Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

29 cze 2022, 11:28

To stara kierownica - co jest mega dziwne bo jaki sens takiego brzydala tam wsadzać, a z tyłu chyba ma dodatkowe światło przeciwmgłowe ?
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

29 cze 2022, 14:50

Mr.Forklift pisze:
29 cze 2022, 10:34
Ten rodzaj kierownicy wychodził w NBFL?
Fotele to chyba z 10AE?
Zderzak tylny jest dziwnie "podcięty". Czy to jakaś spec wersja czy w jakimś konkretnym celu?
Kierownica z biedawersji.
Fotele z NB przed liftem (chyba faktycznie z Anniversarki).
Zderzak podcięty - pewnie kiedyś był jakiś idiotyczny, akcesoryjny wydech, który wyleciał.
Konioczynka pisze:
29 cze 2022, 11:28
z tyłu chyba ma dodatkowe światło przeciwmgłowe ?
Z tyłu dodatkowe światło przeciwmgłowe, bo ktoś zamontował lampy USA - z dwoma wstecznymi.

Ogólnie to jakaś dziwna, kombinowana wersja. Wydaje się że ktoś kiedyś poddał ją dziwnemu tuningowi, a potem się z niego próbował wycofać...
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

14 lip 2022, 7:37

Czy jest na forum właściciel tego pontona? https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-ID6EN4It.html

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Obrazek
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

14 lip 2022, 7:56

Fajne auto, szkoda ze foty z czasu kiedy auto mialo 127k na budziku, a nie ponad 200k jak podaje sie w ogloszeniu.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
konopa
Donator
Donator
Posty: 693
Rejestracja: 12 kwie 2017, 21:51
Model: ND
Wersja: NA + NB + NC + ND
Lokalizacja: Wrocław

14 lip 2022, 10:24

bjorm pisze:
14 lip 2022, 7:56
Fajne auto, szkoda ze foty z czasu kiedy auto mialo 127k na budziku, a nie ponad 200k jak podaje sie w ogloszeniu.
Wszystko się zgadza, auto ma 127k mil, czyli ~200k km.
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

14 lip 2022, 12:02

konopa pisze:
14 lip 2022, 10:24
bjorm pisze:
14 lip 2022, 7:56
Fajne auto, szkoda ze foty z czasu kiedy auto mialo 127k na budziku, a nie ponad 200k jak podaje sie w ogloszeniu.
Wszystko się zgadza, auto ma 127k mil, czyli ~200k km.
Ano racja, heh, o tym nie pomyslalem :D
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Leeo
Donator
Donator
Posty: 1137
Rejestracja: 28 wrz 2014, 20:04
Model: ND RF
Wersja: ND2 SkyF Recaro
Lokalizacja: Białystok/Augustów

14 lip 2022, 13:06

Fotki takie jak tej srebrnej ncfl za 72tyś, której ogłoszenie przepadło jakieś 3tyg temu.
Burgundowa NCFL 21-22: viewtopic.php?f=22&t=32724
Mixed NB 18-21: viewtopic.php?f=22&t=27874
10th Anni 16-18: viewtopic.php?f=22&t=21404
Awatar użytkownika
Kova_lczyk
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2022, 21:35
Model: NC
Wersja: PRHT 2.0 Sport
Lokalizacja: Płock

20 lip 2022, 13:26

Cześć, czy może ktoś oglądał ten egzemplarz? Może to ktoś z forum? :D
Będę wdzięczny za wszelkie informację.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (928.02 KiB) Przejrzano 1980 razy
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

27 lip 2022, 11:44

kebes49@gmail.com pisze:Cześć, czy może ktoś oglądał ten egzemplarz? Może to ktoś z forum? :D
Będę wdzięczny za wszelkie informację.
Jest tutaj opisany poszukaj.

Co jest nie tak z tym autem że tyle wisi, oglądał ktoś?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... b65456.jpg[/IMG]

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kova_lczyk
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2022, 21:35
Model: NC
Wersja: PRHT 2.0 Sport
Lokalizacja: Płock

27 lip 2022, 16:10

Kupiona, sprawdzona. Prześwietlona przez mechanika. Po 3 dniach jazdy, wyszedł jeden mały smaczek do wymiany - most tylni :twisted: . W tym tygodniu postaram się coś więcej napisać w wątku "nasza miata" :D Ogólnie samochód na duży +, jestem zadowolony z zakupu.

