Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

13 sie 2022, 15:14

Ma antenę na pokrywie bagażnika oraz białe światła poniżej lamp z tyłu, więc bardzo łatwo można poznać że to wersja ze stanów.
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 693
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

13 sie 2022, 16:43

Po vinie łatwo poznać że hameryka
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

28 sie 2022, 12:59

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EHV42.html
Obrazek

Siema, ktoś miał okazję się przejechać, porozmawiać z włascicielem? : ) EDIT: Rozmawiałem, jeździłem i oglądałem i potem nasłałem autotesto, żeby zobaczyli, bo coś mi nie pasowało, a bardzo chciałem PRHD.

Co mogę powiedzieć. Unikać szerokim łukiem i nie brać, chyba, że za 20 tyś i jakoś tam sobie doprowadzać do stanu używalności. Samochód sprowadzony na początku roku z Niemiec.

1. Nie prawdziwy VIN - teoretycznie ten jest prawdziwy, zebrany z auta: JMZNC188200210028
2. Brak dokumentów auta
3. Właściciel nic nie wie o aucie, unika odpowiedzi na pytania, nie pamięta pt kto robił swap (niby ktoś z lublina), ecu niby u five'a, jakie są użyte części, a wg ogłoszenia są zmienione wałki, kolektor wydechowy, sprzęgło, akumulator itd i najlepsze - serwis klimatyzacji o czym za chwilę. Ogólnie rozmowa ciężka i czuć brak wsparcia ze strony sprzedającego.

W ogłoszeniu napisane:
Mazda jest w idealnym stanie, wizualnie pięknie się prezentuje. Technicznie wszystko pracuje bez zarzutu.

4. Nie działa klimatyzacja : ) - po prostu wieje ciepłym silnikiem xd i wydaje mi się, że właściciel o tym wiedział, ale to tylko moje przypuszczenia.
5. Płyta podłogowa ma problem z korozją. Nie ma tragedii, ale wymaga to konserwacji i na pewno nie jest to "idealny stan"
6. Był walnięty przód. Maska i zderzak lakierowane powtórnie. Zderzak beznadziejnie spasowany, więc historię, że "kobiecie walnęły panewki w 1.8, więc sprowadziłem i swap", można wsadzić między bajki.
7. Prawdopodobnie wywaliło poduszki - "Usterka obwodu kontrolki poduszki powietrznej"
8. Stwierdzono liczne wycieki oleju z silnika. "Jednostka napędowa była rozbierana i została nieprofesjonalnie uszczelniona za pomocą dużej ilości czarnego silikonu."
9. Pas przedni był demontowany.
10. Klocki hamulcowe na obu osiach niebawem będą wymagały wymiany.
11. Tuleje zawieszenia są spękane.

Rzeczoznawca wycenił auto na 28 200 PLN (w tym VAT) : D

Co myślicie chłopaki, brać - czy nie? :D w ogóle nie gadałem z gościem i nie wiem, czy stać mnie na jakieś personalne wytykanie. Jestem w lekkim szoku, że można chcieć tak oszukiwać
adamo
Donator
Donator
Posty: 163
Rejestracja: 16 lip 2014, 17:34
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

07 wrz 2022, 11:06

Cześć,

Ktoś może oglądał : https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... ESecQ.html ?
coś dziwnie tanio
NB '99 1.8
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

07 wrz 2022, 12:13

Slawix pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EHV42.html
Obrazek

Siema, ktoś miał okazję się przejechać, porozmawiać z włascicielem? : ) EDIT: Rozmawiałem, jeździłem i oglądałem i potem nasłałem autotesto, żeby zobaczyli, bo coś mi nie pasowało, a bardzo chciałem PRHD.

Co mogę powiedzieć. Unikać szerokim łukiem i nie brać, chyba, że za 20 tyś i jakoś tam sobie doprowadzać do stanu używalności. Samochód sprowadzony na początku roku z Niemiec.

