Prośba do kogoś z Bełchatowa lub okolic

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

all I need/now I see
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 11:48
Lokalizacja: Bełchatów

13 mar 2015, 9:04

Witam,

panowie, otóż mam taką prośbę. W związku z tym, że zastanawiam się nad kupnem mx5 prosiłbym kogoś z Bełchatowa, gdyż widuję czasem kilka tych aut na ulicach o spotkanie bądź kogoś z okolic Bełchatowa. Po prostu mój tata, z którym rozmawiam o kupnie nie jest do tego auta przekonany. Po prostu się nie godzi. Podaje dużo argumentów przeciw, ja z kolei mam mętlik w głowie, bo na dobrą sprawę nie mam się czym posiłkować. Byliśmy tylko u Marcina, ale były to takie podstawowe oględziny. Tata chciałby lepiej się przyjrzeć, porozmawiać o mechanice, serwisowaniu, kosztach, etc. z właścicielem i przejechać się. Mnie interesuje MSM, dlatego byłoby miło, gdyby odezwał się ktoś, kto ma NB FL z 1.8. Reszta bez znaczenia. Jeśli będzie to konieczne, mogę zapłacić.
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

13 mar 2015, 9:06

Msm? To rozbicie świnki sie szykuje, pomijajac fakt ze ciezko znaleźć. Wez zwykle 1.8 i tez bedziesz zadowolony.
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

13 mar 2015, 10:46

Nawet 1.6 będziesz zadowolony. Dawaj ojca na MMC! Wpadnie na prawy, zobaczy jak wielkie katowanie te auta przeżywają i nic się nie dzieje.

Jak co to frakcja łódzka zgłasza chęć pomocy.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

13 mar 2015, 11:11

Polecam poczytać wątek " jak namówić żonę na mx5"
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
all I need/now I see
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 11:48
Lokalizacja: Bełchatów

13 mar 2015, 11:17

Frakcja łódzka, jakaś konkretna osoba? Do kogo się kierować?
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

13 mar 2015, 12:40

Z Bełchatowa masz WojtkaJDM, są chłopaki z radomska, Pikol i dżordż, a tak to z Łodzi i okolic ja, seba1433 (jeśli chodzi o serwisowanie :D), Lucas Z, SPAM, Kidman, crazydunky jest na świeżo po zakupie, pan_miko (z NC), denis1980, rafa, i jeszcze kilku sympatycznych chłopa co się rzadziej udzielają :) Kolejnosc jest przypadkowa, ale w odległości od Bełchatowa :D

No i to co mówi kolega czester :D

all I need/now I see pisze:Po prostu mój tata, z którym rozmawiam o kupnie nie jest do tego auta przekonany. Po prostu się nie godzi. Podaje dużo argumentów przeciw, ja z kolei mam mętlik w głowie, bo na dobrą sprawę nie mam się czym posiłkować.

No bo to jest auto dla gejów i fryzjerów, kto by chciał mieć syna geja i fryzjera przecież, no wiadomo. :geeejj:
strazak8
Donator
Donator
Posty: 108
Rejestracja: 17 sty 2015, 19:27
Model: NC FL
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Łódź gm.Aleksandrów

13 mar 2015, 13:43

Podpowiem Ci jaki możesz mieć argument dla ojca ;) Miata ma tylko dwa miejsca i z prawej strony może usiąść dziewczyna lub ewentualnie jeden kolega. W innym samochodzie wchodzi dodatkowo jeszcze 3 kolegów...A to już dodatkowe podpuszczanie na drodze ;) Tak chciałem namówić syna do kupna roadstera żeby był tylko jeden diabełek, a nie cztery ;) .Kupiliśmy niestety 5 osobowe 205 KM i niestety długo nie trzeba było czekać jak się rozwalili na znaku ;) Na szczęście nikomu się nic nie stało tylko pojazd ucierpiał ;) Nadmieniam,że dobrze jeździ syn i nie był to jego pierwszy samochód, ale koledzy tu jest zło :evil:
To powinien być argument dla ojca ;)
OGAR 200,WSK 125,WSK 175,WSK 250 TRIAL, KLE 500, CB600,SHERCO 250, GAS GAS TXT 250
FIAT 126p, FIAT 125p, SEICENTO, FOCUS 1.6,
FIESTA, JIMNY, MIATA, KURW... było coś na tor...
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

