Miata

Turbo miata

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 11:18

Oj tam... Temat jak z czaterii na dziale offtopic. Mniej więcej ten poziom ogarnięcia. Przynajmniej mam co czytać w pracy, bo ostatnio to same poważne tematy były.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

06 sie 2018, 11:21

KaNiak pisze:Zaraz czwarta strona bedzie.


Taka ciekawostka z tej okazji

Obrazek
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 11:23

pirul pisze:
KaNiak pisze:Zaraz czwarta strona bedzie.


Taka ciekawostka z tej okazji

Obrazek


Mniej więcej właśnie o to mi chodziło... :git:
The answer is always Miata.
KaNiak
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2018, 1:20
Model: Inny
Wersja: -

06 sie 2018, 11:38

Dobra
Co chcialem to sie dowiedzialem mozna zamknac temat.
Awatar użytkownika
Wilczek
Posty: 287
Rejestracja: 04 kwie 2017, 19:53
Model: NA

06 sie 2018, 13:29

viewtopic.php?f=29&t=27418&view=unread#unread
Masz gotowca z turbo praktycznie w budżecie, dużo taniej Cię to wyjdzie niż uturbianie samemu, ogarniesz progi, kilka pierdół i śmigasz ;)
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 14:06

Wuja pisze:http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=27418&view=unread#unread
Masz gotowca z turbo praktycznie w budżecie, dużo taniej Cię to wyjdzie niż uturbianie samemu, ogarniesz progi, kilka pierdół i śmigasz ;)

No proszę jaka fajowa bryka :twisted:
Czemu szukać bułek jak taki fajny chlebek do sprzedania :diablo:
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 450
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

06 sie 2018, 14:55

No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 15:32

heretic pisze:No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D


Heretic :D ssszszszty hultaju, jakąś 3kę masz na wydaniu :lol:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 17:18

MMRS pisze:
heretic pisze:No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D


Heretic :D ssszszszty hultaju, jakąś 3kę masz na wydaniu :lol:


W sumie, to ja niedługo będę miał może E46 320d do opchnięcia. Granat metalik, a do tego jasna świnka w środku. Mam nawet wykres z hamowni na potwierdzenie, że motor zdrowy...
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 450
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

06 sie 2018, 18:34

MMRS pisze:
heretic pisze:No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D


Heretic :D ssszszszty hultaju, jakąś 3kę masz na wydaniu :lol:

Gdzie tam, ostatnio namówiłem kumpla z pracy na 3, ale Mazdę :P
Po prostu kolega nie do końca wydawał się fryzjerem, pomyślałem że tak będzie lepiej :geeejj:
Za E46 swego czasu się rozglądałem, ale konfiguracja która mnie interesowała okazała się droższa niż budżet jaki chciałem na ten cel sprzeniewierzyć :lol:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 18:41

heretic pisze:
MMRS pisze:
heretic pisze:No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D


Heretic :D ssszszszty hultaju, jakąś 3kę masz na wydaniu :lol:

Gdzie tam, ostatnio namówiłem kumpla z pracy na 3, ale Mazdę :P
Po prostu kolega nie do końca wydawał się fryzjerem, pomyślałem że tak będzie lepiej :geeejj:
Za E46 swego czasu się rozglądałem, ale konfiguracja która mnie interesowała okazała się droższa niż budżet jaki chciałem na ten cel sprzeniewierzyć :lol:

Nie no pięknie :)
Z kolegą jeszcze niedoszłym "miatowiczem" mógłbyś na spoty śmigać :bicz:
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 450
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

06 sie 2018, 19:17

MMRS pisze:
heretic pisze:
MMRS pisze:
heretic pisze:No proszę, już myślałem że mi się udało przekonać kolegę do BMW a tu Panowie namieszali :diablo:
MR2 FTW :D


Heretic :D ssszszszty hultaju, jakąś 3kę masz na wydaniu :lol:

Gdzie tam, ostatnio namówiłem kumpla z pracy na 3, ale Mazdę :P
Po prostu kolega nie do końca wydawał się fryzjerem, pomyślałem że tak będzie lepiej :geeejj:
Za E46 swego czasu się rozglądałem, ale konfiguracja która mnie interesowała okazała się droższa niż budżet jaki chciałem na ten cel sprzeniewierzyć :lol:

Nie no pięknie :)
Z kolegą jeszcze niedoszłym "miatowiczem" mógłbyś na spoty śmigać :bicz:

Raczej celowałem w weekendowe przejażdżki z rodziną ;) Niestety budżet niedoszacowałem o wartość mniej więcej 2 turbo kitów do 330i :roll:
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

06 sie 2018, 19:20

Arvinski pisze:Netykieta zachowana - ależ skądże (ktoś jeszcze pamięta co to?).


