zależy mi aby faktycznie dostać Miatę a nie 500tkę ze szmatą na dachu.
Liczę, że może ktoś ma kontakt do wypożyczali z żywym człowiekiem gdzie fizycznie mają Miate a nie "lub podobny". Sam coś tam wyygooglowałem, będę dzwonił.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

29 kwie 2023, 18:52

irekJ pisze:
02 sty 2022, 19:59
Heja,
Mały odkop, ma ktoś sprawdzoną wypożyczalnie z NDekiem na Lanzarote ?
Warunek konieczny to możliwość wbicia na prom na Fuertę. Przerabiał ktoś?
Szalom.

Cabrera Medina ma Fiaty i Abarthy.

Mazdy (RF) ma PLUS CAR rent.

Co do abordażu na prom, co do zasady nie zezwala się na opuszczanie macierzystej wyspy. Ale można zapytać o wyjątek.

Inna sprawa, że taniej i szybciej przepłyniesz jako pieszy, a w Corralejo, dokładnie w porcie masz biuro Cicar, żeby wypożyczyć i śmigać dalej.

edit: jak widać PLUS ma tu również soft topy:
IMG_20230501_103347.jpg
IMG_20230501_103347.jpg (508.08 KiB) Przejrzano 1632 razy
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
ODPOWIEDZ