13 mar 2015, 17:32

Niech się ojciec sam przejedzie jako kierowca w ładny dzień bez dachu :D Duża szansa, że się przekona ;)
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

14 mar 2015, 0:02

Alan pisze:Niech się ojciec sam przejedzie jako kierowca w ładny dzień bez dachu Duża szansa, że się przekona


No mój się nie przekonał, i w dodatku jeszcze twierdzi że to w ogóle nie jedzie. No ale takie jest życie jak sie zmienia biegi przy 2.5k... ma być ogień, na każdym biegu! :D
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

14 mar 2015, 23:44

A ojciec ile ma lat, a ile Ty?
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
all I need/now I see
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 11:48
Lokalizacja: Bełchatów

15 mar 2015, 12:28

ciupas uważasz, że ma to coś do rzeczy? Tata ma 61 lat, z kolei ja mam 26 lat.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

15 mar 2015, 13:04

Dla mnie ma, bo po co 26-letni facet pyta się taty o pozwolenie... podoba Ci się to kupuj;)
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 mar 2015, 13:29

Chyba, że tata płaci ;) To trzeba go jakoś urobić. Powiedz, że jesteś gejem i z takim samochodem będzie Ci łatwiej wrócić do normalnego życia po "wyjściu z szafy", które planujesz na maj :E
jar_ku
Donator
Donator
Posty: 270
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:32
Model: NC FL
Lokalizacja: Podkarpacie

15 mar 2015, 13:42

nickesh pisze:Chyba, że tata płaci ;) To trzeba go jakoś urobić. Powiedz, że jesteś gejem i z takim samochodem będzie Ci łatwiej wrócić do normalnego życia po "wyjściu z szafy", które planujesz na maj :E


:ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: radykalny pomysł. :winner: :winner: :winner:
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

15 mar 2015, 14:29

Tak na poważnie to powiem Ci all I need/now I see (strasznie długi nick), że moi rodzice na przykład do samego końca nie wierzyli, że kupię MX-5. Nie wiem kto był bardziej przeciw z rodziców. Po prostu przyjechałem się pochwalić pewnego dnia. Ojciec stwierdził, że jestem "pojeb..." i po co mi drugie auto po czym wsiadł do niego i widziałem tylko oddalającego się banana :lol:

Wrócił i z poważną miną zakomunikował, że "super chodzi" ale dalej nie wiem po co Ci to. Natomiast potem gdzie nie był chwalił się, ze synuś "kabrioleta" kupił dla zabawy:) Mama po jednej jeździe nigdy więcej nie wsiadła do tego auta bo za bardzo rzuca się w oczy na wsi i nie chce mieć z tym nic wspólnego. Jedyna babcia jak się jakoś wpakuje do środka zakłada chustę na głowę i się cieszy jednocześnie mówiąc, że jestem niepoważny.

Zmierzam do tego, że raczej ich nie przekonasz i dałbym sobie spokój. Po prostu jedź i kupuj co Ci się podoba. Twoje życie, Twoje zabawki.

BTW. Jak przyjechałem pierwszy raz na swoją wieś MX5 i zostawiłem ją pod bramką babcia powiedziała mi, że sąsiedzi plotkują, że tatuś auto dla córki kupił :lol: tak to jest z tymi naszymi mazdeczkami.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
strazak8
Donator
Donator
Posty: 108
Rejestracja: 17 sty 2015, 19:27
Model: NC FL
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Łódź gm.Aleksandrów

15 mar 2015, 14:38

czester_ pisze:Dla mnie ma, bo po co 26-letni facet pyta się taty o pozwolenie... podoba Ci się to kupuj;)

Jestem za :git:
Ja myślałem,że masz naście lat skoro pytasz o poradę ;)
OGAR 200,WSK 125,WSK 175,WSK 250 TRIAL, KLE 500, CB600,SHERCO 250, GAS GAS TXT 250
FIAT 126p, FIAT 125p, SEICENTO, FOCUS 1.6,
FIESTA, JIMNY, MIATA, KURW... było coś na tor...
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

15 mar 2015, 16:52

Też mam 26 lat i powiem brutalnie. W tym wieku tata nie pozwala Ci kupić auta, które Ci się podoba? Źle... chyba, że to on kładzie kasę. Jeśli tak, to miałbym to gdzieś i wolał jeździć autobusem niż golfem podyktowanym przez rodziców. No offence...
Mój hajs, kupuję Mazdę. Wasz hajs i mam kupić golfa, nie dziękuję, pójdę pieszo.