Ja pamiętam co to netykieta. Dlatego mię bolyyy ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 19:36

Że tak zapytam...ile taki jeden turbo kit do 330i na mieście stoi? :shock:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 20:00

MMRS pisze:Że tak zapytam...ile taki jeden turbo kit do 330i na mieście stoi? :shock:


Jak masz 330i, to znaczy, że już się dorobiłeś i wyrosłeś z Golfów. Jeśli nadal masz ziomków pośród vagowców, to coś Ci ogarną z rozbitego Golfa 4 TDI 2 czerwone literki. Koszt zbliżony do dresu z Pumy. Konkretny koszt, to już zależy skąd bierzesz części lub dres.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 20:17

Heretic, czyżbyś niedobudżetował aż tyle i tylko tyle zarazem? :lol:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 20:31

A co do samego turbienia Miaty, to pamiętajmy, że jeden gość turbił Miatę na seryjnym kompie i twierdził, że to lata i w ogóle po co komu EMU. To znacząco obniża koszty. Przecież seryjny komp i przepływomierz dostosuje mieszankę.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 450
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

06 sie 2018, 20:41

MMRS pisze:Heretic, czyżbyś niedobudżetował aż tyle i tylko tyle zarazem? :lol:

Nie mam pojęcia ile stoi taki turbo kit, polegam na informacji autora wątku który przytaczał wycenę uturbienia 330i na 400km+ za 20k.
Poszukiwane przeze mnie M3 cabrio z manualną skrzynią i w 'miętowej kondycji' niestety ma ceny zbliżone do nowego ND :?
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 20:44

heretic pisze:
MMRS pisze:Heretic, czyżbyś niedobudżetował aż tyle i tylko tyle zarazem? :lol:

Nie mam pojęcia ile stoi taki turbo kit, polegam na informacji autora wątku który przytaczał wycenę uturbienia 330i na 400km+ za 20k.
Poszukiwane przeze mnie M3 cabrio z manualną skrzynią i w 'miętowej kondycji' niestety ma ceny zbliżone do nowego ND :?


M3 w cabrio nie jest trochę takie no kulawe? e46 w cabrio nie było tragedią, ale to bardziej bulwarówka i pożeracz autostrad, najlepiej w automacie niż coś do latania po zakrętach.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

06 sie 2018, 20:44

Chezus pisze:A co do samego turbienia Miaty, to pamiętajmy, że jeden gość turbił Miatę na seryjnym kompie i twierdził, że to lata i w ogóle po co komu EMU. To znacząco obniża koszty. Przecież seryjny komp i przepływomierz dostosuje mieszankę.

Ale to chyba nie na forum, nie? Nie wierzę że siedzią tutaj tacy ludzie.

Chezus pisze:M3 w cabrio nie jest trochę takie no kulawe? e46 w cabrio nie było tragedią, ale to bardziej bulwarówka i pożeracz autostrad, najlepiej w automacie niż coś do latania po zakrętach.

Kulawe to może trochę za dużo powiedziane, ale jak samochód jest coupe bez dachu to nie ma bata żeby miał lepsze osiągi i nie wyglądał lepiej z dachem.
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 450
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

06 sie 2018, 21:00

Chezus pisze:
heretic pisze:
MMRS pisze:Heretic, czyżbyś niedobudżetował aż tyle i tylko tyle zarazem? :lol:

Nie mam pojęcia ile stoi taki turbo kit, polegam na informacji autora wątku który przytaczał wycenę uturbienia 330i na 400km+ za 20k.
Poszukiwane przeze mnie M3 cabrio z manualną skrzynią i w 'miętowej kondycji' niestety ma ceny zbliżone do nowego ND :?


