MX5KPTA Time Attack

bez profesjonalizmu ale z napinką ;)

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4617
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

08 paź 2015, 11:42

hmmm, ja przy ciaglym wylaczaniu i wznawianiu mam 18MB z ostatniego Uleza. Moze dlatego ze mam zalaczona opcje "record internal sensors" ?
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

10 lis 2016, 17:22

Dostałem oto taką wiadomość, na którą odpiszę w tym wątku
irekJ pisze:Zastanawiam się nad kupieniem RaceChrono. Widzę, że używasz.
Jak się sprawdza w praktyce? On jakoś sam ogarnia pętlę toru używając GPS czy trzeba jakoś zaimportować nitkę toru?
I jak się śmiga po winklach czy ogólnie po trasie to potrafi zebrać jakieś fajne liczby i zapisać trasę?


    Sprawdza się wyśmienicie :)
    Tor sam może być zaproponowany, na podstawie miejsca, gdzie się aktualnie znajdujesz; możesz wybrać z listy lub stworzyć samodzielnie.
    Możesz od kogoś zaimportować nitkę - a ważniejsze - konfigurację sektorów by łatwo porównywać wyniki
    Jak śmigasz i nagrywasz sesję - to znaczy, że Racechrono nagrywa dane. A skąd? Np. z GPS-a, przyśpieszometru, OBD2.

Ogólny scenariusz na torze, którego brak w bazie RaceChrono :

* uruchamiasz RaceChrono
* Start sesji (bez wybierania toru)
* robisz kółko zapoznawcze
* zatrzymujesz sesję
* w oknie sesji wybierasz tor i go edytujesz nanosząc minimalnie linię start/meta. Po zapoznawczym przejeździe masz już zarejestrowaną nitkę przejazdu, którą można wyświetlić na tle zdjęć satelitarnych. Oczywiście dodatkowe cięcie na sektory doskonale pomaga w analizie błędów popełnianych podczas jazdy.
* Przed każdym wyjazdem włączasz Resume Session
* Jeśli chcesz nagrywać materiał wideo to przesuwasz ekran na lewo (telefon w układzie lezącym). Tam jest podgląd nażywo z kamery. Wciskać czerwoną kropę i możesz przesunąć ekran na prawo by obserwować postęp dzięki wyświetlanym czasom przejazdów z zaznaczeniem postępu lub degradacji.

Apka prosta, łatwa w obsłudze.
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

11 lis 2016, 0:10

Na drogę też się świetnie nadaje. My mamy np. zapis trasy z Warszawskiej Gry Terenowej, Drogi Stu Zakrętów i cały ślad Tour de Norwegian Roads 2015. To pomaga sprawdzi gdzie byłem w danym momencie, skąd są zdjęcia, za co rachunki, jaki był przebieg trasy i jak wyjechałem w ciekawe zaułki. Zapis z 193 godzin, ponad 6000 km, zajmuje w telefonie 29 MB ;)

Konbinowałem już nad eksportem tych tras do Google Maps i appki MMC. Może się to udać :)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

31 mar 2017, 16:51

Panowie, podeślijcie linka z jakąś instrukcją jak nanieść prędkości, przeciążenia itd. z obd czy racechrono na filmik. Z góry dzięki!
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

01 kwie 2017, 7:56

Race chrono pro, rejestruje czas, obraz razem z prędkością i przeciążeniami. Dane bierze m.in z gps telefonu więc są spore przekłamania w prędkości. Możesz to sobie zobaczyć na moich onboardach z Poznania, gdzie widać jak hamuję a prędkościomierz swoje :).
Jest możliwość podłączenia do RC obd2 po bluetoothie albo/i dokładniejszego gps.
Mam zamiar wypróbować najpierw tą opcję z obd2, bo jest tańsza.
Lepszy gps np. Garmin GLO, to 450 zł.
Na pewno poprawi zapis na małych, krętych torach jak Tor Łódź, gdzie gps z telefonu nie dawał sobie rady a nawet generował błędy pomiaru, gdy przejeżdżałem nitką obok prostej na której była start/meta.
W moim podpisie masz link do mojego YouTubea, tam zobaczysz onboardy z RaceChronoPro na telefonie samsung galaxy xcover za 600 zł.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

01 kwie 2017, 8:31

A rozumiem... czyli jak chcemy mieć taki zapis to w grę wchodzi tylko nagrywanie z telefonu tak? Nie ma szans wykorzystać lepszej jakoścowo kamerki?
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

01 kwie 2017, 19:12

m1ko mówił mi że można dodać nawet obraz z drugiej kamerki np. z kabiny, ale nie znalazłem tej opcji.
Co do podmiany głównego obrazu, nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

02 kwie 2017, 11:44

Oczywiście, że można. Nawet możesz zrobić tak, że Race Chrono tylko zgrywania telemetrie z ODB2, zewnętrznego GPSa a trzy kanały wideo wpinasz z zewnętrznych źródeł w ramach postprodukcji. Wystarczy wgrać widea z tych zewnętrznych kanałów do katalogu RaceChrono i je "zlinkować" i zsynchronizować ze wszystkim.
Mała porada. Klaps ułatwia synchronizację.
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

02 kwie 2017, 14:33

Nic nie czaję ale luuz... spróbuję to znaleźć w internecie:)
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

02 kwie 2017, 16:59

Nagrać Ci z ekranu akcje ... leniuch...
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

03 kwie 2017, 20:40

m1k0 pisze:Nagrać Ci z ekranu akcje ... leniuch...

Ja też poproszę tutorial, zwłaszcza jak te filmy zlinkować :)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 kwie 2017, 23:49

W ustawieniach sesji RaceChrono Pro można wskazać dowolny plik video z pamięci telefonu (można np. podpiąć do telefonu kartę SD z filmem z GoPro) i zsynchronizować go z nagraniem telemetrii.
ODPOWIEDZ