Dzięki za pomoc i mam nadzieje, że teraz tylko będzie ulepszanie furki :)
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

27 lip 2022, 21:07

To jest nie tak ze ludzie boja sie swapow.
Tego ci pozniej byle kto na wsi w lubuskim czy gdziekolwiek nie ogarnie.
Wiec dla wiekszosci to za duze ryzyko, pewnie tez nigdy nie jechali 2.5 w NC wiec to ich za bardzo nie przekonuje.
Auto fajne, plus i minus jednoczesnie bo skrzynai 5, zawieszenie oem czarne bez obnizenia, walki z 2.0, wiec na plus, silnik przebieg 150 tys, wiec tez nie taki cukierek jak zawsze byly w Bydgoszczy (silnik nie byl swapowany w Bydgosczy, tylko strojony).
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

27 lip 2022, 21:14

A gdzie jest info o przebiegu silnika, bo nie widzę? No chyba że już go prywatnie podpytałeś.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

27 lip 2022, 21:47

Prywatnie pytalem
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Mr.Forklift
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2022, 21:36
Model: Inny
Lokalizacja: EKU

28 lip 2022, 18:06

Cześć,

Może ktoś zna to auto/właściciela lub był/oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EOOvL.html

Cena i wygląd zachęcające ale mam do celu aż 400 km i nie wiem czy jest sens zarywać cały dzień.
Awatar użytkownika
meo87
Posty: 327
Rejestracja: 30 kwie 2013, 17:45
Model: NC
Wersja: NC
Lokalizacja: Nowy Sącz

04 sie 2022, 7:54

Mr.Forklift pisze:
28 lip 2022, 18:06
Cześć,

Może ktoś zna to auto/właściciela lub był/oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EOOvL.html

Cena i wygląd zachęcające ale mam do celu aż 400 km i nie wiem czy jest sens zarywać cały dzień.
Nie polecam auta choć wersja fajna [SPORT] czyli 2.0 6b+LSD Bilstein BOSE itd. Auto miało szkodę na 10k lub więcej. Nie wyglądało na mocno bitą, akurat zapomniałem czujnika lakieru. Z minusów, lakier w bardzo słabym stanie, jakby cały czas na myjnie szczotkowe jeździł, lampy w zasadzie do wymiany, sam nie wiem czy polerka im coś pomoże, wyglądają mega słabo, nie działają silniczki od poziomowania świateł w lampach w ksenonach to podstawa. Świadczy to o tym, że auto mogło stać gdzieś w wodzie, tylna wykładzina pasażera jest w pleśni więc nie wiem czy to nie wyczyszczone kanały odpływowe czy była gdzieś woda. Generalnie w środku nie pachnie stęchlizną więc czy jest to popowodziowe mam mieszane uczucia. Dodatkowo auto ma zajebiście słabo zrobioną konserwację, zawalone podwozie jakimś gumolitem, właściciel mówi, że robi to co 2 lata więc mega słabo. Dobrze zrobiona konserwacja powinna wytrzymać dużo dłużej. Nie byłem w stanie ocenić podwozia przez tą konserwację. Mechanicznie skrzynia działała źle, 1 trzeba szukać koło 3 a najczęściej wchodzi wsteczny bo brak tej blokady od wciskania lewarka. 2 też problem dopiero 3,4,5,6 działa prawidłowo ale nie da się z tym jeździć. Poza tym kierownica zmęczona, lewarek biegów wymieniony, to nie ma takiego przebiegu. Opony wielosezonowe 2018. Dodatkowo widoczne dwa ślady na dachu od zamykania dachu (działał ok) ale mechanizm zamykania rysował dach w dwóch miejscach co było dziwne. Na mój gust zbieżność do zrobienia. Światła do jazdy dziennej zrobione słabo, kable puszczone tak byle jak. Olej filtry do wymiany. Generalnie zabierało się tego trochę, odpuściłem. Może to komuś pomoże oszczędzić czas i pieniądze.
Awatar użytkownika
meo87
Posty: 327
Rejestracja: 30 kwie 2013, 17:45
Model: NC
Wersja: NC
Lokalizacja: Nowy Sącz

04 sie 2022, 7:56

meo87 pisze:
04 sie 2022, 7:54
Mr.Forklift pisze:
28 lip 2022, 18:06
Cześć,

Może ktoś zna to auto/właściciela lub był/oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EOOvL.html