1. Nie prawdziwy VIN - teoretycznie ten jest prawdziwy, zebrany z auta: JMZNC188200210028
2. Brak dokumentów auta
3. Właściciel nic nie wie o aucie, unika odpowiedzi na pytania, nie pamięta pt kto robił swap (niby ktoś z lublina), ecu niby u five'a, jakie są użyte części, a wg ogłoszenia są zmienione wałki, kolektor wydechowy, sprzęgło, akumulator itd i najlepsze - serwis klimatyzacji o czym za chwilę. Ogólnie rozmowa ciężka i czuć brak wsparcia ze strony sprzedającego.

W ogłoszeniu napisane:
Mazda jest w idealnym stanie, wizualnie pięknie się prezentuje. Technicznie wszystko pracuje bez zarzutu.

4. Nie działa klimatyzacja : ) - po prostu wieje ciepłym silnikiem xd i wydaje mi się, że właściciel o tym wiedział, ale to tylko moje przypuszczenia.
5. Płyta podłogowa ma problem z korozją. Nie ma tragedii, ale wymaga to konserwacji i na pewno nie jest to "idealny stan"
6. Był walnięty przód. Maska i zderzak lakierowane powtórnie. Zderzak beznadziejnie spasowany, więc historię, że "kobiecie walnęły panewki w 1.8, więc sprowadziłem i swap", można wsadzić między bajki.
7. Prawdopodobnie wywaliło poduszki - "Usterka obwodu kontrolki poduszki powietrznej"
8. Stwierdzono liczne wycieki oleju z silnika. "Jednostka napędowa była rozbierana i została nieprofesjonalnie uszczelniona za pomocą dużej ilości czarnego silikonu."
9. Pas przedni był demontowany.
10. Klocki hamulcowe na obu osiach niebawem będą wymagały wymiany.
11. Tuleje zawieszenia są spękane.

Rzeczoznawca wycenił auto na 28 200 PLN (w tym VAT) : D

Co myślicie chłopaki, brać - czy nie? :D w ogóle nie gadałem z gościem i nie wiem, czy stać mnie na jakieś personalne wytykanie. Jestem w lekkim szoku, że można chcieć tak oszukiwać
Wyceny (głównie ubezpieczalni) są zawsze zaniżone min. 20%, więc cena 28k nawet w tym stanie jest nierealna. Natomiast NCFL z 2010 po swapie w cenie 48k (dzisiaj obniżono cenę tego auta) poszedłby na forum w tydzień, więc z tym autem musiało coś być nie tak.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

07 wrz 2022, 21:39

Slawix pisze:
3. Właściciel nic nie wie o aucie, unika odpowiedzi na pytania, nie pamięta [...]
4. Nie działa klimatyzacja [...]
5. Płyta podłogowa ma problem z korozją. [...]
6. Był walnięty przód. Maska i zderzak lakierowane powtórnie. Zderzak beznadziejnie spasowany, [...]
[...]
8. Stwierdzono liczne wycieki oleju z silnika. [...]
9. Pas przedni był demontowany.
10. Klocki hamulcowe na obu osiach niebawem będą wymagały wymiany.
11. Tuleje zawieszenia są spękane.
[...]

To brzmi jak 80% sprzedawanych u nas NC/NCFL. Bez koloryzowania :D
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

09 wrz 2022, 0:02

monkahead pisze:
07 wrz 2022, 12:13
Slawix pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EHV42.html
Obrazek

Siema, ktoś miał okazję się przejechać, porozmawiać z włascicielem? : ) EDIT: Rozmawiałem, jeździłem i oglądałem i potem nasłałem autotesto, żeby zobaczyli, bo coś mi nie pasowało, a bardzo chciałem PRHD.

Co mogę powiedzieć. Unikać szerokim łukiem i nie brać, chyba, że za 20 tyś i jakoś tam sobie doprowadzać do stanu używalności. Samochód sprowadzony na początku roku z Niemiec.