M3 w cabrio nie jest trochę takie no kulawe? e46 w cabrio nie było tragedią, ale to bardziej bulwarówka i pożeracz autostrad, najlepiej w automacie niż coś do latania po zakrętach.

Przecież pisałem że na przejażdżki weekendowe z rodziną :P Szczególnie że w niedalekiej przyszłości z cenami E46 M3 może stać się coś podobnego co się stało z E30 M3 :bang:
Na autostrady mam Skodę :lol:
Jakbym chciał wóz do upalania to raczej bym kupił zwykłą 3 sedan lub coupe.... albo, o to jest myśl - drugą miatę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 21:29

D4C pisze:
Chezus pisze:A co do samego turbienia Miaty, to pamiętajmy, że jeden gość turbił Miatę na seryjnym kompie i twierdził, że to lata i w ogóle po co komu EMU. To znacząco obniża koszty. Przecież seryjny komp i przepływomierz dostosuje mieszankę.

Ale to chyba nie na forum, nie? Nie wierzę że siedzią tutaj tacy ludzie.

Na którejś grupie na FB. Tam wiele ciężkich akcji było, które tutaj by nie przeszły, a tam były na porządku dziennym. Nie wiem, ale mam wrażenie, że tutaj nawet jak ktoś kupił gruza do upalania i go katuje bezlitośnie, to jednak ma jakiś szacunek do fury i jej nie krzywdzi.
The answer is always Miata.
KaNiak
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2018, 1:20
Model: Inny
Wersja: -

06 sie 2018, 22:16

Mozna zamknac temat jak cos.
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2018, 22:23

KaNiak pisze:Mozna zamknac temat jak cos.

Nie ma co zamykać, wielu ciekawostek na temat Be Em We można się dowiedzieć...nie bądź ponurak :bang:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 sie 2018, 22:26

KaNiak pisze:Mozna zamknac temat jak cos.

Temat zawsze można było zamknąć. Admini zdecydują. Radził bym nie wchodzić w ich kompetencje. Gniew admina jest potężny i uderza z nienacka.

W tym miejscu pragnę serdecznie pozdrowić Adminów i Moderatorów i podziękować im za prowadzenie tego forum. Dzięki niemu społeczność fanów kultowej Mazdy MX-5 może swobodnie wymieniać się informacjami, doświadczeniami oraz sprawnie organizować mniejsze i większe eventy. :poklony: :poklony: :poklony:
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 sie 2018, 6:03

KaNiak pisze:Mozna zamknac temat jak cos.


Myśmy się chyba nie zrozumieli...
Śpieszę wyjaśnić:
Wątek nie został do tej pory zamknięty, nie dlatego by dojść do konsensusu ile kosztuje uturbienie Miaty (oraz jaki silnik / model / stan) ... to było tyle razy poruszane, że dosłownie 5 minut roboty i wszystko można wiedzieć ... a by forumowicze mogli trochę pary wypuścić i relaksu zaznać :)

Mamy co prawda sekcję off-topic, ale tam mało ludzi zagląda, a i raczej tam pozytywnie jest ... chyba, że jakaś Mazda German Pionier Tuning Bass Lexus Look Style trafi ... ale i tam dość łagodnie takie fury traktują.

Jeżeli chodzi o zasady na tym forum panujące (czego nie mogłeś wiedzieć, bo do tego trzeba trochę chęci poznania grupy i 15-20 minut na przeczytanie kilku wątków) to wątek był do zamknięcia ... a dokładnie skasowania po tym:

KaNiak pisze:Szczerze mowiac to nie chce Mi sie szukac w starych watkach wolalbym ,aby ktos tutaj Mi odpowiedzial na te pytania.
Dzieki


Ale, że padło dzięki ... to pomyślałem, że może coś z tego będzie...

KaNiak pisze:Dzieki za odpowiedz ,bo na reszte nie ma co liczyc


Przekreśliłeś to...