Cena i wygląd zachęcające ale mam do celu aż 400 km i nie wiem czy jest sens zarywać cały dzień.
Nie polecam auta choć wersja fajna [SPORT] czyli 2.0 6b+LSD Bilstein BOSE itd. Auto miało szkodę na 10k lub więcej. Nie wyglądało na mocno bitą, akurat zapomniałem czujnika lakieru. Z minusów, lakier w bardzo słabym stanie, jakby cały czas na myjnie szczotkowe jeździł, lampy w zasadzie do wymiany, sam nie wiem czy polerka im coś pomoże, wyglądają mega słabo, nie działają silniczki od poziomowania świateł w lampach w ksenonach to podstawa. Świadczy to o tym, że auto mogło stać gdzieś w wodzie, tylna wykładzina pasażera jest w pleśni więc nie wiem czy to nie wyczyszczone kanały odpływowe czy była gdzieś woda. Generalnie w środku nie pachnie stęchlizną więc czy jest to popowodziowe mam mieszane uczucia. Dodatkowo auto ma zajebiście słabo zrobioną konserwację, zawalone podwozie jakimś gumolitem, właściciel mówi, że robi to co 2 lata więc mega słabo. Dobrze zrobiona konserwacja powinna wytrzymać dużo dłużej. Nie byłem w stanie ocenić podwozia przez tą konserwację. Mechanicznie skrzynia działała źle, 1 trzeba szukać koło 3 a najczęściej wchodzi wsteczny bo brak tej blokady od wciskania lewarka. 2 też problem dopiero 3,4,5,6 działa prawidłowo ale nie da się z tym jeździć. Poza tym kierownica zmęczona, lewarek biegów wymieniony, to nie ma takiego przebiegu. Opony wielosezonowe 2018. Dodatkowo widoczne dwa ślady na dachu od zamykania dachu (działał ok) ale mechanizm zamykania rysował dach w dwóch miejscach co było dziwne. Na mój gust zbieżność do zrobienia. Światła do jazdy dziennej zrobione słabo, kable puszczone tak byle jak. Olej filtry do wymiany. Generalnie zabierało się tego trochę, odpuściłem. Może to komuś pomoże oszczędzić czas i pieniądze.

No i bym zapomniał, nie działa klimatyzacja, nie jest to tak jak mówi właściciel, że trzeba zabić gaz, bo gaz w układzie jest, nie działa kompresor.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

04 sie 2022, 15:41

meo87 pisze:
04 sie 2022, 7:56
meo87 pisze:
04 sie 2022, 7:54
Mr.Forklift pisze:
28 lip 2022, 18:06
Cześć,

Może ktoś zna to auto/właściciela lub był/oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EOOvL.html

Cena i wygląd zachęcające ale mam do celu aż 400 km i nie wiem czy jest sens zarywać cały dzień.
Nie polecam auta choć wersja fajna [SPORT] czyli 2.0 6b+LSD Bilstein BOSE itd. Auto miało szkodę na 10k lub więcej. Nie wyglądało na mocno bitą, akurat zapomniałem czujnika lakieru. Z minusów, lakier w bardzo słabym stanie, jakby cały czas na myjnie szczotkowe jeździł, lampy w zasadzie do wymiany, sam nie wiem czy polerka im coś pomoże, wyglądają mega słabo, nie działają silniczki od poziomowania świateł w lampach w ksenonach to podstawa. Świadczy to o tym, że auto mogło stać gdzieś w wodzie, tylna wykładzina pasażera jest w pleśni więc nie wiem czy to nie wyczyszczone kanały odpływowe czy była gdzieś woda. Generalnie w środku nie pachnie stęchlizną więc czy jest to popowodziowe mam mieszane uczucia. Dodatkowo auto ma zajebiście słabo zrobioną konserwację, zawalone podwozie jakimś gumolitem, właściciel mówi, że robi to co 2 lata więc mega słabo. Dobrze zrobiona konserwacja powinna wytrzymać dużo dłużej. Nie byłem w stanie ocenić podwozia przez tą konserwację. Mechanicznie skrzynia działała źle, 1 trzeba szukać koło 3 a najczęściej wchodzi wsteczny bo brak tej blokady od wciskania lewarka. 2 też problem dopiero 3,4,5,6 działa prawidłowo ale nie da się z tym jeździć. Poza tym kierownica zmęczona, lewarek biegów wymieniony, to nie ma takiego przebiegu. Opony wielosezonowe 2018. Dodatkowo widoczne dwa ślady na dachu od zamykania dachu (działał ok) ale mechanizm zamykania rysował dach w dwóch miejscach co było dziwne. Na mój gust zbieżność do zrobienia. Światła do jazdy dziennej zrobione słabo, kable puszczone tak byle jak. Olej filtry do wymiany. Generalnie zabierało się tego trochę, odpuściłem. Może to komuś pomoże oszczędzić czas i pieniądze.