1. Nie prawdziwy VIN - teoretycznie ten jest prawdziwy, zebrany z auta: JMZNC188200210028
2. Brak dokumentów auta
3. Właściciel nic nie wie o aucie, unika odpowiedzi na pytania, nie pamięta pt kto robił swap (niby ktoś z lublina), ecu niby u five'a, jakie są użyte części, a wg ogłoszenia są zmienione wałki, kolektor wydechowy, sprzęgło, akumulator itd i najlepsze - serwis klimatyzacji o czym za chwilę. Ogólnie rozmowa ciężka i czuć brak wsparcia ze strony sprzedającego.

W ogłoszeniu napisane:
Mazda jest w idealnym stanie, wizualnie pięknie się prezentuje. Technicznie wszystko pracuje bez zarzutu.

4. Nie działa klimatyzacja : ) - po prostu wieje ciepłym silnikiem xd i wydaje mi się, że właściciel o tym wiedział, ale to tylko moje przypuszczenia.
5. Płyta podłogowa ma problem z korozją. Nie ma tragedii, ale wymaga to konserwacji i na pewno nie jest to "idealny stan"
6. Był walnięty przód. Maska i zderzak lakierowane powtórnie. Zderzak beznadziejnie spasowany, więc historię, że "kobiecie walnęły panewki w 1.8, więc sprowadziłem i swap", można wsadzić między bajki.
7. Prawdopodobnie wywaliło poduszki - "Usterka obwodu kontrolki poduszki powietrznej"
8. Stwierdzono liczne wycieki oleju z silnika. "Jednostka napędowa była rozbierana i została nieprofesjonalnie uszczelniona za pomocą dużej ilości czarnego silikonu."
9. Pas przedni był demontowany.
10. Klocki hamulcowe na obu osiach niebawem będą wymagały wymiany.
11. Tuleje zawieszenia są spękane.

Rzeczoznawca wycenił auto na 28 200 PLN (w tym VAT) : D

Co myślicie chłopaki, brać - czy nie? :D w ogóle nie gadałem z gościem i nie wiem, czy stać mnie na jakieś personalne wytykanie. Jestem w lekkim szoku, że można chcieć tak oszukiwać
Wyceny (głównie ubezpieczalni) są zawsze zaniżone min. 20%, więc cena 28k nawet w tym stanie jest nierealna. Natomiast NCFL z 2010 po swapie w cenie 48k (dzisiaj obniżono cenę tego auta) poszedłby na forum w tydzień, więc z tym autem musiało coś być nie tak.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie nie tak jest właściciel, który próbuje naciągnąć kupującego fałszując VIN, zatajając faktyczny stan fury i nic o niej nie mówiąc twierdząc, że „nie pamięta, bo przecież zarobiony jestem”, ukrywając usterki i nie zabierając ze sobą dokumentów samochodu : p nie mam nic przeciwko sprzedaży złomu, czy po prostu uszkodzonych/do zrobienia egzemplarzy, wystarczy się tym podzielić, ale kurdebele - oszustwa, krętactwa i zatajania nie zniosę i mam nadzieję, że karma działa i zepsuje się na amen zanim ktoś się nadzieje
solidmarian
Posty: 126
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:39
Model: Inny
Lokalizacja: 100lica

09 wrz 2022, 8:27

Slawix pisze:
09 wrz 2022, 0:02
Zdecydowanie nie tak jest właściciel, który próbuje naciągnąć kupującego fałszując VIN, zatajając faktyczny stan fury i nic o niej nie mówiąc twierdząc, że „nie pamięta, bo przecież zarobiony jestem”, ukrywając usterki i nie zabierając ze sobą dokumentów samochodu : p nie mam nic przeciwko sprzedaży złomu, czy po prostu uszkodzonych/do zrobienia egzemplarzy, wystarczy się tym podzielić, ale kurdebele - oszustwa, krętactwa i zatajania nie zniosę i mam nadzieję, że karma działa i zepsuje się na amen zanim ktoś się nadzieje
W jaki sposób w Twoim przypadku sprzedający sfałszował VIN albo Ciebie oszukał? Pytam, ponieważ jest to poważne oskarżenie, mało tego byłeś na miejscu i samochód oglądałeś na własne oczy, a wymagasz od 6 właściciela 15 letniej fury żeby wszystko o niej wiedział.
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