Ja rozumiem, że na innych forach różnie bywa. Testosteron wylewa się na ekran, gdy mężni rycerze wysiadają ze swych rumaków dwa-kropka-zero-litra-w-rzędzie-turbo-diesel, ale mimo średnio eleganckiego systemu komunikowania się z nami, ekipa Ci pomogła i w sumie odpowiedziała na pytania... więc daliśmy ci czas, byś załapał, że tutaj klaty nie ma co wypinać, tu nie prowadzimy konkursu kto dalej sika (bo u boku 15 letniego passata i tak słabo wypadamy) ... tutaj każdy jest przyjazny (no może oprócz kilku samców Alfa ... ale oni mają tak potężną wiedzę, że przyzwyczailiśmy się) i ogarniesz się, podziękujesz, a może nawet przeprosisz za sposób przywitania się.

Nie wyszło.
Więc wątek wisi ... póki się nie znudzi.
Jak się znudzi to w koszu wyląduje.

A za dwa / trzy tygodnie kolejny agent tu się pojawi...

VooR pisze:
Arvinski pisze:Netykieta zachowana - ależ skądże (ktoś jeszcze pamięta co to?).


Ja pamiętam co to netykieta. Dlatego mię bolyyy ;)


Boli strasznie. To prawda.
Szczególnie, że ja żyję z pisania ... ale co poradzisz.
Trzeba się przyzwyczaić, bo gdy dziennikarz Ci odpisuje: Dziękuję za tekst - korekta nic nie znalazła - poproszę o więcej...
A Ty w między czasie znalazłeś trzy błędy w wysłanej informacji prasowej ... to ręce opadają, ale trzeba żyć dalej :)

Stare odchodzi ... nowe przychodzi :)

Chezus pisze:W tym miejscu pragnę serdecznie pozdrowić Adminów i Moderatorów i podziękować im za prowadzenie tego forum.


Przekażę, przekażę.
Na 100% im się przyjemnie zrobi.
Robią kawał genialnej roboty ... i - słowo honoru - nie mam pojęcia jakim cudem tyle wytrzymali w tak małym składzie.
Obrazek
KaNiak
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2018, 1:20
Model: Inny
Wersja: -

07 sie 2018, 7:38

Na szybko odpisze ;
Dla mnie moze i ten watek wisiec nie przeszkadza Mi to
2. Ktos cos wspomnial o bmw tam wyzej to tak ;
-jedyne co o niej wspomnialem to ,ze za 20k mam w niej 400hp w 2.8 i to prawda takze nie wiem o co cala aferka z beema ,mniejsza o nia
3.Rozmyslilem sie co do mx-5 mam swoje powody
4.Dzieki wszystkim za ,,checi,, pomocy ,ktore otrzymalem od Was.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

07 sie 2018, 8:24

W każdym razie ja się z tego wątku dowiedziałem, że jest takie słowo jak netykieta. Przyznam, że na początku myślałem, że to literówka, ale po tym jak zostało kilkukrotnie powtórzone, to aż spytałem wujka Google i znowu jestem mądrzejszy niż 10 min temu.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1773
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 sie 2018, 11:07

Chezus pisze:W każdym razie ja się z tego wątku dowiedziałem, że jest takie słowo jak netykieta. Przyznam, że na początku myślałem, że to literówka, ale po tym jak zostało kilkukrotnie powtórzone, to aż spytałem wujka Google i znowu jestem mądrzejszy niż 10 min temu.


Netykieta (zbitka wyrazowa: net (ang. sieć) i etykieta) – zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci.

Netykieta, podobnie jak zwykłe zasady przyzwoitego zachowania, nie jest dokładnie skodyfikowana, nikt też nie zajmuje się systematycznym karaniem osób jej nieprzestrzegających, jednak uparte łamanie zasad netykiety może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami, na przykład zgłoszeniem nadużycia do działu abuse i odcięciem „niegrzecznego” osobnika od określonej usługi internetowej przez jej administratora.

W sumie z tą literówką też dałem się złapać :lol:

Człowiek całe życie się uczy... :roll:
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 682
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

07 sie 2018, 11:44

podziwiam Was, szczerze - 4 strony czystych kocopołów i fochów gościa z gimnazjum chyba.
jakbym z moim synem rozmawiał, tylko on ma 8 lat - też mu się nie chce nic samemu szukać i najlepiej na tacy i od razu, ale jeszcze mam 10 lat na prostowanie tej sytuacji :D

temat się zamyka i albo won do przywitani, albo użyj szukaj, potem wracamy i pomagamy, taka netykietę to ja rozumiem :)
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
ODPOWIEDZ