No i bym zapomniał, nie działa klimatyzacja, nie jest to tak jak mówi właściciel, że trzeba zabić gaz, bo gaz w układzie jest, nie działa kompresor.
...i zniknął z otomoto...
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
domin
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2022, 22:28
Model: NA
Wersja: polift eu
Lokalizacja: Wwa

06 sie 2022, 14:49

Z dzisiejszego tripa:
Auto we wrocku, przed moja wizyta było 21 tys czy tam 21, coś.
Vin dla potomnych:
JMZNA18C200303463
P.S
Auto z boguszewic kupione rok temu przed puknieciem:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EPe9l.html
To chyba nie wszystko co jest w niej do zrobienia, ale pewnie większość:
-zamalowana rdza na progach barankiem do połowy drzwi,
Na brzegach drzwi ruda,
Ramka w okol szyby ślady korozji,
Prawy przód złe poskładany po jakiejś stłuczce między błotnikiem a maska odstęp prawie na palec i latająca maska,
Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
Zawieszenia praktycznie brak i przód i tył,
Akumulator do smieci auto nie odpaliło (jeździł nie dokręcony podobno jakieś płytki szlag trafił,
Uszkodzona sonda lambda
Problem z airbagiem
Obrysówki nie świecą,
Nieszczelna przeciwmgielne,
Hamulce przód nie ma ani klocków ani tarcz,
Hamulce tył siła hamowania 1,5 podobno to tyle co kolarzówka,
Ręczny idealny
Mało płynu chłodniczego
Uszkodzona przekładnia kierownicza,
Sonda lambda umarła,
Wyciek ze skrzyni,
Wyciek z silnika,
Cały wydech out (rdza i druty)
Zawieszenie silnika out,
Obroty rosną kręcąc kierownica,
Opony już pełnoletnie (2004 rok)
Sprzęgła brak
Stluczka i dach jak na zdjęciach, prawa szyba faktycznie nie działa. Ale to pikuś przy reszcie. Przegląd do września -auto nie przejdzie, spaliny tez złe.
A na koniec nawet wycieraczki przednie zniszczone wiec szyby będą zajechane raz dwa przy pogodzie bieżącej - dla mnie to gwóźdź do trumny bo widać dbanie o auto.

To tak na szybko z moich spostrzeżeń i Pana na najbliższej skp, a pewnie jakieś niedopatrzenie z mojej strony tez jest, mnie nie stać na naprawę tego auta a już na pewno nie w cenie o której mówi sprzedający, podobno sam Rafał od którego kupił proponuje mu 18k (choć brzmi to dla mnie dość abstrakcyjnie - ale ja się tam nie znam ;) )
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

09 sie 2022, 12:01

domin pisze:
06 sie 2022, 14:49
Z dzisiejszego tripa:
[...]
To tak na szybko z moich spostrzeżeń i Pana na najbliższej skp, a pewnie jakieś niedopatrzenie z mojej strony tez jest, mnie nie stać na naprawę tego auta a już na pewno nie w cenie o której mówi sprzedający, podobno sam Rafał od którego kupił proponuje mu 18k (choć brzmi to dla mnie dość abstrakcyjnie - ale ja się tam nie znam ;) )
Ciekawe jak to się ma do info o "dobrym stanie technicznym" w treści ogłoszenia... :cry:
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

09 sie 2022, 12:22

Jeżeli sprzedający podaje w ogłoszeniu, że auto jest w "stanie dobrym", to na ogół oznacza to, że mamy do czynienia z wrakiem. Jeżeli samochód jest naprawdę w dobrym stanie, wtedy pisze się że auto jest w "stanie fabrycznym", "celującym", "doskonałym" itd :)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