09 wrz 2022, 10:44

solidmarian pisze:
09 wrz 2022, 8:27
Slawix pisze:
09 wrz 2022, 0:02
Zdecydowanie nie tak jest właściciel, który próbuje naciągnąć kupującego fałszując VIN, zatajając faktyczny stan fury i nic o niej nie mówiąc twierdząc, że „nie pamięta, bo przecież zarobiony jestem”, ukrywając usterki i nie zabierając ze sobą dokumentów samochodu : p nie mam nic przeciwko sprzedaży złomu, czy po prostu uszkodzonych/do zrobienia egzemplarzy, wystarczy się tym podzielić, ale kurdebele - oszustwa, krętactwa i zatajania nie zniosę i mam nadzieję, że karma działa i zepsuje się na amen zanim ktoś się nadzieje
W jaki sposób w Twoim przypadku sprzedający sfałszował VIN albo Ciebie oszukał? Pytam, ponieważ jest to poważne oskarżenie, mało tego byłeś na miejscu i samochód oglądałeś na własne oczy, a wymagasz od 6 właściciela 15 letniej fury żeby wszystko o niej wiedział.
Nie wiedział nic o modyfikacjach, i naprawach, które sam wykonał przy swapie (w tym roku, w kwietniu bodajże). Dodam, że łatwo wyczuć, kiedy ktoś kręci, a kiedy faktycznie nie wie, że sprowadził walnięty samochód na lawecie z Niemiec.

"W jaki sposób w Twoim przypadku sprzedający sfałszował VIN albo Ciebie oszukał" - podawanie nie prawdziwego VIN w ogłoszeniu nie jest próbą oszustwa? Dodatkowo z premedytacją nie zabrał dokumentów, który by ten VIN potwierdziły, czy taki jaki jest na pojeździe, to jest wbity w dowód.

Generalnie mnie to rybka. Trochę się nauczyłem, wydałem kasę na sprawdzenie, wiem, że nie biorę i uczciwie przestrzegam, że mogą być problemy. Czy ktoś to kupi, czy nie, to... to trudno : D
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

10 wrz 2022, 16:50

Czy ktoś interesował się tym autem z ogłoszenia? Jesli z autem wszystko ok to cena nie szokuje. Trzeba by je wykupić z leasingu na firmę, której jeszcze nie mam ale wszystko da się ogarnąć.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... ERi1M.html
Załączniki
62FB6F70-3419-49D2-8A11-AF3AEA5696FF.jpeg
62FB6F70-3419-49D2-8A11-AF3AEA5696FF.jpeg (871.65 KiB) Przejrzano 1373 razy
Pozdrawiam, Danillo
mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

10 wrz 2022, 20:15

Nie wykupisz go z leasingu jeszcze co najmniej przez 18 miesięcy, wykup możliwy po upływie 2 lat od podpisania umowy przez aktualnego leasingobiorcę.
Obrazek
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

10 wrz 2022, 22:45

mufasa pisze:
10 wrz 2022, 20:15
Nie wykupisz go z leasingu jeszcze co najmniej przez 18 miesięcy, wykup możliwy po upływie 2 lat od podpisania umowy przez aktualnego leasingobiorcę.
Nie wiem skad to wiesz ale wszystko już jasne 😉
Pozdrawiam, Danillo
mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

