Allegro kupa! znasz kupę! Ostrzeż innych!!!

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Mareczek
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

27 sty 2008, 21:39

Założyłem ten temat w celu aby wszyscy użytkownicy Forum mogli w jednym miejscu wstawiać linki do aukcji które wydają mu się podejrzane i nie godne uwagi oraz wyrażali własne zdanie na temat pojazdów. :lol:
Pozdrawiam
Mareczek
marthen
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:22
Model: NA
Lokalizacja: Tychy

27 sty 2008, 21:49

Mareczek pisze:Założyłem ten temat w celu aby wszyscy użytkownicy Forum mogli w jednym miejscu wstawiać linki do aukcji które wydają mu się podejrzane i nie godne uwagi oraz wyrażali własne zdanie na temat pojazdów. :lol:

Zmień temat, na bardziej.. kulturalny.
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

27 sty 2008, 21:52

To może ja podam pierwszą.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1871653
Moja ulubiona aukcja. Miatka z najdłuższym stażem na allegro. Sprzedaje se już chyba rok. Cena atrakcyjna więc dlaczego nie ma chętnych.... ?:)
pitbull2000
Posty: 191
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:08

27 sty 2008, 21:57

quench pisze: dlaczego nie ma chętnych.... ?:)


Nie ma chętnych bo to auto z duszą, a nikt nie chce sie angażować w gó..... związki :lol:
Mareczek
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

27 sty 2008, 22:08

marthen pisze:
Mareczek pisze:Założyłem ten temat w celu aby wszyscy użytkownicy Forum mogli w jednym miejscu wstawiać linki do aukcji które wydają mu się podejrzane i nie godne uwagi oraz wyrażali własne zdanie na temat pojazdów. :lol:

Zmień temat, na bardziej.. kulturalny.

Na innym Forum na którym jestem od paru lat ten temat jest bardzo popularny i poczytny nikomu nie przeszkadza, na dzień dzisiejszy jest odpowiedzi 858 a wyświetleń 39966
A słowo kupa jest to bardzo delikatnym słowem w określeniu niektórych aut.
Pozdrawiam
Mareczek
Noel
Posty: 186
Rejestracja: 23 paź 2007, 11:40
Lokalizacja: Żory

27 sty 2008, 23:21

pitbull2000 pisze:
quench pisze: dlaczego nie ma chętnych.... ?:)


Nie ma chętnych bo to auto z duszą, a nikt nie chce sie angażować w gó..... związki :lol:

dobrze powiedziane ;d;d temat dobry,pomysł równiez... pozdrawiam
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

29 sty 2008, 17:38

Świetny pomysł, jestem na etapie szukania, takie ostrzeżenia są na wagę ... euro. Auto z duszą pewnie oznacza duszę zmarłego kierowcy? :???: wolę trzymać się z daleka :mrgreen:
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

29 sty 2008, 18:48

Temat dobry lecz moim zdaniem bardzo niebezpieczny. W tym sensie, iż to że auto nie może się sprzedać, wcale nie musi oznaczać że jest to "kupa". W ten sposób w bardzo niewinny sposób narażamy sprzedającego na trudności ze sprzedażą a kupujacych odstraszamy. Rozumiem "kupą" może być auto jeśli ktoś z nas zna przeszłość auta i wie na 100%, że auto miało np. kolizję z TIRem...
Nie bronię auta powyżej, gdyż nie znam jego historii... a może ktoś zna?
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
art
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2008, 17:46
Lokalizacja: wielkopolska

30 sty 2008, 20:57

Witam.Gość napisał powyżej bardzo słuszne słowa.100% się z nim zgadzam.Zobaczcie jak ceny z Adamówka lecą na łeb na szyję i auta nie widać żeby miały spotkanie z Tirem.A tak nawiasem mówiąc to dlaczego piszą ,że auta są bezwypadkowe-chyba nieuszkodzone w chwili sprzedarzy.
Mareczek
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

30 sty 2008, 23:28

art pisze:Witam.Gość napisał powyżej bardzo słuszne słowa.100% się z nim zgadzam.Zobaczcie jak ceny z Adamówka lecą na łeb na szyję i auta nie widać żeby miały spotkanie z Tirem.A tak nawiasem mówiąc to dlaczego piszą ,że auta są bezwypadkowe-chyba nieuszkodzone w chwili sprzedarzy.

