Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wenega
Posty: 233
Rejestracja: 30 maja 2016, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Oleśnica

09 lut 2018, 8:39

Bart_Nox pisze:Hej

czy ktoś oglądał to autko? Awarią silnika aż tak się nie przejmuję bo i tak zamierzam zrobić swap na 1.8, stąd moje drugie pytanie czy słyszał ktoś może o warsztacie mx5_centrum w Warszawie? Za pełnego swapa z wymianą układu wydechowego, paliwowego, dolotu, sprzęgła, świec, rozrządu, pompy wody, olei, uszczelnieniem silnika i udzieleniem gwarancji mechanik powiedział 6,5 tyś, myślicie że rozsądna cena?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... 9c8648ab4d



nie oglądałem, ale stoi już bardzo długo

o swapa spytaj brożyna
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3523
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

09 lut 2018, 8:52

www.mx5centrum.pl to własnie Brożyn ;)
Awatar użytkownika
Wenega
Posty: 233
Rejestracja: 30 maja 2016, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Oleśnica

09 lut 2018, 9:56

tomasz01 pisze:http://www.mx5centrum.pl to własnie Brożyn ;)


no tak, nie doczytałem że pytał w mx5centrum :? :lol:
dziubek
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 26 lis 2014, 17:56
Model: NC FL
Wersja: Karai
Lokalizacja: Warszawa

11 lut 2018, 10:52

Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (146.08 KiB) Przejrzano 3357 razy
rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

11 lut 2018, 19:28

witam,

czy ktoś może coś na temat tego auta lub sprzedającego powiedzieć :
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... zwFmv.html

Jestem poważnie zainteresowany tym autem - ale ostrożnośc na pierwszym miejscu.
Załączniki
mazda-krzeptow.JPG
mazda-krzeptow.JPG (378.06 KiB) Przejrzano 3319 razy
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2655
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

11 lut 2018, 20:46

rodrigo pisze:witam,

czy ktoś może coś na temat tego auta lub sprzedającego powiedzieć :
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... zwFmv.html

Jestem poważnie zainteresowany tym autem - ale ostrożnośc na pierwszym miejscu.

Może naprawdę mam nikłą wiedzę, ale skoro w ogłoszeniu jest od prywatnego właściciela a ramka od rejestracji jest z "autohałsu" już bym się zastanawiał..... nie sprawdzisz nie dowiesz się.....
ISO9001
Posty: 44
Rejestracja: 25 paź 2017, 0:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2018, 16:57

Cześć, czy ktoś z was spotkał się może z tym autem wcześniej? Był może u sprzedawcy? Na zdjęciach nie potrafię doszukać się wad...

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-nb-fl-miata-1-6-110km-serwis-doinwestowana-niemcy-ID6zeSKC.html#6d9a1d8425
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 682
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

12 lut 2018, 18:45

rodrigo pisze:witam,

czy ktoś może coś na temat tego auta lub sprzedającego powiedzieć :
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-unplugged-1-8-146km-z-klimatyzacja-serwisowana-tylko-w-aso-ID6zwFmv.html

Jestem poważnie zainteresowany tym autem - ale ostrożnośc na pierwszym miejscu.



Ogladalem, wyglada bardzo fajnie. W srodku czysto, dosc swiezo. Porobione progi. Dach ok. Sciagnieta z niemiec. Jezdzi tez ok. Do poprawy hamulec (wpada w podloge ale hamuje)
Ma jeszcze dwie (beda wystawione po ogarnieciu rudej etc )
Wlasniciel nhandluje tylko mx 5. Mily gosc wypytwalem go o wiele. Nawet dal sie karnac nc 2.0 (niestety nie sprzedaje). Jakby co to pisz, moze cos przypomne se jeszcze ( w sumie sie podpalakem na nia ale ciasno)
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
rodrigo
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:51
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

13 lut 2018, 10:27

dzięki pavlacos.
Awatar użytkownika
Ent
Posty: 84
Rejestracja: 08 lis 2011, 23:54
Model: NC FL
Wersja: Burago - 1:24
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

15 lut 2018, 20:40

Cześć, szukam w miarę fajnej NB/NB FL (NA ewenentualnie też) Przeleciałem podstawowe serwisy, może ktoś coś skojarzy, odradzi/poleci, z tej szczęśliwej siódemki? Co do czarnej i srebrnej komentarz już mam ale może ktoś jeszcze parę swoich groszy dołoży? Każda oferta na swój interesująca ale żadna skrajnego zaufania nie wzbudza :/ Z góry dzięki za ewentualne uwagi!