09 sie 2022, 15:14

Chyba że tak...
To ja za uczciwy jestem :(
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

09 sie 2022, 17:49

domin pisze:Z dzisiejszego tripa:
Auto we wrocku, przed moja wizyta było 21 tys czy tam 21, coś.
Vin dla potomnych:
JMZNA18C200303463
P.S
Auto z boguszewic kupione rok temu przed puknieciem:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EPe9l.html
To chyba nie wszystko co jest w niej do zrobienia, ale pewnie większość:
-zamalowana rdza na progach barankiem do połowy drzwi,
Na brzegach drzwi ruda,
Ramka w okol szyby ślady korozji,
Prawy przód złe poskładany po jakiejś stłuczce między błotnikiem a maska odstęp prawie na palec i latająca maska,
Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
Zawieszenia praktycznie brak i przód i tył,
Akumulator do smieci auto nie odpaliło (jeździł nie dokręcony podobno jakieś płytki szlag trafił,
Uszkodzona sonda lambda
Problem z airbagiem
Obrysówki nie świecą,
Nieszczelna przeciwmgielne,
Hamulce przód nie ma ani klocków ani tarcz,
Hamulce tył siła hamowania 1,5 podobno to tyle co kolarzówka,
Ręczny idealny
Mało płynu chłodniczego
Uszkodzona przekładnia kierownicza,
Sonda lambda umarła,
Wyciek ze skrzyni,
Wyciek z silnika,
Cały wydech out (rdza i druty)
Zawieszenie silnika out,
Obroty rosną kręcąc kierownica,
Opony już pełnoletnie (2004 rok)
Sprzęgła brak
Stluczka i dach jak na zdjęciach, prawa szyba faktycznie nie działa. Ale to pikuś przy reszcie. Przegląd do września -auto nie przejdzie, spaliny tez złe.
A na koniec nawet wycieraczki przednie zniszczone wiec szyby będą zajechane raz dwa przy pogodzie bieżącej - dla mnie to gwóźdź do trumny bo widać dbanie o auto.

To tak na szybko z moich spostrzeżeń i Pana na najbliższej skp, a pewnie jakieś niedopatrzenie z mojej strony tez jest, mnie nie stać na naprawę tego auta a już na pewno nie w cenie o której mówi sprzedający, podobno sam Rafał od którego kupił proponuje mu 18k (choć brzmi to dla mnie dość abstrakcyjnie - ale ja się tam nie znam ;) )
Tu są tylko 2 możliwości: szrot lub kompletna odbudowa, tylko po co, skoro pewnie są lepsze bazy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Apc
Posty: 116
Rejestracja: 24 wrz 2020, 15:53
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

09 sie 2022, 20:06

domin pisze:
06 sie 2022, 14:49

Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
300 mikronów to wiesz, że to jest 0,3mm? To jest tyle co nic. Szpachli w takim miejscu nie ma. Szkoły lakierowania też są różne: albo pod miernik i "fabrykę" albo dobrze i wtedy miernik pokazuje więcej ;)
Obrazek
solidmarian
Posty: 126
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:39
Model: Inny
Lokalizacja: 100lica

10 sie 2022, 7:38

Apc pisze:
09 sie 2022, 20:06
domin pisze:
06 sie 2022, 14:49

Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
300 mikronów to wiesz, że to jest 0,3mm? To jest tyle co nic. Szpachli w takim miejscu nie ma. Szkoły lakierowania też są różne: albo pod miernik i "fabrykę" albo dobrze i wtedy miernik pokazuje więcej ;)
Dokładnie, nie wiem jak w mazdach z lat 90 ale ówczesna norma dla vw na pierwszy lakier to 120-170 mikronów ;)
domin
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2022, 22:28
Model: NA
Wersja: polift eu
Lokalizacja: Wwa

11 sie 2022, 0:42

Apc pisze:
09 sie 2022, 20:06
domin pisze:
06 sie 2022, 14:49

Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
300 mikronów to wiesz, że to jest 0,3mm? To jest tyle co nic. Szpachli w takim miejscu nie ma. Szkoły lakierowania też są różne: albo pod miernik i "fabrykę" albo dobrze i wtedy miernik pokazuje więcej ;)