Nie napisałeś kolego w profilu daty urodzenia wiec podejrzewam że jesteś bardzo młody.
Zapewne nie wiesz czym się różni wypadek od kolizji.
A może wiesz jaka jest różnica miedzy przedpłatą a zaliczką.
Pozdrawiam
Mareczek
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

31 sty 2008, 9:36

Mareczek, nie rozumiem po co tyle zgryźliwości... Forum to miejsce, na którym "wypowiadają się" młodsi i starsi, mądrzejsi i głupsi, bardziej tolerancyjni i mniej. Szanujmy się nawzajem bo prędzej czy później będziemy razem uczestniczyć w zlotach na których jest sympatyczna atmosfera...
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
art
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2008, 17:46
Lokalizacja: wielkopolska

31 sty 2008, 18:57

Witam.to fakt ,że jestem bardzo młody-widać to po tym ,że o tej godz.-po północy przytulałem moją żonę we śnie,a w kolegi wieku pozostaje komp o tej godz. Nie lubię być zgryżliwy więc przepraszam kolegę za to co napisałem-nie ja ogień rozpaliłem.fakt ,że jesteś kierownikiem tego tematu ale nieładnie tak opryskiwać błotem.napisałem co pomyślałem najuprzejmiej jak mogłem by nikogo nie urazić.Poza tym nie wracajmy do tego tematu z uprzejmości i nierostrzygajmy kto ma jakie doświadczenie bo z wiekiem w parze nie wszystko idzie.pozdrawiam,miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

31 sty 2008, 21:32

Ok, albo temat sie nie przyjal i zmierza w zlym kierunku albo brak nam rzetelnych informacji z pierwszej ręki o pojazdach z ogloszen. Na razie na temat jest jeden post ale niestety bez konkretow. Osobiscie mam obawy, czy taka mala spolecznosc jak uzytkownicy mx5 potrzebuje osobnego tematu o szrotach szczegolnei ze jest juz jeden temat o autach z ogloszen.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
ŁukaszG.
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2009, 9:10
Lokalizacja: Piaseczno

28 sie 2009, 10:42

a może lepiej byłoby skopiować tekst ogłoszenia, telefon sprzedającego oraz wrzucić jedno zdjęcie bo ogłoszenia wygasają a auta pojawiają się znowu te same.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

28 sie 2009, 17:37

ŁukaszG. pisze:a może lepiej byłoby skopiować tekst ogłoszenia, telefon sprzedającego oraz wrzucić jedno zdjęcie bo ogłoszenia wygasają a auta pojawiają się znowu te same.


Popieram, szczególnie że powyższe linki nie działają.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
haryyy
Posty: 560
Rejestracja: 06 wrz 2009, 17:23
Lokalizacja: D(eath)O(r)A(live)

11 sty 2011, 19:54

Sorry, ale troche nie rozumiem tego wątku/działu. Przeciez tak naprawde 90% mazd na tym forum jest po mniejszym lub wiekszym uderzeniu (abstrahując od tego, ze znakomita wiekszosc jest pomalowana w wiekszym lub mniejszym stopniu przez domorosłych lakierników). Poza tym przynajmniej polowa mx-5 , ktore widzialem ma chocby w niewielkim stopniu pekniety( nieszczelny) dach. Nie inaczej jest z korozją spodu. Malo tego, zapewne wiekszosc posiadaczy miaty nie wie nawet po jakich przygodach jest jego auto.Owszem jesli auto zostawia 4 slady, a jego ogolny stan jest tak katastrofalny, ze golym okiem widac ze zostal zespawany z 3 innych mazd to uwazam, ze powinno sie o tym glosno mowic. Co innego jednak swąd wilgoci w srodku lub polakierowane nadwozie.Nie popadajmy w skrajnosci.
hella_flush
Posty: 1156
Rejestracja: 11 sty 2011, 0:56
Lokalizacja: DW

11 sty 2011, 20:57

To, ze wiekszosc Miatongów miała w swojej przeszłości niejedne spotkanie z rowem/słupem/tirem/starą babą to nie znaczy, że nie warto tego sprawdzać i o tym pisać.

Nie każdemu podpasuje auto polakierowane w garażu, nie każdemu chce sie bawić w osuszanie auta, nie każdemu chce sie zmieniać/szyć dach.

Są ludzie, którzy szukają idealnych miat i dopóki nie skumają, że trudniej o taką niż o kotlet z jednorożca to taki wątek może im pomóc.

Sam oglądałeś ze mną NB dla Justyny i mimo, że nie zostawiało 4 śladów to jej odradzaliśmy bo było sporo pierdółek do zrobienia, czego ona by nie ogarneła.

Z kolei dzisiaj kupiliśmy NA w stanie wizualna tragedia ale ja sobie to wyprowadze, mnie to nie przaraża.

Reasumując - każdy wydając swoje pieniadze oczekuje, że auto będzie w jakimś "stanie" - dla każdego to znaczy coś innego, ale rzetelne opisy z oględzin mogą zaoszczędzić forumowiczom nabijania kilometrów po torach offroadowych im. Donalda Tuska.
Stay Tuned!
Nie ma boga nad JDM a Tsuchiya jest jego prorokiem.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

15 sty 2011, 21:29

Posty dotyczące konkretnych samochodów przenoszę do wątku głównego "znalezione na allegro", resztę zamykam. Drugi wątek jest rzeczywiście niepotrzebny.

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Zablokowany