10 wrz 2022, 22:57

Danillo pisze:
10 wrz 2022, 22:45
mufasa pisze:
10 wrz 2022, 20:15
Nie wykupisz go z leasingu jeszcze co najmniej przez 18 miesięcy, wykup możliwy po upływie 2 lat od podpisania umowy przez aktualnego leasingobiorcę.
Nie wiem skad to wiesz ale wszystko już jasne 😉
No i druga sprawa, nowa lub bardzo młoda firma na 99,9% nie dostanie zgody na cesję. Przy cesjach jest pełna procedura z weryfikacją wszystkich dokumentów finansowych firmy. Paradoksalnie łatwiej wziąć byle nowy sprzęt z minimalną wpłatą na poziomie 10% niż przejmować czyjś leasing. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
maxiek
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2022, 21:40
Model: ND
Lokalizacja: Jarosław

11 wrz 2022, 0:09

Danillo pisze:
10 wrz 2022, 16:50
Czy ktoś interesował się tym autem z ogłoszenia? Jesli z autem wszystko ok to cena nie szokuje. Trzeba by je wykupić z leasingu na firmę, której jeszcze nie mam ale wszystko da się ogarnąć.

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... ERi1M.html
Chciałem ją kupić, ale po zsumowaniu kosztów to warto do salonu pójść i w tej cenie nowym wyjedziesz. Zreszta dla mnie jeśli co innego jest napisane, a właściciel od razu co innego mówi to ja nie mam ochoty dociekać prawdy (mam lepsze zajęcia). Kupiłem inną, we wtorek jadę odebrać.
LikelyJupiter8

11 wrz 2022, 9:36

W tym ogłoszeniu jest chyba błąd:
raty = 53 x 1.564,86 = 82937,58 netto
wykup = 39.048,78 netto
SUMA = 121.986,36 netto (!)
Chyba ten wykup jest w rzeczywistości mniejszy. Nie znam firmy, która by się zgodziła na takiego rezyduala po 5 latach. Chyba, że to najem.

Cesja na nowy podmiot raczej nie przejdzie.
Druga sprawa - jeśli by to przejąć i chcieć wykupić po minimalnym okresie (24mce) to dyskonto (z uwagi na długi okres i wartość wykupu) będą b. drogie.
Lepiej zrobić aneks (nawet jesli płatny) i skrócić okres do 2/3 lat i nadpłacić kapitał.
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

11 wrz 2022, 12:16

Gadałem z człowiekiem, kwoty miesięcznych rat leasingu i wykupu są zgodne z umową i to jest bardzo droga zabawa. To co podał jako 94 netto do wykupu jest wartością na dziś ale jak widać czysto wirtualną bo mie można go wykupić. Także powisi sobie jeszcze trochę.
Pozdrawiam, Danillo
Pietreczeczek
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2022, 10:00
Model: NC
Lokalizacja: Warszawa

14 wrz 2022, 11:40

Siemanko, zainteresowałem się ostatnio tym egzemplarzem NC. Już kilka dni wisi, wcześniej mi się kojarzy że mignął na OTOMOTO za trochę niższa cenę, ale w dalszym ciągu ta cena za 2.0 z hard topem wydaje się uczciwa.
Rozmawiałem ze sprzedającym i jedyne co mnie zmartwiło to to że auto nie było garażowane przez ostanie 6 lat. Jak taka mazda może to znieść?
Albo czy może ktoś z forumowiczów oglądał już może ten egzemplarz i może się podzielić uwagami?
Vin: JMZNC18F200154977
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-grid
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (378.65 KiB) Przejrzano 1160 razy
Awatar użytkownika
konopa
Donator
Donator
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie 2017, 21:51
Model: ND
Wersja: NA + NB + NC + ND
Lokalizacja: Wrocław

14 wrz 2022, 15:23

Pietreczeczek pisze:
14 wrz 2022, 11:40
Rozmawiałem ze sprzedającym i jedyne co mnie zmartwiło to to że auto nie było garażowane przez ostanie 6 lat. Jak taka mazda może to znieść?
Bardziej bym się martwił stanem silnika przy tym przebiegu - ile bierze oleju lub czy już ewentualnie był robiony w przeszłości remont.
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 735
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