3.) Wydaje się fajne i nie od handlarza ale skok ceny też odczuwalny i cała malowana. 18 500
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-mazda-mx-5-miata-1-8-torsen-nardi-torino-ID6zz7eh.html#c4fdfe1fec

4.) 6 biegów, lifting i ogólnie wygląda ok ale wracamy do handlarza a cena chyba też nie jakaś okazyjna - 18 900
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-mazda-mx-5-nbfl-1-8-146-km-6-speed-torsen-felgi-17-skory-grzane-fotel-ID6zuvbx.html#c4fdfe1fec

Ze ewentualną dobrą radę z góry dzięki! :D
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 12:50 przez Ent, łącznie zmieniany 2 razy.
,,Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." –Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

16 lut 2018, 8:32

3. jest/ była forumowa
Awatar użytkownika
Ent
Posty: 84
Rejestracja: 08 lis 2011, 23:54
Model: NC FL
Wersja: Burago - 1:24
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

16 lut 2018, 14:26

Kaj ona je? W ogłoszeniach nie widziałem...

Po namyśle nr. 1 i 2 raczej odpadają, z kolei 6 i 7 się sprzedały. Trzymam na uwadze forumowe 10th Anniversary za 12.500 i Miracle za... 19.900 (jakby ktoś już oglądał i chciał się podzielić uwagami to poproszę o wiadomość, raczej prywatną żeby w temacie burdelu nie robić :) ...z góry dzięki)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 16:15 przez Ent, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich." –Thomas Jefferson
2b3
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:38
Model: Inny

22 lut 2018, 10:40

Czy ktoś oglądał już ten egzemplarz?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-na-1-8-131km-i-wlasciciel-unikat-ID6zthrI.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8


dajcie proszę znać :) chciałabym się po nią wybrać, a mam spory kawałek do Kątów Wrocławskich
Awatar użytkownika
konopa
Donator
Donator
Posty: 704
Rejestracja: 12 kwie 2017, 21:51
Model: ND
Wersja: NA + NB + NC + ND
Lokalizacja: Wrocław

22 lut 2018, 23:57

2b3 pisze:Czy ktoś oglądał już ten egzemplarz?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... xtor=SEC-8


dajcie proszę znać :) chciałabym się po nią wybrać, a mam spory kawałek do Kątów Wrocławskich



Raczej godna uwagi. Sprzedawał ją starszy Niemiec, z opisu wynikało, że dosyć mocno doinwestowana.
Poniżej załączam Ci screen z oryginalnej oferty, który mi się zachował ;)
Załączniki
mx5.png
mx5.png (1.71 MiB) Przejrzano 2782 razy
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 693
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

23 lut 2018, 5:57

Przebitka przy odsprzedaży też godna uwagi, ciekawe za ile kupił sztuki wystawiane za 10k zl :)
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 lut 2018, 8:10

NA 1.8 z hardtopem za 1700€ :winner:
Aktualna cena dość wysoka,ale auto na zdjęciach wyglada bardzo dobrze.
Opinie o "Kątach" są raczej negatywne,auta pognite itd ;ale byla zawsze mowa o tych za 10-15tys.

Pzdr
hanc
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:27
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Wrocław

23 lut 2018, 8:31

Bo to co ładne mu się trafia najczęściej jest już rezerwowane przez kogoś zanim dojedzie lawetą do Polski :P
Jak szukałem rok temu dla siebie emixa to właśnie takie przypadki były, że dzwoniłem do niego z pytaniem kiedy przyjedzie auto z oferty to mi mówił, że będzie za parę dni, ale auto już zarezerwowane i się odezwie ewentualnie do mnie jak go osoba rezerwująca nie kupi - zawsze znikały
Sam jak brałem od niego samochód to zaklepany był przeze mnie zanim na otomoto się pojawił, a i pamiętam że na podjeździe miał dwie piękne zarezerwowane nbfl już czekające na klientów (wsie w cenach koło 20-22tyś).
Ale to prawda - 99% tego co mu stoi przed domem jest w słabym stanie, czego on nawet sam nie ukrywał jak z nim gadałem. Pamiętam nawet, że chciał sporo obniżyć za niektóre egzemplarze żeby tylko zrobić miejsce na nowe :P