Powyżej 300 to 380, to chyba za dużo na jeden lakier czy nawet dwa? Nie mniej dalej to dla mnie najmniejszy problem. Problemem jest lista cała lista rzeczy w aucie w dobrym stanie technicznym, bo ono już nie ma stanu technicznego a na pewno nie w cenie 21500 ;) choć kolor ma sztos :)
P.S
Większość elementów bylo ~150 mikronów.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2022, 0:45 przez domin, łącznie zmieniany 1 raz.
dotychczas tylko 🇮🇹
Pierwszy 🇯🇵
MX5 NA '97 BRG
domin
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2022, 22:28
Model: NA
Wersja: polift eu
Lokalizacja: Wwa

11 sie 2022, 0:43

Apc pisze:
09 sie 2022, 20:06
domin pisze:
06 sie 2022, 14:49

Szpachli sporo miejscami powyżej 300 ale to dla mnie by nie dyskwalifikowało o ile jest to zrobione dobrze.
300 mikronów to wiesz, że to jest 0,3mm? To jest tyle co nic. Szpachli w takim miejscu nie ma. Szkoły lakierowania też są różne: albo pod miernik i "fabrykę" albo dobrze i wtedy miernik pokazuje więcej ;)

Powyżej 300 to 380, to chyba za dużo na jeden lakier czy nawet dwa? Nie mniej dalej to dla mnie najmniejszy problem. Problemem jest lista cała lista rzeczy w aucie w dobrym stanie technicznym, bo ono już nie ma stanu technicznego a na pewno nie w cenie 21500 ;) choć kolor ma sztos :)
dotychczas tylko 🇮🇹
Pierwszy 🇯🇵
MX5 NA '97 BRG
Awatar użytkownika
konopa
Donator
Donator
Posty: 693
Rejestracja: 12 kwie 2017, 21:51
Model: ND
Wersja: NA + NB + NC + ND
Lokalizacja: Wrocław

11 sie 2022, 9:01

domin pisze:
06 sie 2022, 14:49
barankiem do połowy drzwi,
Baranek do połowy drzwi to fabryczne rozwiązanie :git:
domin
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2022, 22:28
Model: NA
Wersja: polift eu
Lokalizacja: Wwa

11 sie 2022, 11:02

konopa pisze:
11 sie 2022, 9:01
domin pisze:
06 sie 2022, 14:49
barankiem do połowy drzwi,
Baranek do połowy drzwi to fabryczne rozwiązanie :git:
Ooo, to Dzieki za Feedback. Byłem przekonany ze progi i tyle :) ot miła niespodzianka!
dotychczas tylko 🇮🇹
Pierwszy 🇯🇵
MX5 NA '97 BRG
domin
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2022, 22:28
Model: NA
Wersja: polift eu
Lokalizacja: Wwa

11 sie 2022, 11:03

konopa pisze:
11 sie 2022, 9:01
domin pisze:
06 sie 2022, 14:49
barankiem do połowy drzwi,
Baranek do połowy drzwi to fabryczne rozwiązanie :git:
Ooo, to Dzieki za Feedback. Byłem przekonany ze progi i tyle :) ot miła niespodzianka!
dotychczas tylko 🇮🇹
Pierwszy 🇯🇵
MX5 NA '97 BRG
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

13 sie 2022, 12:45

Wrzucam na przestrogę, bo może ktoś się skusi na ND2 RF w "dobrej" cenie.

VIN: JM1NDAM79K0303675

Link: https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... EQvdr.html
Zrzut ogłoszenia:
IMG_20220813_133958.jpg
Zrzut ekranu
IMG_20220813_133958.jpg (500.44 KiB) Przejrzano 962 razy
A tak auto wyglądało przed przyjazdem do Polski:
2019-Mazda-MX-5-JM1NDAM79K0303675-1.jpg
2019-Mazda-MX-5-JM1NDAM79K0303675-1.jpg (72.21 KiB) Przejrzano 962 razy
2019-Mazda-MX-5-JM1NDAM79K0303675-2.jpg
2019-Mazda-MX-5-JM1NDAM79K0303675-2.jpg (75.15 KiB) Przejrzano 962 razy
Oczywiście w ogłoszeniu ani słowa o tym, że auto pochodzi z USA, ani słowa o powypadkowej historii.
Wszelkie oznaki pochodzenia auta zamaskowane (brak obrysówek w zderzakach, zegary wymienione na europejskie.
ODPOWIEDZ