15 wrz 2022, 12:11

Pietreczeczek pisze:
14 wrz 2022, 11:40
Siemanko, zainteresowałem się ostatnio tym egzemplarzem NC. Już kilka dni wisi, wcześniej mi się kojarzy że mignął na OTOMOTO za trochę niższa cenę, ale w dalszym ciągu ta cena za 2.0 z hard topem wydaje się uczciwa.
Rozmawiałem ze sprzedającym i jedyne co mnie zmartwiło to to że auto nie było garażowane przez ostanie 6 lat. Jak taka mazda może to znieść?
Albo czy może ktoś z forumowiczów oglądał już może ten egzemplarz i może się podzielić uwagami?
Vin: JMZNC18F200154977
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-grid
no rozumując w ten sposób, to moja też jest salon Polska :)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

15 wrz 2022, 12:13


waran pisze:no rozumując w ten sposób, to moja też jest salon Polska :)
A jak spojrzeć na ilość właścicieli od końca, to jesteś nawet pierwszym właścicielem Obrazek ... eh ci handlarze.



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 735
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

15 wrz 2022, 12:22

:)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

15 wrz 2022, 14:37

Pietreczeczek pisze:
14 wrz 2022, 11:40
Siemanko, zainteresowałem się ostatnio tym egzemplarzem NC. Już kilka dni wisi, wcześniej mi się kojarzy że mignął na OTOMOTO za trochę niższa cenę, ale w dalszym ciągu ta cena za 2.0 z hard topem wydaje się uczciwa.
Rozmawiałem ze sprzedającym i jedyne co mnie zmartwiło to to że auto nie było garażowane przez ostanie 6 lat. Jak taka mazda może to znieść?
Albo czy może ktoś z forumowiczów oglądał już może ten egzemplarz i może się podzielić uwagami?
Vin: JMZNC18F200154977
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-grid
Gdzieś widziałem, że Mazda miała 6ciu właścicieli i z tego co zrozumiałem, to była przepuszczana przez firmy dla jakiś optymalizacji : )

tu mam zdjęcia podwozia od właściciela i jestem ciekaw, czy to w kategorii NC w ogóle mocno skorodowane, czy letko? :D

https://drive.google.com/drive/folders/ ... aOehnUJyO7
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

15 wrz 2022, 15:18

Mocno, tutaj masz moje podwozie ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
vodka
Posty: 693
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

15 wrz 2022, 16:15

Slawix pisze:
15 wrz 2022, 14:37

Gdzieś widziałem, że Mazda miała 6ciu właścicieli i z tego co zrozumiałem, to była przepuszczana przez firmy dla jakiś optymalizacji : )
To ja bym chyba wolał Mazde po dachowaniu niż po takiej optymalizacji :ryjezesmiechu:
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3675
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

15 wrz 2022, 16:34

@Slawix Podwozie lekko skorodowane, tragedii nie ma. To nie jest nowe auto.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
pituszly
Posty: 46
Rejestracja: 12 sie 2021, 19:30
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: Zator

16 wrz 2022, 9:03

Wczoraj na olx pojawiła się bardzo tania oferta NCka 2.5l. Widział ktoś ten samochód?
https://www.olx.pl/d/oferta/mazda-mx-5- ... QfH7d.html
Załączniki
123.png
123.png (390.8 KiB) Przejrzano 956 razy
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

17 wrz 2022, 6:27

Czy ktoś widział i moze się podzielić opinia o tej 2 białej ND z Otomoto?
Załączniki
330C38B2-FE2B-43ED-8D04-88D40B69EC1A.jpeg
330C38B2-FE2B-43ED-8D04-88D40B69EC1A.jpeg (604.83 KiB) Przejrzano 892 razy
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, 8:46 przez Danillo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Danillo
mysiauek
Posty: 168
Rejestracja: 07 lip 2014, 8:51