Pozdr.
DEX

PS. Ja miałem tydzień focha po kupnie, no ale trudno, moje piniondze :P
Awatar użytkownika
Wojtek JDM
Posty: 2286
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:28
Model: NB MSM
Wersja: Mazdaspeed
Lokalizacja: Bełchatów

15 mar 2015, 18:17

DEXTER pisze:Też mam 26 lat i powiem brutalnie. W tym wieku tata nie pozwala Ci kupić auta, które Ci się podoba? Źle... chyba, że to on kładzie kasę. Jeśli tak, to miałbym to gdzieś i wolał jeździć autobusem niż golfem podyktowanym przez rodziców. No offence...
Mój hajs, kupuję Mazdę. Wasz hajs i mam kupić golfa, nie dziękuję, pójdę pieszo.

Pozdr.
DEX



:kciuk:


Ja jestem z Bełchatowa, więc służę pomocą :) Przepraszam, że tak późno, ale nie śledzę każdych działów na forum często :/
Black SUPERCHARGED Betty - NB 1.6 '00 - SOLD
MAZDASPEED❤ - OEM 2004 MSM Velocity Red
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

15 mar 2015, 21:37

all I need/now I see pisze:ciupas uważasz, że ma to coś do rzeczy? Tata ma 61 lat, z kolei ja mam 26 lat.

Nie wiem co gorsze...mieć 26 lat i pytać rodziców o zgodę...albo prosić o kasę... Scary.
Obrazek

miatasm.com
Brat
Posty: 236
Rejestracja: 01 lis 2013, 19:02
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

15 mar 2015, 21:56

funky pisze:
all I need/now I see pisze:ciupas uważasz, że ma to coś do rzeczy? Tata ma 61 lat, z kolei ja mam 26 lat.

Nie wiem co gorsze...mieć 26 lat i pytać rodziców o zgodę...albo prosić o kasę... Scary.

Zazwyczaj nie biorę udziału w dyskusjach, które mają szansę przerodzić się w flame, ale co tam.

Też kupowałem Miatę w wieku 26 lat. Też rozmawiałem o tym z rodzicami. Też próbowałem ich przekonać. A oni mnie. Ich opinia była dla mnie ważna i to bardzo. No srsly, starsi ode mnie ludzie, którzy trochę przeżyli, przejeździli więcej km ode mnie i generalnie "znają życie" (a przynajmniej znają je lepiej ode mnie). Jak się z nimi nie liczyć?

Do końca próbowali mi wybić ten pomysł z głowy, ale równocześnie od początku pomagali mi w jego realizacji. Tatuś podesłał mi linka do Miaty którą kupiłem, Tatuś zawiózł mnie na sfinalizowanie transakcji.

Generalnie rodzice to bardzo fajna instytucja.

Przejrzałem wątek, all I need/now I see nigdzie nie pisze o "zgodzie" rodziców. Może po prostu chce przekonać osobę, która jest dla niego autorytetem i której opinia wiele dla niego znaczy?

czester_ pisze:Jedyna babcia jak się jakoś wpakuje do środka zakłada chustę na głowę i się cieszy jednocześnie mówiąc, że jestem niepoważny.
To chyba charakterystyczne dla babci. Moja też jako jedyna nakręca mnie na latanie bokiem :)
Po co jeździć jak można latać?
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

15 mar 2015, 22:11

Wydaje mi się, że każdy z nas liczy się ze zdaniem rodziców. Natomiast na pewno nikt nie będzie mi przeszkadzał w realizacji marzeń, tym bardziej jeśli wypowiada się w materii o której ma małe pojęcie.

Nie mam zamiaru nikogo obrazić, wręcz odwrotnie postaw na swoim i wtedy ew. żałuj. Zawsze możesz wynająć mieszkanie ;)
Pozwolę sobie zacytować Tan:
z racji tego, iż żyje się raz i doświadczenie pokazuje, że w moim przypadku często jest to życie napędzane podejmowaniem decyzji wątpliwie rozsądnych, ale dających ogrom radości - postanowię nabyć te...
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
all I need/now I see
Posty: 18
Rejestracja: 01 lis 2014, 11:48
Lokalizacja: Bełchatów

16 mar 2015, 8:26

Brat dziękuję Ci, że nie tyle się za mną wstawiłeś, co po prostu zrozumiałeś o co mi chodzi. Bardzo dobrze to wszystko ująłeś.
ODPOWIEDZ