Ja tam ogólnie po prawie roku użytkowania jestem zadowolony z zakupu samochodu u niego - jeszcze nie miałem żadnych niespodziewanych problemów mechanicznych/blacharskich
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 lut 2018, 8:58

kupować auto w ciemno? Też kiedyś z nim gadałem to kazał mi zapłacić zaliczkę za rezerwacje auta którego nawet nie ma w PL. A zdjęć na aukcji było 3... :facepalm:
Pzdr
2b3
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2018, 10:38
Model: Inny

23 lut 2018, 9:36

ehhh, no przebitka piękna :/ Dziękuję za informację i screen'a, będzie argument do negocjacji ceny :) Jutro jadę, zobaczymy czy nią wrócę ;) Mam rację, że ten model już nie powinien stracić na wartości ?
hanc
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:27
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Wrocław

23 lut 2018, 12:38

KonradPLN pisze:kupować auto w ciemno? Też kiedyś z nim gadałem to kazał mi zapłacić zaliczkę za rezerwacje auta którego nawet nie ma w PL. A zdjęć na aukcji było 3... :facepalm:
Pzdr
A to pierwsze słyszę, bo ja nie musiałem płacić za "rezerwację" auta.
Zadzwonił do mnie żeby wpaść obejrzeć samochód za 3 dni jak przyjedzie do Polski. Pojechałem ze znajomym mechanikiem, obejrzeliśmy samochód, dogadaliśmy się, że go biorę jak pobliski warsztat lakierniczy wyceni mi lakierowanie przerysowanego zderzaka i błotnika do określonej ceny (miałem ustalony limit na emixa, którego nie chciałem przekraczać), a że to było dzień przed Świętami Wielkanocnymi i warsztat już nie pracował to zarezerwował mi go na ten czas i kontynuowaliśmy negocjacje po Świętach.
Nic wcześniej nie płaciłem, nic nie podpisywałem. Może teraz coś zmienił, nie wiem...
A ile chciał zaliczki? Jakieś większe sumy? I na jakich zasadach? Coś wyjaśniał? :?

2b3, pamiętaj że do tej ceny dojdzie jeszcze akcyza, którą on też na Ciebie naliczy :P
Awatar użytkownika
Bless
Posty: 393
Rejestracja: 26 sty 2018, 10:13
Model: NA
Lokalizacja: Poznań / Babimost

23 lut 2018, 14:09

To wszystko zależy od "widzimisię" sprzedawcy. Jedni to Mirki, które szukają łatwego zarobku, a inni po prostu chcą opchnąć samochód dalej. Zdarzało się już tak, że jechałem obejrzeć mój "zarezerwowany samochód" a dojeżdżając na miejsce już go nie było. Tłumaczenie - "Bo ja myślałem, że to Pan".
Rura - MX-5 NB, 99', 1.6L, 110KM - 2018 - 2019
Bamber - MX-5 NA, 91', 1.8L, 146KM - 2019 - ?
Dziula
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław / Racibórz

25 lut 2018, 21:38

Zna ktoś tą miatkę? Wygląda ładnie, widać robione progi, kusi tapicerką. Trochę niska cena mi się wydaje jak na wyposażenie. Plus, wygląda na zdjęciach jakby podgrzewane fotele były samoróbką?

http://allegro.pl/mazda-mx-5-1-8klima-nbfl-phoenix-skora-szwajcaria-i7191236749.html
Załączniki
Miata.png
Miata.png (970.82 KiB) Przejrzano 2609 razy
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4681
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

26 lut 2018, 6:38

Cena odpowiednia do wersji i wyposażenia. Raczej jedna z wyższych patrząc po ogłoszeniach, ale wersja fajna. O stanie auta się nie wypowiadam.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
Wenega
Posty: 233
Rejestracja: 30 maja 2016, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Oleśnica

26 lut 2018, 6:47

Dziula pisze:Zna ktoś tą miatkę? Wygląda ładnie, widać robione progi, kusi tapicerką. Trochę niska cena mi się wydaje jak na wyposażenie. Plus, wygląda na zdjęciach jakby podgrzewane fotele były samoróbką?

http://allegro.pl/mazda-mx-5-1-8klima-nbfl-phoenix-skora-szwajcaria-i7191236749.html



oglądaj uważnie jak pojedziesz oglądać. typowy mirek handlarz, z 1,5 roku temu oglądałem u niego jedna sztuke (też phoenixa) i był dramat..
mutra
Donator
Donator
Posty: 3680
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

26 lut 2018, 6:52

felgi nie są z feniksa (wychodził z fabryki na 15 calowych felgach), fotele i przyciski ogrzewania wyglądają na oryginalne. Generalnie jak ma podłużnice i podwozie ok to chyba warto zobaczyć. tak jak Wenega pisze: w nysie jest gościu który handluje emixami od czasu do czasu, tak że ostrożnie.
Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 311
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

26 lut 2018, 7:25

Jeśli mi się dobrze wydaje, to ten phoenix jest już od pół roku na allegro.