17 wrz 2022, 8:13

vodka pisze:
15 wrz 2022, 16:15
Slawix pisze:
15 wrz 2022, 14:37

Gdzieś widziałem, że Mazda miała 6ciu właścicieli i z tego co zrozumiałem, to była przepuszczana przez firmy dla jakiś optymalizacji : )
To ja bym chyba wolał Mazde po dachowaniu niż po takiej optymalizacji :ryjezesmiechu:
Ale w czym problem? Miałem samochód po leasingu w sporej korporacji. Jeździła nim przez 5 lat jedna osoba, w tym czasie samochód miał coś koło ośmiu właścicieli, wlasnie z powodow podatkowych. Także nie dramatyzowałbym tylko dopytał, co to za optymalizacja i po co. Jeżeli zna to hasło "optymalizacja podatkowa" to i powinien wiedzieć kto i po co to robił przy tym właśnie samochodzie. Może facet mówi prawdę? :mrgreen:
Musisz przestać się starać. Nie próbuj być lepszym, nie próbuj być szybszym. Jedź dla czystej przyjemności. Jedź tak wolno, jak ci się podoba, i rób co chcesz, byle tylko dobrze się bawić :)
Awatar użytkownika
moplek
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:13
Model: NC
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

18 wrz 2022, 9:05

pituszly pisze:
16 wrz 2022, 9:03
Wczoraj na olx pojawiła się bardzo tania oferta NCka 2.5l. Widział ktoś ten samochód?
https://www.olx.pl/d/oferta/mazda-mx-5- ... QfH7d.html
Ona już stoi dosyć długo, najpierw była za 35, 34, 33 i teraz za 31.
uxon
Posty: 58
Rejestracja: 18 sie 2022, 20:57
Model: Inny
Lokalizacja: Krk

20 wrz 2022, 12:44

Pietreczeczek pisze:
14 wrz 2022, 11:40
Siemanko, zainteresowałem się ostatnio tym egzemplarzem NC. Już kilka dni wisi, wcześniej mi się kojarzy że mignął na OTOMOTO za trochę niższa cenę, ale w dalszym ciągu ta cena za 2.0 z hard topem wydaje się uczciwa.
Rozmawiałem ze sprzedającym i jedyne co mnie zmartwiło to to że auto nie było garażowane przez ostanie 6 lat. Jak taka mazda może to znieść?
Albo czy może ktoś z forumowiczów oglądał już może ten egzemplarz i może się podzielić uwagami?
Vin: JMZNC18F200154977
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-grid
Ja ogladalem to auto na zywo. Tak jak ktos pisal, widac, ze auto dlugo stoi pod chmurka. Ogolnie auto raczej nie jest zle, ale jest cale do odswiezenia.
Od spodu widzialem tyle co sie polozylem, sporo nalotow, ale czy cos grubszego to nie wiem (trzeba by wjechac na podnosnik). Z zewnatrz lakier zaniedbany, auto bylo brudne, moze tez przez to takie wrazenie, ale dach splowialy, na blotniku z przodu szkoda parkingowa, zderzak przedni ma inny odcien. - trzeba by na start zrobic lakierowanie 3-4 elementow plus polerke, od spodu najlepiej porzadna konserwacje z piaskowaniem.
Z minusow - auto mialo oleju pod dolna kreske i to nie pierwszej swiezosci - co chyba dobrze nie wrozy jesli chodzi o pobor oleju.
Dla mnie dodatkowy minus - skrzynia 5 i standardowe amory.
Poza tym calkiem sprawne, dobrze sie prowadzi, sprawnie przyspiesza, dach, klima, grzanie dzialaja, biegi wchodza dobrze, jest szpera. W rekach jednego wlasciela od kilku lat, wiec o naprawy/serwis mozna dopytywac.
ODPOWIEDZ