Dobrze pamiętałem. Zerknij na mój post w tym temacie z dnia 17.08.2017 (strona 309). Link z mojego posta: https://archiwum.allegro.pl/oferta/mazd ... 35726.html
hanc
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:27
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Wrocław

26 lut 2018, 7:55

mutra pisze:fotele i przyciski ogrzewania wyglądają na oryginalne
huh? Nie kojarzę wersji z całymi czerwonymi fotelami tego typu (Unplugged ma czarno-czerwone). No i ten przycisk do podgrzewanych foteli na pewno nie jest oryginalny. Powinien być na miejscu zaślepki obok poziomowania świateł, nie po bokach tunelu środkowego.
Z innych rzeczy ze środka, które nie pasują do wersji - kierownica powinna być czarno-brązowa, boczki też, style bar z tego co się orientuję trochę inaczej wygląda, ramka środkowa i ringi były aluminiowe a nie czarne.
Dach w tej wersji nie powinien być już oryginalnie materiałowy (i brązowy)?

Ja to bym oglądając ten model zażądał wizyty u jakiegoś blacharza aby zobaczyć co oznacza te "profesjonalne lakierowanie", żeby się potem nie okazało że rdza usunięta byle jak, przejechana szpachla na wyrównanie i polakierowane (a takie przypadki już widziałem...)
Awatar użytkownika
Wenega
Posty: 233
Rejestracja: 30 maja 2016, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Oleśnica

26 lut 2018, 8:11

profesjonalnego lakierowania to tam na pewno nie ma.. widziałem na tm phoenixie którego ja oglądałem jak wygląda to lakierowanie..
mutra
Donator
Donator
Posty: 3680
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

26 lut 2018, 8:43

hanc pisze:
mutra pisze:fotele i przyciski ogrzewania wyglądają na oryginalne
huh? Nie kojarzę wersji z całymi czerwonymi fotelami tego typu (Unplugged ma czarno-czerwone). No i ten przycisk do podgrzewanych foteli na pewno nie jest oryginalny. Powinien być na miejscu zaślepki obok poziomowania świateł, nie po bokach tunelu środkowego.
Z innych rzeczy ze środka, które nie pasują do wersji - kierownica powinna być czarno-brązowa, boczki też, style bar z tego co się orientuję trochę inaczej wygląda, ramka środkowa i ringi były aluminiowe a nie czarne.
Dach w tej wersji nie powinien być już oryginalnie materiałowy (i brązowy)?

Ja to bym oglądając ten model zażądał wizyty u jakiegoś blacharza aby zobaczyć co oznacza te "profesjonalne lakierowanie", żeby się potem nie okazało że rdza usunięta byle jak, przejechana szpachla na wyrównanie i polakierowane (a takie przypadki już widziałem...)


ogladam na tablecie w malej rozdzielczosci ale widze dwa fabryczne przyciski na lewo od zapalniczki (u siebie mam tam ogrzewanie foteli). taką tapicerke widzialem juz kilka razy tutaj w uk w egzemplarzach z 2002 roku
hanc
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:27
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Wrocław

26 lut 2018, 8:52

No bo tam powinny być przyciski, ale ja na zdjęciu ewidentnie widzę tam zaślepkę plastikową na ich miejscu, co wskazuje na brak fabrycznego ogrzewania foteli. Wnioskuję, że przyciskami ogrzewania foteli są te śmieszne pomarańczowe pstryczki po bokach tunelu :P

Edit:
Aby było jasne o co mi chodzi to zrobiłem szybkie porównanie w paint - po lewej masz przyciski do ogrzewania foteli, po prawej masz tą zaślepkę z powyższego modelu
Załączniki
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie2.JPG (10.9 KiB) Przejrzano 2558 razy
ODPOWIEDZ